» »

Avtoradio ne predvaja več mp3

Avtoradio ne predvaja več mp3

radmannsdorf ::

Torej, zadnje čase sem opazil da JVC avtoradio ne predvaja več formata mp3, ampak samo še audio. Najprej sem mislil da je pač narobe zapečen cd, ampak sem probal več programov. Na računalniku in drugih radiih mp3 cd lepo dela, v avtoradiu pa ne (please eject cd). Če zapečem audio cd, dela brez problema.
Laser umira?

eric_cartman ::

Zato pa je čas, da stopiš v korak s časom in se znebiš laserjev. Zdaj maš pa tele radije z USB priključkom že tako poceni. In največja ironija tega je da, par let odkar ga imam, nisem zapekel niti enega cd-ja. Torej strošek za prazne cdje odpade. Odpade čas pečenja na cd. Skratka ključek, glasbo gor, glasbo dol in nimaš problema z ničemer.

Sicer pa so problemi v avtoradiih s CD-ji klasika. Ponavadi se začnejo pojavljati, ko daješ notri umazane cdje ali pa spraskane etc.

Tralala999 ::

eric_cartman je izjavil:

Zato pa je čas, da stopiš v korak s časom in se znebiš laserjev. Zdaj maš pa tele radije z USB priključkom že tako poceni. In največja ironija tega je da, par let odkar ga imam, nisem zapekel niti enega cd-ja. Torej strošek za prazne cdje odpade. Odpade čas pečenja na cd. Skratka ključek, glasbo gor, glasbo dol in nimaš problema z ničemer.

Sicer pa so problemi v avtoradiih s CD-ji klasika. Ponavadi se začnejo pojavljati, ko daješ notri umazane cdje ali pa spraskane etc.

Se strinjam, sam kar uporabljam bluetooth povezavo, glasbo predvajam kar s telefona. Od takrat adijo cdji.

menjalnik ::

Sem imel Jvc-ja in sem včasih tudi po 5x posnel isti cd z isto glasbo, da je delalo, seveda govorim za mp3 cd, audio je delal normalno. A ti pečeš na navadne cdje al cd-rw? Poiskusi še peči s tapočasno hitrostjo

Zdaj imam Pionnerja in sem za foro probal in delajo lepo cd-ji, sam itak večino časa poslušam glasbo iz ključka. Je pa super avtoradio in tudi kvaliteta zvoka se pozna:)

radmannsdorf ::

menjalnik, v bistvu so res cd-rw.
drugače pa je tole v očetovem avtu, jaz v svojem imam blaupunkta na sd kartico, brez cd enote.
bom probal še z navadnim cd-jem.

multiscan ::

eric_cartman je izjavil:

Zato pa je čas, da stopiš v korak s časom in se znebiš laserjev. Zdaj maš pa tele radije z USB priključkom že tako poceni. In največja ironija tega je da, par let odkar ga imam, nisem zapekel niti enega cd-ja. Torej strošek za prazne cdje odpade. Odpade čas pečenja na cd. Skratka ključek, glasbo gor, glasbo dol in nimaš problema z ničemer.

Sicer pa so problemi v avtoradiih s CD-ji klasika. Ponavadi se začnejo pojavljati, ko daješ notri umazane cdje ali pa spraskane etc.


Vse kar si napisaj je res, vendar človek sprašuje zakaj ne bere mp3 ta radio, ki ga ima. Mislim, da je hotel zvedet kaj je narobe z napravo in ni želel pametovanja o novi napravi.
Drugače pa.....cela štala rata, če noče več brat mp3. Meni pomaga na Blaupunktu Seattle mp74 da cd zapišem najpočasneje kar gre..... Opazil sem, da CD-RW ni najboljši medij za tiste, ki imajo težavo z branjem zapisa. Poizkusi navaden CD-R, CD+R ploščki.
Mogoče malo pomaga, da se naprava odpre, previdno očisti lečo....zna se nabrat nekaj prahu na leči, vendar ne pričakovat čudes.
Sam sem že tudi razmišljal o zamenjavi radia, vendar se bojim, da bi naredil downgrade pri zvoku, česar si ne želim.

Sem pa odprt za predloge :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multiscan ()

Han ::

Hmm, a CD+R tudi obstaja? >:D

hojnikb ::

Ne, CD+R ne obstaja. Obstaja pa DVD+R :)
#brezpodpisa

menjalnik ::

Posnami na navaden cd, zagotovo bo delalo

multiscan ::

menjalnik je izjavil:

Posnami na navaden cd, zagotovo bo delalo


Al kaj ko je treba zapečt mp3 file, zdi se mi, da z leti laser oslabi

radmannsdorf ::

bom probal navaden cd, ko ga kupim. nekak je blo kupovanje cd-jev preteklost :)

eric_cartman ::

@multiscan
Vse kar si napisaj je res, vendar človek sprašuje zakaj ne bere mp3 ta radio, ki ga ima. Mislim, da je hotel zvedet kaj je narobe z napravo in ni želel pametovanja o novi napravi.
Drugače pa.....cela štala rata, če noče več brat mp3. Meni pomaga na Blaupunktu Seattle mp74 da cd zapišem najpočasneje kar gre.....


Moja poanta je bila samo to, da je nesmisel vlagati v denar v sanacijo radia, če se lahko na zelo poceni način čisto znebiš problema. Zastonj popravila laserja ni. Če ga neseš na servis, da ti ga menjajo stane cca. 20 €. To ni ekonomično. Torej je edina smiselna stvar menjava radia. Razni čistilni cdji ne pomagajo, če pa bo pekel cd-je na najpočasneje kar se da in mu tudi potem ne bo delovalo, je zapravil še 10 € za pack cd-jev, ki jih pri radiu, ki bere USB ključke ne bi potreboval. Sicer pa če ima radio že takšne težave, da ne bere več mp3 formata to itak pomeni, da je v zadnjih izdihljajih in je radio potreben zamenjave in ne popravila.

Torej moja trditev je bila čisto na mestu, kljub temu, da je OP vprašal kaj je narobe, da laser ne deluje. Problemi z laserji so pač common thing, sploh pri starih radijih. V čem je torej smisel sanirati ga? Se mu bo to itak čez 3 tedne ponovilo..

multiscan ::

pred časom sem zamenjal laser, pa še vedno neke težave :(

Če ima mp3 posnetek 320 kbps slišim občasno prekinjanje, niti ne prekinjanje...zvok je vsaketoliko malček popačen, kot, da bi se del info izgubil.
Če zreduciram bitno hitrost na 256kbps tovrstnega prekinjanja ni.

Se pa med posameznimi komadi še vedno pojavlja nekakšen sssssiiiiik,ki traja delček sekunde, je pa strašno moteč, pa tudi ne med vsemi.
Je mogoče, da je problem v mp3 fajlu? Problem z ID3 tagom? Napačna verzija?
Moj avtoradijo zna prebrati le ID3tag ver.1, v novejših verzijah pa je malo morje podatkov, od slikic dalje..... Je mogoče da ga to zmede?

radmannsdorf ::

opa, obuditev stare teme s "starimi ljudmi" :)
no, da še jaz povem. radio o katerem sem spraševal v prvem postu, še danes dela, problem so bili cd-rw cd-ji. z non-rw cd-ji še danes lepo dela :)

multiscan ::

radmannsdorf je izjavil:

opa, obuditev stare teme s "starimi ljudmi" :)
no, da še jaz povem. radio o katerem sem spraševal v prvem postu, še danes dela, problem so bili cd-rw cd-ji. z non-rw cd-ji še danes lepo dela :)


No imam jaz enega CD-RW, ki dela brez prej opisanih težav in simptomov. Ja prav sem napisal, CD-RW, Basf emetec. Ma je star cca 7 let, bi že zdavnaj rekel, da je za v smeti, pa ni :)

Katere CD-je pa uporabljaš?

Spajky ::

Če boste pekli CD-je na najmanši možni brzini, bo delal povsod !!! Avtoradio za MP3 (data!) pogleda na koliko je zapečen in proba v Ram streamat podatke z tako najvišjo hitrostjo, potem šele predvaja. Za razliko od Audio CD-ja, ki ga vrti/bere z 1x brzino vedno in direkt z bufferjem predvaja...

Moja izkušnja: pečem CDR-je največ z 12x, CDRW-je pa z 8x, četudi prenesejo npr.12x na kompu ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

multiscan ::

Spajky je izjavil:

Če boste pekli CD-je na najmanši možni brzini, bo delal povsod !!! Avtoradio za MP3 (data!) pogleda na koliko je zapečen in proba v Ram streamat podatke z tako najvišjo hitrostjo, potem šele predvaja. Za razliko od Audio CD-ja, ki ga vrti/bere z 1x brzino vedno in direkt z bufferjem predvaja...

Moja izkušnja: pečem CDR-je največ z 12x, CDRW-je pa z 8x, četudi prenesejo npr.12x na kompu ...


Pečem na minimumu, ki mi ga Nero ponudi, pa še vedno zeza

radmannsdorf ::

jaz cd-rw od takrat ne uporabljam več. v bistvu sploh ne uporabljam več. mam samo originalne cd-je v avtu :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6712373 (7571) undertacker
»

Sony zapira tovarno zgoščenk

Oddelek: Novice / Ostale najave
185552 (4101) Matev
»

kako speči avdio cd da ga bo predvajalnik spoznal

Oddelek: Pomoč in nasveti
101649 (1442) gonilnik
»

cd audio sumi?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7860 (755) Han
»

Kako posneti glasbene CD-je

Oddelek: Zvok in slika
293888 (3518) SpiDEr8

Več podobnih tem