» »

Letne pnevmatike 215/50R17, katere ?

Letne pnevmatike 215/50R17, katere ?

l0g1t3ch ::

Prvič kupujem neke spodobne gume (za prejšni avto sem kar S3 fural celo leto) in pojma nimam kaj vzeti. Gum je kot listja in ko se že skoraj odločim za nek model naletim na neke kritike in spet sem nazaj na prvem koraku.
Torej kaj priporočate v tej dimenziji, kake so vaše izkušnje v tej oz. kaki podobni 17" dimenziji ? Dal pa bi recimo nekje 600€ za komplet 4ih, se mi zdi da je to že neka razumna cena za spodobno gumo ?

Zheegec ::

Zelo odvisno, kaj želiš. Oprijem, nizko porabo, nekaj vmes....!? Avto!?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

matej_jack ::

Jaz sem letos vzel Dunlop Sport BluResponse, sicer manjšo dimenzijo, ampak sem zelo zadovoljen.
Ena dobra izkušnja je tudi tule.
Po moje bi jih lahko dobil za < 600EUR, lahko pa vprašam kolega, ki se s tem bolj ukvarja :)

gruntfürmich ::

za 600€/4gume dobiš VSE premium znamke, ki pa se ne bodo čisto nič razlikovale (razen seveda po recimo čisto specifični lastnosti ala nižja poraba goriva). pogledaš samo za najvišjimi ocenami in oznakami in je to-to.
če pa želiš malo prihraniti pa kupi 2.razredne premium znamke (fulda, verdestein, semperit...)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Buggy ::

imas zelo bedno in drago dimenzijo gume...tvoja dimenzija pride letna nekje 130-140€, 225/45/17 pa 100-110, tudi izbira modelov je omejena. Imas v homologaciji morda se kaksno drugo dimenzijo vpisano?

Odvisno kaksen avto imas, kaksno cesto (ovinki, hribi, AC,..) kaksna asfalt in kaksen nacin voznje ter kaj od gume pricakujes.
Jaz pri pnevmatiki gledam da izstopa po boljsih karakterisikah pri oprijemu v mokrem (vodljivost, zaviranje), saj imam veliko ovinkov in hribovja. Poraba je med pnevmatikami zanemarljiva (ce ni ravno ECO trda guma) in se pri moji popvprecni porabi cca 9l se nikoli ni poznala v tej meri, da bi to obcutil. Letne gume menjam skoraj vsako leto (35K km) in sem bil dosedaj najbolj zadovoljen z GY F1 Assimetryc 2.
Trenutno vozim Fuldo SportControl in sem zelo zadovoljen z njo. Za razliko od lanskih Michelin Primacy HP so na mokrem in tudi na suhem v ovinkih druga liga....mimogrede pregovorna vzdrljivost Michelink se pri meni ni pokazala nic bolje kot ostale gume.

Cenovno dokaj ok in v moji dimenziji 225/45/17 letos zelo zadovojen z Fuldo SportControl 94 XL, tako obraba tako obnasanje na cesti (sicer je na mojem avtu vsaka guma bolj boga, ker gre za tezkega in dolgega karavana pa se 200+KM ima za servirat samo na prednji par koles)

Poglej kaj takega
http://www.gume-direkt.com/cgi-bin/rsho...

l0g1t3ch ::

Zheegec je izjavil:

Zelo odvisno, kaj želiš. Oprijem, nizko porabo, nekaj vmes....!? Avto!?


Avto je Mazda 6, dizel 163KM.
Na leto naredim dobrih 20000 kilometrov od tega je 70% avtoceste. Iščem gumo ki je dober kompromis glede oprijema, porabe, dolgoživosti. Ne rabim pa ekstremno športnih pnevmatik.

Trenutno so na avtu gume Goodyear Ultra Grip 7+ v dimenziji 195/65 R16 in te lahko služijo kot referenca za primerjavo.
Kar se mene tiče trenutne gume več kot odlično držijo čez ovinke in tudi pri zaviranju z njimi ni bilo težav. Od letnih gum sedaj pričakujem da se bodo obnašale vsaj enako ali bolje.

YaN-cH ::

Če imaš v homologaciji gume 225/45 r17 prešalti na njih, ker kot pravi Buggy 215 to je ena najdražjih dimenzij. Lahko samo potrdimda GY Eagel F1 A2 so špica nisem še vozu boljše gume (ok Bridgeston Potenza je bila boljša kar se tiče oprijema, je pa po drugi strani blestela v obrabi in porabi goriva ). Letos sem na drugem avtu vzel Dunlop Sport BluResponse in sem tudi zelo zadovoljen z njimi.

l0g1t3ch ::

Žal imam v homologaciji za 17" samo dimenzijo 215/50. Se da homologirati še kako drugo dimenzijo v kolikor obseg ne odstopa bistveno ? Čeprav ne vem če se mi res da ukvarjati s tem.

Glede na 70% avtocestne vožnje iščem torej bolj touring gumo in ne take za maksimalno hitrost čez ovinke.

sasli ::

Osebno bi ti priporočal Continental ContiSportContact5.

SkIDiver ::

Če hočeš Turing... Bridgestone Turanza. Milina za AC kruzanje. Homologiraš lahko dimenzije, ki so predpisane za tvoje vozilo ali platišče za tvoje vozilo (če imaš aftermarket platišča). Če imaš original platišča ti dokument z dovoljenimi dimenzijami za tvoje vozilo izda uvoznik v naši deželi (podpisan s štempljem). S tem dokumentom, prometno in homologacijskim kartončkom greš do izvajalca, ki je pristojen za homologacije, da ti vpiše dimenzije v homologacijski kartonček.

WarpedGone ::

Žal imam v homologaciji za 17"

Maš kej za 16" ali 18"?
Zbogom in hvala za vse ribe

YaN-cH ::

Če ima alu 17" platišča (predvsem če so še kaki original)se mu splača homologirati 225 dimenzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YaN-cH ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777466 (48248) slemarko
»

Pnevmatike R17 vs R18 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16026206 (21349) njyngs
»

Nove gume: kaj izbrati, oziroma je še kje ceneje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13541462 (26797) beta1
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297271 (69684) gruntfürmich
»

Zamenjati ali ne zamenjati stare pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10534519 (32112) GrimReaper

Več podobnih tem