» »

Nakup novega TVja

Nakup novega TVja

«
1
2

LJ4L ::

Tako je: V tamalem stanovanju se sedaj uporablja kot tv manjši LGjev TV monitor. Se mi zdi že čas, da ga premaknemo v delovno sobo in ga zamenjamo z pravo televizijo. Torej, kaj mi priporočate glede na to, da je zaželjeno, da je:
-HD TV
-nekaj pametnejšega od črno bele kište
-3D TV (ni obvezno - lahko ČE cena ne poskoči do neba)
-zmerna cena
-dober zvok oz. hišni kino, ki se poklapa

Zaželjene dimenzije bi pa še sporočil, ko bi izvedel za primerne modele in hišni kino, da lahko pogledam koliko prostora bi bilo. Dnevna soba je manjša - okoli 18 kvadratov velika. Je podatkov zaenkrat dovolj?
LP from LJ

M-XXXX ::

Pozabil si na glavno stvar na katero se potem prilagaja vse: koliko si pripravljen dat? Vsak okvirno. Ali je to 200€ ali 2000€.

LJ4L ::

2000€ sem se naučil, da se mi ne splača - 200€ pa je premalo. Torej, bom izbral zlato sredino 8-) okoli oz. do 1000€
LP from LJ

bajsibajsi ::

Manjka ti kljucen podatek - velikost. Ce isces od 40" navzgor bo cena za soliden TV od 500 evrov naprej. S serijo F5500 Samsung ne mores zgresiti; smo ravno danes enega kupili. :)

90% specifikacij imajo na papirju vsi enake (full HD 1920x1080, SmartTV...). Imas bolj znane znamke Samsung, Sony, Philips... in nato Panasonic, Grunding, Toshiba, Sharp, LG.. potem pa eksoticne, ki so praviloma cenejsi. 3D je verjetno brezveze.

Zgodovina sprememb…

LJ4L ::

Katero znamko priporočate? Imam PS3 in LGjev hišni kino, ki ga bom najverjetneje prodal.
LP from LJ

shadeX ::

Znamka je odvisna od osebnih preferenc. Po mojih izkušnjah so danes televizije znamk Sony, LG, Philips, Samsung en in isti K.. ,tako da. Cene so tudi tam tam, glede na specifikacije. Mogoče malo reklame za LG :))

radmannsdorf ::

jaz sem se odločil za sony, sicer dve leti nazaj in je top :)

LJ4L ::

Hvala. Bom poizkusil sporočiti velikost omarice čimpreje. Pa da vidim kake velikosti bi biu TV. Mimogrede, je tuki kšn majster k ve kaj je tisti vhod ali izhod na zadnji strani PS3ja optical audio ali nekaj podobnega?
LP from LJ

LJ4L ::

Pa še eno vprašanje. A se mi splača mal počakat, da se ultra HD TVji pocenijo?
LP from LJ

DarwiN ::

Ne... 4k računaj nekje čez 5 let, ko bo dovolj vsebine in zmerna cena... Torej naslednji TV..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

LJ4L ::

Škoda :(
LP from LJ

Tomson ::

Danes noben proizvajalec nima samo dobrih ali samo slabih modelov TVjev. Praktično vsa zveneča imena (Sony,Samsung,Panasonic,Philips,LG itd.) imajo kakšen res dober model in kakšen res slab model. Osebno pa bi na prva mesta postavil (ker imajo največ dobrih modelov) Sony, Panasonic, Samsung ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

LJ4L ::

Evo me. Končno sem izmeril kakšne dimenzije bi nam ustrezale. Okoli 40 inčni TV se mi zdi pravšnja velikost za manjše stanovanje. Predlogi?
LP from LJ

radmannsdorf ::

meni osebno je ful pomembno kakšen meni ima noter. sony ima super, samsung in LG niti ne poznam, vem pa da imajo nekateri philipsi grozen meni. v smislu 12 velikih ikon na celotnem ekranu. pojdi v trgovino pa mal sprobaj vse to kar tv nudi. vsak ma pač svoj okus :)

LJ4L ::

Brez skrbi, seveda bom sprobal ;) A mogoče ve kak TV najbolje sovpada z PS3jem? Mogoče celo tako, da se lahko PS3 spravi POD TV.
LP from LJ

radmannsdorf ::

ponavadi se najbolj štekajo firme na firmo, torej Sony PS2 + Sony TV. Moj sony telefon se super šteka s Sony tv-jem. Seveda pa to ne pomeni da se z drugimi ne. Mislim da bi PS3 moral delovati super čisto z vsemi znamkami.

LJ4L ::

OK. Kaj pa "Optical digital audio" ve kdo čemu to služi?
LP from LJ

TOP ::

Ja to ti je izhod za zvok če bi mel resiver pa zvočnike sam tole se ne uporablja več ler novejši resiverji ali ojačevalci majo HDMI ARC.Ti kupuješ 40 col s kolikšne razdalje boš tole gledal.

LJ4L ::

2 - 2,5 metrov je neka približna razdalja.
LP from LJ

TOP ::

potem ja je lahko 40 drugače se gleda večje.Z Samsungom ne boš nič zgrešil.

ttommy ::

Jaz bi na tvojem mestu vzel kak LG 3D. Če igraš PS3 na dva igralca, si lahko kupiš igralna očala in potem vsak igralec vidi svojo sliko na TV.
Gamer

LJ4L ::

Samsung se mi je zameril. Lahko kake linke od Sonyja, Philipsa, LGja...? Kaj takega http://www.philips.si/c/5000-series-izj...
LP from LJ

TOP ::

Potem pa mal pobrskaj,če misliš gledat tudi net na TV potem poglej LG.Pri Sony boš dobil najmanj za svoj denar ker tam plačaš tudi ime.Kaj pa je narobe z Samsungom.

LJ4L ::

Samsung mi je ... Ne morem povedati točno. Firma mi ne leži ne telefoni, ne tablice, ne TVji.
LP from LJ

TOP ::

Aha potem to niam nič veze z kvaliteto,Potem pa išči firme katere ti ležijo.

LJ4L ::

Malo je tudi o kvaliteti. Tako kot KIA. Eni avti mi zgledajo čist kul, pa jih vseeno ne bi kupil. Raje kupim SONY, LG, SHARP, PHILIPS TV, kot SAMSUNG. Tako kot raje kupim VW, BMW, FIAT, kot KIA. Seveda pa ne velja isto za vse modele. Če dobim kvaliteten samsung tv izredno ugodno ga pa kupim.
LP from LJ

Tomson ::

Če denar ni problem in želiš top sliko in enega najboljših TVjev za igranje iger (v tvojem primeru PS3) je Sony W905A super opcija. Dobiš npr. Sony 40W905A za 1.100€ v Slo. Če si lahko privoščiš, je to to.

Prihajajo pa počasi novi modeli, ki bodo, kot je že klasika, vsaj 10% dražji in 10% boljši ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

LJ4L ::

Se pravi naj raje še malo počakam?
LP from LJ

TOP ::

Ja tako lahko čakaš še 10 let,ker vedno prihajajo bolši modeli.

LJ4L ::

Glede 4k TVjev mislim. Kdaj približno bodo bolj dostopni?
LP from LJ

bluefish ::

So že. Odvisno seveda, kaj je zate cenovna dostopnost.

ttommy ::

Jaz imam Philips LCD TV in LG LED TV. Philips se lahko skrije. Od zdaj naprej bo vsak TV LG prva izbira.
Gamer

TOP ::

ttommy je izjavil:

Jaz imam Philips LCD TV in LG LED TV. Philips se lahko skrije. Od zdaj naprej bo vsak TV LG prva izbira.

Kar se tiče panelov je isto sranje ker LG uporablja Philipsove,res pa je da kar se tiče multimedije in predvajanje raznih formatov je LG sigurno bolši.

puginho ::

Ma kurc pa Phillips, včasih so še delali kvalitetne tv-je v Evropi, zdaj so pa vseskupaj prevzeli no name kitajci, ki se šlepajo na račun dobrega imena. Sony, Samsung, Panasonic, to je kvaliteta, tudi po vseh testih, boljše dat kak euro več pa vsaj veš da si dobro kupil.

LJ4L ::

Se pravi bo najboljši zame SONY?

bluefish je izjavil:

So že. Odvisno seveda, kaj je zate cenovna dostopnost.

Dostopnost je zame pogostost TVjev v trgovinah in domovih ter cena max 2000€
LP from LJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LJ4L ()

puginho ::

Sony W8 serija ima najboljši/najmanjši input lag in je nasplošno zelo cenjena med gamerji. Ne vem kake so pa kaj cene Malo poglej teste in cene ter tudi design pol se pa odloči. Med temi znanimi znamkami v bistvu ne moreš zgrešit. Philipsa pa LG-ja (slabe izkušnje) jaz nebi vzel.

LJ4L ::

LG mam zdej pa nebom vzel še enga ker je prijatlu crknu čez noč. Očitno mi ostane SONY.
LP from LJ

fpbs ::

TOP je izjavil:


Kar se tiče panelov je isto sranje ker LG uporablja Philipsove,res pa je da kar se tiče multimedije in predvajanje raznih formatov je LG sigurno bolši.

A se ti hecaš? LG naj bi uporabljal Fhilipsove panele, ravno nasprotno Philips uporablja LGjeve v vseh TVejih ki imajo pasivno 3D tehnologijo.

kixs ::

LJ4L je izjavil:

Glede 4k TVjev mislim. Kdaj približno bodo bolj dostopni?


Vecini se niti 1080p ne splaca imeti zaradi prevelike razdalje do TV-ja. Za 4K niti ne vem kaj bi radi s tem??

Sam imam LG-ja 42" 1080p. Zdaj bo pocasi star 5 let in ga bom imel dokler ne crkne.

LJ4L ::

Sej sem se odločil, da malo počakam in spremljam big bangove akcije.
LP from LJ

Dromar ::

Še eno mnenje, evo... Kupi si čimvečji tv, ne kupuj preveč neumnosti, ki niso vredne nič, ker so preprosto povedano marketinški nateg (raznorazni 3D, Smart TVji... Tega ne boš uporabljal pet posto). Jaz sem okrog 3 leta nazaj kupil 50" LG 50PK350, ki je bila takrat zelo popularna plazma televizija. Še danes ekstremno zadovoljen - če na njej predvajam 720p ali 1080p serije/filme, ne pogrešam ničesar Vidiš vsak las posebej. Ko boš enkrat prinesel plazma/LCD televizijo domov, ti bo kratkomalo vseeno, če ima 4% boljšo sliko.

All in all, lahko za 1100€ kupiš tisto blesavo Sony 40" televizijo, lahko pa daš 500-600€ za najcenejšo 1080p LG plazma televizijo, pa boš na dolgi rok 100x bolj zadovoljen, ker bo kvaliteta slike na njej tako ali tako top of the top in boš užival. Ne rečem, ima verjetno boljšo sliko tisti Sony, ampak tudi cenejše in dosti večje televizije imajo vrhunsko sliko, le da so VEČJE. In verjemi, ko imaš enkrat večjo televizijo, na manjšo več ne greš!

Samo v razmislek.

LJ4L ::

O tem sem že razmišljal, vendar je pa prostor, ki je namenjen TVju premajhen.
LP from LJ

Dromar ::

Potemtakem najprej pogruntaj največjo velikost televizije, ki jo lahko imaš in izberi najcenejšo LG plazma televizijo, ki ima 1080p zaslon. Garantiram, da boš več kot le zadovoljen, pa še hvaležen mi boš, ker sem ti prihranil par stotakov, ker ne boš kupil butaste Sonyjeve 40" televizije za 1100€... Se priporočam za pivo.

LJ4L ::

Vredu. Imam novo nalogo :)
LP from LJ

kixs ::

LJ4L je izjavil:

O tem sem že razmišljal, vendar je pa prostor, ki je namenjen TVju premajhen.


To je zelo relativno. En gleda 55" iz 150cm. Drugemu bi bil ze 32" dovolj. Oba pa imata po svoje prav. Prvi bo uzival v 1080p in Bluray filmih - SD in navaden TV signal bo sranje. Drugi pa gleda vec ali manj samo kabelsko TV in pri tej velikosti ne bo locil med 720p in 1080p.

Odlocitev o velikosti je zelo enostavna. Moras se odlociti kaksna locljivost je zate dovolj dobra - to je tista locljivost, ki jo bos dejansko videl. Npr. 1080p na 42" iz 3 metrov je cisto brezveze, je se 720p na meji uporabnega. Seveda danes kaj drugega kot 1080p zaslon ne kupis. Vedeti pa moras kaksne so omejitve - to je predvsem razdalja gledanja. Povej kaksna bo razdalja od kavca do TV-ja?

puginho ::

LJ4L je izjavil:

Vredu. Imam novo nalogo :)


Ne zaletavaj se, preberi si malo o plazmah. Ne dela jih več noben zato so poceni! Pa burn in in podobne zadeve...

mgermo ::

Počakaj kako leto in boš za 2k dobil 55" LG OLED.

Dromar ::

puginho je izjavil:

LJ4L je izjavil:

Vredu. Imam novo nalogo :)


Ne zaletavaj se, preberi si malo o plazmah. Ne dela jih več noben zato so poceni! Pa burn in in podobne zadeve...


No, ta je pa naivna. V kapitalizmu zivimo. Burn ina ni ze leta. Ne delajo jih vec, ker ima plazma za jurja boljso sliko od led ocd za 4. Pa se drazja je za nardit.

puginho ::

Dromar je izjavil:

puginho je izjavil:

LJ4L je izjavil:

Vredu. Imam novo nalogo :)


Ne zaletavaj se, preberi si malo o plazmah. Ne dela jih več noben zato so poceni! Pa burn in in podobne zadeve...


No, ta je pa naivna. V kapitalizmu zivimo. Burn ina ni ze leta. Ne delajo jih vec, ker ima plazma za jurja boljso sliko od led ocd za 4. Pa se drazja je za nardit.


Naivna? Ceno na koncu določi trg in če bi se plazme prodajale bi imele višjo ceno. Zakaj misliš da jih ne delajo. Ker jih noben ne kupuje, ne pa da imajo 4x boljšo sliko za 4x manj dnara (ta še je le kisla).

LJ4L ::

Plazma je v drugem stanovanju in sem le enkrat opazil da se je slika teleteksta zapekla, pa še to je hitro izginilo.
LP from LJ
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961175017 (399388) antonija
»

Kateri TV za do 1000€ kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13226662 (24264) djordjevic
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973219 (67054) mamomu
»

LCD ali plazma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7733302 (30752) jajcar

Več podobnih tem