» »

Nakup kolesa (gorsko Hardtail)

Nakup kolesa (gorsko Hardtail)

jimmb0 ::

Pozdravljeni !

Spravljam se da bi kupil kako gorsko kolo. Bi rad vprašal če ima kdo kako mnenje izkušnje s tem ?!

Izbiram pa med :

Scott Gorsko kolo Aspect 620 2013 http://www.extremevital.com/sl/kolesa/m...

KOLO CUBE ANALOG 29' 13' http://www.veb-company.si/izdelek/3593/...

GORSKO KOLO GIANT REVEL 1 2013 http://www.bikeek.si/znamke-1/giant/gor...

Hvala vnaprej vsem za mnenje ! in LP

Goody ::

Cube ima precej boljšo opremo kot ostala dva. Sam se moraš najprej odločiti ali hočeš 29" ali 26". Sam ti vsekakor priporočam 29" - je pa seveda odvisno kaj voziš. Ker pa tole niso kolesa za downhill predvidevam da boš vozil asfalt, makadam, kakšne steze...za kar je pa 29" IMO bolši kot 26".

Edit: ni res aspect ima primerljivo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

mitja73 ::

Menjalniki naj bojo vsaj Deore - vse kompletno.
29" - samo če si 180cm+ in prej se vozi z njim vsaj eno uro, ker je položaj bistveno drugačen kot na 26", pri 29" si bolj pokončno kot na 26"
Vilice so v tem cenovnem rangu vse precej podobne in ni neke razlike, za razliko moraš vsaj do 800-1000 kjer dobiš zračno in je bistvena razlika.

bluefish ::

Če finance le dopuščajo in lahko dodaš cca. 150-200€, kupi zadevo z zračnim vzmetenjem. Cube ima recimo model Acid.

mr1two ::

Če boš vozil manj tehnične ceste(makadame in podobno, zelo malo singlc), potem vzemi 29. Se po mojm dost boljše vrti in pri trdaku je tudi to bistvo- da je čimhitrejši.

Ti pa priporočam, da se malo razgledaš okrog po rabljenih, dostikrat dobiš precej dobro kolo z dobro opremo...
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

ttommy ::

Vsekakor kupi Scott, če boš kupil 26". Ima odličen menjalnik- Deore 30 prestav.
Gamer

jimmb0 ::

Hvala vsem za mnenje. Res sem pozitivno presenečen na tako hitre odgovore :D

Hvala !

Ja, nekak bi se odločil za Scott Gorsko kolo Aspect 620 2013 http://www.extremevital.com/sl/kolesa/m...

Ne piše da bi imel vilice na zrak. Kaki predlog ? Samo se mi zdi, za ta cenovni rang ne bo kaj takega.
Ja, visok sem pa drugače 170 cm in kak tak nakup mi je prvi zato se posvetujem z vami :)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimmb0 ()

bluefish ::

V tem cenovnem rangu novega s konkretnejšimi vilicami ni oziroma je potem preostala oprema zanič.

mr1two ::

Velikost glej S. Jaz sm tudi podobne višine, pa je to kr prava stvar. Sicer ni nič narobe, tudi če dobiš kakšn dober deal za M recimo, če je rabljen, ampak najboljše je, če je frejm lih prave velikosti :)

Pa kot so ti tudi drugi predlagali- res se splača stegnit še malo, da dobiš proper kolo, ki ti ga bo res užitek vozit. Jaz sm prvo sezono z novim trdakom kr precej fural- 4k km v dobre pol leta, pa skor vsak dan sm bil na njemu :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jimmb0 ::

Heheh hvala vam.

Sem se odločil da še potem takem počakam kaki mesec -2 z nakup da si lahko nabavim kakega z vilicami na luft :D.

Imate kaki predlog, katerega se splača oz. kje je najboljše kupiti (najceneje), dejansko da dobiš vredu kolko za plačan denar . Rang tam cirka 800 €, če bi bil kaj manj bi bilo še boljše :D.

Hvala in LP

mr1two ::

Predlagal bi ti Canyona, ker imam že 2, pa še kakšnega bom nabavil :)
Grand canyon ali pa malo cenejši model Yellowstone
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jimmb0 ::

Mi je da bi si nabavil Grand canyona, kaj si ga verjetno tudi bom.

Hvala mr1two !

Kaj pa kaj poteka plačilo pri njih in kako dolgo traja da ga dobiš ?

mr1two ::

Jaz sm opravil prek paypala, za obe kolesi pa je trajalo kakšen slab teden, da sta prišli. Je pa precej od zaloge odvisno, tako da si moraš pogledat, kakšen je availability... In če prav vidim, bl slabo kaže, tud za tega, ki ga mislim vzet je šele tm enkrat maja predviden rok dobave :/
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 494 95 96 97 )

Oddelek: Šport
4840719129 (834) stratosD
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511449 (7091) Twixz
»

Nabava novega kolesa.

Oddelek: Šport
4714088 (10595) dolenc
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8632902 (30429) stratosD

Več podobnih tem