» »

Zakonodaja na področju drone-ov v naseljih

Zakonodaja na področju drone-ov v naseljih

Temo vidijo: vsi
1
2
»

m0LN4r ::

Pa tut ostrina in ločljivost posnetkov je veliko boljša.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sabina24 ::

Ok, mislim, da sem prebrala večino tega posta, pa še vedno nimam odgovora na vprašanje:
- ali lahko nekdo npr. v parku v Mariboru vzleti z dronom, naredi krog s prižgano kamero? Je to legalno, ali te lahko kaznujejo, če te "zalotijo"?

Sam firbec... ;)

šernk ::

za lastno uporabo lahko ima posnetke, lahko pa ti pristopiš do njega in od njega zahtevaš da te izbriše iz posnetka. če objavi zadevo na spletu mora pa vse obraze zakriti, podobno kot je moral google pri street view.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mihec87 ::

Predlagam da se ne leti na takih površinah z ljudmi v izogib težavam oz varnosti(v primeru zatajitve opreme, nenazadnje snemanja ljudi itd..)..

Drugače pa mene bolj skrbi negdo z teleobjektivom na visoki točki kot pa kak phantom z gopro
http://petapixel.com/2015/08/21/are-dro...

mat xxl ::

Ste eni paranoidni...., poznam drone, kaj je na trgu in ja ta pravi lahko vse lučke izklopijo sploh ni problem in slikajo v temi imajo IR opremo, vendar se tudi teh ni za bati, oni res ta pravi so manjši tam 15 x 15 cm in bistveno bolj neslišni ..... v tolažbo vam povem, da večinoma te opreme nima zoomov tako, da ni panike ....

Ja dol lahko pade, samo preveč se bojite nove tehnologije .....

......prestavimo se 100 let nazaj, ko so izumili fotoaparat in recimo, kaj kriminal, me lahko kdo z ljubico posname pa me žena zapusti, lahko me posnamejo ko enega oropam, pa me policija dobi .... skratka ne bojte se preveč, kolikor vas ogroža vas lahko tudi razbremeni..... ;) vsekakor pa je na lastnikih teh letalnikov, da se obnašajo odgovorno, če pa veste za koga, ki se ne in je voajer bo pa Policija pravi naslov za to ......

AC_DC ::

Nekaj takega je za nabaviti, sploh če ga lahko naučiš, da lovi sam v določenem območju:

mat xxl ::

Ne sanjaj ...., pa kaj misliš, da oni ki krmili onega brez mreže ne more bežati , pa kam okoli kakih ovir, da se lovec zaplete in sam sebe ujame.

Če mnogi spretno bežimo pred Galebi v slovenski istri, ki so prav zaljubljeni v drone in radi sklatijo konkurenco ( sicer tudi navadno sebe) , potem tudi to ne bo problem.

Je pa vsekakor prav, da se uredi zadeva in morda na nenaseljenih krajih do neke višine dovoli letenje brez dovoljenja, sicer pa ne.

Superboyy ::

sabina24 je izjavil:

Ok, mislim, da sem prebrala večino tega posta, pa še vedno nimam odgovora na vprašanje:
- ali lahko nekdo npr. v parku v Mariboru vzleti z dronom, naredi krog s prižgano kamero? Je to legalno, ali te lahko kaznujejo, če te "zalotijo"?

Sam firbec... ;)


Je legalno. Dovoljeno je tud snemat ljudi na javnih površinah (samo pri objavi je nekaj omejitev, recimo če nekoga res izpostavljaš).

Tudi letenje nad tvojo bajto ni prepovedano, se pa ureja.

Mi je všeč taka ureditev kot majo američani. Nad streho tvoje bajte se začne javni zračni prostor po katerem lahko prosto letiš in snemaš (ker se smatra isto kot, da bi s kamero stal na ulici). Sam bi dodal samo opravljanje izpita in zavarovanje v primeru letenja nad urbanimi področji.

Drugače lahko pa teleobjektiv na pravem mestu dosti bolj krši zasebnost kot pa gopro na dronu 50 metrov v zraku. Vsi ki jamrajo o zasebnosti očitno še niso vidli posnetka, ki ga tak dron naredi.

mat xxl ::

Sicer pa enkrat sem videl prave slike satelitov na nebu in ja verjemite , povedo vam lahko katero znamko cigaret kadite ......

AC_DC ::

Drugače lahko pa teleobjektiv na pravem mestu dosti bolj krši zasebnost kot pa gopro na dronu 50 metrov v zraku. Vsi ki jamrajo o zasebnosti očitno še niso vidli posnetka, ki ga tak dron naredi.

Kombinacija drona z objektivom je lahko pravi raj za voyeurje.
Na 200-300m razdalje ga v mestu niti ne slišiš, vendar je slika taka, kot da je 2 m stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

neon21 ::

Zanima me kaj pravite na tale dron?

MS DRON CX-40
Maksimalni kot obračanja (°/s) 200 °/s
Maksimalni kot nagiba(°) 35 °
Maksimalna hitrost vzpona (m/s) 5 m/s
Maksimalna hitrost spuščanja (m/s) 5 m/s
Maksimalna hitrost leta (m/s) 12.5 m/s
Baterija (mAh) 580mAh / 3.7V
Maksimalni čas letenja (min) 10 min
Čas polnjenja (min) 90 min
Črne barve z LED osvetlitvijo
Dimenzije (cm) 33 x 33 x 7
Dodatne funkcije pripravljen za let, 4 kanale, 6-osni žiroskop, 3D 360 flip, headless mode
Frekvenca daljinskega upravljalnika (GHz) 2.4 GHz


Maksimalni domet (m) 100m
Občutljivost upravljalnika (dBm) -105 dBm
Baterije 4 x AA (niso priložene)
Dimenzije (cm) 14.5 x 14.5 x 5 cm

Uporabljal bi ga predvsem na vikendu, kjer lahko nemoteno dron leti in snema dogajanje v okolici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

sodnicaN ::

vostok_1 je izjavil:

Mehmed je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Actually, sprašujem za obratno.

Torej, da nekdo leta nad tujim posestvom pri čemer bi lahko tudi snemal. Je to še nedorečeno področje?

Letanje ti regulirajo cleni, ki regulirajo letanje. Snemanje pa cleni o snemanju. Ne spremeni se zdej neki samo zato, ker si odkril novo perspektivo.


Saj ne rečem da ne, ampak če smo natančni, letel z letalom 1km nad zemljo ali pa snemanje po mojem obcutku ni ravno isto, kot letet 20m nad tlemi ter persistentno snemat tujo parcelo. Or is it?

ja do kjere višine sploh je tvoja parcela?

am pa droni komot letijo nad 20m problem je ker te ta poceni nimajo nobenega aija in zgubiš signal/ne vidiš drona potem ga pa ti ujemi preden pade na tla (mi smo komot spravili najcenejšega z amazona tolk visoko da se ga ni videlo in signal tud ni nesel dovolj da bi se ga dalo vozit, stal je pa 25eur
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroga regulacija letalnikov v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23170212 (41691) JeBelaCesta
»

Letala, ropi in gole ženske: Z droni vašo zasebnost napadajo tudi navadni smrtniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11832963 (29788) Okapi
»

Dronom ugasnili kamere? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11427477 (21412) vostok_1
»

Tudi nova ameriška regulacija letalnikov prepoveduje uporabo za dostavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5116621 (14007) mtosev
»

ZDA regulirajo brezpilotne zrakoplove

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4114801 (11153) Mare2

Več podobnih tem