» »

A je to DOSEZEK???

A je to DOSEZEK???

1
2
3

birdy ::

najbrz si slabo pobarvu mosticke drugo mi ne pride na misel
sam tud ce je to res bi se ti mogel zbudit sam na manjsi freq
vcasih sem mel jest z mojim probleme da ce sem ga hotu przgat sem mogu najprej kabel ven pa not im pol gumb in je delu

probi to
kak bi to odpravu pa ne vem
lp
birdy

eraserr ::

kje pridem do tistih slik, ker povezave ne delajo

texhex ::

ray ... nimas uredu prebarvanih mostickov ...

vrjetn ni pravi svincnik ...

To Infinity... ...And Beyond!

msmiha ::

mostički so niso dost dobro prebarvani sam, če v njegovem primero 700 ne bore zbuditi vsaj na 750. Pri tem more dvigni množilnik in ne frekvenco vodila. Lahko pa, da se mu je tudi osralo, in je mostičke tako prebarval, da mu kaže naprimer skoz sam 750, če da na deafult množilnik!
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

birdy ::

birdy je naredu modifikacijo dokaj uspesno in sedaj je stvar stabilna na 145FSB
na 150 se mi pa ne da danes probat

aja btw na zracnem hlajenju

pa jest sem car!
lp
birdy

morphling1 ::

Komaj čakam da dobim KT7a . Folk kolk je rekord fsb v Sloveniji na VIA chipsetu ?
Jaz ciljam nad 160 >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

msmiha ::

maš pa res visoke cilje tam nekje v oblakih. Aja, keremu procesorju pa misliš povečat tolk FSB, Durono al Thunderbidu?
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

birdy ::

jah men se na 150 dvigne na zracnem hlajenju
in dokler ga ne pregrejem 64+°c je stabilen

drgac se pa prprav na konkurenco
uro pa pol smo se zajebaval s spajkanjem.....verjemi da se nisem zastojn

BTW jest to probavam na TB
lp
birdy

morphling1 ::

Cilji morajo biti visoki >:D sicer pa bom zaenkrat mučil Durona in Micron ram .Ob izkušnjah ki sem si jih nabral z KT7 raid ter majhnimi skrivnostmi in modifikacijami bi moralo iti kot po maslu :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

zile ::

hehe amaterji :D.
OK joke.
Važn je da smo dobul konkurenco.
Sem bil po moje prvi kle na slo-techu k sem mel modifikacijo dve. Proc se je segrel do 69 stopinj z zračnim hlajenjem. No na lepem mi je plata crknla, oz. še sam ne vem kva pa kako. Zdej mam KT7a, pa sem se mal umeru. Čakam na Palominota :D.
Upam da vam nisem vzel volje do extreme overcloackanja. To kar se je men zgodil so rs X- fileti.:D

morphling1 ::

Zile ne nas metat v isti koš , a se še spomniš ko ste prišli k men in gledali čudo od peltierja na celeronu 266@448
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

birdy ::

ej zile sedaj si me pa ustrasu
dej povej kaj tocno si naredu na plati in kaj je delala dneve preden je crknla

a je mozn da se ti je south bridge pregrel al pa tranzistorji unih 6 k so pr proci
ker vse to jest aktivno hladoim k je vroce k svina.....
lp
birdy

msmiha ::

Brdy če dobro hladiš se nimaš kaj bat. Če pa ti že kaj crkne pa daš nazaj pod garancijo in rečeš, da je samo od sebe crknilo. To sem jaz naredo že nič kolikrat pa me še niso dobli. Zamenjali so mi že skoraj cel stari računalnik. Edino kaj ni crknalo v njem je zvočna kartica. Ostalo je blo že vse zamenjano!:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

birdy ::

ja jest mam en sam problem pšlata je cela povoskana(no ni se do konca sam bo kmal)
pa pospajkana je tud
pa en kup hladilnikov ma na cipih ki se uriginalno ne grejejo(men se)
in ce bi to recimo uspel spravit v dokaj originalno stanje bi se ziher se kaj vidl.....

tko da me to dokaj skrbi
lp
birdy

DrSergioDJ ::

hmm, kako pa povoskas plato? k zdej grem tud jest koker toker hitro v peltier + vodno navijanje ( sam se ustrezen napajalc rabm ), pa me zanima, kako si povosku zadevo. Sej, to si jo zarad kondenzacije, ne?
...

birdy ::

jah sveca pa gemo
sam to je blo samza to da sem zaaroval spoj od spajkanja
pol bom uporabu en silikon ki je prov za to v nemciji pa baje tud avstriji se ga dobi

ja zarad kondenza
lp
birdy

DrSergioDJ ::

aha, ok, sam to s sveco je mal sumljiv :D
...

zile ::

Plata je mela modifikacijo voltage mod 1 in voltage mod 2. Poleg tega drug hladilnik na nortbridgu. Pa morphling mi je predelal Golden Orba za Slot 1 Pentiume + baker pliščica + pleksi steklo na zadnji strani plate, 2 potenciometra 100Kohm za reguliranje napetosti.
Max. (kukr sem sei jest z zračnim hlajenjem upam) je bla 2.43V .
Pri morphlingu k ma vodno hlajenje proca neki čez 2.65v :D.
Plata mi je delall lepo kšn mesec, pol pa sred memory bencha v Sandri black screen.
Od takrat naprej sam še piiiiiiiiii ppppiiiiiiiii piiiiiiiii piiiiiiiiiiii (infinity če češ).
Zdej je na poti v Italijo.
Sem jo tko nazaj poheku, da zgleda k nova, čeprav sem bios ene 10x ven uzel in flashal na drugi plati.
U glavnem X-files.
Vem, da bi blo met treba vodno hlajenje po moje.
Delal mi je tko na ene 60 stopinj max pri 2,33v, če sem dal pa na 2,43 pa na 1113, pa tud do 69.
U glavnem u ibr preveč. Če maš vodo ne skrb.

birdy ::

no ja sedaj si me pa res prestrasil
ker jest sem vse kar sem naredu ze zalil z voskom in bi stvar zeo tezko dol dobu da se neb poznal
ker saj ves kak je z voskom in sem kr srecen da sem su z voskom k mam vsaj teoreticne sanse da ga odstranim v primeru odpovedi
dej povej mi a je tvoj nasvet da se te plate znebim(prodam) n nabavim eno na keri naredim mod tko da se ga bo dalo lepo odstranit???

ker dej povej a je tvoje mnenje da ti je crknla zarado mod al kr tko...

pa dej ce se slucajno spomnis kakersnekoli anomalije preden je crklna dej prosim povej

pa se to a si mel hlajen south bridge pa a si mel hlajene une tranzistorje pod proco(6)
ker jest mam na vseh teh stvareh rebra(+vent*)......
ker vedno vecja verjetnost da se bo ta plata pojavila na malih oglasih ....
jest bom pa naredu tak mod da se bo dal 100% odstranit

drugace pa mam zaenkrat zracno hlajenje na 1100 pr 2.2v mi dela pr 100% loadu na 62°C
hlajenje je na foro tvojega sam da mam chrom orba in veliko vecji/mocnejsi vent gor pred njim....

dej prosim pokomentiri k sedaj si me pa naredu res zivcnega
sem se zacel bat za mojo ljubljenko.... ce me razumes

kupi kdo(mesec dva stara) :)
lp
birdy

zile ::

Nč nisem hlajenih unih močnostnih tranzistorjev.
Največ kle trpi napajalnik.
Vsa fora je v unmu čipu, HIP6301 kjer vežeš zaporedno dva upora, s katerima pol prelisičiš čip, da pusti večje voltaže (predvsem mod2).
Glede plate, ( v mojem primeru nimam pojma zakva se je šlo) ti svetujem da si hladiš northbridge in proc z vodo.
Zrak tu enostavno odpove.
Southbridga nisem hladil, ker se ni nč grel.
Je pa res da se mogoče pri teb bolj greje in je priporočljivo gor en hladilnik napopat.
Upaj na najboljše. Bod optimist. 8-)

birdy ::

ja men se je zelogrel
jah vodo morm popedenat to jedejstvo

drgaac pa velik srece da bos dobu tvojo in jest bom upu da je tvoja sla zarad napake in ne mod....
lp
birdy

Dusan_HD ::

zdaj problem z mojim OC durona 700, ki sem ga prejsnji teden omenjal v tem threadu:
z alkoholom se baje da počistit sledi svinčnika !!!??? je to res ? ker pol ga bom ocistil in se enkrat probal pofarbat, ker mi je se vedno cudno zakaj mi gre samo na 750mhz in ne dalje (multiplier 7,5).
aja voltaža .... pri kateri napetosti pa vam durona700 uspe zalaufati na 900 in je stabilen ?
ray

eraserr ::

glede napetosti je težko napovedat, ker različni procesorji rabijo različno. Pomoje ni nič narobe če daš na maximum, to je 1,85V, pol pa manjšaš dokler še stabilno dela, samo pomoje je boljš met napetost na max pa frekvenco tud :D

msmiha ::

Svinčnik lahko kar zbrišeš z radirko al pa z alkoholom ali z acetom. Z vse naštetim gre svinčnik dol.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

VASkO ::

zakaj bi uporabljal kemicne priprave, ko pa radirka opravi svoje? si kdaj hodil v solo in si ze videl radirko?

morphling1 ::

No zdaj sem pa srečen. Dobil sem KT7A (Zile še enkrat hvala),po rahlem zafrkavanju z modifikacijo voltaže (na mosfet tranz. je ful zajeban lotat ker noče prijet) tako da imam voltažo 2.16 in mi dela na 1040 mhz 6.5 x 160 fsb z Duronom. Kaj naj rečem stvar leti , Sandra memory test ALU = 632 mb/s FPU 734 mb/s. Jutri pa bom naredil še drugi del modifikacije, potem pa spet čez 1100 mhz >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

eraserr ::

vso srečo


pa upam da ti ne bo plošča shodila:D

birdy ::

cestitam me veseli da sem dobu 'konkurenco' pr 150+fsb(sala ti pa tvoje hlajenje me data v kos ko nc)

drgac pa velik srece

pa a ne da je fula jebeno u pm.....tist gor lotat
lp
birdy

morphling1 ::

Evo danes zjutraj sem naredil še drugo modifikacijo voltaže (zvečer si bom sposodil dig. kamero in če koga zanima kako to zgleda bom vse poslikal). Zdaj mi dela na 1125 mhz (7.5 x 150) pri 2.35V, I/O =3.9V kot se mi je pa dozdevalo pa tudi na tej plati z višanjem voltaže pada stabilnost nortbridga ker mi na 1120 mhz (7x160) ni delovalo stabilno. A ma mogoče kdo kaj izkušenj z navijanjem prek 160 mhz , ker pri meni ne gre niti 1mhz čez 160(tema, ne posta, ram je še sposoben ker mi dela na fsb 122+pci=162mhz) pa sem probal vse možne komb. , a je možno da duron ni sposoben ali pa je na žalost plata .
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

plata, zal tudi s KT133A ni mogoce delati cudezev. Najvisji dosezen FSB s KT133A je ravno okoli 160mhz.

DrSergioDJ ::

MORPHLING: Ma, dej ti pod nujno to posliki, ker jest zdej sam se pelt cakam. A za trafo pa navijanje, a si morda najdu uno cifro??:D
...

morphling1 ::

Vasko a misliš z KT7A ali z chipsetom na splošno, ker če tko ti moram popraviti vsi ki navijajo z LN2 ali pa suhim ledom so navijal bus okol 180 plate in to tudi z abitko,
pa Iwill-ova kt133a plata je šla po testu na vr-zone tudi okoli 170 potem ga je pa ram zezal. Lahko pa so samo redki srečneži.
Sergio jutri dobiš vse po mailu OK.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

mislim cipset, tistim podatkom pa pomoje ni prevec za verjeti

eraserr ::

Kar se tiče japoncev je vse skupej res mal vprašanje. Sem pa zasledu, da so na starejših platah (recimo KT133) uporabljal svoja PLL vezja in so zato lahko dosegal take velike FSB-je.

Morphling1: Zakaj pa nisi probal še večje napetosti (kot si na KT7), pa mal fsb znižat pa MP poečat? Mogoče bi dosegu še višjo končno frekvenco.

msmiha ::

Ma kdo kako idejo kako bi lahko modificira MSIjevo plato K7T Pro2
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

morphling1 ::

eraserr

Sem že probal tud višje, dela mi stabilno na 1162mhz 155x7.5 pri 2,55V , delal mi je pa tudi na 1200mhz 9x150 pri 2,64 V ampak ne več stabilno določene teste še naredi , prime95 pa 3dmark pa nista več stab. Tako da zdaj delam vse 1162 mhz, za znižanje fsb-ja se pa jaz zelo težko odločam ker je stvar tok hitrejša če ram dela hitreje,razen ko iščem meje proc., kasneje pa znižam mp. ter dvigam fsb,aja še to post up mi je naredil na 1266mhz 133x9.5 ampak v win2k ne pride



Sergio vse si že dobil na emal.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

birdy ::

ej neki kok fajn se ti greje na 160 fsb a je obcutno vec koker 150 ker jest si sam zarad slabega hlajenja ne upam probat:)

drgac way2go tole 12xxMhz je blo z D600?

pa dejte mi predlagat en mail server k realno dela ker na pticek@slo.net jest se sedaj nisem dobu unga dodatka za softFSB

pa hvala k se trudite(zile/morphling1/eraser)
lp
birdy

birdy ::

a lahko en od vas(lohka tudi vsi)
(zile/morphling1/eraser)
se enkrat probate poslat
tole baje dela BP
_birdy@email.si

hvala za vse
lp
birdy

eraserr ::

še enkrat sem ti poslal na _birdy@email.si, upam da si zdej dobu.

Morphling1: Na KT133a verjetno od 133 fsb-ja naprej ne dela več funkcija FSB + PCI za ram, a je pol RAM na isti frekvenci kot FSB?

morphling1 ::

Ni opazne razlike med 160 in 150, north bridge se pri men zelo malo greje lahko da je že 0.18 mikronski (cel je črn in ne srebrn, datum 0108 se pravi 8 teden 2001). Če še niste gledeali original hladilnika vam priporočam da ga zbrusite na ravni plošči ker je stvar nemarno kriva, potem pa lepo termalno pasto na tenko po čipu in moralo bi dosti bolj hladiti.
Od fsb124+pci naprej je hitrost rama enaka fsb-ju torej od 124-183mhz na kt7a

Na 12xx je bil pa D700, ki pa je v primerjavi z Ziletovim D600 zelo bogi, men dela na 1,85V z vodnim hlajenjem(tu sicer vodno hlajenje še nima velikega efekta v primerjavi z dobrim zračnim) stabilno do 970mhz , Ziletu pa gre nad 1G
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

birdy ::

hvala erraser sem dobu
ta streznik vsaj dela....

pripravite se na nove podvige:)
lp
birdy

SaTaNIsT ::

Pa kaj je s temi D700, men ne gre stabilno čez 950, prej mi je pa D600 šel čez 1K, kadar se mi je zahotelo. Sm zgleda napako naredu da sem zamenju proc.

birdy ::

jap 700 so ce mene kdo vprasa zgresen model in ja naredu si napako

drgac men je ratal 700 na 1000 stabilno
pa na 1100 zelo nestabilno
lp
birdy

morphling1 ::

Yo, Birdy na Seti strani sem opazil da imaš povprečen čas za en paketek 4h 50min
v čem je tvoja skrivnost, ker imam jaz z svojim duronom na 1163 čas okoli 5h in pol.

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

birdy ::

hmmm... nobenega recepta stare mame ni tu
nekaj sem jih delu v nt4.0(sam te so mi dvignl cajt)
veliko pa v 98(3ure pa velik sam manj koker 4)

kaj to je z tb 1000(9*111 ram 144?

vse delam z cmd 3.0(comand line seti ne grafika)
pa ko dela ga pustim da dela sam pr miru(ponoc)

pa sedaj se mi je linija se bolj sfukala koker jo ze itaq mam in fula ne delam vec(19.200bps)

drgac pa nic tazga....vse zaprem ko dela razen mbm 4.17
lp
birdy

morphling1 ::

Fantje a veste pri kaki brzini to pišem?
Ok, kupil sem si TB1Ghz in mi tiktaka na fsb 156x10.5 = 1638mhz >:D pri 2.28V.
Mal sem zračunak kolk je max. oddajanje toplote , pazi to 162W, da pa je moje vodno hlajenje dobro mi pove temp ki ne gre čez 42 stopinj. Lahko si predstavljate da stvarca leti :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

eraserr ::

Čestitke!
Sem opazu, da ga prodajaš (TB-ja), a nisi zadovoljen z njim a kaj >:D

morphling1 ::

Ne, sem zadovoljen, ampak lahko min. zaslužm, ker z mojim sistemom

lahko vsakega TB 1ghz spravim na tok ali pa še več sam da je AXIA ali pa AVIA .

Če ga pa ne prodam pa ni panike



Evo rezultatov ki sem jih ravno dobil če vas zanima:

Sandra cpu: ALU: 4555 MIPS, FPU:2222 MFLOPS

mmx: Integer MMX: 8919 it/s , 11203 it/s

memory: ALU: 656 mb/s FPU: 739 mb/s (who needs DDR)



Grafična mx quadro 220/190 core/mem. več ne gre

Q3 fastest no sound (da no bo ravno grafična bremza) demo1: 212fps , demo2:216fps, nv15 demo: 61 fps



3dmark 2000: 6075 default bench.

mpeg2avi px3 015 640x344(pa seveda obrezano) f2, q0, r1 (podatki ki so važni za hitrost in kvaliteto dekodiranja ) = 24fps skoraj realtime. Nastavitve pa so zame idealne za Pal filme . V kakih 7 urah(2 ure filma) imam z avirevolution narejen optimelen divx fast+low motion (2.5 ure low motion , 2.5 fast motion 1uro za obdelat zvok ter pol ure za Avi Revolution združevanje kodekov)

Še enkrat speed demon !!.>:D

Če pa kakšen ne verjame v resničnost podatkov lahko pošljem screenshote
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

eraserr ::

a pri večjih napetostih fsb pada, tako da nisi probal še več, a je pač to zadnja stabilna frekvenca?

morphling1 ::

Mislim da bo 162W toplote zaenkrat dovolj, temp. mi gre do 42 stopinj , bom enkrat probal kje je meja , ampak mi zaenkrat ravno ni do tega da bi mi TB delal na 2.55V in kakih 1.7Ghz (211W vroče a ne). Ram mi do 156 dela še cas2 naprej pa bolj na cas3 nad 160 pa noče, mam pa občutek,da bi šlo več če bi imel res dober ram (predlogi kje bi lahko dobil pc166 ram) ker se mi je na eni čudni nastaviti 133(pci 44) + 28 zbudi ampak ne pride v windowse tudi pri najpočasnejših nastavitvah.

Grem probat kako ja kaj toplo v peklu, poročam čez pol ure.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KT7a-mod:-rezultat

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91109 (840) AvAkI
»

Morgan na Abit KT7E??

Oddelek: Pomoč in nasveti
191245 (1060) jamiroq
»

Ventilator vreden TB 1200?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231472 (1187) DeLonghi
»

Kt7A + TB900 OC :(

Oddelek: Navijanje
271267 (1044) AtaStrumf
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704568 (3890) AtaStrumf

Več podobnih tem