» »

Denarno socialna pomoč - kaj se šteje kot samska oseba & subvencija stanovanja

Denarno socialna pomoč - kaj se šteje kot samska oseba & subvencija stanovanja

nikiks ::

Pozdravljeni,
zanima me, kaj zakonsko (se posebej v primeru uveljavljanja denarno socialne pomoci od drzave) pomeni samska oseba: oseba, ki ni porocena, ali oseba, ki sploh nima partnerja?
Imam fanta s katerim nimava otrok, in nameravam vloziti vlogo za socialno pomoc in sem rahlo zmedena in rajsi vprasam ter mogoce dobim vsaj kaksno uporabno informacijo.
Zanima me tudi, kaksno moznost imam pri uveljavljanju subvencije za najemnino stanovanja, v primeru, da bi se s fantom skupaj selila v neko stanovanje? Moj fant je namrec redno zaposlen, vendar ne more prezivljati dveh oseb s svojo placo.

Ze vnaprej hvala za vsako informacijo ali nasvet.

P.S.: Prosim, ne bit prevec grobi do mene, tole je sele moja prva objava in sem rahlo nevesca forumov ter podobnih zadev :)

zee ::

Predlagam, da se obrneš na tvoj Center za socialno delo (CSD), kjer ti bodo dosti bolj pomagali.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Miha 333 ::

Izvenzakonska skupnost in zakonska zveza sta pri nas izenačeni. V obeh primerih je partnerja po svojih zmožnostih dolžan preživljati drug partner. CSD bo najprej preveril to možnost.

MadMicka ::

Ja, prijavi se, kot da sama živiš v stanovanju, fant pa naj ostane prijavljen tam, kjer je sedaj, tako boš lahko dobila denarno pomoč, mogoče tudi subvencionirano najemnino...

Inventorista ::

Tako ja.... če bota imela otroke, pa še vedno ostanita prijavljena na različnih naslovih, da boš lahko še prejemala dodatek za mater samohranilko.
Slovenski nacionalni šport... na papirju živeti ločeno, da se ja lahko potegnejo vsi dodatki!
To ne leti na tebe nikiks, ampak na komentar MadMicke.

hotig ::

Torej:
- Prijavi se kot samska oseba. Izvenzakonska skupnost je približno izenačena z zakonsko zvezo s pravicami, ampak mora vseeno biti uradno potrjena (sklenjena na upravni enoti ali kako drugače, ne poznam celotnega postopka).
- Glede subvencije najemnine in stroškov pa moraš imeti sklenjeno najemno pogodbo med tabo in najemodajalcem, stroške pa ti bodo financirali verjetno samo za tiste račune/položnice, na katerih je tvoje ime.
Navedel sem samo neke osnove, za kaj več se je pa najbolje obrniti na lokalni CSD.

Miha 333 ::

hotig je izjavil:

Izvenzakonska skupnost je približno izenačena z zakonsko zvezo s pravicami, ampak mora vseeno biti uradno potrjena (sklenjena na upravni enoti ali kako drugače, ne poznam celotnega postopka).

1. Ni približno izenačena, ampak povsem, na vseh področjih.
2. Nikjer se uradno ne sklene ali registrira, ampak je za pravno priznanje pogoj, da je po vsebini enaka kot zakonska zveza in da ne obstajajo zadržki, ki bi bili ovira tudi za zakonsko zvezo.

Če ne veš, ne dajaj napačnih informacij.

techuser ::

Hmm, se socialna avtomatasko vsem poviša ali je zato potrebno novo prošnjo oddati? Sem slišal od frendov, da je potrebno dati novo vlogo.

BladE_ ::

Po kakšnem ključu se sploh določa kdo potrebuje socialno pomoč? Je dovolj že to, da si samski in nimaš otrok pa seveda brez službe?

techuser je izjavil:

Sem slišal od frendov, da je potrebno dati novo vlogo.


Lahko poveš kaj delajo, da prejemajo socialno pomoč? Jaz osebno ne poznam niti enega primera(še najmanj frenda), da prejema socialno.
Akcija - Reakcija

bojesliran ::

Zakaj se briše moja vprašanja o temu zakaj imajo ženske zastonj socialno pomoč? Denar gre od moje plače, ki jo zaslužim s delom in nihče me ne vpraša če se s tem strinjam.
Primerjava s sužnji in njihovimi lastniki je povsem na mestu!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

s1m0n ::

techuser je izjavil:

Hmm, se socialna avtomatasko vsem poviša ali je zato potrebno novo prošnjo oddati? Sem slišal od frendov, da je potrebno dati novo vlogo.


Vlogo je potrebno oddati ponovno! Stara se razveljavi nova pa velja do te, ko bi potekla stara.

Alien123 ::

BladE_ je izjavil:

Po kakšnem ključu se sploh določa kdo potrebuje socialno pomoč? Je dovolj že to, da si samski in nimaš otrok pa seveda brez službe?

techuser je izjavil:

Sem slišal od frendov, da je potrebno dati novo vlogo.


Lahko poveš kaj delajo, da prejemajo socialno pomoč? Jaz osebno ne poznam niti enega primera(še najmanj frenda), da prejema socialno.


Kaj zdaj še morejo vrnit socialno po letu dni prejemanja al so še jim to ukinili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

_Denny_ ::

BladE_ je izjavil:

Po kakšnem ključu se sploh določa kdo potrebuje socialno pomoč? Je dovolj že to, da si samski in nimaš otrok pa seveda brez službe?

Dovolj bi naj bilo že, da si brezposelna oseba.

Drugače pa ne vem zakaj bi to sploh poskušal pridobiti, če nujno ne rabiš...bil sem nekaj mesecev prijavljen na zavodu kot iskalec zaposlitve (nisem prejemal nobene pomoči) in toliko šikaniranja kot v tem času nisem doživel v celem življenju skupaj. Napotujejo te za delovna mesta za katera si jim dal zdravstvena potrdila, da nisi sposoben (v mojem primeru dela na električnih drogovih); napotitve k delodajalcem, ki že nekaj let ne izplačujejo plač; potem ob desetih zvečer obvestila na mail, da se drugi dan ob osmih zjutraj moraš obvezno zglasiti v LJ na nekem IT sejmu, čeprav si na začetku povedal, da nimaš avta (+ nimaš drugih možnosti prevoza s prekmurja do tja) in te programiranje ne zanima. Poleg tega še zmerjanje z lenuhi, ko vidijo, da se nisi zaposlil že naslednji dan po koncu šolanja. Vse to samo zaradi tega, da se folk sam odjavi oz. jih brišejo z evidence, da se lahko potem hvalijo koliko manj brezposelnih ljudi je ta mesec.

Zdaj pa si predstavljaj kaj vse bi se še dogajalo, če bi prejemal kak denar.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

techuser ::

Če si sam ne poiščeš službe ne pričakuj da bo sociala kaj dobrega naredila.

Miha 333 ::

Samo ne mešat nadomestila za brezposelnost in socialne pomoči. Prvo ni socialni transfer (čeprav ti na zavodu to želijo tako prikazati), ampak se zanj plačuje zavarovanje med časom, ko si zaposlen.

zobnik ::

Zakaj pa si še ti ne najdeš delo in bosta oba lažje živela.

_Denny_ je izjavil:

BladE_ je izjavil:

Po kakšnem ključu se sploh določa kdo potrebuje socialno pomoč? Je dovolj že to, da si samski in nimaš otrok pa seveda brez službe?

Dovolj bi naj bilo že, da si brezposelna oseba.

Drugače pa ne vem zakaj bi to sploh poskušal pridobiti, če nujno ne rabiš...bil sem nekaj mesecev prijavljen na zavodu kot iskalec zaposlitve (nisem prejemal nobene pomoči) in toliko šikaniranja kot v tem času nisem doživel v celem življenju skupaj. Napotujejo te za delovna mesta za katera si jim dal zdravstvena potrdila, da nisi sposoben (v mojem primeru dela na električnih drogovih); napotitve k delodajalcem, ki že nekaj let ne izplačujejo plač; potem ob desetih zvečer obvestila na mail, da se drugi dan ob osmih zjutraj moraš obvezno zglasiti v LJ na nekem IT sejmu, čeprav si na začetku povedal, da nimaš avta (+ nimaš drugih možnosti prevoza s prekmurja do tja) in te programiranje ne zanima. Poleg tega še zmerjanje z lenuhi, ko vidijo, da se nisi zaposlil že naslednji dan po koncu šolanja. Vse to samo zaradi tega, da se folk sam odjavi oz. jih brišejo z evidence, da se lahko potem hvalijo koliko manj brezposelnih ljudi je ta mesec.

Zdaj pa si predstavljaj kaj vse bi se še dogajalo, če bi prejemal kak denar.

Kdaj si bil to prjavljen, ekr jaz sem bil ravno v času krize, ene dve delavnice sem dal skozi in ene 2 razgovora s pomočjo zavoda...sam je pa res da te pošiljajo na glupa delovna mesta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

_Denny_ ::

zobnik je izjavil:

Kdaj si bil to prjavljen, ekr jaz sem bil ravno v času krize, ene dve delavnice sem dal skozi in ene 2 razgovora s pomočjo zavoda...sam je pa res da te pošiljajo na glupa delovna mesta.

Bil sem prijavljen dvakrat.

Prvič skoraj celo leto med 2012 in 2013 - tu je bilo normalno, žal nobene napotitve in nobenega razgovora, k svetovalki sem hodil enkrat na 2 meseca po tem, ko sem ji prvi teden po prijavi prinesel skoraj polno knjižico z žigi podjetij od MB do Lendave. Pred koncem 2012 mi je kar sama svetovala, da se raje odjavim z evidence in poskusim kasneje, ker so za moje želje prosta mesta zelo redka (pc serviser). Če bi ostal, bi me morala začeti pošiljati na delavnice o obnašanju v javnosti in učenju pisanja prošenj, kar itak ne bi imelo nobenega efekta glede zaposlitve.

Drugič v začetku 2014 - tu se je začelo tisto kar sem opisal v prejšnjem postu. Razgovora nobenega, napotitve samo take, kjer že od daleč vidiš, da niso primerne (podobne temu); kot željo sem dal čisto vse v zvezi z računalništvom, razen programiranja in uporabe specialnega softvera. Še zanimivost - svetovalec je bil max. 5 let starejši od mene, tako, da bi lahko pričakoval, da razume trg dela za mlade bolj od prve svetovalke, ki je bila malo pred upokojitvijo.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332212 (13006) St235
»

Socialna podpora - nisem upravicen?

Oddelek: Loža
4817727 (13531) Iatromantis
»

Izredna socialna pomoč

Oddelek: Loža
1712699 (7957) jalovec09
»

Odpoved in socialna pomoč

Oddelek: Loža
4818638 (16306) St235
»

Zavod in sociala (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913581 (10960) jalovec09

Več podobnih tem