» »

kako navit durona 750mhz in posledice

kako navit durona 750mhz in posledice

pingec ::

stvar je takšna : imam odklenjen proc vendar množilnika vseeno ne morm nastavljat (sm probu pa je množilnik vedno 7.5)
zdej me pa zanima ce spreminjam fsb do kolk lahk grem pa mam 2*sdram 168 pin pc133 in me zanima na kaj vse vpliva višanje fsb-ja pa tut kako ves ker ram je dobr za navijanje
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

OwcA ::

Če ne moreš spreminjati množilnika, potem procesor ni odklenjen.
FSB zvišuj, dokler se procesor ne bo pritožil. Ker imaš PC133 RAM, imaš zadosti rezerve.
Zviševanje FSBja upliva še na frekvenco PCI in AGP vodil.
Dober RAM je tisti, ki dopušča visoke frekvence pri agresivnih nastavitvah.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

pingec ::

glede na tisti članek(duron odklenjen ali zaklenjen) je moj proc 100% odklenjen
pa me zanima če pc133 pomen da lahk zdrži do133fsb?
pa me zanima ce navijanje skrajsa kej zivljensko dobo procesorju al pa drugim stvarem tud ce ne visam napetosti
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

c3R4R ::

pc133 pomen, da ram deluje pri frkvenci 133 Mhz... če bi deloval na 133 fsb bi bila frkvenca veliko večja... okol 300 Mhz, kar pa tvoji rami ne bi zdržali....

seveda vsako navijanje tudi brez višanja napetosti skrajšuje življensko dobo hardveru.... namesto da računalnik vržeš stran po 5 letih ga boš ob pametnem navitju vrgel stran pa 4 letih... :D :D

pri navitju se "uničuje" tudi grafična in rami, posledično pa tudi disk..
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

OwcA ::

pc133 pomen, da ram deluje pri frkvenci 133 Mhz... če bi deloval na 133 fsb bi bila frkvenca veliko večja... okol 300 Mhz, kar pa tvoji rami ne bi zdržali....
seveda vsako navijanje tudi brez višanja napetosti skrajšuje življensko dobo hardveru.... namesto da računalnik vržeš stran po 5 letih ga boš ob pametnem navitju vrgel stran pa 4 letih... :D :D

pri navitju se "uničuje" tudi grafična in rami, posledično pa tudi disk..

Kaj ko bi ti malo bral za sabo in morda prestregel kakšno izmed bedarij, ki jih pišeš? :\

PC133 pomeni, da je RAM namenjen delovanju na 133 MHz, ki lahko ali pa tudi ne ustreza FSBju (različni delitelji, +/- PCI frekvenca ipd).
FSB n pomeni frekvenca sistemskega vodila je n MHz.
Sama frekvenca delovanja ne upliva na življensko dobo, upliva pa temperatura, ki se zvišuje kot posledica te.
Kako se disk uničuje "posledično" me živo zanima. Ali drugače povedano, navitje vodila, ne upliva na naprave, ki so nanj priključene.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

c3R4R ::

ma tist "posledično" mi je mal ušlo... sori

PC133 pomeni, da je RAM namenjen delovanju na 133 MHz, ki lahko ali pa tudi ne ustreza FSBju (različni delitelji, +/- PCI frekvenca ipd).


kva sm pa jst napisu? sej sm jst to povedu, kar si ti napisu.....

Sama frekvenca delovanja ne upliva na življensko dobo, upliva pa temparatura, ki se zvišuje kot posledica.


ja, a mogoče frkvenca ne uničuje ramov... pa ti fičota furi pr 180 km/h.... ne vem če bi ga lohk kljub temu da si Owca:D

še kej, Owca?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

OwcA ::

kva sm pa jst napisu? sej sm jst to povedu, kar si ti napisu.....

Ti si napisal:
pc133 pomen, da ram deluje pri frkvenci 133 Mhz...

Do sem še vse lepo in prav.
če bi deloval na 133 fsb bi bila frkvenca veliko večja... okol 300 Mhz, kar pa tvoji rami ne bi zdržali....

Ta izjava pomeni, da ne veš kaj predstavlja FSB.
Kje si staknil 300 MHz (133*3?) pa niti nočem vedeti.
ja, a mogoče frkvenca ne uničuje ramov... pa ti fičota furi pr 180 km/h.... ne vem če bi ga lohk kljub temu da si Owca:D

Glede na to, da očitno ne veš kaj je to frekvenca, oziroma kako delujejo RAMi, je morda bolje, da se ne trudiš preveč drugim pameti soliti (namig, četudi govorimo o hitrosti računalnike ni dobro te analogije preveč dobesedno jemati).
še kej, Owca?

Mislim, da je to zaenkrat vse. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

pingec ::

Sama frekvenca delovanja ne upliva na življensko dobo, upliva pa temperatura, ki se zvišuje kot posledica te.


se pravi se kvarijo tud rami al ne?
ce cpu ohladis na normalno temp se tud kvari?
pa se to me zanima kolk je normalna temp za tega durona?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Vesoljc ::

normalne temperature za procesor ni !!! manj je boljš je... simpl
zdej če maš pri 5k sit vredenem hladilniku 45C je to recimo kul, če maš pa pr 30k sit vodnem hlajenju 30C je pa to še tolk bolj zakon ...

cpu, ram, itd... se ne kvari, kvečejemu se POkvari, kdaj oziroma kako je pa drugo vprašanje...
baje se pri oc-janih zadevah dogaja ena zadeva imenova elektro-migracija, kolkr jest to štekam, gre za to da nekateri elektroni pri "skakanju" sem ter tja, ostanejo tam kjer ne bi smeli... ko se jih nabere zadosti, se vzpostavi poveza (kratki stik) in cpu škripne... baje :)

praviš da je tvoj duron 100% odklenen? pop quiz: zakwa ne morš spreminjat multiplierja, če je odklenen? :)
povej še kero plato maš

ps: te teme so ble že stokrat premlete
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

pingec ::

sej sm iskal pa nism naajdu nobene pametne teme ki bi me zanimala tako da ce bi mi kdo dal povezavo bi bil zlo vesel

hvala vsem za odgovore
LP king
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

c3R4R ::

@Owca
Ta izjava pomeni, da ne veš kaj predstavlja FSB.


itak da vem kva je fsb.... front side bus... pa tud vem zakva je to, kako dela, da se ga povišuje (posledica: navitje kompjutra)..... men je o fsb vse kristalno jasn

Glede na to, da očitno ne veš kaj je to frekvenca, oziroma kako delujejo RAMi, je morda bolje, da se ne trudiš preveč drugim pameti soliti (namig, četudi govorimo o hitrosti računalnike ni dobro te analogije preveč dobesedno jemati).


sori... no... rami so res mogoče moja šibka točka, ker res ne vem hudo velik... sam vseen ne morš 133 Mhz ramov gonit pr hudo večji frkvenci... a je tko?

Kje si staknil 300 MHz (133*3?) pa niti nočem vedeti.

to frekvenco sm staknu tkole....če deluje 750 Mhz proc na 12*66 Mhz in rami na 133 Mhz, potem bi pa proc po navitju na 133 fsb deloval na 1600 Mhz (12*133 Mhz), ramom pa se tudi občutno povečala frekvenca....
300 Mhz sm kr tko vn butnu.... verjetno pa se frekvenca po navitju nebi dovolj razlikovala....

jasn? al še kej povem.... čeprov se mi ne da kregat... pametnejši odneha.....
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

pingec ::

kokr js vem moj proc dela na 7.5*100
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

c3R4R ::

aja..... jst sm mislu, da obravnavamo intla.... zato pa jst take bedne nabijam;( ;( ....
zakva me ni noben opozoru, da obrovnavamo AMD-ja....:\

logično.... zato sm pa jst reku, da bi pol rami delal bliz 300 Mhz.... budala;( >:D ;(( ....
ker maš fsb 100 Mhz, pol sm ti ferkvenca ne bo pretresljivo spremenila.... rami bojo ob primernem hlajenju zdržal.... pa tut proc ti bo zdržu na 133, vsaj po moje....

še enkrat se vam vsem opravičujem, ker nism vedu, da mamo AMD-ja in ne Intla.....

Owca, sori, sori....:\
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

pingec ::

in kasno je to primerno hlajenje pa kako jih sploh hladis?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Vesoljc ::

hlajenje sdramov? ne rabš :) če je kišta kolkr tolkr prevetrena, bo ram delu... rami glih niso massive heat source :)
sej si sam napisu da maš dva kosa 133mhz sdrama, torej na 133 mhz fsb bi moru ram delat brez problema, eni biosi majo tud opcijo (za ram) fsb+pci, kar pomeni 133 + 33 = 166 mhz, alpa 100 + 33, itd...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Dr_M ::

ce ti rata pridet na 7.5x133 si zmagu :D :D ram bo pa delu tko kot zdej dela..
napetost cpuja bos mogu dat verjetn kr na 1.85V, vio cca 3.5V pa timinge za ram do konca navijes.
hladilnik pa pac volcano ksn...7,7+,8.9..itd...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

zakva me ni noben opozoru, da obrovnavamo AMD-ja....

logično.... zato sm pa jst reku, da bi pol rami delal bliz 300 Mhz.... budala ....


ROFLOL

pingec ::

ja kaj je bolš spreminjat množilnik al fsb?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

boštjan ::

Če je FSB tako zvana zunanja frekvenca vodila,pol je za hitrejši system bolje spreminjat FSB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ko navijem, zvok ne dela

Oddelek: Navijanje
371466 (1175) _Dejan_
»

hitrost rama

Oddelek: Strojna oprema
201663 (1290) royt
»

Kdo od vas ima ECS K7S5A?

Oddelek: Kaj kupiti
201278 (899) g0Run7
»

FSB ne gre več kot 112

Oddelek: Navijanje
241280 (1105) --Switch--
»

Bedarija na ABIT KT7a

Oddelek: Pomoč in nasveti
131921 (1679) VASkO

Več podobnih tem