» »

Windows 8.1 proti Windows 7

Windows 8.1 proti Windows 7

Map ::

Odločam se med Windows 7 in Windows 8.1. Windows 7 mi je super za uporabljat, ampak je Windows 8.1 malenkost lepši in hitrejši, poleg tega pa je Windows 7 star že nekaj let in se lahko čez nekaj let zgodi podobno kot z XP, konec podpore.

Pri 8.1 me moti Metro, ker je mišljen za touch in ne za miško in tipkovnico, pa še polno appov ima, ki so nesmiselni. Recimo netflix, tisti appi za potovanja in podobno. Še najbolj pa me moti, da ni starta oz. je start gumb bližnjica do Metroja.

Kaj izbrati, 7 ali 8.1? Povejte vaše izkušnje.

mihibo5 ::

Star računalnik -> Windows 8.1

hojnikb ::

Metro lahko v celoti skenclaš...

Ali 7 vs 8.1 je pa čisto odvisno kak star računalnik maš. Windows 8.1 ima namreč zahteve po določenih funkcijah, ki jih stari procesorji ne podpirajo (sse2 in PAE recimo).
#brezpodpisa

Map ::

Računalnik bo nov.

Kako pa skenslam Metro? Je to samo kaj v nastavitvah al kaj več?

hojnikb ::

Potem nujno Windows 8.1..
Enostavo nastaviš boot to desktop in ti ni treba nikol več gledat metroja.
http://www.pcworld.com/article/2043243/...
#brezpodpisa

Map ::

Ja, to vem, da lahko nastaviš boot to desktop, ampak ko sem na youtubu gledal posnetke se boota na desktop, start gumb pa je samo bližnjica do Metroja. Razen, če imajo kaj drugače nastavljeno.

hojnikb ::

naložiš si startisback ali start8, ter imaš klasičen start meni. Ali pa počakaj na Update2, ki bo imel dobil nazaj start meni.
#brezpodpisa

menjalnik ::

hojnikb je izjavil:

naložiš si startisback ali start8, ter imaš klasičen start meni. Ali pa počakaj na Update2, ki bo imel dobil nazaj start meni.


Ja ko ga boš pa kliknil te bo pa pospremil nazaj v tisti menu

hojnikb ::

ne. Z temi programčki ima windows zastavica isto funkcijo kot v windows 7 in starejši.
Dejansko ko enkrat nastaviš ta alternativni start in boot to desktop, neveš več da maš windows 8.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Start menu za Windows 8?

Oddelek: Operacijski sistemi
204275 (2731) Kamion
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14272887 (65137) dr.Akula
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9917461 (11565) solatko
»

Windows 9 že aprila prihodnje leto? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17247128 (36830) AvtoR
»

Windows 8.1 Update 1 prihaja že marca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10530462 (24858) kamuee

Več podobnih tem