» »

Word 2010- oblikovanje

Word 2010- oblikovanje

orson ::

Mogoče malo neumno vprašanje.
Želim oblikovati besedilo, tako kot je na linku:
https://drive.google.com/file/d/0B5QDbP...
Tukaj je to narejeno s tabelo, rad pa bi tekst oblikoval brez tabel, kot se zelo verjetno v Wordu ponavadi tudi dela,
samo ne vem kako. Če probam samo s tabulatorji, ne gre ravno dobro.
Rad bi naredil čim enostavneje, in da bi izgledalo, kot izgleda sedaj, samo brez obrob in brez tabel.
Obrobe sedaj sem namerno pustil samo zato, da se vidi, da je narejeno s tabelo.

mgermo ::

Nastavi tabulatorje na primerno vrednost in to je to.

Ziga Dolhar ::

Ne, te stvari se delajo s tabelami, vsaj če želiš imeti čimmanj problemov :). Tabeli kamot odstraniš (barvo - vidnost) robov, tako da ohraniš strukturo brez vseh črt.

Sicer pa lahko podoben izgled dosežeš tako, da:
1. po zapisu besedila v levem stolpcu ("Wrinkler:") pritisneš TAB,
2. vpišeš besedilo desnega stolpca,
3. ponoviš to za vsako vrstico,
4. kadar želiš imeti v desnem stolpcu več odstavkov, namesto klasičnega ENTER (-> nov odstavek) pritisneš SHIFT+ENTER (prelom vrstice),
5. označiš tekst, greš v oblikovanje odstavka (paragraph), nastaviš INDENTATION -> SPECIAL -> izbereš HANGING in vpišeš recimo 3 cm.

Rezultat: dokument na OneDrive

Ampak - res ne tega tko delat. Delaj s tabelami.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Vzdevek ::

Tudi jaz te zadeve rešujem z tabelami in dam border na transparent in to je to. Razen če je poseben razlog, da ne želiš tabel?

orson ::

Hvala vsem za odgovore. Bom kar ostal pri tabelah. Ste me prepričali, da to niti ni tako slabo.
Prej sem mislil, da je to s tabelami malo mimo. Začel sem jih pa uporabljati, ker so mi enkrat tabulatorji požrli živce - sem bil verjetno preveč neroden.

killa bee ::

Zanima me kako bi uredil samo naslove(chapterje) brez da bi moral skozi cel dokument? Obstaja način kjer bi bili samo naslovi poglavij, ker bi uredil samo naslove poglavij.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330911 (55060) htmltroubles
»

vprašanje v wordu

Oddelek: Pomoč in nasveti
5607 (554) blackbfm
»

Ocenite web: zasebna zobna ambulanta (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
585389 (3944) Cokolesnik
»

Še ena tema...oceni stran

Oddelek: Izdelava spletišč
171690 (1432) cahahopie
»

Tabele - problem

Oddelek: Izdelava spletišč
191190 (1016) pivmik

Več podobnih tem