» »

Katera R9 2XX

Katera R9 2XX

«
1
2

jelso ::

Živijo,

Po dolgi letih se odločam za nakup nove grafične kartice in sicer AMD serija R9. Sprašujem pa katera se bolj splača.
Preferiram da je gsafična stock tiha.

Trenutno imam v PCju Saphire HD 4870, in Enermax Liberty 500W napajalnik.
IntelŸ E8200,Asus P5K Pro,8GB DDR2, Ati Radeon 4870

hojnikb ::

katerokol kupiš, ko bo e8200 zelo zelo velik bottleneck :)
sicer pa kej več kot 280x nebo šlo zarad napajalca
#brezpodpisa

DarwiN ::

Ta Q9550 za ~75€ in pa rabljeno 280x na bolhi za 140-150€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

zanci ::

imam i7 950 in ta napajalnik coolermaster 600w

a potrebujem nov napajalnik za 290 amd?
slika napajalnika
http://shrani.najdi.si/?1h/vD/4MhoBUuZ/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zanci ()

hojnikb ::

tole bo kr kriza v navezavi z 290ko
#brezpodpisa

zanci ::

280x bi šla z lahkoto?

kaj pa kej od nove generacije za 300€ ?

hojnikb ::

prvo menji najapalc, potem pa vse ostalo. tole je bol švoh, kar maš
#brezpodpisa

jelso ::

Katero 280x se pa splača, a so s kaknimi znamkami kaki problemi. In namreč ičem kako, da bo dosti tiha.

Kar se tiče ostali komponent, bom pa itak v prihodnjem menjal, ko bo kaka pametna cena rabljenih, ali novih komponent.
IntelŸ E8200,Asus P5K Pro,8GB DDR2, Ati Radeon 4870

hojnikb ::

raje menjaj vse, ker nekega bajnega boosta neboš dosegel zarad proca.
našparaj keš, počakaj da pride nov gen ven in menjaj vse (staro prodaj).
#brezpodpisa

RejZoR ::

Brezveze, ker z nakupom nove platforme ne bo pridobil praktično ničesar razen izjemno visokega računa. Navij tega i7 950 pa kupi R9 290...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

Brezveze, ker z nakupom nove platforme ne bo pridobil praktično ničesar razen izjemno visokega računa. Navij tega i7 950 pa kupi R9 290...

OP ima e8200, ne i7 8-O
#brezpodpisa

M-XXXX ::

Ah ne bluzite no... imam i7 920 pa CF 280x in ni nobenih tezav. Malo privij procesor pa ne bo veliko zaostajal za trenutno top procesorji...

hojnikb ::

A še niste ugotovil, da OP (@jelso) nima 1366 platforme, ampak 775 z e8200 ????
#brezpodpisa

M-XXXX ::

Delete, slabo prebral. Oziroma dobro prebral, sam pri napačni osebi.

jelso ::

Samo se vedno nobeden ni napisal katero 280x se bolj splača kupit, v primeru da imaš ostale komponente primerne.
IntelŸ E8200,Asus P5K Pro,8GB DDR2, Ati Radeon 4870

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jelso ()

infidel ::

Da ne odpiram nove teme imam vprasanja kar v tej.
Kako je kaj z R9 280x in problemom s teksturami, flickeringom, artefaktanjem in nenadnim crkovanjem? Sem na internetu zasledil, da so to zelo razsirjeni problemi R9 serije. So kaj popravili z biosi, driverji? Ali je to problem, ki se vlece in je kao 50:50 kaj dobis ob nakupu?

lp, i

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: infidel ()

denis9 ::

jelso je izjavil:

Samo se vedno nobeden ni napisal katero 280x se bolj splača kupit, v primeru da imaš ostale komponente primerne.



http://www.hardwareversand.de/en/3072+M...

Bergyb ::

Trenutno se splača 280X na bolhi pogledat, cene so zelo padle, ker se jih preveč prodaja.

jelso ::

Videl sem da se jih na bolhi prodaja kar veliko, samo me zanima kako je to če so se te grafe uporabljale za mining. A je zaradi tega lahko grafična kej slabša? Se lahko pričakuje, da bi grfa zaradi tega prej crknila?
IntelŸ E8200,Asus P5K Pro,8GB DDR2, Ati Radeon 4870

gddr85 ::

slabša ni, možno pa je da prej kej crkne oz. začnejo venti ružit itd.

krho ::

Tako ali tako prihaja nove kartice sedajle codename tonga model bo 285 tako, da trenutno nobene. Ista hitrost, nižja poraba...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

gddr85 ::

samo tale "tonga" ne bo pomoje nič boljša, razen manjše porabe in večje cene

hojnikb ::

inb4 pride čebelica z svojim trolanjem :\

Imo se ne splača čakat 285..
#brezpodpisa

gddr85 ::

hojnikb je izjavil:

inb4 pride čebelica z svojim trolanjem :\


Mantle, mantle, mantle! :))

Geekoo ::

Mal si bom sposodu temo ;) Tamali ma en komp z Core2Duo 8600 procesorjem, Asus P5K Pro plato in LC 600 napajalnikom. Ker je crknila obstoječa grafika hd 4850 me zanima, če bi not laufala ena 280x. V jeseni je v planu nakup nove kište, grafiko bi pač uzel zdej eno rabljeno na bolhi. Lp.

Janac ::

da, ok

gddr85 ::

pomoje glih komaj da bo, tkole na uč bo poraba ene 300w, tale lc pa tud da od sebe ene 350w na +12v

Janac ::

uredu bo

Geekoo ::

Evo točno tale napajalnik je not LC 6600

Bergyb ::

jelso je izjavil:

Videl sem da se jih na bolhi prodaja kar veliko, samo me zanima kako je to če so se te grafe uporabljale za mining. A je zaradi tega lahko grafična kej slabša? Se lahko pričakuje, da bi grfa zaradi tega prej crknila?


Večja vrjetnos je, da boš moral kmalu menjati ventilator (2€ s kitajske), življenska doba je krajša (glede na to, da je grafična laufala 24/7 z nekaj °C več, kot če bi igral špile, če je bilo v bližini več grafičnih kartic), vendat to pomeni, da bo grafična še vseeno delala vsaj 4/5 let, takrat bo pa že tako ali tako zastarela za špile.


Sam sem gledal, da bi kupil rabljeno Nvidia grafično, vendar jih prodajajo po 20€ ceneje, kot pa EU trgovine... Trenutno imajo res 280X najnižjo ceno, 290 Tri-X pa se držijo nad 300€. No, kakšna HD5850 je tudi ugodna.

Janac ::

Ma dej, narjene so ble za LOAD delovanje ne idlanje ob pisarniških aplikacijah.

BorutK-73 ::

Janac je izjavil:

Ma dej, narjene so ble za LOAD delovanje ne idlanje ob pisarniških aplikacijah.

Ampak ne 24/7 in 100% load kar mining počne. Nakup takšne kartice je 50/50 da bo kmalu potrebno pošiljat na garancijo.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

BorutK-73 je izjavil:

Janac je izjavil:

Ma dej, narjene so ble za LOAD delovanje ne idlanje ob pisarniških aplikacijah.

Ampak ne 24/7 in 100% load kar mining počne. Nakup takšne kartice je 50/50 da bo kmalu potrebno pošiljat na garancijo.

In kako točno te to briga? Imaš garancijo.

In seveda, da ne bo kdo verjel zablodam, da je res kakšna možnost 50/50, da bo zadeva crnila. Par % višja ampak, za tak denar dobiš pač 2 grafe in v primeru, da je treba slučajno, slučajno, slučajno eno poslat v garancijo jo pošlješ pa imaš za enak denar v tem času 100% zmogljivost v ostalem času pa 190% zmogljivost!

lonewolf_ ::

Kolikor jaz vem lahko garancijo uveljavlja samo 1. lastnik? Če je na računu napisano njegovo ime. Se motim ?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Janac ::

lonewolf_ je izjavil:

Kolikor jaz vem lahko garancijo uveljavlja samo 1. lastnik? Če je na računu napisano njegovo ime. Se motim ?


Seveda se motiš.

Sem pri Mlacomu uveljavljal garancijo za 6790 ter dobil 7790. Pa tudi 45 dni so izkoristil.

RejZoR ::

lonewolf_ je izjavil:

Kolikor jaz vem lahko garancijo uveljavlja samo 1. lastnik? Če je na računu napisano njegovo ime. Se motim ?


To velja samo če uveljavljaš pri proizvajalcu. Če pri naših trgovcih, se je lahko vmes zamenjalo 10 lastnikov...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

RejZoR je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

Kolikor jaz vem lahko garancijo uveljavlja samo 1. lastnik? Če je na računu napisano njegovo ime. Se motim ?


To velja samo če uveljavljaš pri proizvajalcu. Če pri naših trgovcih, se je lahko vmes zamenjalo 10 lastnikov...


Kaj ni tam samo serijska pomembna? Pri Cooler Masterju sem jim samo serijsko povedal.

Nevemind, račun sem jim tudi skeniral.

Vendar, če z računa zbrišeš ime ali pa ga sploh ni, nimaš problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

chucki ::

Lol, zakaj je toliko radeonk na bolhi? Mining?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

ProGo ::

Sedaj je idealen čas za nadgradnjo GPUja na 280x, za male pare, in to z rabljenimi karticami v garanciji.
Če se bo tečaj spremenil, bo minanje spet profitabilno, in bo cena spet šla v luft. (tudi novih)

chucki: kdo bo prodajal 5 mesecev staro kartico za pol cene, če ni minal z njo? Malo pomisli. Tudi tisti, ki pravijo da niso minali, SO minali. Zato se je kupovalo te kartice in malo zakalkuliralo. Zato pa ste kupci sedaj na boljšem, ker jih lahko zelo poceni kupite. (aja prodajam 280x več kosov :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

bajsibajsi ::

Je kdo dejansko kupil "taksno" 280x? Lahko pove iz prve roke, ce ruzijo venti oz. je bilo karkoli drugega problematicnega na konkretnem primeru. Res me mika kupiti eno...

Na bolhi so cene od cca. 140 evrov naprej. Katero bi se npr. splacalo kupiti in katero ne (glede na firmo, stevilo ventov, frekvence, OC,..).

Zgodovina sprememb…

s6c-gEL ::

Geekoo je izjavil:

Evo točno tale napajalnik je not LC 6600

Ne bo.

Janac ::

bajsibajsi je izjavil:

Je kdo dejansko kupil "taksno" 280x? Lahko pove iz prve roke, ce ruzijo venti oz. je bilo karkoli drugega problematicnega na konkretnem primeru. Res me mika kupiti eno...

Na bolhi so cene od cca. 140 evrov naprej. Katero bi se npr. splacalo kupiti in katero ne (glede na firmo, stevilo ventov, frekvence, OC,..).


Jaz sem kupil 280x za 140EUR. Kot nova dobesedno...

Geekoo ::

s6c-gEL je izjavil:

Geekoo je izjavil:

Evo točno tale napajalnik je not LC 6600

Ne bo.

Se pravi, da moram kupit še nov napajalnik?

Janac ::

Najprej sprobaj.

jelso ::

Kater aje po vašem boljša izbira:

Sapphire Dual-X R9 280X 3GB
ali
ASUS RADEON R9 280X DIRECTCU II TOP (R9280X-DC2T-3GD5)
ali
Gigabyte radeon R9 280X (GV-R928XOC-3GD)
IntelŸ E8200,Asus P5K Pro,8GB DDR2, Ati Radeon 4870

Janac ::

gigabyte

hojnikb ::

gigabajtka itk
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

Janac je izjavil:

Najprej sprobaj.

Tudi če bo delalo, dolgo ne bo, ker bo lc crknil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

jelso ::

A je pri gigabytov grafi kakašna razlika med rev1 in rev2?
IntelŸ E8200,Asus P5K Pro,8GB DDR2, Ati Radeon 4870

M-XXXX ::

s6c-gEL je izjavil:

Janac je izjavil:

Najprej sprobaj.

Tudi če bo delalo, dolgo ne bo, ker bo lc crknil.

Če bo do tega prišlo (pa zaradi grafe skoraj 100% ne bo) bo pa takrat zamenjal. Nekaj zato, da lahko vi drk*te na nove napajalnike pa ni dovolj dober razlog.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično v rangu 200€ ?

Oddelek: Kaj kupiti
302962 (2496) chucki
»

Grafična, uporabljena za mining...

Oddelek: Kaj kupiti
142385 (2094) Napajalc
»

Katero R9 280x/290 kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11932072 (26854) chucki
»

Grafična HD 7xxx ali R9? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
627693 (6085) hojnikb
»

Best buy grafična kartica, tudi za igrice

Oddelek: Kaj kupiti
294477 (3561) lopov

Več podobnih tem