» »

Skrb za starše

Skrb za starše

«
1
2

omnimint ::

V zadnjem času se idealizira zgodnje osamosvajanje mladih, odhod od doma, finančna neodvisnost... Kot ideal se navaja sever Evrope, odhod od doma nekje pri 20 letih. Čut za skrb do staršev in prastaršev nam je nekako privzgojen, poznam primere v Sloveniji, ko se je doktor znanosti odločil ostati doma in pomagati, kljub temu da je bilo jasno, da bo karierno propadel oz. svojega potenciala ne bo uresničil.
Je potrebno v nekem trenutku presekati in reči 'jaz sem na prvem mestu', vi pa se znajdite kot veste in znate?
Kdo torej nosi odgovornost za kvaliteto življenja v starih letih, mi samo ali je to tudi odgovornost otrok?

jype ::

Na severu družba bistveno bolje skrbi za stare ljudi, zato otrokom ni treba.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Tako je, na nivoju države se poskrbi da posamezniku nikoli v življenje ni treba izbirati "jaz ali skrb za starše". Če do te izbire pride je država slaba/zaostala in marsikje je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ginekk ::

omnimint je izjavil:

V zadnjem času se idealizira zgodnje osamosvajanje mladih, odhod od doma, finančna neodvisnost... Kot ideal se navaja sever Evrope, odhod od doma nekje pri 20 letih. Čut za skrb do staršev in prastaršev nam je nekako privzgojen, poznam primere v Sloveniji, ko se je doktor znanosti odločil ostati doma in pomagati, kljub temu da je bilo jasno, da bo karierno propadel oz. svojega potenciala ne bo uresničil.


Če se je sam odločil je že v redu. Uresničitev potenciala je relativna stvar. Lahko bi se recimo gnal v suženjstvo multinacionalke ali pa ostal doma živeč v miru na gorski kmetiji.

omnimint je izjavil:


Je potrebno v nekem trenutku presekati in reči 'jaz sem na prvem mestu', vi pa se znajdite kot veste in znate?
Kdo torej nosi odgovornost za kvaliteto življenja v starih letih, mi samo ali je to tudi odgovornost otrok?


Vsak primarno sam nosi odgovornost za svojo starost. Narobe je otroku preprečiti samostojnost, enostavno nakloniš brezpogojno ljubezen, upajoč da se ne bi razvil v koristoljublnega manipulanta.

jype ::

Lonsarg je izjavil:

Tako je, na nivoju države se poskrbi da posamezniku nikoli v življenje ni treba izbirati "jaz ali skrb za starše". Če do te izbire pride je država slaba/zaostala in marsikje je...
Drži tudi to, da so stari ljudje na severu precej manj prestrašeni, ko zanje začnejo skrbeti ustrezne institucije. V Sloveniji je "na boste me u dom strpal!" še vedno precej pogosto čustvo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

omnimint ::

Tudi na področju odnosov se od moderne mladeži pričakuje razčlovečenost - vse za večjo produktivnost in več potrošništva. Ne rečem, da je vse črno-belo in brezhibno, vendar je 'stari model' skozi stoletja deloval, lastnina in znanje se je posredovalo iz roda v rod, kar si kot starš v mladosti sejal si lahko v starih letih požel. Ne bi bil presenečen, če bi to idejo nekje na novo reciklirali in prodajali kot novo pogruntavščino. Po drugi strani pa bodo itak za vse poskrbeli roboti in umetna inteligenca.

Lonsarg ::

V duhu enakopravnosti bi posamezniki morali biti tudi izenačeni glede bremena prednikov, to pač narediš tako da ni tega bremena, oziroma je razporejen. Osebno bi šel še dlje in prepovedal dediščino, upam da kdaj pridemo tako daleč kot družba.

Skratka jaz tu vidim enakopravnost in individualizem. Ne vidim pa kje zmanjšanje pomembnosti družinskih vezi povezujete z egoizmom in hedonizmom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matobeli ::

Naj starši prepišejo hišo na potomca ko grejo v penzijo z pogodbo o preživljanju pa bo tudi mal drugače zanj, ki bo ostal doma in skrbel za starše.

Ne da je potomec hlapec pri bajti, ki vzdržuje vse skupaj po željah staršev, potem pa še odplačuje sorojence da lahko ostane po smrti staršev v bajti.

Ta opcija je precej pogosta sloveniji in njen pozitiven vpliv se uspešno prenaša na generacije naprej.

zmaugy ::

jype je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Tako je, na nivoju države se poskrbi da posamezniku nikoli v življenje ni treba izbirati "jaz ali skrb za starše". Če do te izbire pride je država slaba/zaostala in marsikje je...
Drži tudi to, da so stari ljudje na severu precej manj prestrašeni, ko zanje začnejo skrbeti ustrezne institucije. V Sloveniji je "na boste me u dom strpal!" še vedno precej pogosto čustvo.


V Sloveniji v nekaterih domovih z nemočnimi starejšimi ljudmi delajo precej grdo. Ne bom posploševal, primeri, ki jih poznam, pa vsekakor govorijo v prid temu.
Zdaj ali nimajo dovolj ljudi ali zakaj je tako, težko komentiram.

XLapse ::

zmaugy je izjavil:

jype je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Tako je, na nivoju države se poskrbi da posamezniku nikoli v življenje ni treba izbirati "jaz ali skrb za starše". Če do te izbire pride je država slaba/zaostala in marsikje je...
Drži tudi to, da so stari ljudje na severu precej manj prestrašeni, ko zanje začnejo skrbeti ustrezne institucije. V Sloveniji je "na boste me u dom strpal!" še vedno precej pogosto čustvo.


V Sloveniji v nekaterih domovih z nemočnimi starejšimi ljudmi delajo precej grdo. Ne bom posploševal, primeri, ki jih poznam, pa vsekakor govorijo v prid temu.
Zdaj ali nimajo dovolj ljudi ali zakaj je tako, težko komentiram.


ker je tako težko delo (nevem, sklepam) pol zgubijo kompas in se obnašajo grdo.
alien technology

zmaugy ::

Ko vidiš sorodnika, ki ima v dokaj kratkem času po sprejetju v dom kar naenkrat nekaj zlomov kosti ipd., se vprašaš WTF is the point.

matobeli ::

Sej ni treba dat starše v dom kjer delajo grdo z "starci".

Čakalne vrste so problem samo če odlašaš dokler ni dom edin izbira.

XLapse ::

ja res je dom krneki. Ampak ko je res tko da ne more niti več hodit recimo, pol pa kaj ?
alien technology

Lonsarg ::

Kar slišim (in v enem primeru tudi vidim) je v domu starejšim v splošnem zelo fajn. Tudi taki ki so bili zelo proti potem ko so enkrat notri so manj proti kot so bili prej.

zmaugy ::

matobeli je izjavil:

Sej ni treba dat starše v dom kjer delajo grdo z "starci".

Čakalne vrste so problem samo če odlašaš dokler ni dom edin izbira.


Ker obstaja katalog domov in odkrito napišejo kako ravnajo z ljudmi notri? Vse kar imaš je neko ustno izročilo, na katerega se lahko zaneseš - nič. Tisti, ki so noter, si morda ne upajo šimfati, enako njihovi svojci, ko pa sorodnik umre, si verjetno želijo vsi pozabiti to.

poweroff ::

Po drugi strani ti bo pa kot dementnemu čisto vseeno ali je kdo zraven ali ne. ;)

Jaz sicer že sedaj ne bi imel težav s tem, da sem sam. Komot bi preživel v samici. Če bi imel knjige ali celo računalnik pa sploh. ;)
sudo poweroff

tony1 ::

poweroff je izjavil:

Po drugi strani ti bo pa kot dementnemu čisto vseeno ali je kdo zraven ali ne. ;)


Good point. :P

Utk ::

Prvič, razni čudaki niste merilo, in drugič, danes govorit ko lahko greš kamorkoli, s komerkoli, vsi naokoli te pa potrebujejo (morda še preveč) kako bo ko ne boš mogel sam do sekreta, in boš sam sebi odveč, kaj šele drugim, je brez veze.

FormerUser ::

Nekateri ljudje so po naravi bolj samotarski, ampak večino skrbi, da bi bila v napoto mladim, ker so podlegli brainwashingu, da so stari ljudje samo v breme. No, če si zjamran, tečen zmaj, morda to drži, ampak če si pa razvil neke lepe odnose z otroci, te bodo pa vedno veseli, vedno jim lahko kaj daš, če ne drugega pa nasvet, podporo, pogovor.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Lonsarg ::

Ne vem če govorimo o isti zadevi, jaz pod "skrb za starša" smatram da sam ni možen skrbeti in rabi dnevno nego in kuhanje, torej da grejo ure dnevno, če se tega sam lotiš.

Občasni obiski in povabilo k sebi da se staršem kako kosilo skuha so mi samoumevni, to je čisto drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

poweroff ::

Utk je izjavil:

Prvič, razni čudaki niste merilo, in drugič, danes govorit ko lahko greš kamorkoli, s komerkoli, vsi naokoli te pa potrebujejo (morda še preveč) kako bo ko ne boš mogel sam do sekreta, in boš sam sebi odveč, kaj šele drugim, je brez veze.

No, o tem govorim. Če si tako betežen, da ne moreš sam do stranišča, greš v ustrezno ustanovo. Kjer skrbijo zate.

Vprašanje pa je, ali potem pričakuješ pogoste obiske domačih ali ne. Ne vem, jaz bi komot shajal s tem, da bi bil "zaprt" v taki ustanovi, kjer bi pač nekdo poskrbel zame (osnovne fiziološke potrebe).
sudo poweroff

Pika na i ::

poweroff je izjavil:

Po drugi strani ti bo pa kot dementnemu čisto vseeno ali je kdo zraven ali ne. ;)

Od kod pobiraš take neumnosti?

poweroff ::

Malo se hecam. Ampak če si težko dementen so zate tudi domači tujci, ne?
sudo poweroff

jype ::

poweroff je izjavil:

Ampak če si težko dementen so zate tudi domači tujci, ne?
Kakor kateri.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Utk ::

poweroff je izjavil:

Utk je izjavil:

Prvič, razni čudaki niste merilo, in drugič, danes govorit ko lahko greš kamorkoli, s komerkoli, vsi naokoli te pa potrebujejo (morda še preveč) kako bo ko ne boš mogel sam do sekreta, in boš sam sebi odveč, kaj šele drugim, je brez veze.

No, o tem govorim. Če si tako betežen, da ne moreš sam do stranišča, greš v ustrezno ustanovo. Kjer skrbijo zate.

Vprašanje pa je, ali potem pričakuješ pogoste obiske domačih ali ne. Ne vem, jaz bi komot shajal s tem, da bi bil "zaprt" v taki ustanovi, kjer bi pač nekdo poskrbel zame (osnovne fiziološke potrebe).


Ljudje se plazijo po vseh štirih do sekreta in mislijo, da lahko sami. Kak boš ti takrat, bomo videli takrat.

Pika na i ::

poweroff je izjavil:

Malo se hecam. Ampak če si težko dementen so zate tudi domači tujci, ne?

To, da so domači za dementnega tujci, moti predvsem domače, dementnega ne.

zmaugy je izjavil:

Ko vidiš sorodnika, ki ima v dokaj kratkem času po sprejetju v dom kar naenkrat nekaj zlomov kosti ipd., se vprašaš WTF is the point.

Si se pozanimal, kaj se je zgodilo ali kar nekaj bluziš tule?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pika na i ()

poweroff ::

Utk je izjavil:

Ljudje se plazijo po vseh štirih do sekreta in mislijo, da lahko sami. Kak boš ti takrat, bomo videli takrat.

Očitno ne razumeš kaj sem rekel.

Eno je fizična pomoč, drugo je družba. Brez skrbi da bom kot starostnik potreboval fizično pomoč. Vprašanje pa je, ali bom pogrešal družbo.

Pika na i je izjavil:

poweroff je izjavil:

Malo se hecam. Ampak če si težko dementen so zate tudi domači tujci, ne?

To, da so domači za dementnega tujci, moti predvsem domače, dementnega ne.

Saj to pravim.

Če si dementen in ne prepoznaš domačih, je vseeno ali si v domači oskrbi ali v kakšni ustanovi, kjer se ne družiš z nikomer...
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Pika na i ::

Dementnih se ne zapira in ne zaklepa v ustanove, niti jim ne onemogočaš stikov z ostalimi. Dementni so prej zelo socialni kot pa ne.

matobeli ::

Ti si pa to zelo romantično predstavljaš.
No, ni.

Pika na i ::

No, ti boš že vedel.

FrRoSt ::

matobeli je izjavil:

Ti si pa to zelo romantično predstavljaš.


:)):)):)):)):))
Malo pesniške svobode ne škodi. :D

Možnosti je toliko, da si vseh ne moreš niti predstavljati. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Glugy ::

Načeloma bi moral sistem poskrbet za njih ne pa otroci/znanci. Če sistem pogrne pa normalno da greš in pomagaš svojim staršem. Mislim težko je živet z mislijo da nisi naredil vse kar bi lahko za starše.

Je pa res da sistem velikokrat odpove. Skoraj vedno k je bilo kej z zdravjem narobe pri sorodnikih ko jih je fejst bolel niso hotl poslat rešilca ( razn enkrat izjemoma k je šlo za epilepsijo ); tud k so na urgenco klical so rekl ja prepelte. Ja prpelte mislim...sej a ne plačujemo zdravstva zato da so nujni primeri ko te boli k svina preskrbljeni s strani sistema? Nevem no. Doskrat zdravniki pričakujejo da za neubogljene kr sorodniki zrihtajo prevoz pa ne verjamejo da je bolečina dost huda razn če ni tipično urgenten primer ( npr kap; epilepsija itd) . Kaj pa če bi bil sam pa ne bi nobenga imel? Poznam primer preminulega starejšega občana ki se ni upal "tečnarit" svojim mladim potomcem da bi ga na vse preglede vozil in je hodil samo na nekatere; kot posledica tega ni mogu normalno hodt in je to še poslabšalo njegovo psihofiziko telesa. Mislim...nevem no.

Prav je da otroc pomagajo ampak še bolj prav bi pa blo da se sistem ne bi zanašal na sorodstvo ko je človek že napol neubogljen. Sej oni imajo tud svoj življenje ane; pa ne morejo si vedno dopusta vzet zato da peljejo dopoldne v ambulanto svojega sorodnika.

Pika na i ::

Reče se, nebogljen.
In načeloma otroci kar dobro znajo povprašat sistem. Sploh takrat, ko je dediščina vprašanje.

zmaugy ::

Pika na i je izjavil:

poweroff je izjavil:

Malo se hecam. Ampak če si težko dementen so zate tudi domači tujci, ne?

To, da so domači za dementnega tujci, moti predvsem domače, dementnega ne.

zmaugy je izjavil:

Ko vidiš sorodnika, ki ima v dokaj kratkem času po sprejetju v dom kar naenkrat nekaj zlomov kosti ipd., se vprašaš WTF is the point.

Si se pozanimal, kaj se je zgodilo ali kar nekaj bluziš tule?


A spet pišeš na osnovi svojih bogatih izkušenj?

Netrunner ::

Otrok ni dolžan skrbeti za starše in pametni starši tega ne pričakujejo od otroka.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Utk ::

Očitno ne razumeš kaj sem rekel.

Eno je fizična pomoč, drugo je družba. Brez skrbi da bom kot starostnik potreboval fizično pomoč. Vprašanje pa je, ali bom pogrešal družbo.

To je povezano, čeprav bolj obratno. Malokateri starejši bo do konca priznal, da rabi pomoč, bo pa jamral, da ga nihče ne pride pogledat, otroci pa se sprašujejo zakaj bi tam hodili vsak drugi dan, če nič ne rabi. V resnici rabi oboje. Če gre v dom, bo prvo rešeno, drugo bo pa še slabše, ker potem bojo otroci sigurni da nič ne rabi, in bojo hodili še manj. Vsaj tega se bojijo.
Če ti bo res vseeno če te kdo pride pogledat ali ne, si pa pač čuden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zobnik ::

Če morajo za starše poskrbeti kompletno otroc in ne država potem žal TO NI NOBENA DRŽAVA.
A da ne bom kritičen preveč do države, če se nekdo znajde brez dohodkov, brez zaposlitve je DRŽAVA tista ki mora poskrbet za delo oz. za pomoč. Kar tudi POČNE

Tako da nekje je urejeno, drugje pa ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

poweroff ::

Seveda je. Tako državo ste hoteli.

Mimogrede, če delaš desetletja, plačuješ davke, prispevke, in te država čez noč izbriše ter si moraš potem plačevati zdravstvene storitve sam - večino prebivalstva pa to nič ne briga ali izbris celo potihem odobravajo - potem je to pač država, kakršno smo hoteli. In nimamo kaj jamrat, ko ta država prizadane nas in naše interese.

Pika na i je izjavil:

Dementnih se ne zapira in ne zaklepa v ustanove, niti jim ne onemogočaš stikov z ostalimi. Dementni so prej zelo socialni kot pa ne.

Ja, vidim, da si preveč brala romantike 19. stoletja. Ki so opisovali hiralnice in trpljenje ljudi v njih.

V ustanovo se človeka ne zapre, v ustanovo gre človek zato, da se mu pomaga, ko sam ni več zmožen skrbeti zase. Da dobi zdravstveno in drugo oskrbo.

Seveda je to pri nas še vedno tabu. Ker imamo v glavah hiralnice 19. stoletja. In pa seveda slovenska bolestna navezanost na zemljo in nepremičnine.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

zobnik ::

Sam, če ljudje ne držijo skupaj tudi država ne bo delovala.
Enotni smo močnejši in boljši. Razkropljeni na več delov pa so posledice trentnega stanja države, ko je nekomu več vreden kup železja an 4 kolesih kot do sočloveka.

poweroff ::

Pa si ti kdaj "držal skupaj"?

Recimo z Izbrisanimi?
sudo poweroff

gruntfürmich ::

v tujini so starejši bolj vključeni v skupno življenje, in imajo več takega da drugi starejši skrbijo za ostale starejše. pač nekakšna generacijska solidarnost in vključenost ter na splošno zaupanje v družbo.

kaj takega v sloveniji ni možno, ker so stari itq po večini debili ki skoraj ne marajo svojih otrok, sosedov še manj, kvalitetnega druženja s prijatelji itq ni, jamrajo pa vsi kako jim je hudo da so sami, osamljeni in se jočejo pred kamerami, a v resnici pa so (bili) debili in niso socializirani za živeti v družbi in med prijatelji.
druga velika skupina starostnikov je podeželanov, ki so navajeni rutine svoje kmetijice in skrbi samo zase in dela za golo preživetje; ti si zopet ne znajo predstavljat življenja drugje kot na svoji plati zemlje, skrb na njih s strani otrok je itq v njihovih očeh ustavna pravica, drugih itq ne marajo...

skratka smo v začaranem krogu in zaenkrat še ne vidim da bi se stanje v prihodnjem desetletju ali dveh drastično izboljšalo, ker je bebcev z asocialno mentaliteto še preveč med starimi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheBlueOne ::

Sam za te namene v prihodnosti nacrtujem 5000€/leto stroska, da omogicm nek optimalen luksuz. Druge opcije ne vidim.

Pika na i ::

Matthai je zapisal......v kakšni ustanovi, kjer se ne družiš z nikomer...
Je to posledica branja romantikov? Ali stanje, ko otroci o svojih dementnih starših rečejo, da so postali nori? In jih je treba zapreti, da ne bodo kaj ušpičili?
Nobene romantike ni v tem, samo kruta realnost.

Lahko si greš pa pogledat kak dom v Bosno ali Srbijo, pa boš lahko videl, kako zgleda hiralnica iz vaših knjig in filmov.
Tam pa so domovi za starejše še vedno zelo tabu tema.

Tabu tema? A ne živiš v Sloveniji, kjer se čaka na dom več mesecev? Če bi bila to tabu tema, bi pristal tam takoj ko bi to potreboval. Pa ne.

T743 ::

Ena velika jeba je tako ali tako...dom je hud finančni zalogaj, oskrba betežnih doma pa še večje psihično breme. Starejši kot smo bolj smo podobni majhnim otrokom, nič ni več v redu, potrebna je stalna prisotnost, eno samo jamranje in čakanje na odrešitev.(če je glava še v redu, če ne je verjetno še slabše)
Najbolje bi bilo imeti gumb za izklop, ko rataš sit vsega oz. si ne moreš več pomagati sam.Daljšanje življenske dobe ni prineslo veliko dobrega, kaj ti pomaga, če zadnjih 20 ali 25 let niti ne veš več zase oz. nimaš nič od življenja ampak le životarjenje.

Invictus ::

Zakonsko nisi obvezan skrbeti za starše. Za otroke si, za starše ne.

Starši imajo sicer opcijo, da nekaj prihranijo za starost in si naredijo plan, ampak marsikdo si tega ne more privoščiti, marsikdo ne zna narediti plana.

Zato naj bi se otroci pogovarjali tudi o tem s svojimi starši, čeprav je to tema, o kateri se starci nočejo pogovarjati.

Imajo premoženje, pa ne vedo kaj bi z njim, razen tega da ga nočejo izgubiti. Dostikrat ga šparajo za otroke/vnuke, čeprav po njihovi smrti ne morejo zagotoviti kaj se bo dogajalo s tem.

Normalen odrasel otrok naj bi tudi kako misel namenil temu, kako bodo njegovi starši živeli v svoji starosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

Matthai je zapisal......v kakšni ustanovi, kjer se ne družiš z nikomer...
Je to posledica branja romantikov? Ali stanje, ko otroci o svojih dementnih starših rečejo, da so postali nori? In jih je treba zapreti, da ne bodo kaj ušpičili?

Jaz sem govoril zase.

Drugače pa, če je oseba hudo dementna, rabi 24/7 oskrbo in določen nadzor. Da recimo ne odtava in se ne izgubi. Da ima poskrbljeno za prehrano. Itd.

Ne gre za zapiranje. Gre za to, da se takemu človeku z oskrbo omogoči preživetje. So znani primeri, ko so starejši zatavali nekam v gozd in umrli od podhladitve.

Razen seveda če te ne briga in človeka pustiš da hodi okrog in ga na koncu zbije avto ali umre od podhladitve. Ampak svoboden je pa bil, ane?
sudo poweroff

MTB ::

omnimint je izjavil:

V zadnjem času se idealizira zgodnje osamosvajanje mladih, odhod od doma, finančna neodvisnost... Kot ideal se navaja sever Evrope, odhod od doma nekje pri 20 letih. Čut za skrb do staršev in prastaršev nam je nekako privzgojen, poznam primere v Sloveniji, ko se je doktor znanosti odločil ostati doma in pomagati, kljub temu da je bilo jasno, da bo karierno propadel oz. svojega potenciala ne bo uresničil.
Je potrebno v nekem trenutku presekati in reči 'jaz sem na prvem mestu', vi pa se znajdite kot veste in znate?
Kdo torej nosi odgovornost za kvaliteto življenja v starih letih, mi samo ali je to tudi odgovornost otrok?


Hm, koliko jih poznaš, da so šli od doma pri 20?
Da so se res osamosvojili, ne da so jim starši kupili stanovanje, dali parcelo ali kaj podobnega?

Pika na i ::

Odraslim otrokom je velikokrat mar samo to, kaj bodo podedovali in kako hitro.
Pa da ne bi starši preveč zapravljali skozi leta pridobljene dobrine.
In se radi zelo razburjajo, če jim starši rečejo - to je moj dnar, lahko delam z njim kar hočem. Jim je pa težko, plačat par revij s križankami. Ker - sej majo svoj dnar, pa nej iz tiztga plačajo.


@Matthai, dementni so pod nadzorom, niso pa zaprti. In niso brez družbe in niso nevarni Slovencem.

Invictus ::

Pika na i je izjavil:


@Matthai, dementni so pod nadzorom, niso pa zaprti. In niso brez družbe in niso nevarni Slovencem.

Očitno še nisi videli oddelka za dementne v domu za ostarele. Oni so zaprti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pika na i ::

Ja, kar širite neumnosti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izplačilo denarja od Hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659039 (7053) Arzen28

Protestniki pomagajte, prosim! Pustite pri miru vnuka! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29347013 (40990) OmegaBlue
»

Skrbno skrivanje seznama zdravil (terapij) v domu upokojencev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8917598 (14817) NonPlusUltra

Več podobnih tem