» »

Nakup preko spleta iz ZDA

Nakup preko spleta iz ZDA

Flamer ::

Zanima me če ima kdo tukaj kaj izkušenj z nakupovanjem preko spleta iz držav, ki niso del EU. Zanimam se namreč nakup nove IBM Model M tipkovnice iz ZDA od Unicompa. Ponujajo pa ali FedEx shipping za 99$ (absolutno predrago) ali US Postal Service International service za 55$.

Je kdo že naročil kaj z omenjnim US postal service? Vem da so pri FedEx še dodatni stroški, ki vso stvar naredijo še dražjo kot je že. Npr iz. Kitajske sem enkrat naročil nekaj preko FedEx in sem moral nato plačati še 15€ za posredovanje lokalnemu FedEx zastopniku.

Obenem me zanima, če je kdo naročeval kaj iz Amazon.com. Zanima me namreč, če je tista cena, ki se pojavi preden zaključiš nakup res končna. Tako kot opisujejo zadevo tam bi morala sicer biti, bi pa rad to preveril pri kom, ki je to že sam probal.

c00L3r ::

Vedi, da ti lahko še carino zaračunajo na paket, ki ni iz EU.

Preveri še če obstaja isti artikel na amazon.de ali amazon.co.uk. Ti pošiljajo iz EU in ni nobenih problemov. Prav tako dobiš paket v 1 tednu ali manj.

RejZoR ::

USPS je ameriška nacionalna poštna storitev (tko kot Pošta Slovenije pri nas). Čeprav 55 dolarjev za shipping neke tipkovnice je res mal drago. Raje poišči znotraj EU.

Probaj amazon.de , co.uk, .it , fr itd, ker nimajo vedno vsi iste ponudbe. Tud cene lahko variirajo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

v zadnjih mesecih sem dobil 3 pakete preko US postal service, povprečno sem čakal cca 7dni za paket. je pa res visoka cena, ja.

Flamer ::

Glede raznih EU amazonov vem več ali manj vse. Žal teh tipkovnic v EU ne prodajajo, razen britanskega thekeyboardcompany. Pri teh je pa žal stvar u bistvu ista. Unicomp cena je 79$, pri thekyboardcompany pa 79 funtov. Poštnina tudi pri njih ni bistveno cenejša, 25 funtov. Tako je isti k.

Carina se zaračunava pri izdelkih vrednosti nad 150€, če se prav spomnim.

@ALIEn3001 A mi lahko poveš mogoče kako točno poteka prejem paketa? Predvidevam da dobiš domov sporočilo da je nekaj zate na carini, pa moraš potem DDV plačat (in carino nad 150€). Ali ti pridejo kar domov in plačaš DDV ob prevzemu paketa? Kaj pa kakšne druge dajatve?

Zheegec ::

pri paketu za 80€ ni bilo nič za plačati, preprosto sem dobil na dom. če pa je carina pa dobiš samo listek.

Flamer ::

Kako pa to, niti DDV nisi plačal?

St235 ::

Flamer je izjavil:

Glede raznih EU amazonov vem več ali manj vse. Žal teh tipkovnic v EU ne prodajajo, razen britanskega thekeyboardcompany. Pri teh je pa žal stvar u bistvu ista. Unicomp cena je 79$, pri thekyboardcompany pa 79 funtov. Poštnina tudi pri njih ni bistveno cenejša, 25 funtov. Tako je isti k.

Carina se zaračunava pri izdelkih vrednosti nad 150€, če se prav spomnim.

@ALIEn3001 A mi lahko poveš mogoče kako točno poteka prejem paketa? Predvidevam da dobiš domov sporočilo da je nekaj zate na carini, pa moraš potem DDV plačat (in carino nad 150€). Ali ti pridejo kar domov in plačaš DDV ob prevzemu paketa? Kaj pa kakšne druge dajatve?


carina ni problem, ti pa bodo po vsej verjetnosti zaračunal 22% DDV.

Zheegec ::

Flamer je izjavil:

Kako pa to, niti DDV nisi plačal?

Ne, najbrž premajhen znesek. Sem pa že moral plačati DDV iz Dealextreme.

St235 ::

nope, artikel je bil ali poslan iz EU ali pa je carina zadevo spregledala. Meja za DDV je 22€.

borutz ::

Flamer je izjavil:

Glede raznih EU amazonov vem več ali manj vse. Žal teh tipkovnic v EU ne prodajajo, razen britanskega thekeyboardcompany. Pri teh je pa žal stvar u bistvu ista. Unicomp cena je 79$, pri thekyboardcompany pa 79 funtov. Poštnina tudi pri njih ni bistveno cenejša, 25 funtov. Tako je isti k.


po angliji thekeyboardcompany posiljajo zastonj
zmeni se z cheaper&more koliko bi bila ptt ce ti jo oni pripeljejo dol
do njih narocis brez ptt nato oni glede na tezo posljejo k tebi

Flamer ::

@borutz Hvala za nasvet, za tole varianto nisem vedel. Žal je stvar še vedno ista. Poštnina pri njih je pa 24EUR (vs. 25? pri TKC), premajhna razlika da bi pošiljal preko posrednikov.

Ubistvu me bi zdaj samo še rad vedel 100% ali lahko pričakujem še kakšne dajatve za hendling/posredovanje carine na naši strani če naročim preko ameriške pošte. Kot sem rekel, preko FedEx vem za ziher da je treba plačat posredovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Flamer ()

St235 ::

ja, zelo velika verjetnost je, da boš plača 22% DDV in 7€ manipulativnih stroškov (če bo šlo preko carinske pošte).

Ganon ::

Zheegec je izjavil:

pri paketu za 80€ ni bilo nič za plačati, preprosto sem dobil na dom. če pa je carina pa dobiš samo listek.


Seveda, ker je paket prišel iz EU. ;)

Zheegec ::

Ganon je izjavil:

Zheegec je izjavil:

pri paketu za 80€ ni bilo nič za plačati, preprosto sem dobil na dom. če pa je carina pa dobiš samo listek.


Seveda, ker je paket prišel iz EU. ;)

Nope, 100% US Mail.

Flamer ::

St235 je izjavil:

ja, zelo velika verjetnost je, da boš plača 22% DDV in 7€ manipulativnih stroškov (če bo šlo preko carinske pošte).


Kdaj pa gre preko carinske pošte?

Ganon ::

Zheegec je izjavil:

Ganon je izjavil:

Zheegec je izjavil:

pri paketu za 80€ ni bilo nič za plačati, preprosto sem dobil na dom. če pa je carina pa dobiš samo listek.


Seveda, ker je paket prišel iz EU. ;)

Nope, 100% US Mail.


Nekaj je moralo biti, ker ni šanse, da ne bi plačal ničesar.

St235 ::

Flamer je izjavil:

St235 je izjavil:

ja, zelo velika verjetnost je, da boš plača 22% DDV in 7€ manipulativnih stroškov (če bo šlo preko carinske pošte).


Kdaj pa gre preko carinske pošte?


Vse pošiljke kjer končno dostavi vrši pošta slovenije. Izjemo so recimo servisi kot so DHL, Fedex... ki imajo svojo špedicijo. Takrat pač plačaš manipulativne stroške po njihovih cenikih. DDV je v vsakem primeru enak.

Ganon je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Ganon je izjavil:

Zheegec je izjavil:

pri paketu za 80€ ni bilo nič za plačati, preprosto sem dobil na dom. če pa je carina pa dobiš samo listek.


Seveda, ker je paket prišel iz EU. ;)

Nope, 100% US Mail.


Nekaj je moralo biti, ker ni šanse, da ne bi plačal ničesar.


možno je da je carina zadevo spregledala ali pa da so bile dajatve plačane v naprej (recimo ebayev global shipping).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

RejZoR ::

Ganon je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Ganon je izjavil:

Zheegec je izjavil:

pri paketu za 80€ ni bilo nič za plačati, preprosto sem dobil na dom. če pa je carina pa dobiš samo listek.


Seveda, ker je paket prišel iz EU. ;)

Nope, 100% US Mail.


Nekaj je moralo biti, ker ni šanse, da ne bi plačal ničesar.


Je mogoče ampak moraš imet neverjetno srečo. Men se je tud (samo 1x nažalost) zgodilo, da sem paket iz mislim da Hong Konga al je bil Singapur dobil preko DHL-a direktno na dom. V vseh ostalih primerih pa so mi jih ocarinili. Imam pa feeling, da država v zadnjem času pritiska na carino, da morajo pobasat čim več denarja, ker so mi sedaj čez carinski postopek dal še čist vse stvari, kjer sem mogu plačat DDV in ostale stroške. Razen za cheap "crap" iz kitajske, ki je itaq imel ceno pod 20 EUR (oz raje pod 10). Oh well.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zarja12 ::

Zdravo!

Rada bi naročila nek set za nohte v spletni trgovini˛, ki ima sedež v ZDA.
Pisala sem jim kako je z dostavo in so mi odpisali, da pošljejo po Evropi iz svojega skladišča, ki je v Nemčiji..
Znesek naročenega bo 90 €..

Pa me zanima kako je z DDV.jem? Če ima kdo izkušnje s podobnim primerom? Ali mi bo zaračunanih 22%?

Lp

matobeli ::

Lahko da so že uvozili v nemčijo, lahko pa da imajo skladišče ampak je roba še necarinjena.

Morš uprašat firmo.

koyotee ::

zarja12 je izjavil:

Zdravo!

Rada bi naročila nek set za nohte v spletni trgovini˛, ki ima sedež v ZDA.
Pisala sem jim kako je z dostavo in so mi odpisali, da pošljejo po Evropi iz svojega skladišča, ki je v Nemčiji..
Znesek naročenega bo 90 €..

Pa me zanima kako je z DDV.jem? Če ima kdo izkušnje s podobnim primerom? Ali mi bo zaračunanih 22%?

Lp

Poglej na amazon.de verjetno so prisotni tam.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733136 (1924) Nesta

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093898 (70763) Tilen

Fedex carina

Oddelek: Loža
336751 (5424) Tilen
»

Čas dostave - pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115546 (14487) darkolord

Več podobnih tem