» »

Spalnica - Magnetno sevanje

Spalnica - Magnetno sevanje

1
2
3

gruntfürmich ::

še vedno me ni nobeden kontaktiral za prevleke!! prosim da se čimprej slišimo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

einstein :P ::

gruntfürmich je izjavil:

še vedno me ni nobeden kontaktiral za prevleke!! prosim da se čimprej slišimo.


Ker k sreči nimajo vsi opranih možganov in ne verjamejo v te pravljice z em sevanjem in spanjem...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

GamerBoy ::

einstein :P je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

še vedno me ni nobeden kontaktiral za prevleke!! prosim da se čimprej slišimo.


Ker k sreči nimajo vsi opranih možganov in ne verjamejo v te pravljice z em sevanjem in spanjem...

Tvoj vzdevek v družbi je zagotovo mr. obvious :))
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

driver_x ::

gruntfürmich je izjavil:

še vedno me ni nobeden kontaktiral za prevleke!! prosim da se čimprej slišimo.


Jaz jih že imam, tako da hvala. Zraven priporočam tudi zdravilne kamne.

[D]emon ::

Pa na kozarce, ki informirajo vodo ne pozabit!
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

driver_x ::

[D]emon je izjavil:

Pa na kozarce, ki informirajo vodo ne pozabit!


te pa itak smatram kot obvezno opremo.

Maestral ::

[D]emon je izjavil:

Pa na kozarce, ki informirajo vodo ne pozabit!


Lol, ja tole je prava stvar! Mislim, da ideja celo izvira iz naših krajev? Pa so ti Kekci res dobivali nagrade v tujini, za "informirano" vodo? Vsaj v USA. Tam so pravi modeli, ki padajo na te finte....

Ja, se spomnim enega "dohišnega" prodajalca izpred par let, hotel mi je neposredno uturit set "wiki krema" kozarcev, ki so bili spotoma obdelani z (najbrž fleksarco..).. Nekaj lepih gravur, to je pa bilo tudi vse...

Zabavno, ni kaj. Dokler mi ni presedlo/ resda šele po kakih 2h minutah... Potem je bil pa možak užaljen, češ, da ne razumem vsega, kar je v zvezi z "alternativo", bom itak še videl svoje, itd...
Niti ni spizdil, ko sem mu omenil, da bom klical Policijo. Ga je pa pobralo, ko sem mu v protiponudbo ponudil set kozarcev za kumarice, za desetino njegove cene...

Maestral ::

Da se navežem na topic...
EM sevanje iz vtičnic v spalnici je seveda lari-fari... Če ni porabe, tudi ni kakega omembe vrednega E/M polja. Razen, če vam preko stropa ne gre kak konkreten anergetski vod?

Izmerjena E-poljska jakost v začetku prispevka je tudi izven realnih meja, najbrž je temu kriv instrument za "le" 200+ Evrov... 50 V/m, ta je pa dobra! 'Rotfl', ali živiš direktno pod Mega-daljnovodom, ali pa v neposredni bližini kakega res hudo močnega oddajnika?

Saj so že vsi svetovali. Za ugodno spanje je PREZRAČENOST sobe NR.1, sledi temperatura, delno tudi vlažnost, itd. TO SO GLAVNI DEJAVNIKI ZA DOBRO POČUTJE med spanjem!

Oziroma, kot je omenil že predhodnik, VSE (ali vsaj večina,) JE V GLAVI!
Razmerje vpliva omenjenih dejavnikov je nekje 70:20:5. Ostalo pa je bolj subjektivno, od orientacije ležišča naprej.


Lahko ti pa omenim, da zaradi narave svojega dela že mnoga leta delujem tudi pod resnimi (ali celo ekstremnimi) EM vplivi (ki presegajo normalne bivanjske pogoje za nekaj 100-krat), a ko pride zasluženi počitek vseeno spim kot dojenček..
Zaenkrat sem se še vedno zbudil, če bo kaj drugače, bomo pa še videli... :D

LP!

[D]emon ::

Maestral je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Pa na kozarce, ki informirajo vodo ne pozabit!


Lol, ja tole je prava stvar! Mislim, da ideja celo izvira iz naših krajev?



Moj komentar je bil seveda misljen sarkasticno. :)) In ja, te kozarce za informirano vodo nek slovenski nategun prca skupaj. Oglasujejo se vecinoma tako ali tako v reviji Misteriji, kar je ze samo po sebi dober znak da gre za bedarijo. Nekateri pac nimajo bullshit filtra.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

Malajlo ::

Vodo lahko informiraš le z informiranimi kozarci. Informacijo se pa z orgonskim topom vtisne, duh. Flashka™ FTW!
Drugače pa mene je ponoči res na sever odnašalo, če sem se ulegel "neporavnan". Zdaj pa že eno leto glih kontra, na jug, spim, pa se tako tudi zbudim. Glava je kriva, bemu da res.

[D]emon ::

Malajlo je izjavil:

Flashka™ FTW!


Ahahaha, tako kot sem se ob temle nasmejal se pa ze dolgo nisem. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

gruntfürmich ::

vibracijski program vtisne v silicijev dioksid (SiO2) v steklu


tale SiO2 ima za alkimiste & drugače misleče hudo hudo zanimive možnosti (mohorič & co.)...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

garfy ::

a

Mogoče povprašaj tele klikni na link so edini ki merijo še radioaktivno sevanje, poleg nizko in visokofrekvenčnih sevanj

ti imaš samo merilec nizkih frekvenc, kar je premalo za pomerit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garfy ()

francek1 ::

[D]emon je izjavil:

Maestral je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Pa na kozarce, ki informirajo vodo ne pozabit!


Lol, ja tole je prava stvar! Mislim, da ideja celo izvira iz naših krajev?



Moj komentar je bil seveda misljen sarkasticno. :)) In ja, te kozarce za informirano vodo nek slovenski nategun prca skupaj. Oglasujejo se vecinoma tako ali tako v reviji Misteriji, kar je ze samo po sebi dober znak da gre za bedarijo. Nekateri pac nimajo bullshit filtra.

V osnovi verjamem le znanstveno dokazanim zadevam, zato me bega dejstvo, da sadike v informirani vodi rastejo hitreje....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Malajlo ::

Res? Je kak znanstven članek obhavljen, ali pa je samo novica v Misterijih?
(menda sicar tudi manj soli za mehčanje vode porabijo, odkar jagode zalovajo z orgonizirano vodo... Blah)

gruntfürmich ::

še vedno na voljo prevleka za posteljo, ki preprečuje sevanje nad posteljo.
kot tudi mala energijska piramida iz zdravilnega kristala za omejevanje sevanja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

solatko ::

Meni je v mladosti neka stara gospa povedala dve pravili dobrega spanja, poleg dobre žimnice in vzglavnika, je dejala tole - za nekaj časa nabavi psa in mačko. Tam kjer si ustvari ležišče pes, je mesto za spanje (glavo) zdravo, tam kjer se spravi spat mačka, mesto ni primerno za daljše počivanje.
Takrat se mi to ni zdelo smiselno in sem pač zamahnil z roko, se mi pa je zgodilo, ko sem šel k babici na počitnice, da sem izredno slabo spal na postelji, s katere sem moral vsak večer pregnati mačko, saj je kot zakleta, večino dneva preležala na pregrinjalu, na vzglavniku.
Pri vznožju pa je praviloma počival hišni bevskač.
Ko sem se spomnil na besede stare gospe, sem enostavno zamenjal smer ležanja in od takrat, nimam s spanjem, kadar sem tam, nobenih problemov več. Spim običajnih 5-6ur, ustanem pa spočit, kot da bi spal 20 ur+.

Dejansko mačke uživajo na prostorih, kjer so energije po vseh kriterijih in znanjih, izredno slabe. Velikokrat je maček našel prostor na CRT televizorju in se ni spravil nikamor drugam, dočim pes ne spi nikoli na prostoru, ki je všeč mačkam.

Sposodi si nekje domačo muco in jo, ko se bo privadila, opazuj. Mesto, kjer se bo zadrževala najraje, ne uporabi za ležišče. Živalim so pač ostali občutki, na katere smo ljudje že davno pozabili in večina alternativ, uporablja ravno to, če je v izkušenih rokah, je alternativa lahko zelo uspešna (pa če prav gre samo za placebo učinek).
Delo krepa človeka

bluefish ::

solatko je izjavil:

Velikokrat je maček našel prostor na CRT televizorju in se ni spravil nikamor drugam
Predvsem zato, ker jim odgovarja toplota. Tako velikokrat legajo na prenosnike in drugo elektroniko.

solatko ::

bluefish - Sem bral v neki reviji o mačkah, da imajo izredno rade negativna sevanja, ki so ostalim živim bitjem nevarna. Ni vedno v igri samo toplota - je omenjeni maček redko ležal na soncu, ki je prihajalo skozi okno, je bil vedno raje na delu z vzglavjem. Pozneje pa na istem mestu, kjer sem imel potem ob spanju noge.

Sicer pa so mačke izredno zbirčne pri prostoru za spanje.
Delo krepa človeka

bluefish ::

Peer-reviewed članek bi dejansko kaj pomenil, ne pa neka naključna objava v laični reviji o mačkah.

Tear_DR0P ::

solatko je izjavil:

Dejansko mačke uživajo na prostorih, kjer so energije po vseh kriterijih in znanjih, izredno slabe.


Še posebej če so mačke črne, takrat blazno uživajo v slabi energiji in se običajno raje družijo z ženskami, ki imajo praviloma dolge ošiljene nosove in dosti bradavic. Vem. Sem prebral, v več knjigah priznanih avtorjev. In to so že stare bukve, take, ki že dolgo časa veljajo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

s6c-gEL ::

Lahko kdo strokovno pojasni, zakaj si pes in mačka vedno najdeta različni mesti ?

jype ::

solatko> negativna sevanja, ki so ostalim živim bitjem nevarna.

Ne nabijaj.

s6c-gEL> Lahko kdo strokovno pojasni, zakaj si pes in mačka vedno najdeta različni mesti ?

Pauli exclusion principle @ Wikipedia

s6c-gEL ::

Kot bi spraševal, kaj imajo klobase s Sputnikom.
Iz tega ne razberem ničesar relevantnega.

solatko ::

Ničesar ne trdim, podajam samo lastna spoznanja, komur bo pomagalo v redu, skeptiki pa se malo lahko včasih tudi zadržite. Pes in mačka, če prav sta prijatelja, ne bosta nikoli spala na istem mestu in starejši ljudje trdijo (verjetno iz spoznanj), da se bolje spi na mestu, ki si ga izbere pes.

Meni je to, da sem se na postelji ulegel kontra, pomagalo. Lahko pa vsak sam poizkusi in potem poda mnenje, ki bo tako kot moje, samo ugotovitev stanja, ne pa neka znanstveno potrjena trditev.

Torej vi pri vsakem zdravljenju, najprej pregledate klinične preiskave, šele potem vzamete zdravilo.
Delo krepa človeka

bluefish ::

solatko je izjavil:

Torej vi pri vsakem zdravljenju, najprej pregledate klinične preiskave, šele potem vzamete zdravilo.
Ni potrebno, ker so učinki, tako "zdravilni" kot stranski, točno dokumentirani. Zdravilo pa načeloma predpisuje usposobljen strokovnjak.

solatko ::

Pri zamenjavi strani ležanja, zaradi slabega spanja, ni nobenih dodatnih stroškov, samo rit moraš obrnit na drugo stran, pa so tu komentarji, kot da bi predlagal vesoljsko zdravilo z dodano atomsko energijo.

Sam ponavadi ne komentiram zadev, ki jih še znanost ne pozna ali obravnava, me je pa življenje naučilo, da tudi ne zanikam določenih spoznanj alternativcev. Seveda izločim razne šarlatane, ki bi mi s čaranjem odganjali meglo. Taka stvar, kot je opazovanje obnašanja živali in uporabiti njihove navade v svoje dobro, pa ne grem kritizirat, dokler ne poizkusim, če je potreba.
Delo krepa človeka

Invictus ::

bluefish je izjavil:

Ni potrebno, ker so učinki, tako "zdravilni" kot stranski, točno dokumentirani. Zdravilo pa načeloma predpisuje usposobljen strokovnjak.

Si me pa nasmejal.

Problem je samo v načeloma ... In pa seveda v zaslepljenosti večine pacientov, ki upajo da je zdravnik res strokoven. Njemu se pa samo mudi nategnit sestro.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Ob vsem tem jamranju nad zdravniki imam presenetljivo dobre izkušnje. No, offtopic.

reeves ::

To, da psi in mačke nikoli ne spijo skupaj zagotovo ne drži. Dolgo nazaj smo imeli oboje in je mačka vedno spala v pasji uti. Tudi sedaj imam nekaj kolegov, ki se jim tudi to dogaja. Sem pa že od tisoč in enega slišal, da mačke ležijo tam, kjer je negativna energija in jo pretvarjajo v pozitivno. Seveda nimam nobenih dokazov in se tudi nisem nikoli obremenjeval s tem. Vse skupaj je bolj rekla kazala.
Pa še nekaj dejstev. Mačke spijo na različnih mestih glede na letni čas oz. temperaturo. Mačke se skoraj ne potijo, zato telesno temperaturo uravnavajo predvsem s počivanjem na mestih, ki jim trenutno ustrezajo. Morajo imeti tudi prostore, kjer se počutijo varne in skrite (za globoki spanec, ki ga je okoli 2h na dan) ter prostore kjer je dober razgled na okolico (višina). Z zdravstvenega vidika pa je dokazano, da mačke zmanjšujejo stres, nižajo krvni pritisk in zmanjšujejo možnost srčne kapi. Priporočajo jih starejšim ljudem (sploh če živijo sami).

jype ::

solatko> skeptiki pa se malo lahko včasih tudi zadržite.

Ne, ne smemo se, ker pišeš bedarije.

solatko> Torej vi pri vsakem zdravljenju, najprej pregledate klinične preiskave, šele potem vzamete zdravilo.

Preberemo navodilo, kjer so opisani izsledki kliničnega testiranja, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

solatko ::

jype - potem boš pa ti strokovno razložil, zakaj je s spremembo, utrujajoč spanec na enem koncu, čudežno postal sproščujoč na drugem. Pa ne nabijajo o placebu, ker pričakovanja, da bom tako spal bolje, ni bilo nobenega. Samo poizkus, ki se je izkazal za dobro odločitev. Stvari o tem, da mačke izbirajo neugodna mesta za druga bitja, sem bral mnogo pozneje.
Sicer mi je pa kar nekaj poškodb, pridobljenih na treningih, pozdravil kar učitelj, s tradicionalnimi kitajskimi zdravili.
Delo krepa človeka

bluefish ::

Zaradi položaja mačke sigurno ni.

reeves ::

Tole:
Pa ne nabijajo o placebu, ker pričakovanja, da bom tako spal bolje, ni bilo nobenega. Samo poizkus, ki se je izkazal za dobro odločitev. Stvari o tem, da mačke izbirajo neugodna mesta za druga bitja, sem bral mnogo pozneje.


se mi nekako ne ujema s tem
Ko sem se spomnil na besede stare gospe, sem enostavno zamenjal smer ležanja in od takrat, nimam s spanjem, kadar sem tam, nobenih problemov več.

solatko ::

reeves - Prvo pravilo placebo učinka je vera v to, da bo zadeva pomagala. Pri 12-ih letih, verjemi, da take vere ni bilo, rezultat pa je bil ekraten.
Slabo spanje se je ponavljalo nekaj dni, na kmetih ne greš noben večer spočit v posteljo, tako da ni bilo drugega motečega elementa.
Izjava stare gospe, je bila nekje v ozadju, enostavno sem probal, ker mi je bilo slabega spanja dovolj in sem že razmišljal, da bi šel spat v na vrtu postavljen šotor (je bil postavljen za preizkus, za poznejše kempiranje).
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

jest10 ::

solatko je izjavil:

reeves - Prvo pravilo placebo učinka je vera v to, da bo zadeva pomagala. Pri 12-ih letih, verjemi, da take vere ni bilo, rezultat pa je bil ekraten.
Slabo spanje se je ponavljalo nekaj dni, na kmetih ne greš noben večer spočit v posteljo, tako da ni bilo drugega motečega elementa.
Izjava stare gospe, je bila nekje v ozadju, enostavno sem probal, ker mi je bilo slabega spanja dovolj in sem že razmišljal, da bi šel spat v na vrtu postavljen šotor (je bil postavljen za preizkus, za poznejše kempiranje).


Tipičen primer placeba.
Ne rabiš očitno verjeti, dovolje je že, da imaš v podzavesti.

reeves ::

solatko je izjavil:

reeves - Prvo pravilo placebo učinka je vera v to, da bo zadeva pomagala. Pri 12-ih letih, verjemi, da take vere ni bilo, rezultat pa je bil ekraten.
Slabo spanje se je ponavljalo nekaj dni, na kmetih ne greš noben večer spočit v posteljo, tako da ni bilo drugega motečega elementa.
Izjava stare gospe, je bila nekje v ozadju, enostavno sem probal, ker mi je bilo slabega spanja dovolj in sem že razmišljal, da bi šel spat v na vrtu postavljen šotor (je bil postavljen za preizkus, za poznejše kempiranje).


Se pravi vedel si (čeprav v ozadju) in ker ti je bilo slabega spanja dovolj si naredil spremembo v pričakovanju, da bo bolje saj si hotel že na vrtu spati.
Tvoje izjave si nasprotujejo, samo to hočem povedati.

Da ne bo pomote. Sem vesel, da si rešil problem s spanjem, vendar pa ne moreš vedeti, ali je to zasluga mačke. Mogoče je, mogoče ni. Dejstvo pa je, da dokazov za to ni.

jype ::

solatko> Prvo pravilo placebo učinka je vera v to, da bo zadeva pomagala.

To ni res.

solatko ::

reeves - Zanimivo mišlenje, naj ti bo.

Zanimivo pa je tudi to, da se je na tem mestu zmenjalo kar nekaj hišnih mačk, vse trmasto vztrajajo na tem mestu, nikoli pa tam ni legel kakšen lajajoč primerek.

Tudi drugi sorodniki so se pritoževali, da tam ne morejo dobro spati. Seveda so glavo obrnili pravilno, tako da niso gledali v vrata, temveč v okno.

Torej razlage nisem iskal drugje, niti pri kvazi merilcih sevanj, je pa dovolj zanimiv primer za problem, ki ga ima OP s spanjem, zato sem mu predlagal, da si za nekaj dni sposodi mačko, če bo rada ležala tam, kjer ima ponoči glavo, naj poizkusi tako, da bo tam imel noge.
Delo krepa človeka

reeves ::

Probat ni greh. Jaz osebno bi prej verjel kakšni živali kot pa nekakšnim merilcem. Imajo boljše senzorje :)

[D]emon ::

francek1 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Maestral je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Pa na kozarce, ki informirajo vodo ne pozabit!


Lol, ja tole je prava stvar! Mislim, da ideja celo izvira iz naših krajev?



Moj komentar je bil seveda misljen sarkasticno. :)) In ja, te kozarce za informirano vodo nek slovenski nategun prca skupaj. Oglasujejo se vecinoma tako ali tako v reviji Misteriji, kar je ze samo po sebi dober znak da gre za bedarijo. Nekateri pac nimajo bullshit filtra.

V osnovi verjamem le znanstveno dokazanim zadevam, zato me bega dejstvo, da sadike v informirani vodi rastejo hitreje....


Ko bo od tega kaj vec kot samo "To sem slucajno prebral v reviji Misteriji" ali kaka podobna nebuloza se bova pa pogovarjala. Prav ? :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Tear_DR0P ::

solatko je izjavil:

Pes in mačka, če prav sta prijatelja, ne bosta nikoli spala na istem mestu

to je direktna laž. Mačke hodijo pogosto spati k psu, če sta spoprijateljena.

solatko je izjavil:

jype - potem boš pa ti strokovno razložil, zakaj je s spremembo, utrujajoč spanec na enem koncu, čudežno postal sproščujoč na drugem.

tega ti ne more nihče razložit. ker niti ne vemo, če si dejansko bolje spal, ali pa se je tebi samo zdelo da bolje spiš.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Siimba ::

Pozdravljeni veliki poznavalci in misleci.

Tudi jaz sem eden tistih, ki verjame da sevanje elektronskih naprav ne vpliva pozitivno na naše zdravje, vendar ker za to teorijo ni "znanstvenih dokazov", je to stvar vsakega posameznika kaj si bo o tem "mislil" oz v kaj bo "verjel".
Za svojo diplomsko delo sem si izbral temo "Vpliv sevanj na okolico in človeka". Del naloge so tudi realne meritve in za to imam vprašanje za vas. Vpliva slabo ali ne, pustimo to, ima morda kdo od vas kakšen merilec sevanj, znanca, ali katerikoli napotek, kam bi se lahko obrnil, da bi prišel do oseb z napravami iz katerih se lahko konkretno z številkami razbere količino sevanja? ( radiestezisti ne pridejo v poštev)
Obenem bi prosil tudi tebe Deeyay, ker sem zasledil, da si kupil takšno napravo. Vse kar bi potreboval je, da prisostvujem pri nekaj meritvah npr.: v sobi z veliko sevanja(računalnik, tv, ...) in pa v sobi brez elektronike.

Že v naprej se vam zahvaljujem za kakršno koli pomoč in modre nasvete.

Lp

energetik ::

In katero sevanje boš meril? Vse od gama do radijskih valov? Ali kako si si to zastavil.
Sicer bi na IJS morali imeti vse sorte merilnike, vprašanje pa če jih posojajo.

Zgodovina sprememb…

harmony ::

Najprej je treba sploh dokazat negativno in pozitivno energijo. Torej kako eno in drugo izmeriti, da ji lahko po koncu analize reces to pa je negativna energija ali obratno.

jype ::

Siimba, na katerem faksu boš to delal in pri katerem profesorju?

Olórin ::

solatko, torej naj grem spat na vrh omare?

Siimba ::

Prebral sem malo morje teorij in člankov o tem, kakšne so dovoljene vrednosti sevanja in kakšne so v resnici.( V bližini vtičnic, ipd.) Skoraj povsod so izmerili ogromen presežek. Kot osnovo sem si zamislil merjenje teh EM sevanj(NF,VF, ionizirajoče in neionizirajoče sevanje). ČE pa bo možnost, pa bi pomeril malo tudi sevanje gama. :)
Včeraj sem porabil ogromno časa na liniji z IJS in me je malo minilo oz. sem izgubil potrpljenje, ker so me prestavljali eden na drugega in sem se počutil, kot da jim kradem predragocen čas že samo z telefonskim pogovorom, naenkrat pa je kar prekinilo klic(z njihove strani) in opustil sem delo za včeraj, da si pomirim živce. :) Zato sem se tudi obrnil na vas. Če bo potrebno se bom seveda še enkrat na IJS. Delam pa diplomo na višji šoli ŠCPET na Celjski ul. v LJ. (Nisem veleum na elektro faksu) :) Korak za korakom :)
...Vseeno pa bi rad naredil delo tako kot se spodobi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Siimba ()

jype ::

OK, pohvalno je, da si se odločil raziskat področje, ampak nujno potrebuješ par reči:

Dobrega mentorja, ki ti bo znal svetovat pravo literaturo, da boš razumel, kako natančni in občutljivi so instrumenti za merjenje polj (v primerjavi s fiziološkimi učinki teh sevanj na tkivo človeškega telesa, ki je v treh četrtinah rahlo slana voda).

Dostop do teh merilnih naprav: IJS ti jih ne bo kar šenkal, ker so drage, se pa verjetno lahko mentor dogovori, da ti jih posodijo.

Veliko časa, ki ga boš prebil v knjižnici inštituta za biomedicinsko informatiko (Vrazov trg, poleg bivše pediatrične klinike), kjer hranijo dokumentacijo večine raziskav, ki so se na to temo že izvedle pri nas. Ni jih malo in časopisi o njih ne pišejo predvsem zato, ker so zelo dolgočasne: Učinki EM polj na človeka postanejo merljivi šele pri vrednostih, ki jih zelo težko izmeriš zunaj visokonapetostnih prostorov razdelilnih transformatorskih postaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

šernk ::

Če ti na IJS ne uspe nič kaj pametnega, naj tvoj mentor stopi v kontakt z njimi.

sicer obujam staro temo ampak:
osebno se moram očitno izselit iz stanovanja, naš maček je namreč spal kjerkoli, samo da je bilo mehko in udobno. pa če je bil bolj stisnjen v kot je bilo še bolje zanj.

tudi sam bolje spim, če se obrnem okoli ampak samo dva dni, potem če se obrnem spet na staro mesto, čudežno spet bolje spim. Isto je bilo ko sem bil v študentu. Ko sem prišel na star zjahan poceni jogi sem spal prva dva dni odlično, potem pa konec, ko sem prišel domov na nov kvaliteten jogi, sem spet 2 dni spal neverjetno lepo, potem pa spet normalno naprej (pa ne spim slabo). Ob vsaki spremembi imam občutek da dva dni spim fenomenalno, pol se pa ustali zadeva.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitev routerja v najemniški hiši

Oddelek: Pomoč in nasveti
442556 (1557) val46
»

wifi sevanje - izklapljate ponoči? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8412042 (8777) nekikr
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20691632 (27390) Ganon
»

Pozicija (orientacija) pojstelje vpliva na spanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7911828 (9754) oemdzi
»

Spanje zraven vtičnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5012639 (11413) SmeskoSnezak

Več podobnih tem