» »

tv kartica - dela me norega!

tv kartica - dela me norega!

Kebab ::

Že nekaj časa imam tv kartico Mediaforte P951 TF.

Dosedaj je v bistvu nisem uporabljal, razen ko sem ob nakupu preizkusil, če dela (win98).

Zdaj, KO PA BI JO ENKRAT RES RABIL, pa mi stvar povzroča same preglavice.

Zdaj uporabljam XPje in seveda sem si iz njihove strani potegnil najnovejše drajverje.

Ko pa sem stvar inštlairal in zagnal, mi računalnik ZMRZNE. Ne pomaga noben ctrl-alt-del, samo hladen reset.

Ugotovil sem tudi, da to zelo verjetno leži v detonatorjih in da ima veze z video overlay-em, saj če deton. niso inštalirani, stvar dela.

Uporabil sem tudi trik, tako da sem vklopil tv-out, ki mi je potem omogočil nastavitev za video overlay in stvar je celo delala, sliko sem imel kakšnih 30 sekund, potem je spet zmrznil.

Je imel že kdo te težave?

Kako lahko stvar rešim? Hvala.

Aja, njihov support mi seveda še ni odgovoril.

TheHijacker ::

Sam sem imel tudi ogromne težave s TV tunerji... Rešil sem pa tako, da sem pomešal PCI kartice med seboj. Sedaj dela perfektno, brez zmrzovanja. Kartica je Leadtek WinFast TV 2000XP.

Mislim, da sta se zvončna kartica na TV tuner tepla med seboj.
http://www.google.si

Lith ::

ja, tudi jaz sem enkrat zadevo rešil s prestavljanjem kartice na svoj slot PCI, kjer je imela SVOJ IRQ prost in ne DELJEN z ostalimi zadevami na plošči (ob BIOS POST ti tako ali tako izpiše, s kom si deli IRQ...), veliko sreče ti želim pri preskušanju
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Kebab ::

Hja, na zvočno sem pomislil kot prvo, še posebej ker imam SB live!.

Tako sem zvočno odstranil iz slota, tv kartico pa zatem preizkusil na 3 slotih (vedno na sveži instalirane xpje-hvaljen jezus norton ghostu).

Vedno enak rezultat, pred inštalacijo drajverov dela (stvar blune ven celo super sliko), ko jih inštaliram, pa gre vse v k.. vse zmrzne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kebab ()

TheHijacker ::

Potem je problem v gonilnikih... Če ima BT8x8 čipovje potem poišči kakšne generic gonilnike in le te inštaliraj namesto originalnih...
http://www.google.si

Kebab ::

Ja, Hijacker, mislim da imaš prav. Sem med tem že tudi nekaj našel, stvar moram še preizkusiti.
Bom poročal o rezultatih.

TribesMan ::

Bi se se jest pridruzil tukaj z enim vprasanjem. Mam leadtek winfast TV 2000 XP deluxe. in zadnjic sem ugotovil da mi zadeva pozre priblizno 20% procesorske moci. Ko se zalaufa tist program, ki kontrolira IR (daljinec) zacne kartica rahlo piskati in procesoru odzira moc. Ko program terminiram je vse OK ne piska in tud proc je free. Ima kdo kaksno idejo, ne verjamem da bi blo kej s sharanimi IRQ-ji, ker so na moji plati sharana 4in5 pa je samo eden od teh nucan.
Drgac pa mam v kompu takole razporeditev

AGP: Radeon 9100
PCI1: free
PCI2: Motorola 56k modem
PCI3: Winfast tuner
PCI4: SB Live!
PCI5: free
ISA1: free
ISA2: 3Com mrezna

Kaksne ideje??

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

roCkY ::

Sem mel en podoben problem z Piaclovo TV karto. Ko sem zamov plato na noben način ni hotla delat. Menjava kartic, nove inštalacije gonilnikov... V XP ni bil prijavljen noben konflikt! Ko sem že čist zgubu živce sem v BIOS-u nastavil IRQ-je za vse slote, reinštalirov drajverje in zadeva je spelala. Kriv pa je bil sicer BIOS, ker je naslednja verzija problem odpravla. Torej poglej še za novim biosom. Aja moja plata je MSI KT4V.

Kebab ::

Tako, zmrzovanje xpjev sem odpravil.

Sem inštaliral original drajverje, naložil originalni programček za gledanje tvja proizvajalca Mediaforte, v nastavitvah izbral preview in šele za tem inštaliral detonatorje. Preko previewja Stvar dela, slika je kolko tolko, problem pa je zvok. Zvok je grozen, sami šumi.

Nato sem našel en neodvisen programček za gledanje tv, DSCALER, slika je fonomenalna, ni potreben noben trik za delovanje.

Pojavil pa se je nov problem: ZVOK - NI GA.;(
Je verjetno zaradi tega, ker program ne podpira čisto moje tv kartice.

Zdaj pa me zanima sledeče; obstaja kakšen programček, ki bo zajemal zvok v ozadaju in v katerem gre nastaviti kakšen filter proti šumenju?

Aja, uporabljam sicer line-in, ampak šumi so tudi, če uporabljam mic-in.

TheHijacker ::

Poskusi raje s programom K!TV XP:

http://www.kastortv.com/index.php?t=4

Uporablja source kodo DScalerja samo precej ga je model spremenil... Meni dela odlično že kar precej časa.
http://www.google.si

Frgazor ::

Mah, te pv951 kartice ne uporabljajo standardnih registrov za zvok pa se lahko v vecini tv programov samo slikas ;( Dela pa fino pod linuxom...

Kebab ::

Sem že probal K!TV XP, tam še slike ne dobim..

Tako še zmeraj iščem programček, ki bi mi omogočal zajem zvoka posebej in ki ima kakšne filtre proti šumenju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvok hitrejši kot slika - Winfast 2000 TV WDM

Oddelek: Zvok in slika
122471 (2048) |ke
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5010091 (7900) edublin
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17919361 (12401) Izi
»

Ali je moj celeron 466 dovolj za tv tuner

Oddelek: Strojna oprema
241501 (1063) pblaz
»

TV kartica

Oddelek: Kaj kupiti
131789 (1436) shakal

Več podobnih tem