» »

Spalnica - Magnetno sevanje

Spalnica - Magnetno sevanje

«
1
2 3

DeeJay ::

Pozdravljeni!

Zadeva je sledeča. Od kar sva se z ženo preselila v novo stanovanje zelo slabo spiva. Ni problem v zbujanju al kej podobnega, dejansko spiva celo noč, vendar se zjutraj zbudiva utrujeno in brez energije. Postelja in posteljnina je enaka, samo prostor je drugi.
Če spim na kavču v dnevni sobi, spim neprimerno boljše in sem zjutraj kot nov.
Začel sem sumit električno napeljavo in ker vem, da gre vsa napeljava preko spalnice, sem se odločil in kupil tale merilnik elektro in magnetnega sevanja.

Raziskave kažejo, da je za neškodljiv vpliv na človeka meja elektro sevanja pod 10 V/m (idealno pod 1 V/m) ter magnetnega sevanja pod 200 nT (idealno pod 100 nT).
V spalnici, pri postelji kjer imava glavo, pa sem nameril M:600 nT in E:50 V/m, kar je ogromno čez mejo. V povprečju je cela spalnica nad M:400nT in E:25 V/m. V dnevni sobi (razen, čisto blizu računalnika), pa so meritve dosti nižje: M:110 nT, E:4 V/m.

Kot sem že prej omenil, za težavo sumim električno napeljavo, ki gre diretno nad posteljo (cca 40cm nad vzglavnikom).
 Spalnica

Spalnica



Kaj lahko naredim, da bi E in M sevanje zmanjšal / izničil? Spalnice žal ne morem prestavit, napeljave tudi ne, preselit se ne morem. Videl sem že, da prodajajo neke ozemljitvene barve (YShield), vendar sem glede tega malo skeptičen. Obstaja kaka pametna in trajna rešitev? Skrbi me za ženino in moje zdravje.

Hvala za pomoč.
  • zaklenil: BigWhale ()

Mesar ::

Za probo lahko daš tut samo varovalko ven... preden te nategnejo po dolgem in počez s svakojakimi izdelki.
Your turn to burn!

SaXsIm ::

Hja, s faradeyevo kletko se vedno da rešit takšne zadeve.
SaXsIm

RejZoR ::

Bolj kot elektromagnetno sevanje v stanovanju poglej kam je obrnjena postelja. Idealno je baje, če imaš glavo obrnjeno proti severu. Čeprav nekaterim odgovarja drugačna postavitev.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

A120 ::

Vse je v glavi...

smarkic ::

DeeJay je izjavil:


Če spim na kavču v dnevni sobi, spim neprimerno boljše in sem zjutraj kot nov.

Ergo. Kriva je žena >:-)
Resneje pa verjetno kaj na to temo: https://www.google.si/search?q=em+shiel...
Če boš preizkušal kakšne od zgornjih izdelkov, se priporočam za deljenje ugotovitev glede učinkovitosti.

WarpedGone ::

Najprej preveri temperaturo v spalnici skozi noč.
Številke se bom zmislu ampak če nucaš dvojni kovter in še pižamo pa kapo na glavi, se ne boš naspal.
V prostoru naj bo tolk, da lahk spiš brez pižame z navadnim kovtrom.
Potem preveri nočni hrup - imata ponoči zaprto okno? Uredi tesni hrup?

Glede štroma ... pusti to čaranje, js mam tabele iz posušenega kačjega mleka, ki ful dobro uspavajo.
Zbogom in hvala za vse ribe

energetik ::

DeeJay je izjavil:

Raziskave kažejo, da je za neškodljiv vpliv na človeka meja elektro sevanja pod 10 V/m (idealno pod 1 V/m) ter magnetnega sevanja pod 200 nT (idealno pod 100 nT).
Katere raziskave? In kako natančno se glede na te raziskave kažejo škodljivi vplivi?

Moje mnenje je, da EM valovanje tvoje inštalacije nima veze s tvojim spanjem in se ne ukvarjaj s tem.
Če na kavču boljše spiš, preveri razlike v posteljnini, temperaturi/vlažnosti zraka. Ali imaš v spalnici temo ali pa kje sveti kakšna luč?
Morda pa je res kriva žena. Ti misliš da spiš, v resnici se pa mogoče v spanju en drugega motita, podzavestno.
Iz lastnih izkušenj je pa še najbolj pomembno, koliko skrbi imaš. V obdobjih, ko nisem imel nobene večje skrbi, sem spal kot ubit in se zbudil naspan. Ko imam velike skrbi, slabo spim in se zbudim zmatran.
Torej:
- dober jogi in povšter
- ustrezna temperatura (recimo 18-20°), ustrezna vlaga (50-60%)
- popolna tema
- ne misli na skrbi
- EM valovanje nima veze

krneki ::

Mislim da rabiš prižgat še kakšen router ali dva v spalnici, ker običajno je magnetno polje med 20 in 60 micro tesl. Mogoče bi bilo bolje kar indukcijski šporet v kolikor imaš dovolj prostora.

popravek...zgleda forum ne podpira micro znaka lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()

[D]emon ::

WarpedGone je izjavil:

Najprej preveri temperaturo v spalnici skozi noč.
Številke se bom zmislu ampak če nucaš dvojni kovter in še pižamo pa kapo na glavi, se ne boš naspal.
V prostoru naj bo tolk, da lahk spiš brez pižame z navadnim kovtrom.
Potem preveri nočni hrup - imata ponoči zaprto okno? Uredi tesni hrup?

Glede štroma ... pusti to čaranje, js mam tabele iz posušenega kačjega mleka, ki ful dobro uspavajo.


Glede na mnoge raziskave je nekje optimalna temperatura za spanje okrog 18 stopinj celzija.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

WarpedGone ::

Ja, tam nekje. Kakšna stopinja zraven je manj problematična kot kakšna manj.
Zbogom in hvala za vse ribe

ETI3n ::

Da ukradem tole temo, ker se mi isto dogaja.Namreč stvar je taka da se lahko drugje vsepovsod dobro naspim, a doma nikakor.Tistih 7 ur se obdela, ampak kakor je omenil OP, se počutim kot "ozeta cota" Da prestavim posteljo? Nikakor mi ne gre v glavo...

driver_x ::

V takih primerih pomaga, da ti kak bioenergetik proda zdravilne kamne, magnete ali kaj podobnega ali pa kakšno homeopatsko zdravilo.

energetik ::

Čim dražje, boljše je. :D

francek1 ::

Glava na sever, skrbi izklopit, soba mora bit dovolj velika oz. prezračena, temperatura okoli 18 stopinj, tišina, stene iz naravnih materialov( če si v železobetonu imaš problem....) in vrhunska postelja( prisegam na vodno; free flow). Ja, pa dober seks in čaj prdd spanjem tudi ne škodi.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jest10 ::

francek1 je izjavil:

Glava na sever, skrbi izklopit, soba mora bit dovolj velika oz. prezračena, temperatura okoli 18 stopinj, tišina, stene iz naravnih materialov( če si v železobetonu imaš problem....) in vrhunska postelja( prisegam na vodno; free flow). Ja, pa dober seks in čaj prdd spanjem tudi ne škodi.

Edino kar je dejansko pomembno.

Hammer123 ::

Kakšen pa je neto volumen spalnice(z odštetim volumnom, ki ga zasede pohištvo)?

energetik ::

jest10 je izjavil:

francek1 je izjavil:

Glava na sever, skrbi izklopit, soba mora bit dovolj velika oz. prezračena, temperatura okoli 18 stopinj, tišina, stene iz naravnih materialov( če si v železobetonu imaš problem....) in vrhunska postelja( prisegam na vodno; free flow). Ja, pa dober seks in čaj prdd spanjem tudi ne škodi.

Edino kar je dejansko pomembno.
Takole bo bolj prav, dopolnjeno. >:D

Hammer123 je izjavil:

Kakšen pa je neto volumen spalnice(z odštetim volumnom, ki ga zasede pohištvo)?
Misliš na nabiranje CO2? To bi se pri majhnem volumnu res lahko poznalo in tudi vplivalo na jutranjo utrujenost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Hammer123 ::

Seveda. Dostikrat se je to pokazalo pri stanovanjih/hišah, kjer so bili stropovi nižji oziroma se je za spalnice namenjalo premalo prostora.

Primer:
Dve osebi v premajhni pisarni čez dan 8h v kosu, brez odpiranja oken in vrat. Je težko zdržati brez zračenja, pa še efektivnost pade.

gruntfürmich ::

prodajam piramido ki ščiti pred sevanji. http://www.bolha.com/lepota-in-zdravje/...

imamo pa tudi neke prevleke za posteljo iz magnezija, ki ščitijo pred temi sevanji, pa še ozemlji se tako da odvede nabran štrom.

če te kaj zanima sporoči.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Engineer_ ::

Hammer123 je izjavil:

Primer:
Dve osebi v premajhni pisarni čez dan 8h v kosu, brez odpiranja oken in vrat. Je težko zdržati brez zračenja, pa še efektivnost pade.


recept za utrujenost, morebitne glavobole in slabo efektivnost, nezbranost.

Če je spalnica premajhna se boš zagotovo zbudil utrujen saj bo zmanjkalo zraka. Prezrači okoli osme ure, da se do desetih spet ogreje soba, preden greš spat. V spalnici ne sme biti tako mrzlo da te še v nos zebe, niti tako vroče da švicaš ko ležiš.


Najbolj mi je smešno ko mi nekdo razlaga da ga je bolela glava in je šel na sprehod in ga je nehala.... za božjo voljo prezrači vendar sobo no :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Hammer123 ::

Morda bi lahko poskusil spati z odprtimi vrati?

69charger ::

gruntfürmich je izjavil:

prodajam piramido ki ščiti pred sevanji. http://www.bolha.com/lepota-in-zdravje/...


LOL! Imam dve taki piramidi v sobi, kupil na razstavi mineralov za 5€. Verjetno zaradi tega tako dobro spim [/sarcasm off].
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

gruntfürmich ::

ampak ta ko jo imam jst je napolnjena z informacijo in učinkuje bioenergetsko ;)

50€ je bagatel napram novim takim zadevam. skratka dober nakup!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Duhec ::

Za test obrni stran spanja za 180°, torej tam kjer imaš noge, daj glavo. Pa žena tud. :)
Če ne bo boljše lahko odmisliš škodljivost štroma in spiš kot prej ali pa porini posteljo na spodnjo stran, kjer ni napeljave.
Osebno mislim, da štrom ne vpliva na tvojej spanje ampak tvoj strah pred tem.
Glede na trenutne temp. imej okno čez noč kipano, radiator zaprt.

RobertDev ::

Ja posteljo obračaj za 90°, meni je pomagalo, ko sem jo obrnil, sem pa še vedno mnenja, da je bil to zgolj psihološko učinek. Resno to se vedno dogaja v novih spalnicah, če bi v stari napeljal kable kot jih imaš sedaj bi dobro spal :)

Blazz ::

gruntfürmich je izjavil:

prodajam piramido ki ščiti pred sevanji. http://www.bolha.com/lepota-in-zdravje/...

imamo pa tudi neke prevleke za posteljo iz magnezija, ki ščitijo pred temi sevanji, pa še ozemlji se tako da odvede nabran štrom.

če te kaj zanima sporoči.


pomoje bo za njega ceneje če pokliče une migetalce na a-kanalu, k prek lufta in telefona pucajo tvoj CHI!... tip bi rad zmanjšal sevanje, ne prodajaj mu tople vode z nekimi piramidami...

še vprašanje. A si mora to piramido na glavo zalimat, z kakimi prevodnimi materiali??? :)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Map ::

Pravijo, da ni dobro imeti vtičnic blizu glave, ampak jaz jo imam meter stran pa dobro spim.

Verjetno gre pri tebi za placebo. Enkrat si slabše spal v spalnici in enkrat bolje na kavču, ker si bil manj zmatran in zdaj podzavestno misliš, da v spalnici ne spiš dobro in je za to kriva napeljava.

gruntfürmich ::

Blazz je izjavil:

tip bi rad zmanjšal sevanje, ne prodajaj mu tople vode z nekimi piramidami...

ne ne, piramida je samo za bio zemeljsko sevanje. za EM imam magnezijeve prevleke za posteljo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nadlipnik ::

Dej model ne prbiji. Samo zemeljsko magnetno polje je okrog 1 Gauss == 0.1 mT, zato teh tvojih nekaj 100 nano nič ne pripomore!

Napeljava bi pa sevala, če bi po tvojih žicah tekli veliki tokovi. Če si naredim samo preprost izračun s pomočjo tele formule



Recimo da teče tok 10A, tvoja glava je pa v najslabšem primeru 0.5m od same napeljave. Sevanje je 4uT, kar je 0.04 Gaussa

Engineer_ ::

če pa je raje kupil senzor za 250 eur in izmeril sevanje namesto da bi preluftal sobo

i386 ::

No, pa nenazadnje je tudi povprečna vrednost zemljinega elektrostatičnega polja okoli 120 V/m, tako da tista tvoja meja za škodljive vplive ne velja tudi za E. Za B je bilo že prej povedano da je zemljino polje večje od tvoje "škodljive" meje :)

oracle ::

Subjektivna mnenja so deljena, objektivno pa elektrika in "sever" nimajo NOBENIH dokazanih učinkov.

In tudi če kakšni manjši učinki so, jih je nemogoče dokazati, ker kvalitete spanja (in posameznih dejavnikov) pač ne moreš nikakor objektivno ovrednotiti.

Nekako najbolj pogosta in preverjana dejavnika sta pa stres in temperatura. Mene recimo toplota znervira in potem težje spim. Po drugi strani me pa konstanten (zmeren) hrup sploh ne moti.

Tako da... subjektivnost čez subjektivnost.

Ejsi_Disi ::

Torej kupit piramide in jih postavit na prava mesta in vodno sevanje bo preprečeno. Kajne?
Rock n' roll ain't noise pollution!

mat xxl ::

Zadevo lahko rešiš z oklopljenimi električnimi kabli, zemeljska sevanja pa razbijaš ali z Piramidami ali pa z posebnimi ploščami 10 x 10 cm za razbijanje zemeljskih sevanj, ali v skrajni sili z bakreno ploščo pod posteljo ...... načinov je več ........ lahko se pa obrnete na tega gospoda, je zelo fer in ima popoln znanstven in merljiv pristop : http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/zdr... Lp

driver_x ::

mat xxl je izjavil:

Zadevo lahko rešiš z oklopljenimi električnimi kabli, zemeljska sevanja pa razbijaš ali z Piramidami ali pa z posebnimi ploščami 10 x 10 cm za razbijanje zemeljskih sevanj, ali v skrajni sili z bakreno ploščo pod posteljo ...... načinov je več ........ lahko se pa obrnete na tega gospoda, je zelo fer in ima popoln znanstven in merljiv pristop : http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/zdr... Lp


Na strani, kjer je zadnja povezava, priporočajo tudi tole. Mogoče bi pomagalo tudi v primeru magnetnega sevanja.

Brane22 ::

Kje si to slišal ?

V bistvu mora biti glava vedno proti luni, da ti plimske sile vodo v telesu enakomerno vlečejo...

brodul ::

Ce verjames v te stvari je najbolje, da si kupis kovinsko posteljo. Taka iz neke zelezne litine bo vredu, ce te res skrbi lahko narocis posteljo iz valjane plocevine, to bo resilo vsaj magnetni del. Kar se tice elektricnega polja, pa priporocam alu rolete, ki jih spustis ko zunaj bliska.

Kaj je bolj pomembno je, da imas v sobi pravo temperaturo, vlago in pa 'svez zrak'.
Pa da ne uporabljas telefona, ki podpira samo GSM, ker tisti 0dBm, ki ga dobis v glavo, ko zacnes klicat bi te moral bolj skrbeti.

Tako, da se ti bolj splaca merit te stvari ...

Ce smo ze pri temu lahko podpres slovenski CubeSensors.com
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Magic1 ::

nadlipnik je izjavil:

Dej model ne prbiji. Samo zemeljsko magnetno polje je okrog 1 Gauss == 0.1 mT, zato teh tvojih nekaj 100 nano nič ne pripomore!

Napeljava bi pa sevala, če bi po tvojih žicah tekli veliki tokovi. Če si naredim samo preprost izračun s pomočjo tele formule



Recimo da teče tok 10A, tvoja glava je pa v najslabšem primeru 0.5m od same napeljave. Sevanje je 4uT, kar je 0.04 Gaussa

Če bi šlo 10A mimo glave, potem moraš imeti bojler ali pralni stroj v sobi :)). Pri 99% ljudi gre mogoče 0.1A, če se polni telefon...
Magic

MadMax ::

In koliko od teh Bjev se pokompenzira z drugim vodnikom, ki je 3mm stran, pa tok teče ravno v nasprotno stran? Saj nimamo samo po eno žico v steni.
Koliko potem dejansko ostane za zunanji vpliv?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zvezdica27 ::

pobarvaj stene v lepe barve, kako fajn sliko na steno. Ne prevroče... resno, če imaš več kot 21 stopinj jaz spat ne morem sploh.

Sonce naj bo ob strani, naj te zjutraj obsije, če se da.

Če to ne pomenja menjaj sobe in uživaj, še rekmalu boš crknil

zz

poweroff ::

Polepit celo sobo z tin hat... mislim, alu folijo. ;)

Čeprav, če smo malo bolj resni. Če bi hotel oklopiti kable, bi lahko uporabil alu folijo (ustrezno ozemljeno), ali mora biti kakšna druga kovina, npr. baker?
sudo poweroff

Yacked2 ::

U faradejevo kletko se zapri :))
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

[D]emon ::

Science, fuck yeah. Najboljs da se res zapres v Faradayevo kletko ce verjames vsem tem dripcem. Aja, pa mleka ne pit. Pa mesa ne jest. Pa ne dihat zraka zarad chemtrailov. I tako redom... :))


Preluftaj spalnico preden se spravis spat, pa v sobi nikar kompjutra, laptopa, telefona, ker LCDji zjebejo mozganski center za mizule. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

timberjack ::

Odaja o električnem smogu: http://ava.rtvslo.si/predvajaj/elektric...

Brane22 ::

timberjack je izjavil:

Odaja o električnem smogu: http://ava.rtvslo.si/predvajaj/elektric...


Že sama prisotnost Vide Petrovčič pove vse o kakovosti zadeve.

Oddaja o električnem smogu, ki je natanko tisto, čemer govori...:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

einstein :P ::

DeeJay je izjavil:

Pozdravljeni!

Zadeva je sledeča. Od kar sva se z ženo preselila v novo stanovanje zelo slabo spiva. Ni problem v zbujanju al kej podobnega, dejansko spiva celo noč, vendar se zjutraj zbudiva utrujeno in brez energije. Postelja in posteljnina je enaka, samo prostor je drugi.
Če spim na kavču v dnevni sobi, spim neprimerno boljše in sem zjutraj kot nov.
Začel sem sumit električno napeljavo in ker vem, da gre vsa napeljava preko spalnice, sem se odločil in kupil tale merilnik elektro in magnetnega sevanja.

Raziskave kažejo, da je za neškodljiv vpliv na človeka meja elektro sevanja pod 10 V/m (idealno pod 1 V/m) ter magnetnega sevanja pod 200 nT (idealno pod 100 nT).
V spalnici, pri postelji kjer imava glavo, pa sem nameril M:600 nT in E:50 V/m, kar je ogromno čez mejo. V povprečju je cela spalnica nad M:400nT in E:25 V/m. V dnevni sobi (razen, čisto blizu računalnika), pa so meritve dosti nižje: M:110 nT, E:4 V/m.

Kot sem že prej omenil, za težavo sumim električno napeljavo, ki gre diretno nad posteljo (cca 40cm nad vzglavnikom).
 Spalnica

Spalnica



Kaj lahko naredim, da bi E in M sevanje zmanjšal / izničil? Spalnice žal ne morem prestavit, napeljave tudi ne, preselit se ne morem. Videl sem že, da prodajajo neke ozemljitvene barve (YShield), vendar sem glede tega malo skeptičen. Obstaja kaka pametna in trajna rešitev? Skrbi me za ženino in moje zdravje.

Hvala za pomoč.


Pomagalo bi, če ne bi vedela, da gre skozi sobo napeljava ;) Tako pa vesta in, ker vaju je nekdo prepričal, kako škodljivo je to, zdaj sumita napeljavo... Predlagam, da se sprostita in pozabita na ta negativni placebo. Pač sta v drugi sobi in se še nista privadila, to je to. Bo že bolje...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

GamerBoy ::

Varovalko ven in testirat kakšno noč ali dve... No placebo lahko vseeno naredi svoje, ampak če boš kljub izklopu električnega toka slabo spal...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

einstein :P ::

Magic1 je izjavil:

nadlipnik je izjavil:

Dej model ne prbiji. Samo zemeljsko magnetno polje je okrog 1 Gauss == 0.1 mT, zato teh tvojih nekaj 100 nano nič ne pripomore!

Napeljava bi pa sevala, če bi po tvojih žicah tekli veliki tokovi. Če si naredim samo preprost izračun s pomočjo tele formule



Recimo da teče tok 10A, tvoja glava je pa v najslabšem primeru 0.5m od same napeljave. Sevanje je 4uT, kar je 0.04 Gaussa

Če bi šlo 10A mimo glave, potem moraš imeti bojler ali pralni stroj v sobi :)). Pri 99% ljudi gre mogoče 0.1A, če se polni telefon...


Ali pa napeljavo celotne hiše skozi steno sobe, kot ima to OP...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Vice ::

DeeJay mogoče nekaj za razumevanje:
https://digital.lib.washington.edu/rese...
http://www.karger.com/Article/Abstract/...

Če farmacevtski lobiji nečesa "ne priznajo" to ne pomeni, da to ne obstaja, samo patentirat tega ni mogoče. Če se nečesa ne da patentirat to pomeni, da tukaj ni $$$ posledično ni interesa za raziskave, kar pa še ne pomeni, da jih druge institucije ne naredijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitev routerja v najemniški hiši

Oddelek: Pomoč in nasveti
442536 (1537) val46
»

wifi sevanje - izklapljate ponoči? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8411910 (8645) nekikr
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20691396 (27154) Ganon
»

Pozicija (orientacija) pojstelje vpliva na spanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7911718 (9644) oemdzi
»

Spanje zraven vtičnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5012588 (11362) SmeskoSnezak

Več podobnih tem