» »

snemanje glasbe na pšrenosni mini disc player

snemanje glasbe na pšrenosni mini disc player

Cuoresportivo ::

že kar nekaj časa razmišljam o nakupu prenosnega mini disca. Ugotovil pa sem da bi pri vsej tej stvari, glede snemanja potreboval še cd player z digitalnim izhodom. To je seveda dodaten strošek(65.000 sit), ki pa bi ga rad zmanjšal, saj že mini disc pride 60k. Zanima me ali se da na kak način koristit računalniške dvd-rome ali cd-rw-je, ki bi naj imeli digitalen izhod. Zakaj rabim digitalni izhod? težava se pojavi, ko bom hotel snemat na mini disc in če ni digitalnega izhoda, potem se posnetek shrani na mini disc kot 1 , ne pa kot recimo 12 posnetkov(komadov), ki so posneti na navadni cd plošči. prosim za nasvet oz za pomoč8-O
lep pozdrav(best regards)

Han ::

Ceneje boš prišel skozi z "Mini CD" predvajalnikom, ki podpira 8 centimetrske CDR(W) plošče. Nanje lahko posnameš za slabe tri ure glasbe v MP3 obliki.

Za snemanje na Mini Disc rabiš zvočno kartico z digitalnim izhodom.

partysound ::

Imam še najcenejšo varianto po kateri sem delal jaz. imam sony mzr900. kupil sem si pretvornik od VIVANCOta ki pretvori digitalni signal iz dvd ali cdroma v optični signal, ki ga dobro razume minidisc. za to stvar sem dal 6000 sit in jo prodajam.

edino kar moraš je da narediš kabel, ki se priklopi v digitalni izhod iz dvdroma oz. cdroma in na koncu chinch, ki pride v pretvornik. ta pretvrnik ima še vhod za adapter, ki pa je tudi zraven. potem pa še zaženeš v windowsih en cdplayer program
stvar dobiš v btcju v bigbangu. jst ti dam za pol cene. n vem kok je tam zj.
tako nekako

ajde
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

partysound ::

če pa kupuješ minidisca pa si raje kupi mzr900 ali pa kakšen novejši model, ki uporablja baterijo stamina, ki zelo dolgo zdrži, lahko pa priključiš še dodatno škatlico v katero daš navadno 1.5V baterijo in tako uporablja obe(ko se sprazni ena, začne uporabljat brez prekinitve drugo) pa polnit ga daš kot gsmja.

pa še disca ne moreš opraskat kar je pa tukaj najlepše, pa huda kvaliteta.

lahko poljubno brišeš komade, napišeš naslove, vmes med komade lahko posnameš nove. longplay pa omogoča da z 80min discom posnameš 4x toliko.8-O
8cm cd se lahko samo skrije pred to zverino

en novi md pa priključiš na usb in omogoča snemanje s 32x hitrostjo, ki pa ga bom jutr nabavu.

za snemat imam pa drugače zj creative audigy2 platinum, ki pa je špica
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Cuoresportivo ::

digitalni izhod na cr-rom/dvd, to je tisto zadaj na pogonu samem, ko ima dva pina? kaj pa spdif se da koristit, ker po moje je ista finta. ampak če gre z onim na pogonu, tud vredu. jaz sem sicer gledal ta model

LINK

če se odločim za nakup md-ja, ti javim za oni adapter.
lep pozdrav(best regards)

partysound ::

ta model je tudi men ušeč.NET MD pomeni, da se ga priklopi na usb in snemaš z 32x hitrostjo in ne rabiš tistga adapterja. potem lahko v compu izbereš mp3je in jih lepo posnameš. Ampak on ne snema v formatu mp3 ampak ima svoj ATRAC sistem.

drgač pa je to ta izhod, ki ima dva pina. sm že probal zrihtat live kartico k ma spdif izhode, vendar ta stvar preveč šumi in md že misli da je komad in začne kar snemat.
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Zoidberg ::

partysound ampak tale mzr900 ni lih najbol poceni. sam imam mzr700 in sem zadovoljen sicer imam pa na cdplayerju in na matični optični izhod. Šena možnost snemanja je pa da kupiš kabel ki ima na obeh straneh bananco 3.5 in priklopiš na izhod za slušalke in v minidisk tam kjer priklopiš optično. Potem dela presledke in vse pa tudi kvaliteta je vredu ne pa tako ko snemaš na tisti rdeči vhod. Aja pa še to novi .NET MD-ji ki snemajo zelo hitro ne snemajo najbolše vsaj ne na LP4 v pesmih škrta.

LP Zoidberg
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

partysound ::

jst sm kupu tega mzr900 v avstriji in sem dal mal čez 60k sit. je pa ql k je cel alumunijast k je že stokrat padel. mal je vdrt pa še zmeraj dela. prej sem imel mzr700pc ki je imal kr eno analogno povezavo z usbjem. stvar ni ne vem ka špilala dobr. zdj mam pa ovezan prek audigy 2 platinum, ki ma program za mdje. stvar pa ql dela.sam je pa drag šport. jebi ga
a pol da net md ni dobr.
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Zoidberg ::

Frend ima .NET MD pa mi je nekaj snemal na LP4 zdaj pa škrta moji posnetki na LP4 pa delujejo super seveda posneti prek optike.

Tisti ki je rekel da naj kupi mp3 player na 8cm cdje. MD je bolši če ne drugega imaš zaščitene diske.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

partysound ::

MD JE ZAKON

majhen in ne moreš ga spraskat

ker sony je pa un k lahk komade daješ po grupah. si mislim novega nabavt k ta neki čudn snema prek optike k ga imam velikokrat na mešalko prikloplenga k snemam razne bende z njim pa sm zgleda neki skuru na vhodu.
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Cuoresportivo ::

torej predlagate mzr900.ker tega nameravam kupit. a tak preko navadnega discmana(imam sony djxx, modre barve) se tudi da snemat, pa da dela presledke oz da naredi dejasko toliko komadov koliko jih je na cd ju? in ali je potreben še kakšen dodaten software pri snemanju preko računalnika oz preko usb-ja, sam kolko sem razumel preko usb-ja ni ravno dobro.
lep pozdrav(best regards)

Cuoresportivo ::

pomota: torej predlagate kar onega iz linka, ko sem ga predlagal jaz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni snemalnik zvoka kaj kdo piporoča

Oddelek: Zvok in slika
51775 (1722) partysound
»

iz mini diska na računalnik

Oddelek: Zvok in slika
131086 (953) partysound
»

Povezava stolp - Sound blaster

Oddelek: Pomoč in nasveti
121099 (831) gumby
»

Zvocna z digitalnim izhodom

Oddelek: Zvok in slika
8885 (770) CaqKa
»

Mini Disc PC enota

Oddelek: Strojna oprema
141215 (1000) iBojan

Več podobnih tem