» »

Posljavlja se Nataša Pirc Musar - Kakšna je njena zapuščina?

Posljavlja se Nataša Pirc Musar - Kakšna je njena zapuščina?

dope1337 ::

Kaj menite o delu, ki ga je v dvojnem (desetletnem mandatu) opravila informacijska pooblaščenka.

Prilagam še intervju na Valu 202 z njo ter njenim mnenjem o opravljenem delu.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein
  • spremenilo: dope1337 ()

Poldi112 ::

Daleč nad pričakovanji.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Matek ::

Sam sem bil z njo zelo zadovoljen - ena redkih funkcij v javni upravi, za katero bi rekel, da sem z njo zadovoljen, da je dovolj proaktivna in da dovolj strokovno opravlja svoje delo. Ni popuščala pri načelih, ki bi jih naj zastopala, četudi je na ta račun fasala ogromno jokcanja ljudi, ki ne razumejo problematike zasebnosti (hočemo street view! hočemo trackat ljudi na websajtih! cookie warningi so bedni!). Da ne omenjam primitivnega obkladanja z nazivi tipa informacijska zamaščenka tudi s strani politikov/gospodarstvenikov.

Imela je svoje napake, ampak definitivno zelo nadpovprečno opravljeno delo in naslednik bo moral zapolniti zelo velike čevlje.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

mitja_i ::

Odlično!

crniangeo ::

Odlično je opravljala svoje delo , vedno na dosegu rok.. če si imel kakšno vprašanje je tudi odgvorila nanjga bodisi mail/bodisi twitter :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

jype ::

Street view. Ja, dosegla je, da so ga naredili po evropski zakonodaji - z avtomatiziranim megljenjem še pred shranjevanjem, ali nekaj podobnega. Kudos.

RockyS ::

Zakon o piškotkih je pač fail. Ker druga kot to da so se male strani "vsrala" in gor pripopala obvestila o piškotkih se ni doseglo nič!

Vsaka stran bi mogla met da si lahko izklopiš cookije na njihovi strani, ne pa da linkajo na navodila kako izklopit cookije v brskalniku.

IP pa se še zmeraj tolče po prsih...

AndrejO ::

Vse, kar je naredila dobrega, je znala tudi pokvarila s kakšnim skrajno neokusnim komentarjem. Tudi z zadnjim, ko je namesto pametnega molka in pravočasne pike dodala še tisto o "... ne najboljši po znanju".

Preveč takšnih neumnosti je preveč popackalo njeno sicer dobro delo. Pa se ni šlo za všečnost, temveč veliko bolj za upoštevanje posledic dokazovanja svojega "prav" za vsako ceno. Trenutno za ceno stabilne RTV in ugleda prihodnjega IP-RS.

dope1337 ::

Tudi na meni je drugače pustila izvrsten vtis. Sem imel z njo tudi osebne stike in se je ženska spustila na zelo oseben nivo in se dejansko poglobila v problematiko. Enostavno povedano - ni bila sama sebi namen, je delala za nas ljudi.

Glede njene arogance oz. samovšečnsti (ki vsekakor je prisotna) pa nimam nobene pripombe, saj sem mnenja, da mora človek na tako delikatnem položaju 100% verjeti v svoje odločitve (pa naj bodo te pravilne ali napačne). Ni ji bilo težko priznati napak, še z večjo lahkoto se jih je lotila popraviti.

Všečno mi je bilo, ko je v intervjuju rekla, da prizna, da se je funkcije in njenih nalog lotila "aktivistično", kar je zelo nevarna beseda za osebo na tem položaju - je pa s tem dokazala, kako zagreto je opravljala svojo funkcijo. Poleg tega se mi je priljubila, ko se je iznenada (prostovoljno seveda - brez povabila) pojavila med publiko pri Okrogli mizi (Kiberpipa): ACTA in SOPA ter uničila zagovornike s konstruktivnimi vprašanji.

All in all ... daleč nad pričakovanji
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Brane22 ::

Vse najboljše.

lukethere ::

glede cookie warning obvestil, ki so jih uvedli pri nas bi dodal samo to:
vse lepo in prav, ampak nevem kaj so v resnici rešili s to direktivo, ker še vedno povsod piše "...da bi izboljšali uporabniško izkušnjo...". Če mislijo zares imeti transparentno to reč zastavljeno, zakaj potem ni v direktivi da se mora tudi obvezno navesti za kaj vse se določeni cookie uporablja? Na nekaterih straneh sicer piše, ampak glede na lastne izkušnje bi rekel da na večini ne.

dope1337 ::

Glede cookiejev ... EU cookie directive.

Nevem kaj ima tukaj informacijski pooblaščenec zraven? Zakonodaja (oz. direktiva) je takšna kot je, naloga organa je, da jo izvaja. Vsa nezadovoljstva bi morali napotiti na EU organe, ne pa na slovenske.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

alexa-lol ::

Ona ni imela točno 0 pri "cookijih" - to je bila evropska direktiva in Slovenija jo je morala vključiti v svojo zakonodajo - z Natašo ali brez nje.

black ice ::

alexa-lol je izjavil:

Ona ni imela točno 0 pri "cookijih"

Dvojno zanikanje, pazi.

alexa-lol ::

Vem..

Bom popravil

Ona je imela točno 0 pri "cookijih". < - sliši se res čudno

googleg1 ::

alexa-lol je izjavil:

Ona ni imela točno 0 pri "cookijih" - to je bila evropska direktiva in Slovenija jo je morala vključiti v svojo zakonodajo - z Natašo ali brez nje.
Seveda to ni čisto res. Direktiva je dala samo smernice. Implementacija urejanja zasebnosti s piškotki je bila prepuščena vsaki državi posebej. Lahko bi Slovenija uporabili ščepec soli pri prevajanju teh priporočil in malo omilila situacijo. Mislim, da Evropska unija ne bi planila na noge če bi uvedli "opt out" sistem pri shranjevanju piškotkov. Trenutni sistem je obupen in, kar se mene tiče, korak nazaj pri uporabniški izkušnji mnogih strani.

s6c-gEL ::

jype je izjavil:

Street view. Ja, dosegla je, da so ga naredili po evropski zakonodaji - z avtomatiziranim megljenjem še pred shranjevanjem, ali nekaj podobnega. Kudos.

Kako se da doseči da google SV celotno hišo/posestvo zablura ?

LeQuack ::

s6c-gEL je izjavil:

jype je izjavil:

Street view. Ja, dosegla je, da so ga naredili po evropski zakonodaji - z avtomatiziranim megljenjem še pred shranjevanjem, ali nekaj podobnega. Kudos.

Kako se da doseči da google SV celotno hišo/posestvo zablura ?


Tako da imaš veze pri informacijski pooblaščenki. Jaz mislim, da ta funkcija obstaja v največji meri, da ščiti politike in privilegirane pred tem, da bi kdo pridobival podatke o njih, medtem o malemu človeku ta funkcija prinese samo dodatne davke, ker je treba plače pokrit.
Quack !

Glugy ::

Ja pa kaj se sekirate zarad teh piškotkov. Sej pač sam uporabnika seznanjo da stran uporablja piškotke. Cela panika zdej zard tega.

Zelo strokovno je delovala vedno, natančno pozna zakonodajo in točno ve kako si jo je treba razlagat. Bila je nepristranska in natančna pri svojem delu. Tak tip človeka k je ona bi bila odlična za kakšno inšpektorco. No pa še marsikje bi rabl še kakšno Natašo Pirc :) Ona ima produktivnost, strokovnost in mentaliteto na ravni nemških delavcev. Čim več takih pa bo država urejena.

Mohimm ::

Generalno gledano je bila ok.
Osebno mi na vprašanje o javnem objavljanju vpisnih številk na fakulteti ni odgovorila tudi po dveh mailih. Dovolim možnost, da se pri taki količini vprašnj in mnenj enostavno izgubiš, dvakrat...

Upam le, da bo naslednji podoben ali boljši, in ne kak klovn.

Martin Krpan ::

Sem imel vprašanja (pri neki sodni zadevi) za njen urad in so mi po mailu v 10-14 dneh izčrpno odgovorili.

Moram jih pohvaliti in menim , da je njen urad eden redkih , ki premakne rit tudi za korist Janeza Slehernika in ne ščiti samo nekih buđovanov.

azislo ::

Sem imel mešane občutke glede nje, potem pa sem jo slišal predavat na eni manjši konferenci, je povedala malo o svojem delu, koliko ima dela z eno znano slovensko stranjo s kuponi, koliko kršijo zakonodajo. Me je kar pozitivno presenetila, tako da je tudi ocena zelo pozitivna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

dela ::

Je pustila zelo dober vtis. Če bi bilo več takih, bi bilo veliko bolje, kot je že nekdo napisal.

lukethere ::

Glugy je izjavil:

Ja pa kaj se sekirate zarad teh piškotkov. Sej pač sam uporabnika seznanjo da stran uporablja piškotke. Cela panika zdej zard tega.


sploh nisem imel namena nič čez gospo Pirc Musar govorit. Zdelo se mi je samo omembe vredno to, kako je direktiva o piškotih implementirana v praksi.

tardusm ::

Če bi bi vsaj še nekatere druge vladne agencije delale tako profesionalno in z visoko mero integritete,
kot je institucija inf. pooblaščenca, bi bilo v tej deželi vse korenito drugače.
Bi vsaj tehnično administracijo imeli pošlihtano.
Lahko bi sicer poenostavili postopke (npr. dolge večstranske odločbe),
a tako pač je trenutno najbrž pravno pravilno.
Ocena resorja inf. pooblaščenca : absolutno 5+,
Relativno pa po mojem v državni upravi sploh nima primerjave -mogoče le z URSRV - Uprava za jedrsko varnost.
Žal se ji za naprej zatika na RTV na pritlehnih polenih.
(Z Natašinimi referencami bi jaz šel takoj v tujino...)
Vsekakor želim(o) zdravja, sreče, smelosti in sil! - kjerkoli že.

srus ::

Vedno, ko v svojih T-2 servisnih straneh gledam sezname zgrešenih klicev ali drage odhodne klice in se sprašujem le kdo za vraga me je klical, ali le koga za vraga sem jaz klical, se spomnim na Musarjevo.

Da ne vidim celotne številke in lahko samo ugibam o klicateljih ali klicanih, je zaslužna Musarjeva. To, da gre za moje naročniško razmerje z operaterjem, za kripriran dostop do servisnih strani, za zaščito z geslom, ... očitno ni pomembno.

Kaj bo sledeči korak? Da ne bom mogel videti zneskov ali plačnikov v svoji internetni banki?

Fairplay ::

Škoda da ne gre v politiko...bi vsaj nekdo pameten bil za volit

dope1337 ::

Naceloma se strinjam z vsem kar si napisal. Samo s tem delom ne

Glugy je izjavil:

... Ona ima produktivnost, strokovnost in mentaliteto na ravni nemških delavcev. Čim več takih pa bo država urejena. ...


Sm ze delal z dosti nemskimi "delavci" in so na meni pustili zelo slab vtis. Druga stvar so njihovi inzenirji.

Pardon za intermezzo, sam se nism mogu upret.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Glugy ::

jah pol pa ne vem zakaj imamo slovenci tok slabo produktivnost..ni mi jasn. se mislu da je to predvsem razlika v mentaliteti ampak očitno ne. V glavnm upam da bo nova informacijska pooblaščenka vsaj pol tok dobra kt prejšnja.

garamond ::

Po mojem mnenju je Nataša delala kvalitetno in vsak naslednjik se bo moral potruditi za tak nivo.

jype je izjavil:

Street view. Ja, dosegla je, da so ga naredili po evropski zakonodaji - z avtomatiziranim megljenjem še pred shranjevanjem, ali nekaj podobnega. Kudos.
Tako je, obdelava zajetih podatkov mora biti narejena v EU, surovi podatki pa hranjeni največ eno leto (nekaj takega).

crniangeo je izjavil:

Odlično je opravljala svoje delo , vedno na dosegu rok.. če si imel kakšno vprašanje je tudi odgvorila nanjga bodisi mail/bodisi twitter :)
Ja, je aktivna na Twitterju. Pohvalno!

fosil ::

Tudi po moje je delo odlično opravljala.
Je pa zato marsikomu šla v nos.
Sicer pa je običajno "napadla" inštitucijo in ne neposredno osebe.
Ker pa se pri nas vlada v stilu: država (inštitucija) to sem jaz, so nekateri to razumeli kot napad na sebe.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

arnecan1 ::

Imela je minuse in pluse. Minusov je nabrala več kakor pa plusov.

Yohan del Sud ::

Imela je pluse in minuse. Plusov malenkost več kot minusov. Proti koncu mandata se mi je zdelo, kot bi ji že majceno preveč stopilo v glavo.
www.strancar.com

...:TOMI:... ::

srus je izjavil:

Vedno, ko v svojih T-2 servisnih straneh gledam sezname zgrešenih klicev ali drage odhodne klice in se sprašujem le kdo za vraga me je klical, ali le koga za vraga sem jaz klical, se spomnim na Musarjevo.

Da ne vidim celotne številke in lahko samo ugibam o klicateljih ali klicanih, je zaslužna Musarjeva. To, da gre za moje naročniško razmerje z operaterjem, za kripriran dostop do servisnih strani, za zaščito z geslom, ... očitno ni pomembno.

Kaj bo sledeči korak? Da ne bom mogel videti zneskov ali plačnikov v svoji internetni banki?


Potem pa res že dolgo nisi bil na servisnih straneh.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Informacijski pooblaščenec predstavil nove dobre prakse pri uporabi piškotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5820445 (14179) AštiriL
»

cookie nova zakonodaja

Oddelek: Izdelava spletišč
419351 (7351) stb
»

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Izdelava spletišč
744205606 (157172) Tydek
»

ZEKom-1 po dveh tednih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9320012 (14949) jype
»

Kdo vse ne priznava novega ZEKom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13142681 (34319) trizob

Več podobnih tem