» »

10 years in a basement.

10 years in a basement.

1
2
»

hojnikb ::

Da ustvariš 5 miljonov v 10 letih, moreš delat že kr pošteno (ali pa malo manj nepošteno). Medtem pa v tej opciji ne delaš nič. Kompromis pač in odločitev kaj ti je več vredno. Čeprav je najbrž dosti takšnih, ki se posložujejo podobnega lifestyla pa nimajo nobene 10 miljonske nagrade na koncu :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Janac ::

Pa ste vi sploh prebral OP?

Piše, da smo forced v takšno življenje. Torej, samo izbiraš lahko, živel boš tam in konec.

vorantz ::

Če kdaj konkretno zbolim:
- a gun with 3 bullets 1 point
dnar naj dobijo dediči

hojnikb ::

Hmm, kaj pa če vzameš 2x 18 letnico ? :\
#brezpodpisa

Twix ::

:D
Aha, če je prisiljeno, potem bo pa definitvno
deklina 18 +
kuhna 6 +
okno 2/rastlinjak ma verjetno okno? 2 +
tv 7 +
medicinska pomoč 2 =
35 ;)

@Ales
ja osnovne stvari maš, piše na sliki :)
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Starodavni ::

hojnikb - umreš od lakote :) ali pa od pomanjkanja vitamina D (ker nisi naročil strešno okno) :)

sicer pa ni mogoče dati 2x eno stvar

moja izbira, če se že igram

- 18 točk - bejba, pač nuja, če si že v kleti
- 2 točki - dohtar
- 2 točki - strešno okno zaradi vitamina D, rabiš svetlobo, ki je luč ne nadomesti
- 6 točk - kuhinja
- 7 točk tv s kabelskimi programi, ker brez tega pač ne gre.

tako porabim 35 točk in s tem dobmi 5 mio $

mirancar ::

meni se zdi dohtar nepotreben, ker v tako izoliranem območju ne dobiš ničesar

ženska je verjetno mišljena samo za sex, 30 min in potem gre stran, ni tvoj kompanjon, čene bi bil skor nobrainer
tako da lahko bi vzel well proven practice in nažigal en mmorpg cele dneve (+drkanje) al pa bil čisto brez interakcije z drugimi ljudmi razen sexa, vmes pa se dolgočasil ob TV-ju in kuhal hrano, vprašanje a bi se mi zmešalo

v obeh primerih čakal na lepše dni

jest10 ::

Starodavni je izjavil:

ali pa od pomanjkanja vitamina D (ker nisi naročil strešno okno) :)

Ena švoh UV lampa reši problem

MIHAc27 ::

ženska je draga... ampak 10 let je vseeno dolga doba.
Tko da ženska 18
kuhinja 6
TV 7
vsi filmi 4
Pridemo na 35 Točk.

Mika me edino, zamenjati kuhinjo za mikrovalovko in TV za PC, da bi prišel na 30 točk. Ampak potem bi verjetno rabil še zdravnika, kar bi bilo pa spet preko 30.

Okapi ::

Eh, pljuni istini u oči, marsikdo tule bi v resnici izbral tudi možnost s 40 točkami brez keša na koncu. 10 let razkošnega življenja z bejbo v kleti je bolje kot 10 let skromnega življenja v kleti od staršev, brez bejbe.>:D

O.

illion ::

2x18 letnico:)))
mogoce 1x 28 letnico, 18 ne bi pomislu sploh, 10 let, rajs mam roko za to obdobje kokr pa nonstop frke, razn ce pride s certifikatom psihiatra da je ok, da ni ubrisana:)

MIHAc27 ::

Glede 18letnice... toliko je stara samo do rojstnega dneva. Torej bi moral dobiti drugo vsaj 1x na leto.

Pa kot že debatirano, verjetno je mišljeno samo za sex, ne družbo.

Drugače pa se mi je posvetilo, zakaj pištola z tremi naboji...
Vzameš 2x 18 letnici, mikrovalovno hrano in pištolo. Pride 39 točk nekje. Ko se naveličaš lahko obe in še sebe ustreliš.

Aja kaj je finta Barry Bondsa?

Skyliner ::

Skoraj gotovo je mišljena za družbo 24ur na dan. To tudi pojasni pištolo s tremi naboji. En zate, drug za njo in tretji za psa/mačka, tako da lahko za vse poskrbiš, če se naveličaš :8)

Ni mi pa jasno, kdo bo dal 16 točk za internet, kjer ne moreš naložit niti spletnih strani. >:D

Če hočeš preživet (brez posebnih fizičnih posledic), moraš nujno vzet:
6 - kuhinja
3 - higiena (raje ne pomislim na zobe po 10 letih brez nitke in ščetke), umivaš se pa lahko v kuhinji.
2 - rastlinjak, da dobiš naravno svetlobo

zelo priporočljivo:
2 - zdravnike. Kdo jih v zadnjih 10-ih letih ni nikoli rabil? Če ne drugega, večina rabi zobozdravnika. Če so ti vključeni, lahko nadomestijo del higiene, ker ti sproti vse popravljajo :)

To je 13 točk oz. 10 če odstraniš higieno. Pa je prostor za punco :) Raje ne razmišljam, kakšen bi bil po 10-letih brez človeškega stika.

Torej 28, ostaneta pa še 2 točki. Radio? Če vzameš punco, je nujno, da je zelo dobra družba vseh 24 ur na dan :D

velikiluka ::

Problemi bi bili prav gotovo psihološki. 10 let brez človeškega stika oz. v stiku s samo 1 osebo...Tisti, ki to zdržijo že zdaj živijo tako.


18 t ženska
2 t garden (torej tudi za svetlobo, vitamin D lahko dobim tudi iz rib)Zelo poceni, za rekreacijo...
6 t kitchen(verjetno bi postal debel)
3 t medical care
4 t library
2 t satelite radio

skupaj: 35

McAjvar ::

6 kuhinja
2 okno
4 knjižnica
3 medicinska pomoč
6 delavnica
2 vrt
23

V delavnici si lahko človek naredi marsikaj. V knjižnici je, če ima vse knjige, zadosti materiala, da se človek lahko nauči precej stvari izdelat. Tudi kako utež ali sobno kolo.
Pri računalniku pa ne vem. Če imaš internet, kjer ne smeš ničesar zdownloadat, kako bi si potem lahko downloadal sveže verzije operacijskih sistemov ali programskih jezikov? Če vse to pride že z računalnikom, potem lahko za 6 točk še to (in za 1 točko biljard). Če ne in ne moreš niti downloadat, potem nima smisla. V tem primeru morda TV (hkrati poskrbljeno za glasbo).
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Nummy ::

Ma v bistvu pol razmišljaš in ugotoviš, da so teli predlogi mal v protislovju. Namreč ponujajo ti zalogo vseh iger, kaj pa recimo online igre ala MMO-ji? Tam rabiš internet in ponavadi tudi kaj potegniti dol. Potem tam piše, da pride klet že popolnoma opremljena potem pa imaš na razpolago še dodatne stvari, ki bi itak že morale biti samoumevne. Tole so mal slabo naredil...

šernk ::

Zakaj se vas večina ukvarja s tem kako bi čimveč protislovij dobil ven?

ni čudno da gre svet kamor gre, ko pa vsi iščete samo kako zakomplicirat stvari.

če sta vrt in sončna svetloba ločeni je jasno da ima vrt umetno svetlobo. Če je punca samo za sex ali ne je tudi vseeno, pač podaljšaš posteljne aktivnosti na 12 ur dnevno ;)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mallard ::

nodrim je izjavil:

ne pozabit, da je "stunningly gorgeous 18-year old" njeno začetno stanje :D

Odlično. Po desetih letih bo glih dobro utečena :)

Če bi se mi uspelo prepričat v deset let seksualne abstinence in odpovedat petim milijonom, bi mi točk še ostal. Drugače pa:

Punca 18
Kuhinja 6
Vrt 2
Telefon 3
Knjižnica 4
Zdravstvo 2
------------
35, 5 milijonov

Kolcalo bi se mi po delavnici in pa po kakšnem pivu...

Janac ::

mallard je izjavil:

nodrim je izjavil:

ne pozabit, da je "stunningly gorgeous 18-year old" njeno začetno stanje :D

Odlično. Po desetih letih bo glih dobro utečena :)

Če bi se mi uspelo prepričat v deset let seksualne abstinence in odpovedat petim milijonom, bi mi točk še ostal. Drugače pa:

Punca 18
Kuhinja 6
Vrt 2
Telefon 3
Knjižnica 4
Zdravstvo 2
------------
35, 5 milijonov

Kolcalo bi se mi po delavnici in pa po kakšnem pivu...


Pivo lahko v kuhinji zvariš :D

In vrtu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

vorantz ::

mirancar je izjavil:

meni se zdi dohtar nepotreben, ker v tako izoliranem območju ne dobiš ničesar

ženska je verjetno mišljena samo za sex


kaj pa če rata zelo divje in si polomiš kak ud?
pa da ne omenjamo, da nikjer ne piše, da jo je zdravnik pregledal
te lahko naleze z vsem možnim

Janac ::

IMHO nikjer ne piše da je doktor za 2 točki ;) Vbistvu dobiš samo ene študente, ki te zdravijo, za +1 pa izurjenega doktorja?

MIHAc27 ::

Če bi bil internet 16 točk, ampak da bi lahko počel čisto vse, kar pač lahko trenutno sedaj počnem doma... potem bi resno razmišljal da bi to vzel namesto ženske.
Vse pač ne moreš imeti.

Zanimivo, da skoraj nobeden ne vzame mikrovalovne hrane ali gurme šefov. Namesto 6 točk za navadno kuhinjo 9 da ti kuhajo elitneži iz celega sveta...

Glede zdravnika.. jaz ga v zadnjih 10 letih res nisem rabil. Če bi šel v ta bunker pri mojih 20. bi lahko zdržal brez.

energetik ::

velikiluka je izjavil:

Problemi bi bili prav gotovo psihološki. 10 let brez človeškega stika oz. v stiku s samo 1 osebo...Tisti, ki to zdržijo že zdaj živijo tako.


18 t ženska
2 t garden (torej tudi za svetlobo, vitamin D lahko dobim tudi iz rib)Zelo poceni, za rekreacijo...
6 t kitchen(verjetno bi postal debel)
3 t medical care
4 t library
2 t satelite radio

skupaj: 35
Nekaj podobnega. Namesto library+radio se na žalost ne da izbrati TV s programi, ampak bi se dalo tudi s tem dosti pozabavati, neomejena knjižnica tud ni glih za stran vržt.

Tisti, ki ne bi izbrali punce, ne vem če so dobro premislili. 10 let sam v kleti ni glih dobra ideja.

gzibret ::

To je bedasto... V realnosti je stvar drugačna. Predlagam drugačno igrico... Si 10 let v kleti, na koncu ne dobiš nič, zbrati moraš minus 30 točk:

- vsakodnevno posilstvo: -7 točk
- pretepanje 2x/teden do modric: -5 točk
- občasna stradanja: -3 točke
- slabe higienske razmere: -5 točk
- TV: +2 točki
- 1/mesečno pride posiljevat tudi sosed/prijatelj: -5 točk
- brez postelje, spiš na tleh: -10 točk
- suženjsko delo: -5 točk
.....
Vse je za neki dobr!

SodVina ::

McAjvar je izjavil:

6 kuhinja
2 okno
4 knjižnica
3 medicinska pomoč
6 delavnica
2 vrt
23

V delavnici si lahko človek naredi marsikaj. V knjižnici je, če ima vse knjige, zadosti materiala, da se človek lahko nauči precej stvari izdelat. Tudi kako utež ali sobno kolo.
Pri računalniku pa ne vem. Če imaš internet, kjer ne smeš ničesar zdownloadat, kako bi si potem lahko downloadal sveže verzije operacijskih sistemov ali programskih jezikov? Če vse to pride že z računalnikom, potem lahko za 6 točk še to (in za 1 točko biljard). Če ne in ne moreš niti downloadat, potem nima smisla. V tem primeru morda TV (hkrati poskrbljeno za glasbo).



Edini do sedaj, ki bi vzel delavnico :)
Če imaš unlimited supply in delavnico, kot pri npr. mythbusters, Lahko s pomočjo knjig zelo veliko narediš in veliko časa zapraviš.
Če imaš naravno svetlobo, si lahko narediš vrt sam, lahko narediš savno, jacuzzi, biliard, itd. Še nek radio je precej simpl skup zlotat, če imaš komponente na voljo.

šernk ::

Ne gre skup s kuhinjo pa žensko delavnica :P

torej ali boš na roki ali pa lačen, če želiš delavnico :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

qwertyy ::

MIHAc27 je izjavil:

Če bi bil internet 16 točk, ampak da bi lahko počel čisto vse, kar pač lahko trenutno sedaj počnem doma... potem bi resno razmišljal da bi to vzel namesto ženske.
Vse pač ne moreš imeti.

Zanimivo, da skoraj nobeden ne vzame mikrovalovne hrane ali gurme šefov. Namesto 6 točk za navadno kuhinjo 9 da ti kuhajo elitneži iz celega sveta...

Glede zdravnika.. jaz ga v zadnjih 10 letih res nisem rabil. Če bi šel v ta bunker pri mojih 20. bi lahko zdržal brez.

Kuhinja z recepti in sestavinami je tudi za prosti čas, lahko porabiš ogromno časa za učenje novih jedi. Čez nekaj let sam postaneš kuharski mojster :)

Raindancer ::

Hipotetično:

1) kitten (6), ker je družba in ker si kolikor toliko človeški na koncu (compassion training)
2) kitchen (6), ker se lahko naučim kuhati tudi jedi iz drugih kultur. In eksperimentiranje... zakaj pa ne? Glede na to, da imam 10 let časa, je tudi dovolj časa, da za sabo pomivam posodo ;)
3) library (4) Knjige so moja strast, in manj obremenjujejo oči kot ekran. In vsa področja? Ogromno informacij in znanja! (Upam samo, da je notri dovolj zvezkov in kulijev za pisanje....)
4) skylight (2) - D vitamin, in opomba, da na koncu pridem ven. Če je dovolj močno sonce, pa lahko tudi sončenje au naturel :D
5) garden (2) - Miganje. Razmigaš se, si med rastlinami, plus imaš svežo zelenjavo kadarkoli hočem (za primer, če ti rationajo stvari od zgoraj)
6) hygiene (3) - Namakanje je vedno užitek, higiena pa nuja
7) workout room (5) - Delo z utežmi in ohranjanje forme
8) doctor (2) - Bolj za to, da izvem novice od zunaj, in občasno preverjanje zdravja. Saj ne, da bi noter vdrl koronavirus, vendar je dobro, če se je treba cepit za kakšno stvar, ki se je ta čas razvila zunaj.

Tako, to je to.

Cange ::

22 točk in sem preživel tak scenarij, brez nagrade, kaže da mi bojo ukradel še "klet".

3p ::

kuhinja 6 (časa bo dovolj)
vrt 2 (zabava in rekreacija)
knjižnica 4 (končno preberem/preštudiram par % s to-do seznama)
pes 6 (za družbo)
desktop 6 (za hobi projekte)
glasba 4 (za zabavo, pa da ne poslušam ves čas kapljanja vode iz pipe)
indijski dohtar 2 (da me ne pobere po nepotrebnem)
---

acookook ::

mayo doctor (3)
pes (9)
biljard (10)
skylight (12)
unlimited drugs - ni specificirano točno, ker sta alko in tobak itak podmnožica drog, se pravi 3 v 1. (17)
kuhinja (23)
garden with green house (25)
knjižnica (29)
- Kaj pa če ti point ostane? Bi tradeal za več keša....
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strošek hiše (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20419648 (15199) trancer01
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153344 (28609) Matejjjjj
»

Evrovizija 2015 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9615970 (10763) Pac-Man
»

Nadstandardno opremljeno delovno okolje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11213474 (10629) opeter
»

Jutri zadnji dan prodaje 75-vatnih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12029055 (24670) Spajky

Več podobnih tem