» »

Kompatibilnost

Kompatibilnost

srdo ::

Lep pozdrav, potrebujem pomoč pri nadgradnji procesorja, imam matično Wolfdale 1333 d667 in procesor intel pentium dual core e2200, rad bi menjal procesor in sicer tega intel pentium dual core 3.0ghz E8400 1333, zanimam me če je ta procesor compatibilen z mojo matično in če je na kaj moram bit pozoren, moram formatirat OS po menjavi procesorja ?

Prosim za pomoč

kloko ::

Pogled na listo kompatibilnih procesorjev za tvojo ploščo pravi, da bi moralo delovati, le verzijo BIOSa preveri, ker je omenjen nek minimum pri eni reviziji E8400. Če ti uspe novi procesor spraviti v pogon, samo zaradi tega ni treba na novo nasnemavati Windows.

L.p., Kloko

hojnikb ::

Raje navij obstoječega...

Vlagat v to starino je neumnost
#brezpodpisa

feryz ::

Če je dobil proc za par evrov ali celo đabe, zakaj ne?
Dela je max. 5 minut in teraš dalje.

hojnikb ::

Hec je, ker so ti procesorji še vedno dragi za to, kar ponujajo..
#brezpodpisa

srdo ::

¸Najlepša vam hvala, procesor sem res dobil praktično zastojn, zato bi rad malo izboljšal hitrost v starem pcju,v čem je finta pri verziji biosa,ali ga moram posodobit ali kaj

hojnikb ::

Posodob bios..
#brezpodpisa

srdo ::

Zdaj sem pa naletel na en problem, menjal sem procesorja,prižgal računalnik ampak mi ne da slike, ne da nobenga zvoka, s starim procesorjem dela vse normalno, je mogoče da nista procesor in grafična kompatibilna čeprav sta oba procesorja intel pentium,prosim za nasvet

hojnikb ::

a si posodobil bios, tako kot sem ti rekel ?
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Oznaka procesorja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

srdo ::

Nisem še, mislil sem prvo sprobat brez posodabljanja, a misliš da je v tem finta, potem bi te prosil za nasvet ker še biosa nisem nikdar posodabljal, kje prenesem posodobitev kako vem katera je prava, videl sem na support listi dva procesorja iste hitrosti e8400 ampak eden procesor podpira 1.20 biose verzijo ki jo imam, in drugi 1.50,zdaj nevem katerega imam jaz ampak bi vseeno probal updajtat če bi mi svetoval, zanimam me če lahko kaj zmrdam na biosu z updajtom da nebi imel kakšne probleme

oznaka procesorja? mogoče to intel pentium dual core e8400 3.0, 1333

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: srdo ()

hojnikb ::

Posodobi bios in bo delal (seveda to naredis z starim procom) navodila mas na proizvajalcevi strani
#brezpodpisa

srdo ::

bom probal in sporočim, če nebo kaj delalo vem kdo je kriv :P :P (šala)

Hayabusa ::

Oznaka je SLB9J ali kaj podobnega.
Si dal bios na default nastavitve ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

srdo ::

SLB9J je oznaka ja, zakaj te to zanima v čem je finta

Hayabusa ::

Katero verzijo biosa imaš sedaj ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

srdo ::

1.40

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: srdo ()

Hayabusa ::

E8400(E0)...P1.50
E8400(C0...All


SLB9J je E0 stepping.
http://www.cpu-world.com/sspec/SL/SLB9J...
Core stepping E0

srdo ::

uspešno sem posodobil bios na 1.50 verzijo in potem menjal procesor ampak še vseeno ne da slike, niti zvoka nobenga, imam eno slabšo matično v kateri je bil ta procesor e8400 in tam deluje čeprav matična podpira do 1066, tak da procesor dela ampak nevem zakaj na tej wolfdale matični ne dela, je možno da je problem v grafični?

srdo ::

ali bi moral še v biosu še kaj nastavit preden menjam procesorja

Hayabusa ::

Si prepričan da nov procesor dela ?

srdo ::

će dela na slabši matični, pride v windows tudi tak da dela...

Hayabusa ::

4 pinsko napajanje procesorja imaš priklopljeno ?

srdo ::

misliš ventilator? ali kaj drugega, ker stari procesor dela na tej matični s ta novim pa nič

srdo ::

na eni strani sem prebral da jih je imelo več takšne probleme, in to zato ker bi moral bios nekako resetirat da sprejme nove nastavitve ,ali pa da je problem v heatsinku

srdo ::

zdaj dela vse ampak na čase se resetira, ve kdo v čem je finta


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motherboard live update je freeznu, kaj naj naredim

Oddelek: Strojna oprema
391352 (1087) hojnikb
»

Intel dual core 5300 - dual core ali core 2 duo?

Oddelek: Strojna oprema
121463 (1298) moat
»

Kater procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
121181 (862) Brias
»

Težava pri menjavi CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
221782 (1305) spoly24
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940708 (22250) Dr_M

Več podobnih tem