» »

amis ali siol

amis ali siol

ahils ::

mene zanima kaj je boljše. prednosti in slabosti amisa in siola. rabil bi preden se priključimo na kakšen paket.
  • zaklenil: Mavrik ()

shadeX ::

Jaz sem bil pri Siolu ki je bil moj prvi ponudnik širokopasovnega interneta. Iz prvotne cene okoli 45€ smo čez 2 leti prišli na čez 60€. Avtomatsko so bili kar neki HBO programi vklopljeni. Zgleda da so delali na lastno pest. Takrat sem Siol odjavil in smo šli na Amis. Sedaj sem zadovoljen uporabnik Amisa že 3 leta. Telefon, TV, internet vse deluje kot je treba. Medtem ko sem bil na Siolu telefon iz nekakšnega razloga velikokrat ni delal.

Položnico pa dobimo 49€ na mesec in je enaka že odkar smo naročniki (TV - osnovni programi, Telefon, Internet -> 10/768).
Uglavnem Amis velik PLUS. Bo pa še kdo drugi povedal svojo izkušnjo.

njyngs ::

shadeX je izjavil:

Jaz sem bil pri Siolu ki je bil moj prvi ponudnik širokopasovnega interneta. Iz prvotne cene okoli 45€ smo čez 2 leti prišli na čez 60€. Avtomatsko so bili kar neki HBO programi vklopljeni. Zgleda da so delali na lastno pest. Takrat sem Siol odjavil in smo šli na Amis. Sedaj sem zadovoljen uporabnik Amisa že 3 leta. Telefon, TV, internet vse deluje kot je treba. Medtem ko sem bil na Siolu telefon iz nekakšnega razloga velikokrat ni delal.

Položnico pa dobimo 49€ na mesec in je enaka že odkar smo naročniki (TV - osnovni programi, Telefon, Internet -> 10/768).
Uglavnem Amis velik PLUS. Bo pa še kdo drugi povedal svojo izkušnjo.


Avtomatsko siol ni nikdar vklopil HBO programov, ker za to rabijo tvoj podpis. Seveda pa če ne znaš brati preden kaj podpišeš je pa to druga stvar. Sam mam siol že ene 10 let in mi cena variira za par evrov - in še to zato, ker spreminjam TV sheme na web gui-ju.

@OP - izberi kar ti najbolj odgovarja. Praktično ni nobenih razlik - razlike so samo kako ti bo kdo katerega operaterja popluval, ker ne zna brati pogodb ali pa ker ma doma zanič instalacijo.

francek1 ::

Amis; že zaradi kakovostne podpore.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Veron ::

kakovostne podpore :)) smešno

francek1 ::

Veron je izjavil:

kakovostne podpore :)) smešno

Sicer imam poslovni paket, pa so mi težavo vedno rešili v manj kot uri. V eni uri pa na Siolu še do svetovalca ne prideš. Ne vem, kaj je tu smešnega....prej žalostno za Siol.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

ToniT ::

Na Siol-u je za poslovne uporabnike vrhunska podpora....

Veron ::

resno? primerjaš navaden paket na siolu in poslovni paket na amisu?
No ja, sedaj je vsaj logično, zakaj zagovarjaš amiš.

Sicer že to, da imaš "probleme katere rešijo v 1h" je očitno slabo. K sreči ne rabim siol supporta, ker nimam problemov. Zato me tudi ne zanima support :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

francek1 ::

Veron je izjavil:

resno? primerjaš navaden paket na siolu in poslovni paket na amisu?
No ja, sedaj je vsaj logično, zakaj zagovarjaš amiš.

Sicer že to, da imaš "probleme katere rešijo v 1h" je očitno slabo. K sreči ne rabim siol supporta, ker nimam problemov. Zato me tudi ne zanima support :)

No, lepo pokliči 080 1000 in ne pozabi si malice in pijače prej naročit, da ne boš vmes umrl od žeje in lakote....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

njyngs ::

To prepiranje kdo ma daljšega nič ne pripomore OPju. Dejstvo je, da sta amis in siol vse en isti drek in je vseeno katerega imaš.

Invictus ::

francek1 je izjavil:

Amis; že zaradi kakovostne podpore.

Vic stoletja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Grega_K ::

Bil sem naročnik pri obeh operaterjih. Tako SiOL kot tudi amis sta slaba ponudnika, ki se ju je najbolje kar izogibati, ampak žal kaj drugega (razen t2 na nekaterih lokacijah) ne preostane.
V kolikor imaš možnost optične povezave, vzemi operaterja, ki le-to ponuja.

Glede podpore moram reči, da so pri amisu sicer bolj prijazni, ne pa bolj tehnično podkovani (ali pa se morajo delati, da niso), saj se s tistimi študenti na siolu vedno lažje pogovarjam (po 30 minutah čakanja, seveda).
Amisove servisne strani so sramota, za čisto vsako stvar je treba klicati na njihov 0802010, prav tako pa je večina njihovih modemov v dumb mode, kar pomeni, da ne moreš ničesar sam spremeniti, ampak kot že rečeno, poklicati.

SiOL box je trenutno najboljši TV set top box v Sloveniji, kar pa ne pomeni, da je dober, saj je namreč zaradi njihovih veščih programerjev retardiran izdelek, pa še trdi disk ima (to je dobra stvar).
Tako amisov kot tudi siolov TV vmesnik izgledata kot da sta iz leta 2006 ali 2007, le, da je Amisov zaradi slabe opreme počasnejši.


TL;DR Oboje je nateg. V kolikor imaš možnost, vzemi tistega, ki ponuja optično povezavo.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

MacMilan ::

Glede na to debato me kar bega na smeh ter se vedno sprašujem koliko denarja Telekomovci(Večinska državni skoraj monopolisti) vržejo za marketing in PR. :)

10000
20000
ali pa 100000€

Pa saj ni važno, plačajo konec koncov davkoplačevalci.

Se ukvarjam s internetom in operaterji od samega začetka od US Robotiksov 33600 tudi kot pri vseh novih tehnologijah kot tester.

Po vsem je razlika od časa do časa tehnologije in razvoja. So zlasata obdobja kabelske ki je naredila bum in ohromela telekom s adsl-om tako Siol ki je prišel na dan s IPTV in optiko takoj za nim pa T-2 s rešitvijo snemalnikov na njihovem strežniku ki popolno omogoča zamik predvajanja od 3 do 5 dni nazaj določene kanale ter snemalnikom, ki ne potrebuje spomina na samem komunikatorju.

Tako da po moji oceni je danes med vodilnimi T-2.

Glede Siol-a pa imam kar nekaj hudih kritik glede njihove podpore in opreme, kaj tudi kaže na to, da se jim enostavno žvižga za naročnika in stiskajo uporabnike v kot s pokritostjo že opstoječe mreže bakra.

Hayabusa ::

Se ukvarjam s internetom in operaterji od samega začetka od US Robotiksov 33600 tudi kot pri vseh novih tehnologijah kot tester.

Modem @ Wikipedia

integral15 ::

Mene zanima ce ima kdo od amisa 100/10 preko optike ce dela ok in pa kaksna je hitrost v utorrentu.

antireal ::

MacMilan je izjavil:

Tako da po moji oceni je danes med vodilnimi T-2.


Dokler ne boš povedal par konkretnih primerov zakaj je temu tako, T-2 še zdaleč ni vodilni niti pri opremi niti pri ceni niti pri ponudbi.

Hayabusa ::

integral15 je izjavil:

Mene zanima ce ima kdo od amisa 100/10 preko optike ce dela ok in pa kaksna je hitrost v utorrentu.

Neumno vprašanje, ker nimaš na voljo takih kapacitet, da bi lahko 24/7 shranjeval takšen stream podatkov, niti časa, da bi vso to maso podatkov pregledal.
Preko optike dela pri vseh ispjih ok, download v ut je odvisen od tega, kako široko imajo odprte linije seederji, tvoj max upload je 10 mbit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

integral15 ::

Kaj ti clovek tvezis nekaj, vprasal sem cisto nekaj preprostega na katero bi znal odgovorit vsak, ki uporablja amis internet ti si iz tega naredil celo filozofijo. Zakaj, je na tem forumu zmeraj tako tesko dobit bistvo svojega vprasanja ampak vedno cisto nekaj drugega -.-

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Download se da enostavno zračunat... 100.000Kbit/8 - 7% (za tcp overhead) in dobiš približno cifro, koliko bo dol snemal... Pri meni je to 11.5MB/s
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

xxurban ::

Koliko ti pa v praksi dela?

integral15 ::

Ojoj ma saj skoda bom raje pocakal pa sam videl, ker tu ni mozno dobit odgovora, ker se silijo sami taki, ki sploh nimajo zadeve. Mene zanima v praksi ne v preracunih ce zadeva deluje kot je treba pa ne spet pisat odvisno je od sejalcev (ne ga lomit).

Xserces ::

integral ti nekaj ne zastopiš. Enemu lahko dela super nekaterim pa ne. Kako nej ti mi potem tukaj povemo koliko bo teb dol vlekl? drugač kot je hojnik napisal nemormo edino če nam posodiš kristalno kroglo.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

MrStein ::

antireal je izjavil:

MacMilan je izjavil:

Tako da po moji oceni je danes med vodilnimi T-2.


Dokler ne boš povedal par konkretnih primerov zakaj je temu tako, T-2 še zdaleč ni vodilni niti pri opremi niti pri ceni niti pri ponudbi.

20 mega internet za 36 EUR? (pa še telefon , TV in mobilec zraven)

Kje dobim ceneje? (ali boljše?)
(optični kabel na hodniku je za okras, ni povezan s ponudniki)

PS: Imam že 5 let. Nikoli nič problemov. (ko gledam sosednjo temo o Telemachu ne vem, a si folk zmišljuje ali kaj, ker je taka razlika)

Xserces je izjavil:

integral ti nekaj ne zastopiš. Enemu lahko dela super nekaterim pa ne. Kako nej ti mi potem tukaj povemo koliko bo teb dol vlekl? drugač kot je hojnik napisal nemormo edino če nam posodiš kristalno kroglo.

NAmesto to trolanja bi lahko odgovorili.
Ja, praksa in izkušnje uporabnikov dejansko dajo koristno informacijo. (sicer celotna tema ne bi imela smisla)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SL-500 ::

amis vsekakor.

siolova podpora je obupna, že zaradi tega velik ovinek mimo njih...

trololo2 ::

Sem šel iz Siola na Amis, vzemi Amis ker imajo bolj konkurenčne cene. Siol je s stalnim preurejanjem programskih shem postal obupno drag. Also njihov program zvestobe je postal joke.

Podpora je pa tam tam, pri Amisu se bolj trudijo samo kaj ko nimajo pod nadzorom infrastrukture.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

MrStein ::

+1 ;)

(sem tudi sam menjal SiOL ADSL za AmisDSL pred leti, nikoli obžaloval)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Map ::

Smo na Siolu, ampak dostkrat *ebe. Včasih dela tak hitro da si ti prepočasen, kr naenkrat morš pa Youtube gledat na 240p, par dni al pa par urc pa je spet hitr. Wifi prekinja, nemoreš se povezat ali pa si povezan, na net pa ne prideš. Ugašneš modem, počakaš dve sekundi, nazaj užgeš in dela. Mogoče smo malo tudi sami krivi, ker ne kličimo za take stvari tja, če bi za vsako stvar viseli na telefonu bi verjetno blo bolje, ampak kdo ima čas in živce za to.

Ima kdo informacijo o pokritosti T2? Nimamo optike in par let nazaj zaradi tega priklop na T2 ni bil mogoč. So zdaj že mogoči priklopi brez optike? Slišal sem pa, da T2 res dobro dela in da imajo dobro podporo.

Mavrik ::

Em, temo o operaterjih že imamo.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1881563366 (366) MrStein
»

Amis ali Telemach

Oddelek: Loža
175532 (4840) mazid
»

SiOL bo podražil telekomunikacijske pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9227946 (23646) Dami
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310700 (9402) Lonsarg
»

siol vs amis

Oddelek: Omrežja in internet
203234 (2851) lebang1

Več podobnih tem