» »

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit

SeMiNeSanja ::

@Pihtlit - Če si npr. 20 let delal in plačeval davke in prispevke, med drugim tudi tiste za primer brezposelnosti, je v bistvu Zavod tisti, ki ti je dolžan kakšne usluge!
Noben resen ni na Zavodu zato, da bi 'pobral' denar, 'resni' bi se mu takoj odpovedali, če bi jim Zavod posredoval primerno zaposlitev! Ker pa komentirate sami 'neresni', pa potem izpade, kot da so brezposelni v službi Zavoda, ne pa Zavod v službi brezposelnih.

Zavod je prepojen s 'strokovnjaki', ki so se tam notri ustoličili preko vez in poznanstev (kdaj ste nazadnje videl kakšen razpis za delo na Zavodu?). Kadrovanju ustrezna je potem tudi 'strokovna usmerjenost' te inštitucije. Namesto da bi se intenzivno povezovali z gospodarstvom in zainteresirane brezposelne pošiljali na dopolnilna izobraževanja za konkretna nezasedena delovna mesta z dolgoročno perspektivo, denar iz proračuna in EU trosijo kar tako malo naokoli tistim prisklednikom, ki so se 'uspešno prijavili' na javne razpise izobraževanj brez konkretne ideje o tem, kaj brezposelni dejansko potrebujejo.

Zavod bi moral biti SERVIS brezposelnih - sem tudi spada, da preverijo v kakšna podjetja napotijo brezposelnega na razgovor. Za moje pojme je škandalozno, da pošiljajo ljudi v podjetja, ki npr. niso mesece poravnala prispevke za zaposlene, ali pa celo plače ne izplačujejo redno. Taka podjetja bi morali dati na črno listo in iskalce opozoriti, da si ne bodo še bolj zagrenili že tako teškega življenja.

Ko boste enkrat razumeli, da MI plačujemo Zavod, ki nam prav nič ne podarja, saj to v aktivnem obdobju bistveno preplačujemo, boste mogoče malenkost drugače gledali na njihove 'vrhunske storitve'.

Invictus ::

Rupa je izjavil:


Ponovno neumnosti. Tam je zato, ker jih plačuje in od njih pričakuje storitve, za katere plačuje.

Tole je šele neumnost. Kako lahko nekaj plačuješ če si pa nezaposlen?

Sicer bi morali za Zavod za zaposlovanje ukiniti. V trenutni funkciji je tako ali tako neuporaben.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mtosev ::

Invictus je izjavil:

Rupa je izjavil:


Ponovno neumnosti. Tam je zato, ker jih plačuje in od njih pričakuje storitve, za katere plačuje.

Tole je šele neumnost. Kako lahko nekaj plačuješ če si pa nezaposlen?

Sicer bi morali za Zavod za zaposlovanje ukiniti. V trenutni funkciji je tako ali tako neuporaben.
naj ga kr ukinejo samo naj še vedno ljudem dajajo socialno pomoč in je zadeva rešena
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

[D]emon ::

mtosev je izjavil:

samo naj še vedno ljudem dajajo socialno pomoč


Socialna pomoc je v domeni CSD-ja.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Okapi ::

Tudi jaz si zelo želim bit zaposlen na takem delovnem mestu, kjer bom z veseljem hodil,
Večina ljudi v službo ne hodi z veseljem, ampak zato, ker morajo zaslužit denar za preživetje. Prej kot se boš sprijaznil s tem, bolje bo.

O.

Pithlit ::

SeMiNeSanja je izjavil:

@Pihtlit - Če si npr. 20 let delal in plačeval davke in prispevke, med drugim tudi tiste za primer brezposelnosti, je v bistvu Zavod tisti, ki ti je dolžan kakšne usluge! ... ... ... Ko boste enkrat razumeli, da MI plačujemo Zavod, ki nam prav nič ne podarja, saj to v aktivnem obdobju bistveno preplačujemo, boste mogoče malenkost drugače gledali na njihove 'vrhunske storitve'.

Kolk je tega denarja (zavarovanje za primer brezposelnosti) v tistih 20 letih?

Pol pa ti izračunaj kolk ti zavod da nadomestila za tistih 20 let delovne dobe.

In pol se ugrizni v jezik.

Minimalno kar zavod od tebe, kot iskalca zaposlitve, zahteva je:
-da se javljaš na napotitve
-da enkrat mesečno oddaš poročilo o tem kako in kje si iskal zaposlitev
-da se enkrat mesečno zglasiš na zavodu pri svetovalki

Za _vse_ to ti povrnejo _vse_ stroške! Če se tega ne zmoreš držati pol pa... hja, ni čudno da na zavodu visiš pa po forumih jamraš kolk so žleht.

Aja, pa en kekec je zgoraj omenil da se iskalce pošilja na firme za katere je znano da delavce izkoriščajo...
Prvič: tak šiht lahko mirne duše zavrneš z obrazložitvijo zavodu (še vedno pa moraš tja it, jebiga... saj je zastonj).
Drugič: 3 šihte lahko zavrneš brez kakršnekoli obrazložitve.
Trtjič: zavod vodi evidence tudi o tkih šihtih. In ob dovolj argumentiranih obrazložitvah delavcev ne napotuje tja.

Je pa lepo v prazno nabijat, ja. Ti teroristi na zavodu...

[D]emon je izjavil:

mtosev je izjavil:

samo naj še vedno ljudem dajajo socialno pomoč


Socialna pomoc je v domeni CSD-ja.

Res je. Res je pa tudi da marsikdo meša socialno pomoč in nadomestilo za primer brezposelnosti. Prvo je, seveda, domena CSD. Drugo pa domena ZRSZ. Tko da ob ukinitvi zavoda bi bilo treba to drugo nekako rešit.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

harmony ::

In cilj te teme je ze bil kaj?

nightrage ::

fantasycamp je izjavil:

Tujina je edina rešitev, Slovenski narod nima tega v seb kar imajo Francozi, ne bo šel na ulice zarad plače zažigat avtomobile, grozit poslancem...

Francozi imajo v zavesti in ponosu da so obglavili kralja, pri nas pa vržejo študentje par opek in jim politiki očitajo nesramnost, in takoj obup, groza in sramota.

Ne moreš od naroda ki je hlapčeval stoletja narediti individuum v eni generaciji..

Politiki to vedo, tisti z racijo pa zapuščajo Slovenijo in letos imamo največji odtok.


Svet je res lep in to da ga vidiš je tudi lepo, sam Slovenija je pa ena in edina.

zee ::

sam Slovenija je pa ena in edina


Tesi se misko. Slovenija je res ena sama in tega, da je bil nekdo rojen tu ni mogoce spremeniti. Se pa da spremeniti naslov stalnega bivalisca in potni list ... in ob tem celo uzivati.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mufasa ::

Moja izkušnja, sicer z csd/zavodom pred petimi leti...delal sem od zore do mraka preko s.p., si nabral nekaj zaloge in se odločil da bom šel v Indijo za 4 mesece, to reinvent oneself, in zaprl s.p. za 4 mesece. Sem si rekel ok, vsako leto sem prelil 20k€+ v drzavni proracun samo preko davkov/prispevkov od dobička, da mi saj socialna pripada (ja, pripada). Bil sem previden, dvignil večino denarja v domači sef in pustil cca 1000€ na banki za skrajno silo na potovanju...dobim od CSD da so moji prihranki previsoki nekje za 700€ in sem oplel, še celo okoli 20€ sem moral plačevati za zavarovanje. Tenks.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Mavrik ::

Well, važno da si ti tisto podporo bolj rabil kot nekdo, ko dejansko nima denarja za skrivati po sefih in leteti v Indijo. Lepo od tebe, res.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Mufasa ::

Fyi, tukaj v Evropi, točno veš koliko dobiš ko se znajdeš na zavodu in je jasno odvisno od tega koliko si imel dohodka...če imaš 500.000 na banki nič, sicer pa vsi isto, tudi otroški dodatek ipd, so kar lepo absolutne cifre.

EDIT: dodatki so fix absolutni, sociala je relativna na plačo za 12 mesecev sicer navzgor omejena, ampak na precej visoko cifro.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

Glugy ::

Men je zanimiv primer k sm ga slišu ko je nekdo vedno pridno delal in prihajal ob uri. Ampak ko je pa delodajalc zamujal s plačilom plače je pa zanalaš prihajal mal kasneje(sam tok da ga je ujezil). Na koncu je bil delavc kaznovan z odpustitvijo, delodajalec je pa pravno imel prav da ga je odpustil. Čeprav bi moral bit delodajalec kaznovan ker je on začel najprej nespoštovanjem do delavčeve pogodbe o zaposlitvi.

RejZoR ::

To z zamujanjem plačila je pri nas ena navadna svinjarija. 3 mesece lahko zamujajo, šele nato ima delavec sploh pravico se oglasit. Vmes pa naj živi od lufta!? Če so za vse zamudne obresti pa naj bojo še pri plačah. Za vsak zamujen dan plačila, bi morala država naložit delodajalcu kazenske obresti, ki bi jih nato prejel zaposleni, kateremu zamujajo s plačilom. Me prav zanima kolk bi se pol zajebaval okol. Pa tle ne mislim, neke mizerne procente ampak neko dokaj resno vrednost, da se noben ne bi upal zajebavat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mufasa ::

Jest sem bil glede izplačila plač vedno presenečen, ko sem šel na Zahod ali na Sever...vedno se plačuje tekoči mesec za tekoči mesec, ali celo tedensko. Edino v Sloveniji se izplačuje plače za en mesec nazaj.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Rupa ::

Pithlit je izjavil:

Saj je napisal da "nimajo _nobenih_ koristi". Zakaj pol bit tam in 'trpet telefonski teror'??? Prav noben nikogar ne sili da je na zavodu! Če komurkoli kaj ne paše lahko gre. Če pa kaj od zavoda pričakuješ boš pa tudi tisti klic na mesec preživel. Pa tudi če imaš 50+ let (glupi izgovori... res...).

Saj "nimaš nobenih koristi" tudi od volitev, pa vseeno gre folk volit. Pa nimaš nobene koristi, ko čakaš ob dveh zjutraj na rdečem semaforju ko ni nikjer nikogar. Pa vseeno čakaš. Ne delamo vedno ljudje samo stvari, od katerih imamo neposredne in takojšnje koristi.
Jaz recimo ne prenesem, da plačujemo to nepotrebno in odvečno birokratsko tvorbo, od katere nihče nima nobene koristi (razen tam zaposlenih, njihovih prijateljev in prijateljskih organizatorjev delavnic in podobnega). In rešitev tebi podobnih ni, da se nekoristno tvorbo odstrani in poslovanje države racionalizira, temveč da se pač tja ne gre prijavit. Super. Se pravi namesto reševanja tiščimo glavo v pesek, se malo zadolžimo za stroške teh nepotrebnih tvorb in upamo, da mine in pozabimo a ne?

Invictus je izjavil:


Tole je šele neumnost. Kako lahko nekaj plačuješ če si pa nezaposlen?

Sicer bi morali za Zavod za zaposlovanje ukiniti. V trenutni funkciji je tako ali tako neuporaben.

Zakaj neumnost? A Vsi, ki ostanejo brez služb kar umrejo? Ne kupijo več niti kruha, da bi plačali davke?
In če si 30 let delal in plačeval prispevke za primer brezposelnosti, potem, ko postaneš dejansko brezposeln, ne moreš pričakovat nič v zameno? Ker zdaj si brezposeln in lahko samo umreš? Kje vas skrivajo ponoči?

In ja, sem pristaš tega, da se to brezvezno tvorbo od zavoda za zaposlovanje nemudoma ukine. Kot sem že večkrat jasno napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rupa ()

Rupa ::

Pithlit je izjavil:


Kolk je tega denarja (zavarovanje za primer brezposelnosti) v tistih 20 letih?
Pol pa ti izračunaj kolk ti zavod da nadomestila za tistih 20 let delovne dobe.

Denar iz prispevkov za primer brezposelnosti se ne nalaga na nek poseben račun, da si iz njega potem toliko upravičen. Tako kot se to ne dela za penzije in ostalo. Tako da je to neprimerljivo. Poleg tega moraš upoštevat še dve stvari. Zavod za svoje delovanje porablja tudi sredstva, ki niso pridobljena iz naslova prispevkov za brezposelnost, ampak davkov nasploh. Se pravi tam zaposlene plačuješ tudi ko kupiš pivo ali sekret papir. In kot drugo, zavod ni namenjen samo izplačevanju nadomestila. to lahko vse prenesemo na CSD, kot se je že večino izplačil iz javnih sredstev.

Pithlit je izjavil:


Minimalno kar zavod od tebe, kot iskalca zaposlitve, zahteva je:
-da se javljaš na napotitve
-da enkrat mesečno oddaš poročilo o tem kako in kje si iskal zaposlitev
-da se enkrat mesečno zglasiš na zavodu pri svetovalki

Zakonodaje in njihovih internih pravilnikov sicer nisem bral, ampak ko sem bil nazadnje na zavodu (sicer krajše obdobje in brez kakršnihkoli nadomestil), me niso prav nikoli nikamor napotili, javljal se nisem mesečno ampak mi je bolj zgledalo kot da se to dela enkrat na 6 mesecev (običajno svojega svetovalca niti ne spoznaš, ker prej spokaš z zavoda), za poročilo pa sem 1x poslal mail, da iščem zaposlitev v skladu z dogovorom in to je blo to. Po telefonu me nikoli ni klical nihče... tako da po svoje niti ne vem, o kakšnem terorju nekateri razlagajo, ampak dopuščam možnost, da je to pač svoboda zaposlenih na zavodu, komu kolk težijo.

[D]emon ::

Mufasa je izjavil:

Edino v Sloveniji se izplačuje plače za en mesec nazaj.


V bivsi MKT Print so se na koncu izplacevale place s skoraj 4-mesecnim zaostankom.

Rupa je izjavil:


Zakonodaje in njihovih internih pravilnikov sicer nisem bral *snip*


Well, there's your problem.

Je pa res, da je dosti od svetovalca odvisno, koliko bo gnjavatorstva posamezniku.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

Rupa ::

Ni v bistvu moj problem. Njihovih internih pravilnikov niti ne morem brat, zakonodaja pa tega, kako pogosto te gnjavijo, ne predpisuje.
So me pa takoj vprašali, zakaj sem se sploh prijavil, če ne bom prejemal nadomestila. Očitno res potrebujemo na stotine ljudi, da uredijo tisto bogo nadomestilo, ki ga z nekaj IT podpore uredi skupina štirih računovodij za celotno slovenijo. Pač metanje davkoplačevalskega denarja stran...

shadeX ::

@Rupa

Zakonodaje in njihovih internih pravilnikov sicer nisem bral, ampak ko sem bil nazadnje na zavodu (sicer krajše obdobje in brez kakršnihkoli nadomestil), me niso prav nikoli nikamor napotili, javljal se nisem mesečno ampak mi je bolj zgledalo kot da se to dela enkrat na 6 mesecev (običajno svojega svetovalca niti ne spoznaš, ker prej spokaš z zavoda), za poročilo pa sem 1x poslal mail, da iščem zaposlitev v skladu z dogovorom in to je blo to. Po telefonu me nikoli ni klical nihče... tako da po svoje niti ne vem, o kakšnem terorju nekateri razlagajo, ampak dopuščam možnost, da je to pač svoboda zaposlenih na zavodu, komu kolk težijo.


Jaz mislim da je dost odvisno od dveh dejavnikov koliko "terorja" zgrinjajo nad tabo:

1. Ali dobivaš denarno pomoč
2. Odvisno od svetovalke

Invictus ::

Svetovalcu preprosto poveš naj te ne buzerira (telefonsko ali po mailu), ker

1. Niti ne ve točno kaj znaš, oz. je to zanj znanstvena fantastika. Kako naj ti potem najde službo?

2. Nimaš namena hodit na neke glupe delavnice, ki so namenjene same sebi. Sicer blazno uspešne, ampak kaj ko tudi brezposelni ne upajo reči da zadeva smrdi.

3. Poveš mu svoje želje okoli tečajev, drugače naj te pa pusti pri miru. Večina ti tako ali tako ni sposobna urediti nič. Potem pa še fora, da imajo ljudje z nižjo izobrazbo prednost pred tistimi z višjo. WTF? Kaj ima to veze pri tečaju ruščine kamor sem hotel iti ?

Tako da zavod lahko tudi ukinejo ... Ena pametna aplikacija, ki bi delala preko mobitelov in weba, bi zamenjala 90% ljudi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

alexa-lol ::

Vem da lahko na LinkedInu tagaš svoje sposobnosti...
Se naredi app, v katerega se logiraš z LinkedIn računom in ti pobere tage in te doda v bazo. Delodajalci pa iščejo po tej bazi.

Mogoče to celo že obstaja pri LinkedIn, nisem poznavalec.

[D]emon ::

Invictus je izjavil:

Svetovalcu preprosto poveš naj te ne buzerira


Svetovalec te vrze iz evidence. Pred ponovno prijavo v evidenco mora v tem primeru miniti 6 mesecev. Ako si imel kake bonitete vezane na status na ZRSZ si pac malo nasrkal.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

Kot da ne znate v lep paket zaviti zakaj naj te ne kliče ...Pač naložiš da si v pogovorih s petimi dobrimi firmami, ki jih tudi svetovalec pozna.

Ojej, res se obnašate kot mali razvajeni otroci. Brez kančka iznajdljivosti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Cifix63 ::

nightrage je izjavil:


Tujina je edina rešitev.
Slovenski narod nima tega v seb kar imajo Francozi, ne bo šel na ulice zarad plače zažigat avtomobile, grozit poslancem...

Francozi imajo v zavesti in ponosu da so obglavili kralja! Pri nas pa vržejo študentje par opek in jim politiki očitajo nesramnost, in takoj obup, groza in sramota.

Ne moreš od naroda ki je hlapčeval stoletja narediti individuum v eni generaciji..

Politiki to vedo, tisti z racijo pa zapuščajo Slovenijo in letos imamo največji odtok.


To je velika resnica! Že včkrat rekel a te ljudje bulijo, kot teleta. Res s(m)o čudni.
Ni enostavno ko vidiš kakšen strašen poden smo in da smo zjebani za vsaj dve generaciji. Tudi moji otroci, še mladi a že ročno zapustili slo. Tega torej ne spremljam nekje od daleč ampak poznam osebno.

[D]emon ::

Invictus je izjavil:

Kot da ne znate v lep paket zaviti zakaj naj te ne kliče ...Pač naložiš da si v pogovorih s petimi dobrimi firmami, ki jih tudi svetovalec pozna.

Ojej, res se obnašate kot mali razvajeni otroci. Brez kančka iznajdljivosti ...


Iznajdljivost je eno. Bullshit je drugo. You're full of the latter.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

@Demon

Welcome to the club :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

[D]emon je izjavil:

mtosev je izjavil:

samo naj še vedno ljudem dajajo socialno pomoč


Socialna pomoc je v domeni CSD-ja.
no pol pa nadomestilo za brezposelnost,ker sn zamešal to dvoje
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jalovec09 ::

Kmalu imam delavnice, ki bodo trajal nekaj dni in dobrih 20 ur, ura vrjel ali ne ob 11, kot da bi to bilo namerno, če kdo dela na črno, ne more it delat samo 2-3 ure dopoldne, pop.pa tko večina neha pred 17.00 uro.

Machete ::

To je bolj zato ker javni sektor takrat začne malce delat.
Drugače pa ja in? Kje je problem? Še zmeraj se lahko odstraniš z njihove evidence in nehaš jamrat če ti ne paše njihov urnik. Pa še proračunskim polnitljem boš naredil veselje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

dice7 ::

Zdj se jeziš, ker ne boš mogel početi že tako ali tako ilegalnih stvari?

shadeX ::

Preživet je treba, tako ali drugače :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jalovec09 ::

Niste dojel, ponavadi se začne ob 8-9.

Pithlit ::

[D]emon je izjavil:

Svetovalec te vrze iz evidence. Pred ponovno prijavo v evidenco mora v tem primeru miniti 6 mesecev. Ako si imel kake bonitete vezane na status na ZRSZ si pac malo nasrkal.

Mene v 6ih mesecih sploh niso nadlegovali. Sem povedala da sem tam izključno zaradi nadomestila ter da drugega ne rabim. Svetovalka? "OK, samo poročila oddajaj do časa pa vsake tolko prid svoj podpis dat sem." Problem solved.

jalovec09 je izjavil:

Kmalu imam delavnice, ki bodo trajal nekaj dni in dobrih 20 ur, ura vrjel ali ne ob 11, kot da bi to bilo namerno, če kdo dela na črno, ne more it delat samo 2-3 ure dopoldne, pop.pa tko večina neha pred 17.00 uro.

Točno tako, ja. Če si na zavodu se nimaš kaj izgovarjat da imaš drugo delo.

Tko kot če si na bolniški pa moraš doma počivat. Kadarkoli se lahko oglasijo pri tebi da to preverijo... nimaš kaj okol hodit (do trgovina pa do dohtarja seveda ni problem... moraš pač bit v 'dosegu roke') pa se pritoževat nad 'terorjem'.

jalovec09 je izjavil:

Niste dojel, ponavadi se začne ob 8-9.

Ne, se ne. To samo ti misliš da se morajo takrat začet.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

[D]emon ::

Pithlit je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Svetovalec te vrze iz evidence. Pred ponovno prijavo v evidenco mora v tem primeru miniti 6 mesecev. Ako si imel kake bonitete vezane na status na ZRSZ si pac malo nasrkal.

Mene v 6ih mesecih sploh niso nadlegovali. Sem povedala da sem tam izključno zaradi nadomestila ter da drugega ne rabim. Svetovalka? "OK, samo poročila oddajaj do časa pa vsake tolko prid svoj podpis dat sem." Problem solved.


Super, jemljes moj komentar izven konteksta v katerem je bil podan. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

Ja, izven konteksta jamranja ...

Če pa ne znate za svoje bonitete poskrbeti, naj bodo pa ostali krivi? Nič ni danes zastonj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

[D]emon je izjavil:

Super, jemljes moj komentar izven konteksta v katerem je bil podan. :)

Kakšnega konteksta? A ko si Invictus-a citiral: "Svetovalcu poveš naj te ne buzerira."? Ja šment... kaj sem pa jaz drugega naredila kot to?
Life is as complicated as we make it...

[D]emon ::

Invictus je pac kategorija zase. Ce ima gnil pristop naj se ne cudi, ce bo gnil pristop kasiral.

S svetovalci se da marsikaj dogovoriti, se posebno ce imas od vsega zacetka iskren in direkten nacin komunikacije. "Svetovalcu poves naj te ne buzerira" je pac neprimeren nacin, in na to se je nanasal moj komentar.

Se opravicujem za nejasnost. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Pithlit ::

Jah ne vem zakaj je treba tko dobesedno jemat. Sploh na forumu (pa ob gostilniških debatah) ko radi na preprost način povemo in prepustimo primerno implementacijo drugim. Invictus je čisto prav povedal, in (kot že rečeno) jaz sem točno to storila. Če kdo misli da s točno temi besedami pa... ne vem. Saj je že Invictus povedal: "Kot da ne znate v lep paket zaviti zakaj naj te ne kliče ..."

Če že kdo zadeve iz konteksta jemlje...
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Hmm, glede na to da moje izjave jemljejo kot suho zlato, boi moral mogoče iti za politika :D.

Toliko o funkcionalni pismenosti Slovencev. In kot ponavadi, nobeden ne prebere celega posta, ampak poskočijo ob prvem stavku, ki jim ni všeč.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

Oprosti, moja kristalna kugla je na servisu, sarkazem detektorju je pa crknila varovalka.

[In other words: Go perform unspeakable deeds with yourself.]
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jalovec09 ::

Teh 70 evrov je preko CSD in ne zavoda, kot nadomestilo.
Moja dobra stran, da sem povedal, da dobim, drugače noben prijatelj, sorodnik ne ve, da dobim socialno, tega ne govorim okol.

s6c-gEL ::

Samo 70 ? Daj prilepi odločbo, kjer imaš izračun (polna je 260 eur). http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/den...
182 bi moral dobiti, razen če si imel kake prihodke v zadnjem času in so zaradi tega zmanjšali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

jalovec09 ::

Prej sem nekje delal, zato nižja, oni vse zvohajo, tud še preko 1 leta nazaj gledajo.

Nisem pa star 21-24 let že nad 26.

Daniel ::

Prej si nekje vmes omenil, da si se pri delu kdaj pa kdaj tudi umazal. A je to problem? Jaz sem umazan vsak dan od česa in to konkretno, pa kaj. Imamo tekočo vodo in tuš. Problem rešen. Vsako delo je častno in niti slučajno se ne bi smel zmrdovati nad tem, da si imel delo, pri katerem si se umazal.

koyotee ::

Ja bogi je, dejmo pobrat prostovoljne prispevke.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

harmony ::

In ste jalovecu ze ponudili kaksno delo, namesto simfanja in jamranja?

koyotee ::

Kdo bo takemu ponudil delo?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

[D]emon ::

harmony je izjavil:

In ste jalovecu ze ponudili kaksno delo, namesto simfanja in jamranja?



A zato, da bo potem kasneje po random forumih pljuval ? Ne hvala.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

111111111111 ::

Najraje bi zaposlil delavce, ki se zelo dobro spoznajo na svoje pravice in bolj na stran dajejo svoje dolžnosti (Philit). Očitno prihaja taka generacija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636595 (29006) Vitez
»

Zavod za zaposlovanje in vabilo na razgovor

Oddelek: Loža
217550 (5823) bambam20

Ko zavod za zaposlovanje sploh ne preverja delodajalcev ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615120 (12329) Mavrik
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723330 (20840) Invictus

Več podobnih tem