» »

Ukinili so zurnal24.si

Ukinili so zurnal24.si

1
2
»

Machete ::

Utk je izjavil:

Nič slabši ni bil kot ostali slovenski dnevniki. Samo da je imel morda malo več reklam, ampak to je logično.
Avstrijci so se pač na težji način naučili, da v Sloveniji ne more preživet cajtng, ki nima podpore ali levih ali desnih.


A dej no ne bluzi. Par nekajvrstičnih člankov, pobranih z neta brez linkov, referenc, virov itd..
Še osnovnošolska glasila so plod veliko kakovostnejšega novinarskega dela.
Pisanje teh skropucal pa definitivno ni novinarstvo, tako kot ni 99% člankov na razih slo portalih, za katere nevem zakaj se uporablja ta izraz.
Kako lahko primerjaš z ostalimi dnevniki (Večer, Delo, Finance itd..) štiri povedne članke in 85% tiska nelicenčnih www slik in reklam..

mitja73 ::

Utk je izjavil:

Nič slabši ni bil kot ostali slovenski dnevniki. Samo da je imel morda malo več reklam, ampak to je logično.
Avstrijci so se pač na težji način naučili, da v Sloveniji ne more preživet cajtng, ki nima podpore ali levih ali desnih.


Časopis brez podpore levih ali desnih brez težav preživi, samo mora imeti svojo vsebino in pa ta vsebina mora biti ustvarjena, ne pa enovrstični povzetek novice iz drugega časopisa in zraven naslov ki je večji od članka. Slika je pa itak večja od naslova in članka skupaj.
Vse skupaj je izgledalo kot kaka otroška pobarvanka.

Utk ::

Če nekdo napiše kozlarijo čez a2 stran je še zmeraj glih tako kozlarija kot če ima 6 stavkov. V žurnalu je pisalo kar je pisalo, z minimalnim "lastnim mnenjem". Glede na to kako "nevtralni" so slovenski dnevniki in njih novinarji, mi je bilo to prav všeč. Stvari, ki te ne zanimajo, pa pač ne bereš.
In razen Financ so vsi ostali na približno istem nivoju, samo da imajo še svoje mnenje, ki mene prav nič ne zanima. Mnenja se pišejo v kolumne, ne pa članke.

djabi ::

Čakam na dan, ko bo podobna novica o Slovenskih novicah ...

mitja73 ::

Utk je izjavil:

Če nekdo napiše kozlarijo čez a2 stran je še zmeraj glih tako kozlarija kot če ima 6 stavkov. V žurnalu je pisalo kar je pisalo, z minimalnim "lastnim mnenjem". Glede na to kako "nevtralni" so slovenski dnevniki in njih novinarji, mi je bilo to prav všeč. Stvari, ki te ne zanimajo, pa pač ne bereš.
In razen Financ so vsi ostali na približno istem nivoju, samo da imajo še svoje mnenje, ki mene prav nič ne zanima. Mnenja se pišejo v kolumne, ne pa članke.


Dejstva dandanes nihče več praktično ne bere v časopisu in tega se zavedajo tudi časopisi ker ne morejo konkurirati in prežiteti z golimi dejstvi drugim medijem.
Če pa nimajo dopisnikov kot Žurnal in ciljajo samo na mladoletnike in penzijoniste glede na vsebino Žurnala pa sploh ne morejo preživeti.
Večina si želi člankov z vsebino, ne pa slikc, malo namigovanja na sex in mastnih naslovov ki nimajo veze z vsebino.

djabi je izjavil:

Čakam na dan, ko bo podobna novica o Slovenskih novicah ...


+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

dronyx ::

Večina spletnih portalov z "novicami" samo povzame agencijske novice, ki jih objavlja STA in podobne agencije. Če pozorno pogledaš gre največkrat kar za kopiraj-prilepi, brez kakršnekoli dodane vrednosti. Po moje je naslednji kandidat za ukinitev portal Siol.net, ki se je močno nagnil na desno, tam pa so že etablirani "hardcore" desni portali tipa Politikis, Demokracija in Reporter.

Matako ::

mitja73 je izjavil:


Večina si želi člankov z vsebino, ne pa slikc, malo namigovanja na sex in mastnih naslovov ki nimajo veze z vsebino.



Hm, previdno s to večino. Vprašanje, kako je v resnici. Ja saj če greš spraševat na ulico bo vsak trdil, da ne bere šodra, da ga zanimajo resni članki in da ne gleda nagih bab. Gre za znan "fenomen dobrih voznikov".

Se potem Slovenske novice in Lady kupujejo same?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

mitja73 ::

Matako je izjavil:

mitja73 je izjavil:


Večina si želi člankov z vsebino, ne pa slikc, malo namigovanja na sex in mastnih naslovov ki nimajo veze z vsebino.



Hm, previdno s to večino. Vprašanje, kako je v resnici. Ja saj če greš spraševat na ulico bo vsak trdil, da ne bere šodra, da ga zanimajo resni članki in da ne gleda nagih bab. Gre za znan "fenomen dobrih voznikov".

Se potem Slovenske novice in Lady kupujejo same?


OK, mogoče večina ki odloča, saj SN, Lady, večinoma bere folk brez .......

Utk ::

Večina si želi člankov z vsebino, ne pa slikc, malo namigovanja na sex in mastnih naslovov ki nimajo veze z vsebino.


Ja kaj si kdo želi, kaj kupi in kaj v resnici dobi so 3 različne stvari, skoraj popolnoma nepovezane.
Za vsak cajtng bi lahko rekli, da ne bomo prav dost na zgubi, če ga ne bo več. Vsi so navadna strankarska ali pa rumena trobila, in če se jaz ne strinjam z njimi, jih kar naj ukinejo, ne?
Vseeno je pa vsakega škoda, sploh če je zastonj.

joze67 ::

Kakšni pa sedijo v parlamentu, nadzornih svetih, upravah? Z ...?

mitja73 ::

Utk je izjavil:

Večina si želi člankov z vsebino, ne pa slikc, malo namigovanja na sex in mastnih naslovov ki nimajo veze z vsebino.


Ja kaj si kdo želi, kaj kupi in kaj v resnici dobi so 3 različne stvari, skoraj popolnoma nepovezane.
Za vsak cajtng bi lahko rekli, da ne bomo prav dost na zgubi, če ga ne bo več. Vsi so navadna strankarska ali pa rumena trobila, in če se jaz ne strinjam z njimi, jih kar naj ukinejo, ne?
Vseeno je pa vsakega škoda, sploh če je zastonj.


Sori, ampak recimo sobotna priloga v Delu in objektiv v sobotnem Dnevniku imata članke z avtorsko vsebino, to pomeni da je nekdo nekaj napisal/ustvaril, ne pa skopiral.
In ne, ne delujejo mi članki levi ali desni in podobno.

Utk ::

Ja res, vsakič ko grem k frizerju vidim sobotno prilogo na mizi.
Dnevnik že med tednom tolk sranja natrosi, da me niti najmanj ne zanima kaj pišejo v soboto. Delo pa tudi.

mitja73 ::

Utk je izjavil:

Ja res, vsakič ko grem k frizerju vidim sobotno prilogo na mizi.
Dnevnik že med tednom tolk sranja natrosi, da me niti najmanj ne zanima kaj pišejo v soboto. Delo pa tudi.


Saj res, oni niso obsodili sodstva ker je pravnomočno obsodilo Janšata, res so barabe ki samo sranje pišejo ;-)

Utk ::

Kot sem napisal, mnenja v časopisih me ne zanimajo, imaš pa prav, da je večkrat bolj pomembno česa ne pišejo, kot tisto kar pišejo. Veliko afer je bilo, kjer je Delo stvar objavil zadnji, pa še to v še manj stavkih kot žurnal, čeprav je bila stvar sigurno bolj pomembna kot cene nepremičnin v ZDA o čemur pišejo vsako soboto najmanj 5 strani.

mitja73 ::

Utk je izjavil:

Kot sem napisal, mnenja v časopisih me ne zanimajo, imaš pa prav, da je večkrat bolj pomembno česa ne pišejo, kot tisto kar pišejo. Veliko afer je bilo, kjer je Delo stvar objavil zadnji, pa še to v še manj stavkih kot žurnal, čeprav je bila stvar sigurno bolj pomembna kot cene nepremičnin v ZDA o čemur pišejo vsako soboto najmanj 5 strani.


A niso ravno cene nepremičnin in napihnjenost in kreš le teh v ZDA povzročili finančno krizo ki se še vleče in je kr konkretno prizadela tudi Slovence ?

Utk ::

Niso bile pa zaradi njih pokradene milijarde iz bank.

crniangeo ::

djabi je izjavil:

Čakam na dan, ko bo podobna novica o Slovenskih novicah ...



Pomojem do tega še ne bo šlo tko hitro. IIRC to največ kupujejo upokojenci.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

mitja73 ::

Utk je izjavil:

Niso bile pa zaradi njih pokradene milijarde iz bank.


Miljarde iz bank vsaj za tajkunska posojila niso bile pokradene, k ex tajkuni so vzeli kredite na lepe oči v bankah in s temi krediti plačali kupnine za podjetja ki so jih olastninili/kupili.
Od koga so jih kupili ? Od države v veliki večini oz paradržavnih skladov, tako da ta denar je dobila nazaj država. Potem smo ga pa "pojedli" vsi mi ki koristimo javni sektor in državne stroritve - sociala.

Utk ::

Ne, denar je bil pokraden, ker ga je veliko šlo v tujino, ne pa za sam odkup, zdaj pa imajo banke ničvredne trgovine, ali pa samo ničvredna parcele, po celem Balkanu. Nekaj denarja je pa šlo tudi za financiranje raznih Delov in Dnevnikov. Tako da jih ne berem že iz principa.

Mipe ::

Kaj bo pa zdaj z Žurkotom? Ni bil ravno vrhunec karikuraštva, Aljani iz Novic ne seže do gležnjev, a vsaj simpatičen je bil!

nejclp ::

Utk je izjavil:

Ne, denar je bil pokraden, ker ga je veliko šlo v tujino, ne pa za sam odkup, zdaj pa imajo banke ničvredne trgovine, ali pa samo ničvredna parcele, po celem Balkanu. Nekaj denarja je pa šlo tudi za financiranje raznih Delov in Dnevnikov. Tako da jih ne berem že iz principa.

A lahko poveš za kakšno financiranje Delov in Dnevnikov je šlo?


Drugač pa, kolikor vem, Dnevnik posluje z dobičkom, tudi Delo bi bilo daleč od rdečih številk, če ga ne bi cuzal pivovar.

mitja73 ::

Utk je izjavil:

Ne, denar je bil pokraden, ker ga je veliko šlo v tujino, ne pa za sam odkup, zdaj pa imajo banke ničvredne trgovine, ali pa samo ničvredna parcele, po celem Balkanu. Nekaj denarja je pa šlo tudi za financiranje raznih Delov in Dnevnikov. Tako da jih ne berem že iz principa.


Pač glej pobarvanke ala SN in ex Žurnal; Janša je hotu vpliv imeti na Delu in ga je zato prodal Laškemu ;-)

Utk ::

Lastniki Dela, Dnevnika in Večera so samo Pivovarna Laško in DZS. Od tu dalje je škoda še karkoli rečt. Če ne veš kaj se je dogajalo s PL in DZS še zmeraj...sej res ne moreš vedet, če bereš samo te časopise.

nejclp ::

Ja, vem kdo so lastniki, čeprav ti seveda malce posplošuješ, recimo Dnevnik ma DZS 35%, Styria pa 25% :
http://supervizor.kpk-rs.si/podj/472632... Večer pa Delo je pa itak znana zgodba z janševim uravnoteževanjem in posledično je taka lastniška struktura in ti lastniki večinoma cuzajo in nič ne "financirajo".
Nisi odgovoril, kaj misliš s tem, Nekaj denarja je pa šlo tudi za financiranje raznih Delov in Dnevnikov.

Phantomeye ::

a je žurnal sploh še obstajal v tiskani obliki, ker prisežem, da ga nisem že videl leta in leta... mogoce zato, ker se ne vozim z javnim prometom ob 6 zjutraj...

Mipe ::

Dostavljajo ga na gospodinjstva... ne vem, če vsa, a naše ga je dobivalo, ne da bi se posebej prijavljali ali karkoli. Pač prihajalo je.

Ups. Dostavljali so ga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Utk ::

nejclp je izjavil:

Ja, vem kdo so lastniki, čeprav ti seveda malce posplošuješ, recimo Dnevnik ma DZS 35%, Styria pa 25% :
http://supervizor.kpk-rs.si/podj/472632... Večer pa Delo je pa itak znana zgodba z janševim uravnoteževanjem in posledično je taka lastniška struktura in ti lastniki večinoma cuzajo in nič ne "financirajo".
Nisi odgovoril, kaj misliš s tem, Nekaj denarja je pa šlo tudi za financiranje raznih Delov in Dnevnikov.

Kaj bi ti rad, dokaz, da je nekdo (ne)oglaševal v Dnevniku, ker mu je politika tako naročila? Sej to so sami dnevnikovi novinarji pisali v Nedeljskem. Dokler ni R. Janša dobil par mio od DZS-ja. Potem je posel spet stekel.
Vir je pa neka pobarvanka, ena je še ostala, ki ni v lasti niti PL niti DZS, tako da si kar v njej preberi.

Pa se seštevat ne znaš. Lastniki Dnevnika so glede na tvoj link 51% DZS, 10% ima Delo, ki je spet v lasti PL, 6 pa Večer, ki je spet v lasti DZS (in dela).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

nejclp ::

Mipe je izjavil:

Dostavljajo ga na gospodinjstva... ne vem, če vsa, a naše ga je dobivalo, ne da bi se posebej prijavljali ali karkoli. Pač prihajalo je.

Ups. Dostavljali so ga.


Ne, mogoče na začetku, pa že dolgo ne več. Povsem nerealno, prevelik strošek. Že model financiranja brezplačnika (samo od oglaševanja) nima šans za obstoj.

Mipe ::

Še prejšnji teden smo dobili tiskano izdajo. Jutri bo zadnja izdaja, potem pa konec.

Kaj je, ste fovš, ker vsak teden dobimo brezplačen WC papir? :D

nejclp ::

Utk je izjavil:

nejclp je izjavil:

Ja, vem kdo so lastniki, čeprav ti seveda malce posplošuješ, recimo Dnevnik ma DZS 35%, Styria pa 25% :
http://supervizor.kpk-rs.si/podj/472632... Večer pa Delo je pa itak znana zgodba z janševim uravnoteževanjem in posledično je taka lastniška struktura in ti lastniki večinoma cuzajo in nič ne "financirajo".
Nisi odgovoril, kaj misliš s tem, Nekaj denarja je pa šlo tudi za financiranje raznih Delov in Dnevnikov.

Kaj bi ti rad, dokaz, da je nekdo (ne)oglaševal v Dnevniku, ker mu je politika tako naročila? Sej to so sami dnevnikovi novinarji pisali v Nedeljskem. Dokler ni R. Janša dobil par mio od DZS-ja. Potem je posel spet stekel.
Vir je pa neka pobarvanka, ena je še ostala, ki ni v lasti niti PL niti DZS, tako da si kar v njej preberi.

Ne, ne rabim, to je splošno znano. Sam neprecizno si napisal, kaj naj bi bilo to "financiranje". In to se dogaja povsod, ne samo pri nas, lastniki pritiskajo na novinarje, ja.

k4vz0024 ::

Za moje pojme ima večina tiskanih medijev IMHO preveč reklam.

Če gre za brezplačnik to še razumem, ampak da kupim časopis notri pa malo morje reklam je pa too much.

nejclp ::

Mipe je izjavil:

Še prejšnji teden smo dobili tiskano izdajo. Jutri bo zadnja izdaja, potem pa konec.

Kaj je, ste fovš, ker vsak teden dobimo brezplačen WC papir? :D


Kva, nimaš za skret papir? Kot vidiš sem iz Ljubljane, tam ga niso dostavljal, na domače naslove zagotovo ne. V kšne firme, frizerske salone pa tko naprej, kjer je frekvenca, to ja, na domače naslove pa ne.

k4vz0024 je izjavil:

Za moje pojme ima večina tiskanih medijev IMHO preveč reklam.

Če gre za brezplačnik to še razumem, ampak da kupim časopis notri pa malo morje reklam je pa too much.


Kdo pa naj plača vsebine? Plačljivi časopisi se financirajo od oglaševalcev in kupcev, približno pol pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

k4vz0024 ::

Vsebina se itak plača od naročnikov.

techfreak :) ::

Delno se placa pri nakupu/narocninah delno je pa verjetno od oglasov. Saj tudi TV programe placujemo ceprav se vseeno predvajajo oglase (vkljucno z RTVSLO).

Glugy ::

Utk je izjavil:

Če nekdo napiše kozlarijo čez a2 stran je še zmeraj glih tako kozlarija kot če ima 6 stavkov. V žurnalu je pisalo kar je pisalo, z minimalnim "lastnim mnenjem". Glede na to kako "nevtralni" so slovenski dnevniki in njih novinarji, mi je bilo to prav všeč. Stvari, ki te ne zanimajo, pa pač ne bereš.
In razen Financ so vsi ostali na približno istem nivoju, samo da imajo še svoje mnenje, ki mene prav nič ne zanima. Mnenja se pišejo v kolumne, ne pa članke.


Točn to mi je blo všeč pr njih. Ni bilo natolcevanja, sam si si ustvarjal mnenje. Pr večini drugih slovenskih časopisov ti mnenje servirajo če ne že skor vsiljujejo. Mene zanimajo dejstva ne pa mnenja piscev.

Manu ::

Obstajajo tudi mediji z drugačno vsebino. Studio 12 na primer.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

mitja73 ::

Glugy je izjavil:

Utk je izjavil:

Če nekdo napiše kozlarijo čez a2 stran je še zmeraj glih tako kozlarija kot če ima 6 stavkov. V žurnalu je pisalo kar je pisalo, z minimalnim "lastnim mnenjem". Glede na to kako "nevtralni" so slovenski dnevniki in njih novinarji, mi je bilo to prav všeč. Stvari, ki te ne zanimajo, pa pač ne bereš.
In razen Financ so vsi ostali na približno istem nivoju, samo da imajo še svoje mnenje, ki mene prav nič ne zanima. Mnenja se pišejo v kolumne, ne pa članke.


Točn to mi je blo všeč pr njih. Ni bilo natolcevanja, sam si si ustvarjal mnenje. Pr večini drugih slovenskih časopisov ti mnenje servirajo če ne že skor vsiljujejo. Mene zanimajo dejstva ne pa mnenja piscev.


A dejstva o tem kako je sosedov Franček sosedovo Micko? Pa če je kri iz prometne dost vidna na polstranski fotki?
Žurnal ni imel niti eneka raziskovalnega novinarskega članka, razen kar je blo kupljene reklame kolk je hrana dobra tam v eni gostilni.
Pojdi na Bravničarjevo v kafič spodaj v pritličju med te "novinarje" pa boš dobil mnenje o žurnalu.

Če pa rabiš samo dejstva pa so ta na STA.

Glugy ::

Ne pač bral sm kar me je zanimal. Imel je več različnih člankov in pač nisem bral tistih k so se navezoval na rumeni tisk ali bili kupljeni. Sej ma skor vsak slovenski časopis tud rumen tisk.
STA je pa že preveč suhoparna+ a ni to plačljiv ?? . Žurnal je bil ravno prav pa še brezplačn, zelo dostopen.
Kafič? kaj ma pa to veze kakšn je človk izven delovnega časa s kvaliteto dela? Jz poznam odličnega kirurga ampak v prostem času pa posluša metal pa uživa na divjih žurkah.

mitja73 ::

Glugy je izjavil:

Ne pač bral sm kar me je zanimal. Imel je več različnih člankov in pač nisem bral tistih k so se navezoval na rumeni tisk ali bili kupljeni. Sej ma skor vsak slovenski časopis tud rumen tisk.
STA je pa že preveč suhoparna+ a ni to plačljiv ?? . Žurnal je bil ravno prav pa še brezplačn, zelo dostopen.
Kafič? kaj ma pa to veze kakšn je človk izven delovnega časa s kvaliteto dela? Jz poznam odličnega kirurga ampak v prostem času pa posluša metal pa uživa na divjih žurkah.


Ni bil prosti čas, to je bilo vse med službenim časom, tk da ni čudno da je vse skupi propadlo.

Invictus ::

Če novinarji ne morejo narediti kvalitetnega časopisa sami, ga jim tudi nihče drug ne bo naredil.

Najmanj pa država.

Če so se Avstrijci odločili da ga ukinejo, ni to nobena tragedija za državljane. Pač poslovni proces. Zadeve se porajajo in odmirajo. Normalen proces. Ne pa da se žive zombije ohranja pri življenju na račun davkoplačevalcev. Beri Mura, pa še precej drugih podjetij.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trnvpeti ::

zurnal24 spet deluje?
pod kom?
jaz porocam?
celo aplikacija v google play?
narejena verjetno v enem dnevu, in potrjena s strani googla?

k4vz0024 ::

Ja, ampak ni osvežena stran z aktualnimi dogodki.

Glugy ::

jaz poročam normalno deluje, matična stran je pa ujeta v času

spawns ::

Če koga zanima, žurnal is back http://www.zurnal24.si/crna-kronika, so se pa kar hitro pobrali, sicer nevem koliko časa se že posodabljajo, to sem zasledil šele danes.

Glugy ::

Hm zanimivo. Le kaj neki to pomeni?
Gledal sm arhiv in prišel do podatka da so začel posodabljat od 9.7.14 http://www.zurnal24.si/index.php?ctl=sh...

Našel dve novici v zvezi s tem:
http://www.zurnal24.si/ker-dobre-zgodbe...
in pa
http://www.zurnal24.si/ste-nas-kaj-pogr...
"Del zaposlenih na Žurnalu z današnji dnem znova vzpostavlja nekoč najbolj priljubljeni časopisni portal žurnal24.si

Sedemnajst nekdanjih zaposlenih, ki bi nas sicer avgusta čakala prijava na zavod za zaposlovanje, je brez pomoči države ustanovilo družbo Feniks media. Vanjo kot ustanovni kapital vlagamo del odpravnin, licenčna pogodba s Styrio pa podjetju omogoča uporabo blagovne znamke in spletne strani, na kateri so od danes spet sveže novice."
Dobro. Upam da vam uspe!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

BALAST ::

Ne berem več žurnala24, ker se mi zdi le malenkost boljši od rumenega tiska.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24ur ni več najbolj obiskana spletna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110162 (6882) korenje3
»

Alternativa Rtvslo.si

Oddelek: Loža
428903 (6703) m4cer
»

Delo in drugi slovenski časniki uvajajo plačljivi dostop (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33266593 (57463) antonija
»

Brezplačnik Ekspres (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11213879 (11195) Libertarian

Več podobnih tem