» »

Falični atribut, drag avto in kompenziranje

Falični atribut, drag avto in kompenziranje

jype ::

XF je OK, ampak če bi moral izbirati med starejšim japonskim in novim XF, bi izbral XF, ga prodal in kupil rabljenega japonca (al pa korejca, al pa volvota al pa karkoli tretjega, česar se ljudje, ki radi divjajo po cestah izogibajo, ker nima pravega stila).

Ker deluje (v splošnem zelo redko odpove), ima varnost na nivoju (spodobno jekleno kletko), je ugoden (za atribute, ki jih ponuja) in tudi udoben (ker ima USB šteker).

Pa če ni resnično dirkalni avto (kar nekateri japonci seveda so) ga praktično v nobenem primeru ni imel lastnik, ki ne zna skrbeti za avto.

Mufasa ::

Miškoti pozablate da večna srednjega nivoja avtomobilov, bmw 3, audi a4 ipd se dejansko ne kupuje, ampak vzame lizing 400€+ na mesec in po 36 mesecih se pač vrne avto in dobi novejšega. Tko funkcionira avtoindustrija, in razen v sloveniji, ko je več kot 10km na šiht že stres in 1h vožnje je to standard. Pri nivoju E klase in X5 recimo se potem spet najdejo kakšni miljonarčki ki kupijo na keš, ampak še vedno gre večinoma za službena vozila z 1000€+ na mesec lizinga, ki se na 24-36 mesecev obrne v vračilo vozila in nov avtomobil.

Ravno nek hud luksuz in šparanje to ravno ni.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

jype ::

Mufasa> razen v sloveniji, ko je več kot 10km na šiht že stres in 1h vožnje je to standard.

Individualna vožnja v službo je stres vedno in povsod in zelo močno vpliva na kvaliteto življenja, čeprav si ljudje to težko priznajo.

Utk ::

Naaa, niti ne, če se ravno ne voziš po snegu in dežju z biciklom.

Mufasa ::

@GSElevator: #1: If riding the bus doesn't incentivize you to improve your station in life, nothing will.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Invictus ::

jype je izjavil:

Mufasa> razen v sloveniji, ko je več kot 10km na šiht že stres in 1h vožnje je to standard.

Individualna vožnja v službo je stres vedno in povsod in zelo močno vpliva na kvaliteto življenja, čeprav si ljudje to težko priznajo.

Se strinjam ...

Sam kaj ko slovenske firme nočejo investirati jurja v tuš kabino da bi lahko hodil s kolesom ...

Mufasa je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zase vem da bo naslednji avto Jaguar. Zakaj?

1. Mi je všeč.

2. In si ga lahko privoščim.

Za faličnost so pa poskrbeli geni ...


XF?

Za XJL se pač ne morem stegnit :P.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Smurf ::

chironex10 je izjavil:

Bom malo zavil iz debate: osebno bi bilo sram vozit nadstandardni avtomobil, pri tem ko je večina slovenije (ali lahko rečemo tudi sveta) na pragu revščine. Kar se mene tiče so vozniki taksnih avtomobilov vase zagledani egocentriki, brez kančka občutka za druge in so hiter prikaz vsega kar teži svet.

To je zato, ker bogate povezujes s tem, da so nekomu nekaj ukradli.

Mogoce je v Sloveniji kar nekaj, zdalec od tega pa da so taki vsi. V resnici pa ravno te ljudje placujejo socialne prispevke/zdrastvo revnejsim ljudem, prav tako imas lahko ti kvecjemu korist od tega, da nekdo porablja denar v tvoji drzavi.

Utk ::

Dej ga no srat. Pol luksuznih avtov v Sloveniji se je kupilo na račun slabih kreditov. Ni samo Janković in sinovi, ki so dolžni milijone, ki jih bomo mi plačali, pa se vseeno vozijo z mercedesi za 50 jurjev, v vsaki vasi imaš propadlega privatnika, ki ima lahko še dražji avto, dolžan je pa toliko, da se mu tistega avta skoraj ne splača zaplenit. No itak ga je pa najbrž še pravi čas "prodal" hčerki.
Imaš pa še primere, ko si skoraj socialni problemi kupujejo rabljene audije in x5-ice, ki po dveh letih nimajo več gum niti zavor niti katalizatorja, ampak to so že primeri za psihiatre.

Matek ::

Smurf je izjavil:

chironex10 je izjavil:

Bom malo zavil iz debate: osebno bi bilo sram vozit nadstandardni avtomobil, pri tem ko je večina slovenije (ali lahko rečemo tudi sveta) na pragu revščine. Kar se mene tiče so vozniki taksnih avtomobilov vase zagledani egocentriki, brez kančka občutka za druge in so hiter prikaz vsega kar teži svet.

To je zato, ker bogate povezujes s tem, da so nekomu nekaj ukradli.

Mogoce je v Sloveniji kar nekaj, zdalec od tega pa da so taki vsi. V resnici pa ravno te ljudje placujejo socialne prispevke/zdrastvo revnejsim ljudem, prav tako imas lahko ti kvecjemu korist od tega, da nekdo porablja denar v tvoji drzavi.
Se ne strinjam, sam sem podobnega mnenja, pa sploh ne iz razloga, da bi menil, da so ljudje denar dobili na nepošten način. Gre za to, da so drage ure/obleke/avtomobili statusni simboli, pri katerih plačaš neko velik del denarja za to, da si uspešen v svojih in tujih očeh.

Nočem reči, da je to "narobe", porabljanje lastnega denarja je stvar vsakega posameznika, se bi mi pa zdel hud karakter vsakdo, ki se zave neoprijemljivosti situacije in ta denar porabi na drugačen način, v okviru katerega direktneje koristi soljudem. Npr. da hipotetično kupi malo cenejši avto in z razliko nabavi še enega za sosedo, ki ga nima in zaradi tega ne more dobiti službe. Denar je še vedno porabljen in prispevki plačani.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

harmony ::

A tema je omejena samo na Slovenijo al tud na druge drzave sveta? Namrec v Minhnu npr. je vsak tretji avto BMW in IMO ga ljudje kupujejo, ker pac imajo za to denar in ne zaradi slovenskega nacionalnega sporta.

Invictus ::

Matek je izjavil:

Npr. da hipotetično kupi malo cenejši avto in z razliko nabavi še enega za sosedo, ki ga nima in zaradi tega ne more dobiti službe. Denar je še vedno porabljen in prispevki plačani.

A to je zdaj nova verzija solidarnosti in socialnega čuta?

Da se ljudem kar avto kupi?

Mogoče kolo. In nekaj opreme za dežno vreme. To bo dolgoročno bistveno bolj vplivalo na njihovo zdravje in dobro počutje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

m0LN4r ::

Ja večina slovencev se vozi tudi manj kot 2km s (kar je 5 minut s kolesom za povprečneža ali 20min peš) z avtom na šiht ali trgovino in to jih počne ogromno in to finančno ne glih premožni.
Večina teh je debelih oz. špehastih. Potem pa kompenzirajo z lepšim avtom.

Poznam žensko, ki se vozi 500m (al malenkost več) daleč čez 3 ulice s 120KM 2.0 dizlom (znamke nebom rekel) že 8 let. Špara vsepovsod, ampak pri avtu noče.

Zakaj?
Ja ker se sodelavke tut ne vozjo z 1.2 city go, zato se ona tut ne more.
Jamra pa da se ji na tej relaciji ne segreje avto pozim, poleti pa klima ne ohladi. Smeh.

Popravljam. 500m do trgovine z avtom, 1,5km pa do šihta.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

500 m bi šla lahko brez problemov peš. Bi nekaj za svojo rit in noge naredila ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Invictus je izjavil:

500 m bi šla lahko brez problemov peš. Bi nekaj za svojo rit in noge naredila ...

Fora je, da so na firmi vsi isti iz okolice.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

thramos ::

A bi jo odpustil? Al nižal plačo? Ne bi se več pogovarjal in družil z njo al kaj? Delal norca?

jype ::

harmony> vsak tretji avto BMW

To ni noben luksuzni avto. Tudi pri nas je BMWjev več kot starih cliotov.

m0LN4r> Fora je, da so na firmi vsi isti iz okolice.

Ja, pa kaj?

Invictus> Mogoče kolo. In nekaj opreme za dežno vreme. To bo dolgoročno bistveno bolj vplivalo na njihovo zdravje in dobro počutje.

Pomembno je, da sploh opaziš težave drugih in jim pomagaš direktno, iz lastnih izkušenj. Pa še zastonj kupon za falično kompenzacijo dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

m0LN4r ::

thramos je izjavil:

A bi jo odpustil? Al nižal plačo? Ne bi se več pogovarjal in družil z njo al kaj? Delal norca?

Ne to, vsi ki so blizu doma, se noben ne vozi mestnim avtom, ker pač ni fensi dovolj.
Izgovarjajo se na potne stroške (da hodjo z avtom), kolko je res nevem ampak ni mi jasn zakaj mora bit vsaj 100km, 2.0, dizli, avto za 1 osebo do šihta pa nazaj.
Pogledaš not čez šipo pa vidiš, da ma 8 let star avto 30k km.

Kolektivna zavest bi jaz rekel. Če se pač vozijo vsi se bo še tut ona. Družbeni pritisk.

Ko je malica pa skočiš z avtom v sosdenji kafič 3 ulice naprej :D
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Pa kaj, glavno da plačuje trošarino, registracijo, pomaga ekonomiji, a ne? Kdo bi imel kaj od tega, če bi hodila peš, razen Pekota? Očitno niti problema s parkingom nimajo.

harmony ::

jype je izjavil:

harmony> vsak tretji avto BMW

To ni noben luksuzni avto. Tudi pri nas je BMWjev več kot starih cliotov.

Ni res. Ce pa ja, so to stara jajca 10+ let stara.

Govora je o najnovejsih BMW-jih letnika 2012+

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Pa kaj, glavno da plačuje trošarino, registracijo, pomaga ekonomiji, a ne? Kdo bi imel kaj od tega, če bi hodila peš, razen Pekota? Očitno niti problema s parkingom nimajo.

A ni gibanje, zdravje, eko mentaliteta, neonesnaževanje, funkcionalnost in optimizacija bistvo 21. stoletja?
Greš s kolesom ali peš, tu pa tam na šiht in v trgovino. Ubiješ 4 muhe na en mah al ne?

Al si bogataš z pipstrelom in najbolj efektivnim električnim avtom
al pa imaš terenca z 20L porabe in vojaški helikopter iz 1990 ?

Kdo bi imel kaj od tega, če bi hodila peš, razen Pekota?

Njeno fizično in psihično zdravje, zmanjšan holesterol, manj maščob, več mišic in kondicije. Manj zdravstenih problemov.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

Kakor za koga. Morda se pa popoldan zapelje še 800 metrov nekam na trim stezo in tam odteče kilometer. Pa tudi če ne, kaj to nas briga? Dokler dizli na splošno niso prepovedani v mestih, in glede na stanje današnje tehnologije bi morali bit, se lahko z njim vozi tudi po 50 metrov. Ali ne sme?

Buggy ::

Pogledaš not čez šipo pa vidiš, da ma 8 let star avto 30k km.


mene pa cisto tako mal firbec matra... kater "fensi dizel z 100KM"; letnik 2006 in naprej ima se analogni stevec za kilometre, da lahko cez sipo odcitas stanje?

8-O

m0LN4r ::

Buggy je izjavil:

Pogledaš not čez šipo pa vidiš, da ma 8 let star avto 30k km.


mene pa cisto tako mal firbec matra... kater "fensi dizel z 100KM"; letnik 2006 in naprej ima se analogni stevec za kilometre, da lahko cez sipo odcitas stanje?

8-O

Ura pa km se vidijo non-stop, dokler akumulator ni prazen.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Matek ::

Invictus je izjavil:

Matek je izjavil:

Npr. da hipotetično kupi malo cenejši avto in z razliko nabavi še enega za sosedo, ki ga nima in zaradi tega ne more dobiti službe. Denar je še vedno porabljen in prispevki plačani.

A to je zdaj nova verzija solidarnosti in socialnega čuta?

Da se ljudem kar avto kupi?

Mogoče kolo. In nekaj opreme za dežno vreme. To bo dolgoročno bistveno bolj vplivalo na njihovo zdravje in dobro počutje.
Moje mnenje je, da lahko dovolj razgledan in izobražen posameznik sam pri sebi reče "stvar, ki jo nameravam kupiti, je Veblen good" in se odloči, da bo denar raje zapravil za nekaj bolj oprijemljivega. Primer, kjer s preostankom naredi še neko socialno dejanje, je bil morda res nepotreben. Pojavil se je zato, ker diskutiramo o situacijah, kjer bi nekdo porabil veliko količino denarja za statusni simbol. Iz tega lahko predvidevamo, da so njegove konkretnejše potrebe že pokrite.

Hotel sem samo reči, če podramatiziram, da je po mojem mnenju neoptimalno politi 150.000 EUR z bencinom in jih prižgati. Četudi si jih pošteno zaslužil in ti noben ne more ničesar očitati. Ker lahko z njim narediš kaj bolj pametnega, ne glede na to, ali jih razdeliš med brezdomce ali kupiš svoje četrto stanovanje in ga daš v najem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

driver_x ::

Jaz pa si kupim najmočnejši model avta z vso dodatno opremo samo zaradi tega, da zavistnežem povzročam prekomerno izločanje kisline.

VaeVictis ::

Najboljša zadeva kar jo človek lahko naredi za reveže je, da ni eden izmed njih!

Buggy ::

m0LN4r je izjavil:

Buggy je izjavil:

Pogledaš not čez šipo pa vidiš, da ma 8 let star avto 30k km.


mene pa cisto tako mal firbec matra... kater "fensi dizel z 100KM"; letnik 2006 in naprej ima se analogni stevec za kilometre, da lahko cez sipo odcitas stanje?

8-O

Ura pa km se vidijo non-stop, dokler akumulator ni prazen.


zdej me pa se bolj zanima kateri avto je to. TNX

jype ::

VaeVictis> Najboljša zadeva kar jo človek lahko naredi za reveže je, da ni eden izmed njih!

Če si kupi avto za sto jurjev, potem to vsekakor postane.

VaeVictis ::

jype je izjavil:

VaeVictis> Najboljša zadeva kar jo človek lahko naredi za reveže je, da ni eden izmed njih!

Če si kupi avto za sto jurjev, potem to vsekakor postane.


Morda postane že, če si kupi kolo za štiri jurje...

jype ::

VaeVictis> Morda postane že, če si kupi kolo za štiri jurje...

Tudi. Al pa štruco za deset evrov.

Pomembno je, da ne pretirava.

m0LN4r ::

@Buggy
nevem točn keri letnik je avto, žal ne poznam tuk dobro avte, pa tut nebi povedal če bi vedel :D
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Mufasa ::

Mene pa cisto tko, informativno, zanima ce grete vsak dan posebi po 1L mleka in 3L vode v 1km oddaljeno stacuno, al nardite z avtom vecji, tedenski nakup in se raje podite za otroci preostale dni?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Utk ::

Vsak dan v štacuno hodijo samo reveži s preveč denarja.

jype ::

Utk> Vsak dan v štacuno hodijo samo reveži s preveč denarja.

http://trgovina.mercator.si/market

Relanium ::

m0LN4r je izjavil:


Popravljam. 500m do trgovine z avtom, 1,5km pa do šihta.

Poznam še hujši primer:
V ulici v naselju, mislim da so 4 al 5 bajt vmes..
.... in to medicinska sestra (ko že govorimo o zdravju...), sicer je pa žena enega direktorja.
Ampak on je pa hodil v firmo peš in ima nekje 1km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Buggy ::

m0LN4r je izjavil:

@Buggy
nevem točn keri letnik je avto, žal ne poznam tuk dobro avte, pa tut nebi povedal če bi vedel :D


a tako torej...zanimivo, da si pa lahko ob svojemu avtomobilskemu neznanju tako nazorno identificar vse ostale karakteristike avtomobila (fensi, 2,0 dizel, 100KM) pa se psiloski profil voznikov si uspel na podlagi tega podati ;((

...meni si povedal se vec kot bi bilo treba. TNX :D

m0LN4r ::

Buggy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

@Buggy
nevem točn keri letnik je avto, žal ne poznam tuk dobro avte, pa tut nebi povedal če bi vedel :D


a tako torej...zanimivo, da si pa lahko ob svojemu avtomobilskemu neznanju tako nazorno identificar vse ostale karakteristike avtomobila (fensi, 2,0 dizel, 100KM) pa se psiloski profil voznikov si uspel na podlagi tega podati ;((

...meni si povedal se vec kot bi bilo treba. TNX :D

Poznam osebo osebno ne pa avto, če si spregledal. 2.0 TDI piše na avtu, ne rabiš bit strokovnjak. Pa predvidevam da nima manj kot 100, če je limuzina s takim motorjem al pač?
Aja pa fensi pomeni za mene že, če ni meščanski avto za po mestu za meščana, ki se vozi izključno po mestu. Pa nekaterih stvari mogoče ne povem, ker mi je oseba mogoče celo v žlahti recimo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gruntfürmich ::

že opažam porast prikrite hude favšije, zavite v celofan 'skrbi za uboge' in 'socialni čut'...

to sploh ni več komunizem & bratstvo in jedinstvo, ampak pristno slovensko tlačenje navzdol in preziranje uspešnih.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

Kupiš avto za jurja in se voziš dokler ne razpade, potem kupiš drugega spet za jurja. Ostali denar pa raje vlagam v kaj bolj pametnega, pa četudi so to lego kocke.

Nisem pa nikomur fouš dražjega in večjega avta, le zajebavam jih pa rad, ker mečejo denar skozi okno za navaden pleh, ki iz dneva v dan izgublja na vrednosti.

Po drugi strani, pa naj bo kar čimveč takih ki kupujejo nove avtomobile, bom imel večjo izbiro rabljenih, ko bom spet "novega" kupoval.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Poznam osebo osebno ne pa avto, če si spregledal. 2.0 TDI piše na avtu, ne rabiš bit strokovnjak. Pa predvidevam da nima manj kot 100, če je limuzina s takim motorjem al pač?
Aja pa fensi pomeni za mene že, če ni meščanski avto za po mestu za meščana, ki se vozi izključno po mestu. Pa nekaterih stvari mogoče ne povem, ker mi je oseba mogoče celo v žlahti recimo.


ja ne vem za kaksnen "fensi" ali "meščanski" avto se gre, da ga ti ne poznas oz ne utegnes prebrati kaj pise zadaj se poleg 2.0TDI (VAG grupa?), zato tudi sprasujem.
Vprasal sem te cisto resno za znamko, ker mi je tole z odcitavanjem stevca cez okno sodobnega avtomobila res neznanka?!

m0LN4r ::

Buggy je izjavil:

Poznam osebo osebno ne pa avto, če si spregledal. 2.0 TDI piše na avtu, ne rabiš bit strokovnjak. Pa predvidevam da nima manj kot 100, če je limuzina s takim motorjem al pač?
Aja pa fensi pomeni za mene že, če ni meščanski avto za po mestu za meščana, ki se vozi izključno po mestu. Pa nekaterih stvari mogoče ne povem, ker mi je oseba mogoče celo v žlahti recimo.


ja ne vem za kaksnen "fensi" ali "meščanski" avto se gre, da ga ti ne poznas oz ne utegnes prebrati kaj pise zadaj se poleg 2.0TDI (VAG grupa?), zato tudi sprasujem.
Vprasal sem te cisto resno za znamko, ker mi je tole z odcitavanjem stevca cez okno sodobnega avtomobila res neznanka?!

ZS
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

gruntfürmich ::

krneki0001 je izjavil:

Kupiš avto za jurja in se voziš dokler ne razpade, potem kupiš drugega spet za jurja. Ostali denar pa raje vlagam v kaj bolj pametnega, pa četudi so to lego kocke.

Nisem pa nikomur fouš dražjega in večjega avta, le zajebavam jih pa rad, ker mečejo denar skozi okno za navaden pleh, ki iz dneva v dan izgublja na vrednosti.

Po drugi strani, pa naj bo kar čimveč takih ki kupujejo nove avtomobile, bom imel večjo izbiro rabljenih, ko bom spet "novega" kupoval.


to vedno ponavljaš, pa me zanima če si dejansko dal na kup koliko denarja si prihranil na tak način? ne od oka, pač pa dejanski prihranek in pomembno je tudi kolikšen je ta v %%.
poleg tega je smešno da so istega mnenja premnogi, ki pa ta denar potem mečejo v prav tako vrednost izgubljajočo nepremičnino... (lego kocke so pa dobra zadeva, sploh originalno zapakirani maloserijski paketi)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

chironex10 ::

Smurf je izjavil:

chironex10 je izjavil:

Bom malo zavil iz debate: osebno bi bilo sram vozit nadstandardni avtomobil, pri tem ko je večina slovenije (ali lahko rečemo tudi sveta) na pragu revščine. Kar se mene tiče so vozniki taksnih avtomobilov vase zagledani egocentriki, brez kančka občutka za druge in so hiter prikaz vsega kar teži svet.

To je zato, ker bogate povezujes s tem, da so nekomu nekaj ukradli.

Mogoce je v Sloveniji kar nekaj, zdalec od tega pa da so taki vsi. V resnici pa ravno te ljudje placujejo socialne prispevke/zdrastvo revnejsim ljudem, prav tako imas lahko ti kvecjemu korist od tega, da nekdo porablja denar v tvoji drzavi.


Ne. Ti bom povedal kakšen občutek bi moralo imeti 99.9% prebivalstva:


In oni plačujejo socialne prispevke in zdravstvo?! Kako prijazno od njih! Ne morem verjeti, kako je danasnja mularija nasedla hollywoodski propagandi in gledanju sveta skozi rolo od sekret papirja. Si predstavljas da bi brez teh velikih filantropistov zivel vsaj še enkrat bolje? Mimogrede, še toliko, vertikalen pomik je v danasnjem že razdeljenem svetu pravi čudež in navkljub temu, da padate na "the american dream" vam povem da je ravno tam daleč najmanjši.
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

Zgodovina sprememb…

sensei ::

In oni plačujejo socialne prispevke in zdravstvo?! Kako prijazno od njih!

Tako kot vsi ostali, so tudi oni v osnovi prisliljeni plačevati prispevke, tako da ne gre za neko prijaznost.
Lahko bi namesto ogromno denarja, zaslužili samo toliko kot ti in potem tudi plačali samo toliko prispevkov kot ti.

chironex10 ::

sensei je izjavil:

In oni plačujejo socialne prispevke in zdravstvo?! Kako prijazno od njih!

Tako kot vsi ostali, so tudi oni v osnovi prisliljeni plačevati prispevke, tako da ne gre za neko prijaznost.
Lahko bi namesto ogromno denarja, zaslužili samo toliko kot ti in potem tudi plačali samo toliko prispevkov kot ti.


Upam, da zaznavas ciničnost.
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

Matek ::

Samo seveda oni ne prejmejo vsega tega denarja v obliki plače. Saj veš tisto - od določenega zaslužka naprej je dohodninska stopnja 0%.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

nekikr ::

Upam, da zaznavas ciničnost.

Upam, da ti dojemaš kaj ti je zapisal. Če bi bili vsi nesposobni lenuhi, ki bi samo jamrali nad vsem, tako kot to počneš ti, potem ne bi bilo nikogar, ki bi za tvojo nesposobno rit (v ekonomskem smislu) plačeval tisto bedno zdravstvo, ki ga pač imamo. Niti ne bi mogel študirati in malicati na bone do 35. leta.

m0LN4r ::

Jp, eni dajo za davek pri avtu tolko, kot drugi za nov avto. Isto je vsepovsod.
Revček bo dal državi 22% in bogataš 22%. Razlika je pa lahko od 10EUR do 1mioEUR. Kdo zdaj bolj financira javno dobro?

Banalno seveda.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

harmony ::

krneki0001 je izjavil:

Kupiš avto za jurja in se voziš dokler ne razpade, potem kupiš drugega spet za jurja. Ostali denar pa raje vlagam v kaj bolj pametnega, pa četudi so to lego kocke.

Nisem pa nikomur fouš dražjega in večjega avta, le zajebavam jih pa rad, ker mečejo denar skozi okno za navaden pleh, ki iz dneva v dan izgublja na vrednosti.

Po drugi strani, pa naj bo kar čimveč takih ki kupujejo nove avtomobile, bom imel večjo izbiro rabljenih, ko bom spet "novega" kupoval.


Krneki. Prvo kot prvo avto za jurja je vreden en drek. Drugo vanga moras dati vsaj se jurja, da ti bo res vozen, ne pa da trepetam kdaj bojo bremze odpovedale, kdaj bo zaribal itd.

Kdor ima denar naj si ga kupi in tu nimam nic proti.

Mene kar moti je lizing in za vsak denar stremeti k novem avtomobilu. Potem pa jokcat kk se za jest nimas.

AndrejO ::

Na svetu je jako malo krajev, kjer se od premoženja plačuje prispevke.

Je že tako, da si tistih 99.9% te stvari med seboj sami solidarno pomaga (pod državno prisilo seveda), ostali pa s tem načeloma nimajo nič. Oz. jih to zanima samo v toliko, da jim omogoča bivanje v relativno varnem okolju, kjer jih ne skrbi, da bi jih podivjana množica obesila zaradi njihovega pomankanja socialnega čuta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dajatev za odjavljeno vozilo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19929118 (15674) Miha 333

Lastništvo 2 avtov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
619640 (7782) facepalm
»

Slovenski avtomobilski trg 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6013716 (12618) 49106
»

Davek na mašino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13621917 (19551) fr4nc
»

100.000€ za avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35571842 (56561) RejZoR

Več podobnih tem