» »

Rolerji - čiščenje vzdrževanje mazanje ležajev

Rolerji - čiščenje vzdrževanje mazanje ležajev

umexteacher ::

Mene zanima s čim čistite? Bencin al kaj močnejšega? Mogoče ultrazvok? In s čim mazat ležaje, če jih uporabljam 1x tedensko, rekreativno? Olje naj bi bilo za hitrost boljše ampak mi ne diši mazanje na vsake 14 dni, tako da bi dal raje mast notri, katero???

RejZoR ::

Če so ležaji zaprtega tipa nimaš kej dost mazat. Sploh pa ne z oljem, ker ti bo pri višjih vrtljajih vsega zmetalo iz ležajev, pol pa se bo na to prijel prah in bo nakoncu še slabše. Nekoč je veljalo, da se z rolerji izogibaj luž na cestah in pločnikih. Drži se tega pa boš naredil 3/4 vzdrževanja rolerjev. Ležaje pa se menja ko so fuč, sem pa pozabil al so integrirani v kolesa al ločeni...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

umexteacher ::

Brez vzdrževanja ne gre, jaz jih pa ne bi menjal vsako leto. Olje reklamirajo tekmovalci, ampak na vsake 14 dni, to je meni preveč. Vstavljeni so v kolo in se jih da vzeti ven. Videl sem 4 vrste, od katerih se samo enih (bojda) ne da odpreti. Stranica je namerno narejena tako, da se jo vzame stran in očisti notranjost. Informacij o čiščenju je veliko (aceton, bencin, alkohol...) tako kot različnih vrst masti...

blackbfm ::

povej še kakšno opremo maš.. ker za rekreativno vožnjo 1x tedensko verjetno nimaš prav hudih ležajev, da bi jih bilo smiselno vzdrževat.. če pa ne moreš vržt par 10e za nove ležaje (ki so itak potrošni material) vsake 2 leti pol pa bogpomagej:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

umexteacher ::

Nimamo vsi hervisa čez cesto. Meni se zdi normalno, da ležaje vsake tolko namažem. Kam bi pa dali vse smeti, če bi vsi tko razmišljali... Bog se je naveličal.

gorazdkop ::

če lahko odpreš ležaj, ga enostavno sčisti z bencinom, posuši ter ponovno namaži z mastjo.
aceton ni ok, ker topi plastiko

umexteacher ::

Katero mast uporabit, avtotrgovina jih ima več vrst, zato sprašujem?

Dr_M ::

In kako bos spravil mast v zaprt lezaj? Si ze sploh kdaj videl lezaj od blizu?

Invictus ::

Najbrž ga bo podrl da bo namazal kroglice ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

umexteacher ::

Če nebi, nebi zdaj spraševal katero mast, in bi dal notri margarino. Gori sem napisal da so 4 variante, od katerih se samo en ne da odpreti...

M@73Y ::

Kakšno vzdrževanje. Jaz imam rolerje že 5 let, edino kar sem naredil pri jih je dvakrat zamenjal zavoro, ter lansko leto premontiral koleščka. Mislim, da glede na to, da ležaje sestavljajo v brezprašnem in ultra čistem okolju, bi tvoje kvazi mazanje naredilo več škode kot koristi. Z oljem se mažejo le sinter (drsni) ležaji, nikakor pa ne kroglični. Lahko pa zaradi mene vliješ v ležaj kislino, koga briga, niso moji rolerji.
..jump into psytrance tunnel..

mihec87 ::

1.ne bit naiven in kupovat ter preplačevat ležajev v hervisu pojdi v trgovino z ležaji..

V osnovi imaš 2 tipa zaprti z gumo oz plastiko ter zaprti z kovino

zaprti z kovino imajo najmanj upora se jih pa ne da odpret ter svinjarija lažje prodre vanje
zaprti z plastiko imajo malo več upora se jih pa da odpret ter bolje tesnijo

Ležaj je že tovarniško namazan in kot tak ne rabi mazanja itd.. dolgo časa, ko se enkrat zatika je najcenejša menjava..Lahko odstraniš tovarniško mast in jih rahlo naoljiš(naoljeni tečejo res skoraj brez upora samo kot si že ugotovil jih je potem treba redno oljit saj jih ne moreš naoljit na viška).Če že hočeš jih pač vsake toliko odpri in operi v bencinu posuši in rahlo namaži z mastjo za ležaje...Na yt mas kupe tutorialov če ne za rolerje pa skateboard

Ne delat znanosti iz tega sploh pa ne za rekreacijo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

umexteacher ::

Pač rad kompliciram. Kovinski so trije: zaprt z nekim odstranljivim "fedrom" in pokrovom, samo s kovinskim zataknjenim pokrovom in tak "narezan" kovinski pokrov - ti se bojda ne dajo odpreti. Prah pride povsod, ker NISO hermetično zaprti...

Mene je samo zanimalo, katera mast je najboljša za te ležaje (če se splača ali ne ipd. pa ne). ps.youtube propagira samo olja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rolerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6917590 (5686) fireX88
»

Kupujem rolarje prosim za pomoč

Oddelek: Loža
347009 (4234) DOOM_er
»

sleve vs. bale bearing

Oddelek: Strojna oprema
342138 (1377) iro
»

so ventilatorji glasni???spoznajte mojega:)))

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251978 (1148) Blue22
»

Močan ropot ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162860 (2525) mlakar

Več podobnih tem