» »

Windows 2003 Server razlike?

Windows 2003 Server razlike?

TheHijacker ::

Ima mogoče kdo info kakšna je razlika med Windows 2003 Web, Windows 2003 Standard, Windows 2003 Enterprise edition?

Ups... Že našel...

Povezava
http://www.google.si
  • spremenil: Tomi ()

Mercier ::

V ceni je najbrž že nekaj... :D

Ne vem zakaj, ampak Windows 2003 Web se mi dopade (ceno sem odmislil). Tak kjut namenski serverček. :8)

Tr0n ::

Kaj bote windows serverje laufali? :)

TheHijacker ::

Lokalno v omrežju. Za 3 računalnike+server imam namen postavit. Trenutno imam na server računalniku Windows XP PRO pa me moti ker ko se remote desktop povežem nanj mi na serverju odklopi uporabika, ki je prijavljen. Pač enouporabniška verzija...

Sen namestil Server Standard Edition na VirtualPC in stvar prav fletno laufa. Mislim pa da bom na server dal Enterprise edition, ker se lepše sliši >:D.
http://www.google.si

andrej ::

sasa: z web server verzijo si nimas kaj zacet razen za cisti web server. Nanj ne mores instalirat SQL, Exchange in ostalih podobnih streznikih programov...

Mercier ::

Saj zato se mi dopade. Ampak najbrž je še malo sfriziran v web smeri, ne? Vem pa, da je v našem okolju popolnoma neekonomična zadeva. (to sem popolnoma odmislil pri tem)

tejo ::

Katera od možnosti (Web, Standard, Enterprice) je najbolj podobna Windows 2000 Server?

TheHijacker ::

Ravnokar sem inštaliral Enterprise varianto... Stvar je zelo zelo podobna Windows 2000 serverju...

Dela BP na TB900Mhz in 192MB rama...
http://www.google.si

andrej ::

sasa: prav posebno sfriziran, da bo delalo 10x hitreje kot pri standard verziji ni. delne optimizacije pa so.

tejo: W2k server -> w2k3 server
w2k Advanced server -> w2k3 Enterprise
w2k datacenter -> w2k3 datacenter
N/A -> w2k3 web server

hijacker: saj to je ravno finta. w2k3 je naslednjik w2k;)

kuntek ::

andrej: v čem pa je finta, da na web server ne moreš instalirati SQL serverja? Več ali manj vse današnje web aplikacije in strani uporabljajo kakšno bazo podatkov.

andrej ::

da, uporabljajo bazo, ampak ta je lahko na drugem racunalu. Web server verzija je namenjena samo spletnim streznikom, ki ne laufajo nic drugega kot IIS. SQL server mas na drugih serverjih.

iElectric ::

Kolk pa zasede windows 2003 server?

andrej ::

hehe, zanimivo vprasanj, ceprav se tega danes skoraj nihce vec ne vprasal. Mislim, da tam nekje 2 GB. Odvidno kaj vse se zraven instaliras.

Ziga Dolhar ::

Sicer to ni ravno merodajen podatek, glede na to, da:

a) je od namestitve pretekel že kakšen mesec dni
b) sem se vmes veliko "igral" z raznimi programi
c) sem preveril le velikost Windows mape
[d) gre za Windows 2003 Enterprise Server RC2]

--- a vseeno: mapa meri 1.5 GB.

Velikost mape Windows [xp, sp1] na drugem compu [tu je malo manj nalaganja] meri 1.48 GB.
https://dolhar.si/

speacker ::

A se potem splaca instalirat, ce mam ze win XP.? Uporabljal ga pa ne bi za server.

krneki ::

Jao...

A se mi splača kupit SCANIA kamion zdej mam pa renault laguno? Uporabljal ga pa nebi za prevažanje tovora...:\

Trubadur ::

lol:D
huda primerjava:D :D
Berite Thomasa!

swar ::

LOL :D

Sam sem jih sprobal da vidim kok majo kej toolsev in morm rect da kr v redu,upam da bojo uno stvar saved accounts prenesli tud v ostale winse...

andrej ::

da, koliko zasedejo po instalaciji je tudi odvisno od kolicine rama, ker ti glede na ram naredijo swap file. ce mas 4 GB rama potem bo na disku zasedlo kar dosti prostora:D

speacker: ne, nima smisla. razen ce se mislis "ucit".

speacker ::

hvala andrej.

Mercier ::

Hecno, ampak je naneslo, da bi mi ravno Windows 2003 Web prišel prav. Predvsem zaradi cene.

Kako pa bodo omejevali, kaj gor teče? Pravno? Ne bo določenih service-ov? Nekaterih protokolov? Število povezav?

En programček, ki poleg web dostopa omogoča še fat cliente bi imel gor (za isto stvar - na podoben način kot exchange).

andrej ::

finta Web server verzije je, da je namenjena uporabi kot samo spletni streznik. Zato so tudi znizali celo.

EULA pa ti prepoveduje instalacijo ostalih strezniskih programov.

Mercier ::

Damn, se mi je zdelo, da bo EULA taka. Ker drugače je tale programček (strežniški) čisto "v duhu" windows 2003 web edition server-ja. V glavnem vse preko IIS-a in par dostopov s client programčki. Pa še DFS ima (kar bi prišlo prav). :'(

Hmm, ampak dosti podjetij ponuja strežniške rešitve z w2k pro in wXP. Se splača sekirat zaradi malenkosti, kot je EULA? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

andrej ::

ti ne smes gor instaliras Exchange pa takih zadev. ce mas kak svoj drug streznik pa je ze drugo. za vsak slucaj raje preberi EULA pa bos vido.

Mercier ::

Jup, EULA bo moje nasednje domače branje. Kje jih pa skrivajo? Lahko kdo objavi?

Sergio ::

Tale zadeva se mi zdi zelo interesantna, zato ker lahko končno (:D) kreiram več računov, na katerih bo preko remote logina hkrati delalo več uporabnikov. Iz tega razloga bi ga namestil takoj.

Je pa res, da vsake toliko vseeno rad zaigram kakšno igrico dve. Je to še vedno mogoče, je notri podpora DX, ali gonilniki od grafičnih kartic delujejo dobro tudi v Win2k3?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Ziga Dolhar ::

Sergio: govorim iz izkušenj iz RC1:

Sprobal sem Counterstrike in _je_ delal. Ročno je bilo sicer treba zagnat Windows Audio service, da je sploh zvok delal, in omogočit Direct X.

Vendar da -- igre načeloma delajo.

Če te pa zanima za kakšno drugo, pa lahko sprobam na RC2, ker mam ravno inštalirano ...
https://dolhar.si/

Sergio ::

Poskusi pač zagnati "bilokatero" DX oz OGL igrico. Poskusi Soldata, evo ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

TheHijacker ::

Vse igre, ki sem jih poskusil so mi delale. Seveda treba nekaj stravi omogočiti:

Windows Server 2003 as a Workstation Guide
http://www.google.si

Zgodovina sprememb…

Sergio ::

Hijacker: prepričal si me. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

mortal ::

Mene pa zanima ali se da na Windows 2003 server logirat (preko remote destkop) na določenega uporabnika kot je to pri Windowsih XP ?

Imam inštaliran Win 2003 server in če se prijavim preko remote desktopa na moj računalnik mi ne odpre trenutnega desktopa (pač tistega v katerem laufajo vsi programi) , ampak novega !

TheHijacker ::

Meni ni uspelo. Če rabiš videti zaslon uporabika, ki je tam trenutno prijavljen raje uporabi VNC ali kaj podobnega.

Ko server prižgem izkopil vse programe, ki mi tečejo v ozadju. Potem se iz drugega računalnika preko remote desktop še enkrat prijavim in mi tako te programe še enkrat zažene. Potem pa nikoli ne dam LogOff ampak samo disconnect.
http://www.google.si

Zmajček ::

Če hočeš vidt lokalnega userja ko se konektaš preko remote desktopa zaženeš Task Manager pa greš na users pa pol klikneš na drugega userja z desno tipko pa daš Connect in ti preklopi - it's that simple:D
The best way to get high is with adrenalin!!!

andrej ::

druga moznost je, da programu Remote Desktop pri zagonu dodas en parameter...

Zmajček ::

Ker parameter pa je to?
The best way to get high is with adrenalin!!!

andrej ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028628 (12062) darkolord
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607048 (5604) krneki0001
»

SStrežnik

Oddelek: Omrežja in internet
422099 (1603) dunda
»

Longhorn vse bližje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
607305 (5633) Poldi112
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574308 (3345) undefined

Več podobnih tem