» »

Socialna podpora glede na člane v družini?

Socialna podpora glede na člane v družini?

xsum1 ::

Zanima me, če kdo ve kakšni so pogoji za pridobitev le te dokler si na borzi in pač še nimaš službe. Recimo da oseba, ki želi socialno živi v 4 članski družini. Skupni prihodki so nekje 700-800€ na mesec, in s tem da že ena oseba v družini uveljavlja DSP, je upravičen do nje ali ne? Koliko oseb v družini jo sploh lahko ima, ali je to pogojeno s prihodki bolj kot s številom oseb?

kixs ::

Natancno ti ne morem odgovoriti. Lahko samo to, da njih zanima le dohodek na clana druzine.

xsum1 ::

Hmm potem se verjetno steje kot skupni dohodek? Mislim, ce nekdo zaprosi za socialno in je na borzi, jasno, da on potem nic nima.

jalovec09 ::

Kupi obrazec in izpolni tistih nekaj polj, križce ste se vsi učil v šoli :D pa ti bodo po nekaj tednih odgovoril z odločbo, če kaj fali ti pozivajo k dopolnitvi.

xsum1 ::

haha jalovec saj za to vem :P samo zanimajo me pogoji. Mislim, ce ima ze kdo tukaj izkusnje, da potem vnaprej ves in ne posiljas nekaj brezveze

TomažHrast ::

Moja dva kolega (sta brata) obe uveljavljata socialno podporo. Prvi dobi 220EUR , drugi 180EUR. Oče in mati sta oba zaposlena (ampak ločena). Skupno imajo v gospodinjstvu okoli 2000EUR. Oba sta jo dobila brez problema (ker dejansko nimata nič. Starša jim tudi ne data niti centa).

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Starsa data streho nad glavo, elektriko, vodo, kruh... (to samo predvidevam).

xsum1: ti kar poslji, te nic ne kosta. Seveda, ce si tega zelis. Menda je to pomoc potrebno potem vracat.

jalovec09 ::

Ne ni treba vračat

xsum1 ::

Tomaž, hvala. Ta info je tisto kar me je tukaj zanimalo.

kixs ne vem če se vrača, ali se?

TomažHrast ::

kixs je izjavil:

Starsa data streho nad glavo, elektriko, vodo, kruh... (to samo predvidevam).


Tako je.


kixs ne vem če se vrača, ali se?


Dokler si živ ti ni potreba. Se pa usede država na tvoje premoženje po smrti. Če želijo dediči kaj dobiti od tebe, morajo izplačati kolikor si bil dolžan državi. (Ali pa se odpovejo dediščini).

jalovec09 ::

Samo socialno se dobi samo v primeru, da si prijavljen na ZRSZ in iščeš aktivno zaposlitev.
Poleg tega imaš na vsake 3-4 mesece pri svetovalki opravek ter vmes seminarje, napotitve k delodajalcem, tko da....

shadeX ::

napotitve k delodajalcem


Ko bi vsaj.

Glede na brezposelnost v sloveniji boš dobil malo "napotitev k delodajalcem".

jalovec09 ::

Mal sem se zmotil ne napotitev k delodajalcem, ampak na kakšne delavnice. Če se ne odzoveš te brišejo in ukinejo pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denarno nadomestilo po končani diplomi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528483 (6896) Meizu
»

Denarno socialna pomoč - kaj se šteje kot samska oseba & subvencija stanovanja

Oddelek: Loža
163316 (2642) _Denny_

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810215432 (144785) Mr.B

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269913 (60861) dzinks63

Ne splača se ji delat za 500 evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609908 (8175) Gandalfar

Več podobnih tem