» »

amd 1800+ kaže v biosu samo 1519

amd 1800+ kaže v biosu samo 1519

Cuoresportivo ::

kak naj spravim cpu amd 1800+ na originalnih 1800 v biosu. Zdi da je 300 le neka izguba, razen če je spet to kakšna finta z oznakami. Imam pa ploščo ASUS a7v333, bios pa sem že tudi updatal.
lep pozdrav(best regards)

Dr_M ::

XP 1800 dela na 1533mhz oz 11.5x133.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Stva je v tem, da dela na 1533MHz in to je cist OK.
Sam ce pa ti hoces nekak primerjat zmoglivosti z Intelom, bi naj bil podobn Intelu Pentium 4 !800Mhz.

To so nardil zato, ker je Intel gledu drgac na frekvenco, kot pa AMD. Pol je zgledal, kot da ti Intel ponuja za isto ceno vec. AMD se je pa znajdu in dal ime proca tajga, da ga lahk zdej primerjas z Intelom, frekvenca je pa nizja.

Mim grede, jst mam isti proc in isto freklvenco ko ti. :)

Zheegec ::

AMD naredi v enem urinem ciklu več operacij, zato pa je 1533 procesor od AMD hitrejši od 1,7 Ghz P4.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sergio ::

ne čisto res, alien3001.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zheegec ::

Ja, pa je :) Celo hitrejši od 1.8, vsaj v nekaterih operacijah (v ne-SSE2 :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sergio ::

to, da v enem urinem ciklu naredi več operacij, ni čisto res.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Cuoresportivo ::

najlepša hvala, zdaj me pa zanima, nekaj o vodnem hlajenju. ta morphling 1a zadeva, kje se da to dobit, malo se zanimam za to obliko hlajenja. Klasika je malo preglasna že postala, pa bi posegel po alternativnih možnostih hlajenja.
lep pozdrav(best regards)

Area_51 ::

:)) JAz mam 1800+ normalna frekvenca je 1,52GHz, v BIOS-u sem spremenil zunanjo frekvenco (se mi zdi) na 150 in ko sem znova resetiral računalnik, mi je takoj na začetku napisalo 1,752 GHz, brez kakega odklepanja

A je to v redu ali ne???:)
Area 51

Area_51 ::

:)) Prej sem pozabil a smem pustit na taki frekvenci ali moram dat na privzeto, mislim, če bo kej narobe??????
Area 51

ali3n ::

Če je sestem stabilen - če dela vse ok, če se ne pregreva itn.... pust (oz. probi še več!>:D )
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Area_51 ::

Ja tolko je maksimalno brez odklepanja, a bi kej pomagalo, če bi zvišal volzažo?:)
Area 51

ali3n ::

Pomojem ja (bojo še ostali povedal), sam (sej veš) po malem zvišuj...... pa pazi na temperature...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Area_51 ::

:)) Da se še prepričam, a MBM 5 podpira ploščo Elite K7VTa3 pa Ta proc?

Čim več nasvetov od ostali še rabib.:)
Area 51

Area_51 ::

:)) OK zdej sem dal na 1,61GHz in temperaura na MBM 5 kaže, da je 45-46°C, zanima me, če je to dobro ali slabo, kolko se lahko procesor največ segreje, preden začne crkavat, sej veste, da se da nastavit pri kolikšni temperaturi, da te opozori.


In dejte povedat, čim več nasvetov in podobnih stvari.:)
Area 51

ali3n ::

poganjaj teste, "hujše" špile, programe,.... karkol da obremeniš proc. za dalj časa (recimo ene 1/2 ure); če bo vse ok - lahko rečeš da je sistem stabilen, in greš še majhen korak naprej.
Glede temp: polglej na AMDjevo stran...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Area_51 ::

:)) Ok! Probal sem in na 1,61GHz mi del brez problemov, proc se segreje komaj na 40°C(sem odprl okno), ko sem pa dal na 1,74 GHz, pa ko je prišu v winse je pa kr se ugasnu, očitno ni dovolj toka.


Vprašal pa bi, kje se da RAM - DDR navit, prav tako v BIOSU????????:)
Area 51

PALOMINO ::

Zanimiva tema...na koliko pa bi jaz lahko svojega 2000+ navil takole brez odklepa - se pravi preko zunanje frekvence v biosu?

Hvala.

l-note ::

PALOMINO probi. Sej boš vidu, pri kateri frekvenci se ti bo comp. začel resetirati.
Po mojem bi mogl it vsaj za ene 200 AMD-jevih enot, se pravi VSAJ 2200+ oziroma več.
Ko pa sistem ne bo več stabilen pa začni z zviševanjem voltaže. Ampak z voltažo ne pretiravi, spremljaj temperaturo procesorja.

PALOMINO ::

Na kok bi pa lohk dal pol max. zunanjo frekvenco in voltažo?

Hvala za odgovor I-note.

l-note ::

To je pa ravno tisti podatek, ki ga boš sam ugotovil. Nekateri procesorji "zdržijo" višje frekvence, ostali nižje. S tem, da "zdržijo" frekvence mislim, da se sistem ne resetira in ne da se proc skur.
Ljudje, ki ne posegajo v računalnike in ne delajo raznih voltmodov (modifikacij, da bi zvišali voltaže) dosegajo dokaj nizke FSB-je, tam okoli 140-150, mogoče več. To je ZELO odvisno od konfiguracije.
Kar se pa tiče voltaže procesorja, bi se jo dalo zvišati (seveda če ti to BIOS dopušča) od nekje 1,85V pa do 2V. 2V je že skoraj previsoka za zračno hlajenje, saj se procesor že kar pošteno greje pri taki napetosti.
Kako ugotoviti ali je napetost previsoka??
Po dolgotrajnem obremenjevanju procesorja (igranje igrce za 30min...) temperatura naj ne bi presegala 60-65 stopinj, mogoče celo 70, vendar to je že res skrajna meja. Seveda procesorji zdržijo temp. tudi do 95 ali več stopinj, vendar se moramo zavedati odstopanja, ki nastaja pri odčitavanju temp. iz senzorja, ki ni v procesorju. Tako je realna temp. višja za kakšnih 10-15 stopinj od tiste, ki jo prikazujejo programčki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kok ste ga vi našponali (XP)

Oddelek: Navijanje
262077 (1213) Blinder
»

AMD 1800+ palomino!

Oddelek: Navijanje
221551 (1304) Vlady
»

Kateri procesor ? AMD al INTEL ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716066 (5183) frenk
»

OC TB-1.33Ghz@WTF?

Oddelek: Navijanje
171099 (799) AvAkI
»

Navijanje AMD1800XP-na QDI KT266A

Oddelek: Navijanje
331246 (894) schurda

Več podobnih tem