» »

Nov pametni telefon z dobro baterijo

Nov pametni telefon z dobro baterijo

ginger ::

Iščem ugoden mobilni telefon do 150€, ki bi imel za ta denar:
- čim manjši ekran
in
- čim večjo baterijo.

Ostale karakteristike me ne zanimajo. Lahko je tudi iz Kitajske (od kod).
Sem jih že veliko prelistala, vendar se ne morem odločiti, ker velikost baterije je pogojena s velikostjo ekrana.

Lp

Matevz96 ::

moto g

trnvpeti ::

prestigio 4055 4" 2500mAh

hojnikb ::

Ne prestigio jemat, ker je software porazn..
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

hojnikb ::

s6c-gEL je izjavil:

http://www.gsmarena.com/motorola_razr_m...

tole je mal več kot 150€ :)
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

A mora biti smartphone & touch ?

trnvpeti ::

je pa 3300 baterija, huh

s6c-gEL ::

ginger ::

Ja navadni pametni. Pomembno mi je le, da ga treba čim manjkrat polnit.
Enostavno se mi ne da ukvarjat s tem, da polnim telefon (vsak dan, vsak drugi dan, recimo da lahko komot pozabim polnilc in grem za 3dni nekam pa mi bo še vedno delal in da če že pozabim polnilv, da ne rabim drugih ljudi prosit kabla...
Pač pogrešam čase, ko je telefon zdržal skoraj 1 teden in nisi rabil mislit na to da ga moraš polnit, in tudi če ti je javil da se bo spraznil si še bil lahko sigurn da bo 1 dan držal)

Gledala sem Motorola Moto E in HTC Desire 310. HTC desire pa zato, ker sem vidla ga v ponudbi pri mobitelu in se mi zdi, da bo okoli 100€ za 12mesecev vezave.

Ne razumem pa kako ima lahko tisti z 3000mah tako slab standby time?
Standby time mi je pomembn, ker več kot 4 ure na mesec tak ne tračam.

Mimogrede, obstaja telefon, ki ima na hrbtni strani sončne celice in bi se tako polnil čez dan na mizi recimo? Sem nekoč vidla en tak zelo star telefon.

klinker ::

Tega zal ne bos dobila. Vsi smartphoni so baterijsko pozresni in vec kot dan, dva ne drzi noben, normalne uporabe.
Kar sem jst sprobal najvec zdrzijo Galaxy S4/S5, LG G2, Lumia 1520, pa tudi tej so max 3 dni, ce izklopis 3G/4G, wifi, BT, GPS, vso sinhronizacijo in imas zaslon na manjsi svetilnosti, terbga seveda pretirano ne predrkavas.

Invictus ::

Telefon zdrži lahko kar precej, samo je treba potem kupiti dodatno, večjo baterijo.

Sam imam v LG 4X namesto tovarniške 2150 mAh 4800mAh, pa mi zdrži skoraj 3 dni normalne uporabe.

Mal poglej na amazonu ali kje drugje, večje baterije obstajajo praktično za vse telefone. Seveda je pa telefon potem težji in debelejši.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

muzičar ::

Zdravo.

HTC Desire 310 ne kupuj, ker je Mediatek platforma in je isto kot če kupiš Prestigio ipd. kitajske zadeve :) Moto E in G sta res super za svoj denar a je potem smotano za servis, ker ga pri nas ni več.

V najnižjem rangu imaš od Android še najbolj pametnega Sony Xperia M oz. v skrajni sili E1 (ampak je res občutna razlika med E1 in M).

Sicer pa, če želiš dobro zmogljivost glede na porabo baterije potem Android ni zate :) Windows Phone bi bil bolj primeren - Nokia ima novo Lumio (predvidevam da naslednica odlične 520) in sicer Lumia 630 - super telefon za svoj denar + gor ima najnovejši Windows 8.1 tako, da je za razliko od low budget Android telefonov dejansko up to date kar se tiče programske opreme.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

trnvpeti ::

muzičar je izjavil:



Sicer pa, če želiš dobro zmogljivost glede na porabo baterije potem Android ni zate :) Windows Phone bi bil bolj primeren - Nokia ima novo Lumio (predvidevam da naslednica odlične 520)


tale je pa dobra!

muzičar ::

Če sklepam iz izkušenj z Lumio 520 in predpostavljam da bo 630 sledila zgledu potem jp se strinjam da je dobra ;)

krneki0001 ::

lumia 720 je po moje najboljši primerek odličnega telefona, ki mu zelo dolgo drži baterija. Jaz ga filam ponavadi enkrat na teden z vklopljeno funkcijo power saver.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

trnvpeti ::

muzičar je izjavil:

Če sklepam iz izkušenj z Lumio 520 in predpostavljam da bo 630 sledila zgledu potem jp se strinjam da je dobra ;)

lepo :)
zanimivo , da android drzi dvakrat dlje od 520 za pol manj cene

Pariah ::

|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

trnvpeti ::

Pariah je izjavil:

THL 4400

in se samo pocakajo na a17

muzičar ::

trnvpeti je izjavil:

muzičar je izjavil:

Če sklepam iz izkušenj z Lumio 520 in predpostavljam da bo 630 sledila zgledu potem jp se strinjam da je dobra ;)

lepo :)
zanimivo , da android drzi dvakrat dlje od 520 za pol manj cene


Vsakemu svoje :) dva kolega imata 520ko med tem ko sem jaz zamenjal že 6 Android telefonov (jebiga gadget freak :) ) in mi ni še nobeden zdržal več kot 3 dni. Uporaba je pa precej slična. Ampak sej tukaj lahko vsi mahamo z nekimi lastnimi izkušnjami pa v bistvu končnemu uporabniku pomeni bolj malo.

Bottom line - Android ali WP, ne kupuj kitajca :) torej Mediatek oz. Rockchip (Prestigio, THL, Alcatel ipd.) - no no :) so mamljivi glede na specifikacije na papirju ampak so programsko podn tako da se splača dat malo več za kej bolj pametnega :)

trnvpeti ::

nadgradnje :)
android je qu... pri nadgradnjah (iz 4.3 na 4.4 so obljubljali, uporaba pa nic od obljub)
isto vprasaj kaksne ios uporabnike(posebej modela 4(brez S)) :)

zdaj pa ce je wp toliko boljs(ne verjamem, ce ne vidim) pol bo pa wp vse povozil :)

krneki0001 ::

trnvpeti je izjavil:

muzičar je izjavil:

Če sklepam iz izkušenj z Lumio 520 in predpostavljam da bo 630 sledila zgledu potem jp se strinjam da je dobra ;)

lepo :)
zanimivo , da android drzi dvakrat dlje od 520 za pol manj cene


No tole pa ne bo čisto držalo. Sem imel 520, pa sony experio in je nokia baterija zdržala držala ene 2 dni dlje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

klinker ::

Hja, WP 8.1 naj bi mel obcutno izboljsano avtonomijo. Moja ima Lumio 1520 z WP 8.0, pa ji drzi 2 dni, ga pa precej uporablja in ima vedno vse sincano poleg stalno vklopljenega BTja, wifi, gps, itd, se pravi ga ne spara.

klemenSLO ::

Z zmerno uporabo boš na LG g2 dosegla 5 dni.Jst ga polnim na 3 dni pa mam precej klicev in cca 5 ur uporabe s prižganim zaslonim (SOT - screen on time:brskanja po netu, branja forumov...) Žal gse cene začnejo pri 300€.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Mare3 ::

Za to kar hočeš je Nokia E52 točno to kar rabiš. Malo starejši telefon ampak sam ga še vedno uporabljam več kot 4 leta bo sedaj pa baterija še vedno 8-9 dni zdrži. Seveda se na njemu da uporabljati tudi internet ter kakšen FB če ga potrebuješ in je čisto ok za normalno uporabo, jaz ga ne menjam za noben pametni telefon pa sem jih imel že par. Ravno iz tega razloga: polnjenje vsak dan mi gre na k*

mailer ::

Mare3, se povsem strinjam s tabo. Tudi sam uporabljam nokio E52 in baterija po 4 letih zdrži 10 dni, je pa res, da se malo pogovarjam.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Goody ::

4 leta star Galaxy S zdrži ravno tako 10 dni (izklopljen mobilni internet, par klicov, tu pa tam Youtube tu pa tam igrice - preko Wi_FI, cca 1,5 ure ekrana)

(primerjajte primerljivo...)

scenic16 ::

krneki0001 ::

ginger je izjavil:

Iščem ugoden mobilni telefon do 150€, ki bi imel za ta denar:
- čim manjši ekran
in
- čim večjo baterijo.

Ostale karakteristike me ne zanimajo. Lahko je tudi iz Kitajske (od kod).
Sem jih že veliko prelistala, vendar se ne morem odločiti, ker velikost baterije je pogojena s velikostjo ekrana.

Lp


Si pogledala telefone znamke "sonim"? 1500 ur standby-a zdrži.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

klinker ::

Ajde folk bodite resni. Tistemu ki smartphone drzi vec kot 2 dni, ga niti priblizno ne uporablja temu kar je namenjen. Taki si kupte dumpphone in boste enako poceli, le IN ne boste, ker nimate Android, WP ali iOS na njem.
Nebivedu. A smartphone fon kupujes da bo v standby?
Drugace se pa tudi sam strinjam z Maretom, Nokia E52, stvar resena. Surfat se da, kamerco ima, klicat, sms-a in mms-at tudi, pa ce se ne motim tudi Skype-at.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Bergyb ::

Res je, če pametni telefon drži več kot 2 dni, se ta ne uporablja za to, kar je namenjen.

Če ti pa ni škoda denarja, ti pa takšen telefon lahko drži po 6-8 dni (SMS/MMS in klicanje + občasno Internet) in imaš lepši UI, ter veliko pripomočkov/programov ki ti olajšajo življenje, dosti več, kot npr. omenjena Nokia.

Bol kot imamo "pametnejši" telefon, bol postajamo butasti, včasih si vedel vse telefonske na pamet, sedaj pa nekateri še svoje ne vedo...

Invictus ::

Bergyb je izjavil:

Res je, če pametni telefon drži več kot 2 dni, se ta ne uporablja za to, kar je namenjen.

Seveda zdrži.

Samo večjo baterijo kupiš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dope1337 ::

Motorola Moto E.

Podobna baterija kot pri Moto G. Ni se rezultatov testov (je pred kratkim prisla ven) vendar bi glede na karakteristike morala drzati dlje kot Moto G.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

trnvpeti ::

Invictus je izjavil:

Bergyb je izjavil:

Res je, če pametni telefon drži več kot 2 dni, se ta ne uporablja za to, kar je namenjen.

Seveda zdrži.

Samo večjo baterijo kupiš.

vsi so na istem/podobnem
in ostane se samo vecja baterija

krneki0001 ::

Telefon uporabljam za maile (na vsake pol ure čekira maile), sms-e, za slikat otroka, ki vsakodnevno kako novo bedarijo ogrunta, malo brskanja po netu, za koldar, za klicarjenje (kr nekaj klicarjenja), pa mi vseeno zdrži baterija 4 do 5 dni. Pogovor dolg 2 uri sprazni baterijo za 9% (bt vklopljen, ker imam slušalko).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

ginger ::

Še enkrat:
- ne mislim dat več kot 150€, vprašala sem kateri ima za ta denar največjo atonomijo
- smatphone mora bit, ker tu pa tam naredim kako sliko, 1x na mesec navigacija, pa mogoč par min intrneta
- telefoniranje in ostalo so v razmerju 8:2, s tem da ne telefoniram več kot 5h na mesec

To, da mi ponujate telefone za več kot sem vprašala in se kregate med sabo, kateri ima večjega mi prav nič ne pomaga.

vorantz ::

Jaz lih nabavljam za nono lumio 520 za 94EUR
Avtonomija vem, da bo kul
Zastonj dobiš eno boljših navigacij
Štekal tudi ne bo
Build quality pa je tut dobr za ta denar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

Invictus ::

ginger je izjavil:

Še enkrat:
- ne mislim dat več kot 150€, vprašala sem kateri ima za ta denar največjo atonomijo
- smatphone mora bit, ker tu pa tam naredim kako sliko, 1x na mesec navigacija, pa mogoč par min intrneta
- telefoniranje in ostalo so v razmerju 8:2, s tem da ne telefoniram več kot 5h na mesec

To, da mi ponujate telefone za več kot sem vprašala in se kregate med sabo, kateri ima večjega mi prav nič ne pomaga.

Nokia Lumia 630.

Kupi vsaj najnovejši telefon. Poglej si Link, pa izberi. Pusti stara jajca, ki jih prodajajo naši operaterji po premium ceni. Garancija je tako mednarodna.

http://geizhals.eu/?cat=umtsover&xf=102...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trnvpeti ::

nokia ima 1830mah
zgoraj je nekdo linkal telefon z 4400mah
to bo 2.5x boljsa avtonomija

Invictus ::

Ni nujno.

Vse odvisno od CPU porabe in ostale dodatnega sranja, ki ga ne potrebuje.

Več vedno ne pomeni več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trnvpeti ::

Invictus je izjavil:

Ni nujno.

Vse odvisno od CPU porabe in ostale dodatnega sranja, ki ga ne potrebuje.

Več vedno ne pomeni več.

lahko trdim , vzames dva telefona razlicnih OS, z isto uporabo(izvzamemo problematicne aplikacije)
1% gor dol

klinker ::

trnvpeti je izjavil:

nokia ima 1830mah
zgoraj je nekdo linkal telefon z 4400mah
to bo 2.5x boljsa avtonomija


Treba videt kako stvar dela. Pri poceni, pa vecX tudi na drazjem, Androidu je namrec marsikaj ena velika loterija.
Jst dam tudi glas za Nokio 630. Doma imamo 520 in 1520, poleg iPhone 5s, Nexus 4 in HTC One, pa so Nokie z WP prav super stvar. Se najvecji krs od vseh doma se mi pa zdi One. All in all sta pa iPhone in Nokia 1520 se najboljse kar sem drzal v rokah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

trnvpeti ::

klinker je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

nokia ima 1830mah
zgoraj je nekdo linkal telefon z 4400mah
to bo 2.5x boljsa avtonomija


Treba videt kako stvar dela. Pri poceni, pa vecX tudi na drazjem, Androidu je namrec marsikaj ena velika loterija.
Jst dam tudi glas za Nokio 630. Doma imamo 520 in 1520, poleg iPhone 5s, Nexus 4 in HTC One, pa so Nokie z WP prav super stvar. Se najvecji krs od vseh doma se mi pa zdi One. All in all sta pa iPhone in Nokia 1520 se najboljse kar sem drzal v rokah.

še test
http://mob.hr/thl-4400-recenzija/

jusv ::

vorantz je izjavil:

Jaz lih nabavljam za nono lumio 520 za 94EUR
Avtonomija vem, da bo kul
Zastonj dobiš eno boljših navigacij
Štekal tudi ne bo
Build quality pa je tut dobr za ta denar


Jaz sem tudi vzel za mamo Nokio Lumio 520, prejšnji teden v akciji v Bigbangu. Zanekrat vse TOP.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

MajorM ::

Prvo kar mi je padlo na pamet ko sem videl:
"Nov pametni telefon z dobro baterijo" -> oksimoron!! :) Take it as a joke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poslovni telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
477962 (5464) cuxoh
»

Android telefon z navadno tipkovnico

Oddelek: Mobilne tehnologije
253850 (2520) radmannsdorf
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34688098 (53087) berlusconi
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
101671 (1343) klihk
»

Nokia C6-01 ali C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549475 (7416) krneki0001

Več podobnih tem