» »

Ohranjenost in smotrnost nakupa AMD grafičnih po rudarjenju

Ohranjenost in smotrnost nakupa AMD grafičnih po rudarjenju

dzinks63 ::

DarwiN ::

U ti sranje, 280x so že as low as 170€ na bolhi.. Ponudba enostavno prevelika napram povpraševanju.. Jasno, zaradi minanja, ki nam je zdaj vsem razvrednotilo naše kartice, čeprav nismo nič "krivi" oz. nismo rudarili.. Pričakovano, pa vseeno suxxxx..

280x - 34 oglasov posameznikov (torej brez podjetij) :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

buyers market, nimaš kej :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

Ja jaz sem dobil svojo R9 290 za 220EUR. Najprej ste(smo) se bunili kako so minerje cene novih dvignali, zdaj se pa bunite kako so cene rabljenih padle :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Don't say i didn't told ya so :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

V ameriki na Ebayu in podobnih imaš R9 290 že za 170€. Pod temu se sploh ne splača kupit več. V evropi pa tam do 200€ se da dobit. samo definitvno ne v sloveniji.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

pri takih cenah lahko nabaviš 2 290ke in se ne spufaš :))
thanks minerji, da ste tko zbil cene :)

In ja, minerji so bli hudo optimistični pri tem gold rushu... :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

@Darwin ni failed za vse pomojem. Jaz sem kupil od enega iz nizozemske, prodaja jih 11 komadov, če jih je kupil lani decembra si je povrnil že nakup. Zdaj pa karkoli dobi od prodaje ima profit, kar je malo čez 2000EUR.

@Hojnik, jp meni je vešč. Bi si takoj vzel 2 za absolute overkill, samo potem bi se šele moj napajalnik matral hahaha.

Sam to moraš pa v živo čut refernčni ventilator na 100%, saj na avtomatski kontroli niti čez 35% ne gre samo to na 100%.. je dobesedno kot neko letalo ali ne vem, kot da bi bil 10cm od klime, tak da ne vem kako bi 2 strpal v moje ohišje. U glaven mres, sploh si ne moreš predstavljat to dokler sam ne čuješ.

Če grete v nakup, definitvno vodno hlajenje. Si bom kupil bracket pa še kakšen H55 takoj ko bo denar.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

@Darwin: eh. AMD itak ni folgal proizvajat čipov. Kar pomeni, da bi bilo v vsakem primeru prodano takšno število kartic, mining gor/dol. Itak pa se je največ minalo s Tahiti čipi. Malo počakaj, da te kartice preidejo k gamerjem, pa bodo tudi cene rabljenih malo višje.

Po drugi strani pa so cene okroglo leto nazaj za hd7950 padle tudi do 180eur (novo). Se ti ne zdi že čas, da za teh 180eur dobiš nekaj, kar je precej močnejše od hd7950?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

za malo več dobiš 280X, ki poseka obe zelo grdo :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

theBill ::

matic492 je izjavil:

V ameriki na Ebayu in podobnih imaš R9 290 že za 170EUR. Pod temu se sploh ne splača kupit več. V evropi pa tam do 200EUR se da dobit. samo definitvno ne v sloveniji.


Aja, kje v EU se da dobiti R9 290 za 200EUR?

Kolikor gledam bolho in e-bay so cene rabljenih še vedno zelo visoke, sploh nereferenčnih.

Zgodovina sprememb…

medenko ::

dokler je mining prinašal denar ja....jaz bi tudi eno R9 290 za 200€ prosim :)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Pri nas je neboš dobil :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Je že kje kaka ful poceni 7950?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

medenko je izjavil:

dokler je mining prinašal denar ja....jaz bi tudi eno R9 290 za 200€ prosim :)


Kot sem rekel, za svojo sem dal 220€(+ poštnina 18€). Če se malo potrudiš jo boš najdel, glej pa evropski trg, ne slovenskega.

Čene pa bojo pa cene pomojem itak samo še padale, ker zdaj že tak novim cene spet padajo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::


Nekaj takega.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Machete ::

To je predrago.

mihec87 ::

V opisu sem zasledil
Die Grafikkarte läuft einwandfrei. Sie hat mit Abstand das Beste Kühlkonzept und läuft leiser als jede andere 280X. Kaufdatum März 2014, eine Kopie der Rechnung wird mitgeliefert.

Information und Beschreibung:
http://www.caseking.de/shop/catalog/Gra...

Es handelt sich hier um einen Privatverkauf. Die Ware wird unter Ausschluss jeglicher Gewährleistung verkauft.

Zadnji stavek "This is a private sale. The product is sold without any warranty.". Kako je z garanccijo glede na to da piše da je nima?

m0LN4r ::

A je nima niti pri proizvajalcu? Jaz bi vprašal.
Po mojem je mišljeno, da nimaš garancije pri njem.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Isotropic ::

SuperVeloce je izjavil:

@Darwin: eh. AMD itak ni folgal proizvajat čipov. Kar pomeni, da bi bilo v vsakem primeru prodano takšno število kartic, mining gor/dol. Itak pa se je največ minalo s Tahiti čipi. Malo počakaj, da te kartice preidejo k gamerjem, pa bodo tudi cene rabljenih malo višje.

Po drugi strani pa so cene okroglo leto nazaj za hd7950 padle tudi do 180eur (novo). Se ti ne zdi že čas, da za teh 180eur dobiš nekaj, kar je precej močnejše od hd7950?

je pa hecno, da kljub temu je amdju padel trzni delez.

mihec87 ::

m0LN4r je izjavil:

A je nima niti pri proizvajalcu? Jaz bi vprašal.
Po mojem je mišljeno, da nimaš garancije pri njem.


Pomoje tudi..

Kako kaj vpliva na samo kartico ene pol leta 24H minanja.?

jest10 ::

Odvisno od temperatur med miniranjem

mihec87 ::

Večina izdelovalcev ima v garancijskih pogojih "This can only be carried out by the original purchaser ".Koliko se držijo tega, ker če se ne da uveljavljat garancije(bolšje seveda če se je ne rabi) ne vem koliko je smiseln nakup?

RejZoR ::

Vseen drek, kdaj pa vam je crknil kakšen GPU ali CPU ob normalni uporabi. Tle imam v mislih, da vanje ne siliš strašnih voltaž in jih slabo hladiš ampak vse tovarniško. Edino kar bi znalo bit mogoče mal bolj obrabljeno so ležaji ventilatorjev. Za sam čip se niti ne bi sekiral. Sploh če je bil na vodnem hlajenju, kjer je imel verjetno nižjo temperaturo kot pa jo imajo GPU-ji s stock coolerji...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BorutK-73 ::

Meni je 4850 izdihnila sama od sebe po 2 letih normalne uporabe, nič navijanja ali pregrevanja.

RejZoR ::

Sem imel HD4850 pa ti lahko povem, da vsaj stock cooler ni bil neki omembe vreden. Se še zdej dobro spomnim kako noro vroč zrak je pihal ven iz tistega tankega single slot coolerja. In ker je bil single slot je vso vročino dumpalo v ohišje, da je vse skupaj še poslabšalo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BorutK-73 ::

Moja je bila dual slot in ni bilo problemov z pregrevnajem, je pa bila od firme ki se je zdaj izogibam (Force3D)
Mi je pa crknila v sleep mode.:8)

Isotropic ::

mene najbolj skrbi podobna usoda kot nvidia bumpgate, k so bli gnani tuk cajta blizu Tmax in 24/7.

Brane22 ::

Odstopanju BGAjev botruje _ciklanje_ temperature, ne pa zvišana temperatura sama zase.

m0LN4r ::

Men se je v prenosniku (18,4") 9700m GT throttle chip pokvaril v pol leta. Dosegala je tempe do 90C med igranjem. Neki mora bit na tem.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mihec87 ::

mihec87 je izjavil:

Večina izdelovalcev ima v garancijskih pogojih "This can only be carried out by the original purchaser ".Koliko se držijo tega, ker če se ne da uveljavljat garancije(bolšje seveda če se je ne rabi) ne vem koliko je smiseln nakup?


Odgovor sapphire ki ima napisano zgornje omenjeno.
"if you buy second hand hardware you don´t have any warranty on it."

Verjetno bi šlo skozi rma če na računu ni podatkov kupca..

Machete ::

Kar se tiče direktno tgovin, zahtevajo (vsaj Alternate s katerimi sem imel opravka, čeprav ne pošiljajo drugače v Slovenijo)
takšen podpisan dokument originalnega kupca, potem zrihtajo:

technolog ::

Jebemtiš, kakšna angleščina. To ziher ne more bit veljavno.

Machete ::

Meni so vrnili celotno kupnino kot je bila nova omenjena kartica ( reci, piši 250 eur :D (kupil z ebaya za 160+ptt)), ker jih niso imeli več na zalogi za zamenjavo.
Torej zame veljavno dovolj :)
Je pa verjetno to čist njihov interni dokument.

mihec87 ::

Pri nas pač more bit garancija 1leto.Kako imajo tuji trgovci za stvar ki ima tovarniško 2leti garancije?

pegasus ::

Sam opažam, da se mining bolj kot grafičnim pozna napajalnikom. Sicer se še nisem poglobil v mehanizem, a očitno s časom starajo ter zgubljajo na moči in to tem hitreje, kolikor bolj so obremenjeni. Mining jih ves čas goni na blizu 100%, zato psu že v nekaj mesecih ni več sposoben zagotavljati tega.
Tako mi ne ponujajo več obljubljene zmogljivosti napajalniki Corsair HX 650, Corsair CX 430m in XFX Pro 850, medtem ko Corsair TX 850 in CX 500 še kar pridno delajo.

Sedaj imamo teste "obrabe" ssdjev, je že kdo testiral staranje napajalnikov?

RejZoR ::

Pozna se samo ventilatorju oz njegovemu ležaju. Pri drugih stvareh niti nima veze če je bila za mining ali ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

borisk ::

No, obstaja zadeva , ki se ji reče staranje elektrolitskih kondenzatorjev. Glede na to, da ti rigi laufajo 24ur/dan, se zagotovo segrejejo kljub ventilatorju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779291516 (151200) next3steps
»

Grafična, uporabljena za mining...

Oddelek: Kaj kupiti
142480 (2189) Napajalc
»

Katero R9 280x/290 kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11933357 (28139) chucki
»

Katera R9 2XX (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689690 (8384) Han
»

Pomoč pri nakupu grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
285488 (5159) smotanc

Več podobnih tem