» »

Najemna pogodba podpisana - najemodajalec si je premislil

Najemna pogodba podpisana - najemodajalec si je premislil

mihador132 ::

Pozdravljeni,

Z lastnico stanovanja sem podpisal najemno pogodbo za določeno časovno obdobje. Dva tedna pred vselitvijo pa me obvesti, da si je premislila in stanovanje ni na voljo.

Našel si bom drugo stanovanje, sem se pa odločil, da bom zaradi izredno nesramnega odnosa uporabil pravna sredstva zaradi kršitve pogodbe.

Vprašanje: je kršitev pogodbe že to, da me je obvestila, da si je premislila, ali moram iti dejansko do stanovanja ter se potem sklicevati na to, da me ne spusti v stanovanje?

Hvala in LP

mat xxl ::

Moraš tja .... oziroma, kakor sta v pogodbi definirala, morda jo pokliči in reci, da se ne strinjaš, da ti je odvetnik svetoval, da zahtevaš pismeno od nje .... in, da si izključno proti odškodnini pripravljen odstopiti od pogodbe ......

Kaboom ::

Lastnica si je ocitno naredila uslugo. Kaksne probleme bi ji sele delal, ko bi bil noter...

Odgovor: preberi si v najemni pogodbi in preberi si stanovanjski zakon http://www.uradni-list.si/1/content?id=...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Engineer_ ::

mihador132 je izjavil:

Našel si bom drugo stanovanje, sem se pa odločil, da bom zaradi izredno nesramnega odnosa uporabil pravna sredstva zaradi kršitve pogodbe.


torej ni ti povzročila bistvenih težav, ti pa si se odločil jo zajebavat.

čisto prav da te je zavrnila. Nesramen odnos imaš verjetno ti, ne ona, zato te je tudi zavrnila.

Pravno ji ne moreš nič, razen če v pogodbi pieš da so sankcije če ona odstopi od pogodbe.


kopiram:
(3) Istemu najemniku je mogoče odpovedati najemno pogodbo pod pogoji iz prvega odstavka tega člena brez utemeljenih razlogov le enkrat. Kot utemeljen razlog se štejejo lastne stanovanjske potrebe lastnika ali njegovega ožjega družinskega člana kot tudi če zaradi objektivnih okoliščin, vezanih na stanovanje, nadaljnje bivanje v tem stanovanju ni več mogoče (predvideno rušenje, sprememba namembnosti celotne stavbe, ogrožena varnost bivanja in podobno). Za lastne stanovanjske potrebe lastnika ali njegovega ožjega družinskega člana se šteje zlasti povečanje števila njegovih ožjih družinskih članov, povečanje števila gospodinjstev, upoštevaje merila glede primernosti stanovanja po 10. členu tega zakona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

MIHAc27 ::

Verjamem da boli, ko si takole zavrnjen... ampak sam se gotovo ne bi z to žensko več ukvarjal. Vprašal bi edino, čemu odpoveduje pogodbo, in če nima nobenega dobrega razloga...ji kako sočno rekel.

Časa najti drugo stanovanje imaš verjetno še dovolj.

first_line ::

Jaz bi zahteval da mi mora plačati cca 2 najemnine, da mi je tako svetoval odvetnik zaradi odstopa od pogodbe brez razloga.

To, da slučajno tebi ni naredila škode je čisto brez predmetno. Kaj pa če bi to naredila dan preden bi se selil zaradi službe? A bi poklical šefa pa rekel kako si jebena stranka in ti nima kaj sikat, če te bojo morali čakati še 2 meseca...

Če imaš pogodbo je edino v slovenijastanu lahko eh, saj je le en list... se vidi stanje po komentarjih zgornjih. Bananastan.

Invictus ::

Vsaka sklenjena pogodba se lahko odpove.

Pod določenimi pogoji seveda.

Glede na to da stanovanja še nisi prevzel, dobil ključev, podpisal prevzemni zapisnik, ni prav veliko opcij. Ker se transakcija še ni zgodila, poleg tega pa najbrž še nisi nič plačal. Ne kavcije, ne kake najemnine.

Lahko pa daš odvetniku 500 EUR, pa se bo šel zafrkavat okoli namesto tebe ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ziga Dolhar ::

Pogodba je sklenjena in prvenstveno lahko zahtevaš, da jo najemodajalec izpolni (= ti preda stanovanje). Če ti ga ne, ga na to lahko tožiš. Kakšne denarje lahko zahtevaš le, če uspeš izkazati, da ti je nastala škoda (npr. stroški iskanja novega stanovanja, dodatni stroški zaradi začasne nastanitve kje drugje ipd.)
https://dolhar.si/

mihador132 ::

1. Pogodba je bila sklenjena en mesec nazaj,
2. čez 12 dni se moram nujno preseliti v tisti kraj (zaradi službe) - torej moram najti stanovanje v 12h dneh, drugače hotel,
3. v pogodbi je naveden 3 mesečni odpovedni rok izrecno za obe strani, tako najemodajalca kot najemnika,
4. dva tedna nazaj sem plačal varščino, ki pa mi jo je sedaj sicer nakazala nazaj.

Torej ja, povzročila mi je kar konkretno skodo, še posebej v ceni mojih živcev. Predlagal sem ji sporazumno odpoved, pod pogojem, da mi plača odškodnino v višini varščine, kar je z nesramnim odnosom zavrnila (zaradi česar sem se odločil za pravna sredstva).

Catch je sedaj v tem, ker se MORAM preseliti, torej si bom poskušal najti novo stanovanje (ne pričakujem, da me bo spustila notri). Upam, da lahko na podlagi njene "pisne" enostranske prekinitve pogodbe zahtevam kakšno odškodnino, brez da dejansko zahtevam, da mi sedaj preda stanovanje.

@Engineer: to drži, ampak še vedno je potrebno upoštevati 3 mesečni odpovedni rok.

Zgodovina sprememb…

mihador132 ::

Aha, še to, zgodbo, zakaj si je premislila, je večkrat spremenila, tako da mi je kar očitno, da laže. Po moje si je našla najemnike za daljše časovno obdobje kot sem bil jaz in je kar tudi z njimi podpisala pogodbo.

vorantz ::

Probi se nekako zmenit, da ti pusti bit not 1 mesec, da lahko vsaj v miru najdeš stanovanje.

edit:
ok glede na zadnji post to najbrž ne pride v poštev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

St235 ::

mihador132 je izjavil:

1. Pogodba je bila sklenjena en mesec nazaj,
2. čez 12 dni se moram nujno preseliti v tisti kraj (zaradi službe) - torej moram najti stanovanje v 12h dneh, drugače hotel,
3. v pogodbi je naveden 3 mesečni odpovedni rok izrecno za obe strani, tako najemodajalca kot najemnika,
4. dva tedna nazaj sem plačal varščino, ki pa mi jo je sedaj sicer nakazala nazaj.

Torej ja, povzročila mi je kar konkretno skodo, še posebej v ceni mojih živcev. Predlagal sem ji sporazumno odpoved, pod pogojem, da mi plača odškodnino v višini varščine, kar je z nesramnim odnosom zavrnila (zaradi česar sem se odločil za pravna sredstva).

Catch je sedaj v tem, ker se MORAM preseliti, torej si bom poskušal najti novo stanovanje (ne pričakujem, da me bo spustila notri). Upam, da lahko na podlagi njene "pisne" enostranske prekinitve pogodbe zahtevam kakšno odškodnino, brez da dejansko zahtevam, da mi sedaj preda stanovanje.

@Engineer: to drži, ampak še vedno je potrebno upoštevati 3 mesečni odpovedni rok.


Kot ti je napisal že žiga. odškodnino lahko poskusiš iztožit zgolj in le za dejanske stroške, ki jih imaš neposredno zaradi njenega ravnanja.

RejZoR ::

Ker je seveda vse absolutno merljivo ane? A to pa ni dost, da se že vse zmeniš, ves vesel, da se boš vselil, potem pa hladen tuš, da se boš moral spet zajebavat z iskanjem. Sploh ker ponavadi folk staro pogodbo nekje drugje prekine ko podpiše drugo, ker naj bi to potem pomenilo, da si se nekaj zagotovo zmenil. In menjava stanovanja pač ni prekladanje telefona al pa laptopa kjer se nekdo premisli, pa to na praktično nič ne vpliva. Drugo pa je stanovanje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

int47 ::

Precej je odvisno od dogovora, oz od tega, kot kaj je v resnici bila "varščina" in ali je v pogodbi določena pogodbena kazen.

-Varščina je neke vrste garancija, za pokritje stroškov odprave poškodb, ki bi jih med uporabo lahko povzročil. Dobiš vrnjeno varščino in to je to.

-Ara je neke vrste pogodbena kazen. Če je v pogodbi določeno, da je ara = odstopnina, lahko zahtevaš vračilo 2x zneska are. Drugače pa aro + povrnitev škode.

-V primeru predplačila, lahko zahtevaš izpolnitev pogodbenih obveznosti, ali vračilo predplačila z obrestmi + škodo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odpovedni rok 90 dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517174 (6102) Magic1
»

Odpoved najemniške pogodbe

Oddelek: Loža
142292 (1387) Ales
»

Odpovedni rok pri najemu stanovanja

Oddelek: Loža
198673 (6127) St235
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637521 (23996) Timurlenk

Več podobnih tem