» »

vračilo miške g502

vračilo miške g502

1
2
»

Veron ::

sej človek ne more verjet... posledice lastne napake želite prevalit na drugega... kako tipično in neodgovorno oz. čisto politčino "ne prevzemam odgovornosti" - zelo znan stavek politikov

nerabljen izdelek lahko vrneš.
Takoj ko odpreš škatlo in produkt spraviš iz embelaže (oz. odstraniš pečat) je to rabljen produkt. Basta.

Kako je lahko taka osnovna zadeva nejasna?!

Dej vloži prijavo na inšpektorat pa boš dobil jasen odgovor (produkt je rabljen, torej ne ustreza pogojem za vračilo).
In ker ti ego te še vedno ne bo prenesel, vloži tožbo zoper njih... Boš še od sodnika dobil isti odgovor + sodne stroške

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

gddr85 ::

Torej lahko izdelek preko spleta samo naročiš, pogledaš škatlo in če ti izdelek na sliki škatle vizualno ne ustreza, ga lahko vrneš, drugače ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

54j0 ::

Vzami USB podaljšek, ga prereži in 'narobe' zveži kable. I will type no more...

Veron ::

gddr85 je izjavil:

Torej lahko izdelek preko spleta samo naročiš, pogledaš škatlo in če ti izdelek na sliki škatle vizualno ne ustreza, ga lahko vrneš, drugače ne?

A ti hodiš v (navadno) trgovino in vzameš nek izdelek, ga odpreš, sprobaš in ker ti ni všeč, ga vrneš (oz. ne kupiš, pustiš na polici)... ob tem te bo pa prodajalec mirno gledal. Ne gre tko. Če ni razstavnega eksponata, pač ne moreš "testirat".
Zakon, ki predvideva 15dni rok možnosti vračila zajema vračilo NEODPRTE embalaže, v primeru, če si premisliš (recimo: pisalo 3dni dobavni rok, 4. dan si nujno rabil in si pač drugje kupil, prvoni nakup lahko vrneš, ali kak drug razlog). Vsekakor pa ne, da si izdelek odprl in "testiral" ter ugotovil, da ti ni všeč. Tomačenje zakonodaje je postalo res težko opravilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

St235 ::

Pa ljudje sploh preberete temo preden se oglašate s svojimi idejami? OD kje te nebuloze o nerabljenem izdelku in zaprti embalaži? Zakon niti pod razno ne govori o temu.

Daj preberte na prejšnji strni kjer imate in moje mneneje in primer sodišča, pa potem patujte dalje, ne pa da takšne neumnosti serjete da glava boli.

Veron ::

ODPRTA embalaža => RABLJENO
v matematiki bi rekli 1+1=2

če bi to vsi delal, kam bi pršli? spletne trgovine potem bolje da zaprejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

gddr85 ::

Joj eni res ne razumete...
Če bi blo to res, bi imel osebno kar nekaj "rabljene" robe v garaži, zato ker sem odprl škatlo.

reeves ::

Veron je izjavil:

ODPRTA embalaža => RABLJENO
v matematiki bi rekli 1+1=2

če bi to vsi delal, kam bi pršli? spletne trgovine potem bolje da zaprejo


Se pravi, če kupim npr. svečo v eni lepi škatli, jo odprem, pogledam in že je to rabljena sveča?
Po mojem ne, dokler jo ne prižgem.

Oziroma na splošno...predmet ni rabljen, dokler ga nekdo ne uporablja. Gledanje ni uporaba.

medenko ::

tukaj se gre za hermetično zaprt artikel, izdelel, kjer se ga da normalno vzeti iz škatle ven in nazaj, da nič ne opazi, ni panike.
miško normalno vidiš in "sprobaš" na roki, četudi je hermetično zaprta.....

Veron ::

gddr85 je izjavil:

Joj eni res ne razumete...
Če bi blo to res, bi imel osebno kar nekaj "rabljene" robe v garaži, zato ker sem odprl škatlo.

To je dobra volja trgovca, da ti vzame nazaj.
Torej ti bi brez problema šel v trogivno, vzel artikel, ki ima odprto škatlo in pojma nimaš kaj je že kdo čaral z njo?

dej malo logike uporabi. V teoriji zakon ne dovoljuje vračila rabljenega blaga (rabljeno se šteje takoj ko odpreš), drugo je pa praksa, kjer prihaja do animalij ravno zato, da trgovec "zadovolji" stranko (pač enim gre za nohte in počnejo vse)
Se pravi, če kupim npr. svečo v eni lepi škatli, jo odprem, pogledam in že je to rabljena sveča?
Po mojem ne, dokler jo ne prižgem.

primerjava na mestu... sicer če ima škatla kak pečat, katerega vidno POŠKODUJEŠ od odprtju, potem DA, to je rabljena sveča (čeprav je še nisi prižgal). Dejte malo ločevat sedaj teorijo in prakso (praksa ni nujno da je povsod enaka in je odvisna od trgovca do trgovca)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Ziga Dolhar ::

Veron je izjavil:

gddr85 je izjavil:

Joj eni res ne razumete...
Če bi blo to res, bi imel osebno kar nekaj "rabljene" robe v garaži, zato ker sem odprl škatlo.

To je dobra volja trgovca, da ti vzame nazaj.
Torej ti bi brez problema šel v trogivno, vzel artikel, ki ima odprto škatlo in pojma nimaš kaj je že kdo čaral z njo?

dej malo logike uporabi. V teoriji zakon ne dovoljuje vračila rabljenega blaga (rabljeno se šteje takoj ko odpreš), drugo je pa praksa, kjer prihaja do animalij ravno zato, da trgovec "zadovolji" stranko (pač enim gre za nohte in počnejo vse)
Se pravi, če kupim npr. svečo v eni lepi škatli, jo odprem, pogledam in že je to rabljena sveča?
Po mojem ne, dokler jo ne prižgem.

primerjava na mestu... sicer če ima škatla kak pečat, katerega vidno POŠKODUJEŠ od odprtju, potem DA, to je rabljena sveča (čeprav je še nisi prižgal). Dejte malo ločevat sedaj teorijo in prakso (praksa ni nujno da je povsod enaka in je odvisna od trgovca do trgovca)


Na srečo proizvajalčeva/trgovčeva izbira embalaže ne vpliva na kupčevo pravico do odstopa od pogodbe.

Kot "prakso" sem ti pa zgoraj nalimal sodbo, kjer je sodišče dovolilo vrnitev DSRL fotoaparata z 2000 narejenimi fotografijami.
https://dolhar.si/

mancini ::

Kaj komplicirate če nimate pojma.
Pečat je mišljen na izdelku in ne na embalaži.

Normalno je da izdelek vzameš ven ( brez da raztrgaš škatlo, seveda pa je malo pomečkana, ker drugače skoraj da ne gre) in ga tudi stestiraš, sprobaš. Kako pa boš dejansko vedel ali ti odgovarja. Ravno to je prednost nakupa preko spleta, da lahko miš uporabljaš nekaj dni in dejansko vidiš ali ti lepo leži v roki, odzivnost,... Kako pa ti bo nekdo dokazal da si jo uporabljal 10ur!!!

Nekateri ljudje kupujejo knjige preko spleta, jih preberejo in vrnejo. Tukaj pa se greste brez neke osnove pravnikov in dokazujete svoj prav o oslovski senci

shadeX ::

Kako pa ti bo nekdo dokazal da si jo uporabljal 10ur!!!


Ok s tem se ne strinjam. Če si miško uporabljal 10ur je to zame že rabljena miška. Sploh pa a potrebuješ 10 ur da vidiš če ti miška ustreza??

Meni je dovolj da miško odpakiram jo primem v roke in takoj vem ali mi miška ustreza.

Se pa ne strinjam z @Veron-om. Produkt nekako moraš poskusiti če ti ustreza. V fizični trgovini so zato razstavni eksponanti. Če ti je kul zadevo vzameš, če ne pač ne.

Kakor je nekdo že v tej temi omenil, da je posel spletne trgovine in vračilo izdelkov z odprto embalažo pač tveganje tega posla.

Zakaj bi nekdo naročil izdelek ga vizualno pogledal (brez da bi odprl embalažo) in nato vrneš? Kaj imaš od tega??

Dajte malo mislit z vašimi bučami, lepo prosim :)

gddr85 ::

Veron je izjavil:

gddr85 je izjavil:

Joj eni res ne razumete...
Če bi blo to res, bi imel osebno kar nekaj "rabljene" robe v garaži, zato ker sem odprl škatlo.

To je dobra volja trgovca, da ti vzame nazaj.
Torej ti bi brez problema šel v trogivno, vzel artikel, ki ima odprto škatlo in pojma nimaš kaj je že kdo čaral z njo?

dej malo logike uporabi. V teoriji zakon ne dovoljuje vračila rabljenega blaga (rabljeno se šteje takoj ko odpreš), drugo je pa praksa, kjer prihaja do animalij ravno zato, da trgovec "zadovolji" stranko (pač enim gre za nohte in počnejo vse)



Dobra volja trgovca? Tole piše npr. na tržnem inšpektoratu: Potrošnik tako sme opraviti ogled in preizkus prejetega blaga zgolj v obsegu, kot je to nujno potrebno za ugotovitev dejanskega stanja in kot je to običajno v prodajalnah.

In v trgovinah imajo razstavne eksponate, kjer lahko izdelek vzameš v roke. Če bi vsi imeli na policah škatle z narisanimi izdelki, me zanima, če bi ga kar tako kupil, glede na slikico na škatli.

Veron ::

mah ne bom več pisal, preberi si VSE in ne samo delčka...
Glede razstavnih eksponatov pa sm že napisal...

Out and Out

ps: ni čudno, da je vse tok v kurcu, k nobena sraka ne upa prevzet odgovornosti za lastne napake (bodisi si se premalo pozanimal in naročil "napačen" izdelek,...)

St235 ::

res je ni čudno, da gre vse h kurcu, če so ljudje tako nepsimeni, da niso sposobni prebrat linkanih vsebin.

mancini ::

Meni je dovolj da miško odpakiram jo primem v roke in takoj vem ali mi miška ustreza.

In če si jo že naročil, dobil po pošti, jo odprl, prijel v roko in videl ali ti odgovarja si jo še sprobal. Ne mi s takimi da bi jo brez testa vrnil.

Bom dal za primer en moj nakup brivnika Braun, s katerim sem se 2x obril ampak slabo. Sem ga očistil, razkužil s kartušo in vrnil. Kot razlog sem jim navedel da me ne obrije zadovoljivo, ker če sem zanj dal 300€ pričakujem temu primeren rezultat. Brez enega samega stavka, da mi ne morejo vrniti denarja. In ravno zaradi tega sem ga kupil preko spleta in ne v trgovini, da ga lahko vrnem, če ne bom zadovoljen z njim. Ker 300 mi je malo preveč za nekaj česar potem ne bi nikdar več uporabljal

Tukaj pa zaradi ene miške takšne komplikacije in problemi

Sploh pa ne vem zakaj ta debata, ker internetne trgovine nič ne komplicirajo in sprejmejo izdelke nazaj.
Debato je odprl nekdo, ki mu je bilo težko poslati 1 mail in potem tukaj jamra kako trgovine komplicirajo, kar pa ni res.

Timotej4 ::

Če je res tako : miška nepoškodovana in delujoča potem jo lahko tudi kupim, če želiš. Za njo bi dau od 30-60€ - toliko je vredna

amacar ::

Itak, po skoraj 4 letih.

r3dkv1c4 ::

Rok Woot je izjavil:

Hmm sem, pa res niso odgovorili. Mogoče jih pa res prehitro obsojam, pa imajo to na strani samo, zaradi težavnih strank.


Predvsem zaradi ene samcate-tebe.

Debato je odprl nekdo



...ki ima 5 min preveč časa.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Mare2 ::

Rok Woot je izjavil:

Moram poslati mail, račun, se zglasiti tam, posredovati moj tekoči račun...


Saj približno tako je po zakonu. Obvestiš jih o vrnitvi izdelka .... seveda lahko po emailu.

Tvoj čustveni odnos do tega postopka je "nerevanten".

Seveda se lahko tudi zjočeš, če ti bo kaj v tolažbo. :)

svecka ::

Z miškami je res hudič kupovati...jaz sem hodil po trgovinah in preko embalaže probaval miško na roki, saj so novodobne miške vse majhne, da je prav grozno. Velikih mišk sploh ni več, kjer bi lahko roka normalno počivala in se prav matrajo prsti.

Zato je pa najbolj safe kupovat preko neta....vrneš izdelek brez vprašanja, ker ga nisi mogel videti v živo in probati pred nakupom, če ti ne odgovarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo blaga kupljenega preko interneta? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22756956 (5143) Groot
»

Vračilo preizkušenega artikla preko Mimovrste

Oddelek: Pomoč in nasveti
4711120 (5618) c3p0
»

Vračilo blaga preko spletne trgovine (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
31537050 (22807) scipascapa
»

Vrniti blago v 8 dneh nakupa? Pravice kupca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5322808 (14190) RejZoR
»

Kaj se zgodi z vrnjenimi izdelki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5412546 (10501) Dr_M

Več podobnih tem