» »

Problem z grafično kartico GTX780

Problem z grafično kartico GTX780

smolkovicd ::

Pozdravljeni,

sestavil sem si nov računaknik in že od prvega zagona mi ne prikazuje slike preko grafične kartice.
Matična plošča je Gigabyte Z87X-OC. Po inštalaciji windowsa (preko intergrirane grafike), mi v sistemu sploh ne zazna grafične kartice. Na grafiki se ventilatorja vrtita in power lučke tudi svetijo zeleno. Priklopil sem na vse izhode. V računalniku sem preveril in na novo priklopil vse.
Če mogoče kateri ima kakšno idejo da se problem reši, preden pošljem grafiko nazaj, bi bil zelo vesel vsakega odgovora.

LP, Dominik

Klemzz ::

Si v biosu nastavu primarno grafiko na pcie?

Hayabusa ::

Napajalnik je kateri ? Napajanje kartice je pravilno priklopljeno ?

smolkovicd ::

V biosu imam nastavljeno grafiko na slot 1, na katerem tudi je. Bral sem na gigabytovem forumu da plata avtomatično zazna grafično.

Napajalnik pa je LC-power 750w. Priklopil sem z kablom z napajalnika z oznako pci-e.

hojnikb ::

smolkovicd je izjavil:

V biosu imam nastavljeno grafiko na slot 1, na katerem tudi je. Bral sem na gigabytovem forumu da plata avtomatično zazna grafično.

Napajalnik pa je LC-power 750w. Priklopil sem z kablom z napajalnika z oznako pci-e.

there is your problem.
#brezpodpisa

Ale3š ::

Grafično potisni toliko močno v režo ,da se zaskoči mora narediti rahel klik. Mislim ,da ni težava v napajalniku
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

smolkovicd ::

Jaz tudi nevem zakaj bi bil problem v napajalniku. Napajalnik je oc verzija, modularni. Kabel z napajalnika je priključen, v port pcie. Ima še enega in isti problem.

Grafično sem odstranil in ponovno vstavil, normalno se je zaskočilo in leoo vsedlo v režo.

hojnikb ::

smolkovicd je izjavil:

Jaz tudi nevem zakaj bi bil problem v napajalniku. Napajalnik je oc verzija, modularni. Kabel z napajalnika je priključen, v port pcie. Ima še enega in isti problem.

Grafično sem odstranil in ponovno vstavil, normalno se je zaskočilo in leoo vsedlo v režo.

:)):))
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Ale3š ::

Poglej napajanja molex imaš priklopleno na grafično , priklopi še lcd na grafično še imaš morebiti izhod za grafiko na plati.Poglej še ostale priklope iz napajalnika na ploščo. Kar 4 konektorji morajo biti priklopljeni . +5 v, +12,+24 na grafični
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

BorutK-73 ::

Si priklopil to:
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag... (vzorčna slika)

Ti resno poganjaš GTX780 z LC-jem?

Sba ::

Imaš sliko preko te grafične kartice preden prideš do Windowsov?

Meni so težavo delali gonilniki, ko sem nekaj časa uporabljal integrirano grafiko potem pa zopet vstavil diskretno grafično kartico. Prehod iz GeForce na integrirano je deloval brez težav, v obratni smeri pa žal ni bilo tako gladko.

Ker si omenil, da si OS namestil z integrirano grafiko poskusi najprej odstraniti gonilnike za Intel grafiko.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

smolkovicd ::

http://www.lc-power.de/index.php?id=168 tale je ja.

Slike nisem imel že pred inštalacijo windowsa. Mam priklopljeno vse. Če je že napaka na napajalniku, zakaj svetijo ledke zeleno nad priklopi za napajanje, ker ko je napaka na napajanju, svetijo rdeče.

Ale3š ::

Upam ,da ni še ena nvidia izdihnila. Poskusi nastavit v biosu pci express za grafino, disable integrirano grafiko. Sem že imel osnovne plošče z integrirano grafiko in mi je sama takoj preklopila iz integrirane na pci tako ,da vso srečo pri tem problemu ti želim
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Leprechaun ::

Napajalnik bi moral brez težav goniti 780, razen v kolikor je v okvari.
če imaš pri roki kakšno drugo pci-e grafiko poizkusi še z njo, pa preveri če imajo kabli dober stik (so dobro priklopljeni).
*************************************************************

m0LN4r ::

A ni tako, da tudi če ne vstaviš kable v grafično bi moral prit v bios? In pc piskat? (če seveda ma zvočnik prklopljen)

Povej mi raje kako matično imaš? Meni se sliši sumljivo. Enak problem sem imel enkrat z 8800GTX (pcie 2.0 edition), matična je imela pci-e 1.0 in za boga ni htela delat preko grafične. Šel na asus forum in so rekli, da žal pač bios matične ne omogoča zaznavo in da ne mislijo updejtat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Furbo ::

smolkovicd je izjavil:

V biosu imam nastavljeno grafiko na slot 1, na katerem tudi je. Bral sem na gigabytovem forumu da plata avtomatično zazna grafično.

Napajalnik pa je LC-power 750w. Priklopil sem z kablom z napajalnika z oznako pci-e.


2 kabla moraš pripeljati v grafo, si priklopil oba?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

smolkovicd ::

Matična je gigabyte Z87X-OC, na matični nič ne piska.

Priklopljeno je vse. Probal sem tudi z razdelilcem za pcie, ki je bil zraven grafe.

m0LN4r ::

Resetiraj CMOS, pa updejtaj bios iz usb ključa pa pazi da je vse ok.
Če dobro vidim je novi bios 29.1.2014

Izklopi integrirano grafo, pa daj zunanjo na primary.
Probaj menjat pcie gen3, gen2, ali auto.

Preglej še "OC PCIe switch"

Zadnje vprašanje si probal kak drugi pci-e ali samo zgornjega?
Si probal z OC PEG?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

smolkovicd ::

Bom danes probal z updaitom biosa.
Sem probal ze na spodnjem pcie ter rocno izbral slot in isto.
Zaenkrat nimam moznosti sprobati z drugo grafiko, ali pa grafiko v drugem racunalniku.
Ce ne bo updait pomago pa ne bo druge.
Ker v biosu je vse vredu in ni ravno prvi racunalnik ki ga sestavljam, pa se mi to se ni zgodilo.

Hvala za vse odgovore do zdaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova grafična ne dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584840 (3969) solatko
»

Čuden zagon in počasen BIOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
519090 (8066) Amadeuss
»

Grafična kartica Asus Radeon 6870 na Lenovo plošči? Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1409083 (7587) rzidar1
»

POMOC PROSIM Sapphire ATI Radeon VAPOR-X HD 5770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575057 (4614) Xserces
»

Onboard VS PCIe card

Oddelek: Strojna oprema
111078 (890) norcuron

Več podobnih tem