» »

Nova grafična ne dela

Nova grafična ne dela

1
2
»

hojnikb ::

ajfon je izjavil:

Ali mi lahko poveš zakaj potem najdeš take napajalnike v Mid-High range sestavljenih bildih?

Sem glih ta teden odpru high end računalnik star 4 leta z i7 , in je noter LC..

Sej se strinjam z tabo Hojnikb, da kupiš kvaliteto, samo mi gredo na živce ljudje ki imajo za vsak problem z računalniku za krivca Lc powerja..

Imam doma 2 računalnika z LC powerju, pa na enemu je večino časa obremenitev na 100% pa deluje že 5 leto and going..

še enkrat; ker so poceni.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

še vedno gleda folk xxx W in znamko
in taki svetujejo in dajejo oznake ala srot

hojnikb ::

znamka ni nic, ce neves oem-a konkretnega napajalca.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Malo pogledaš tle naokoli po slo-tech in je bilo že veliko primerov, kjer je LC zatajil pa ga je potem iz dreka potegnil manj Watni xfx... pa to za 10€ več
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

trnvpeti ::

tudi za oem ne rabis tocno vedet, razen ce delas brez rezerve(ce delas pa brez rezerve si pa omejen(tako ali drugace), ker nisi na pravi strani krivulje)

in se vedno folk o Watih :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

bbbbbb2015 ::

issak je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

gremo vsi po 1kW .. nima smisla šparat :)


Ni point samo W ki piše na škatli, ampak kakovost izdelave, komponente ki so noter ipd. Ti bi pa primerjal odličen japonski 2.0 motor s 300KM, in ameriška stara 5 litrna jajca ki zmorejo 300KM.
Ena stvar je tudi učinkovitost (manj kot 80+ gold jaz sploh ne gledam več), predvsem pa sta za grafično pomembna tok in moč na 12V. Pri dobrem napajalniku (500W) bo na 12V moč 498W, pri poceni LC powerju pa 398. Pa sta oba '500W' napajalnika.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-...

Tuki je seznam napajalnikov po kategorijah, upoštevajte to pri nakupu, tistih 10EUR več dat za kakovosten napajalnik pa res ni problem, še posebaj ne če ti poganja procesor za 300-350EUR.


Kvaliteta napajalnika nima veze z avto motorji. Zdaj ti jaz povem, kako se kvaliteta meri.

a) vse elektronske komponente imajo nazivno toplotno obremenitev. Tiste do 98 stopinj so SOHO grade, do 109 stopinj so business grade, potem pa še imaš industrial grade in military grade. Kaj tvoj napajalnik ima, ga razdreš, pa vidiš kaj je. Večina navadnih trgovinskih je SOHO, od serverjev so vsi business

b) če je 'single rail' ali 'multi rail'. Torej ima več 12V vodil, vsako s svojo amperažo ali eno samo vodilo, ki prenese recimo 30A. Single rail so najboljši.

c) 'Posedanje' napajanika in izhodna krivulja. Posedanje ti pove, koliko se voltaža zniža, ko ga obremeniš. Po standardu max. 4%. No to je čisto odvisno od stopenj regulacije. Kvaliteten 1300W serverski HP se ne posede nič. Corssairji se posedejo, a ne dosti. LC power se zelo posedejo.

d) aktivni ali pasivni PFC. Aktivni je boljši, da pa ne razlagam, zakaj.

e) Ventilator. Eni imajo elektronsko regulacijo, ko je računalnik pod nizko obremenitvijo, se izklopi. Veliki ventilatorji so prednost (imaš 120, 140, 160 se mi zdi). Ta boljši imajo boljše ležaje, samo vam povem, da če je okolje recimo polno smeti (prah, lasje), potem tudi najboljši ventilator crkne.

f) debelina žic. Eni (REDKI!) imajo prave bakrene žice. Večina ima 'copper washed' žice, torej iz materiala z dosti cinka, bakra mičken. Ta največji šund se niti ne pretvarjajo, da so videli baker.

g) kvaliteta konektorjev.

h) zdaj pa famozna učinkovitost... To ne obstaja. Napajalnik ima neko nazivno izhodno moč. Recimo 600W. Ko je podobremenjen (recimo 80W) ima slab izkoristek. Ko je na meji obremenitve, se začne naglo greti in dejansko višek gre ven kot - toplota. Proizvajalci dosežejo boljši izkoristek tako, da vzamejo 900w dizajn, ter nanj napišejo 750W. Če si to vedel IN ni imel limita, si lahko 750W napajalnik navil do plafona.

i) eni imajo nadzor,večinoma preko i2c, da vidiš status napajalnika, recimo trenutni tok, temperaturo

j) imaš single voltage napajalnike, ter multi voltage. Razlika je, da napajalnik konvertira iz izmenične v 12V, ter potem v 3.3 in 5V. Eni pa direktno tri stopnje, torej 12V, 5V in 3.3V. Iz nekega razloga so najboljši prvi, samo so večinoma v serverskih sistemih.

k) kvaliteta izdelave. Odpreš HP napajalnik. To je vse kompaktno, dobro zlotano, lepo polakirano s tist kemikalijo proti vžigu. Pogledaš v enega za 30 EUR. To bi še moja stara mama scinala boljše skupaj. Nekaj brikano, del borda prečrtan. Polizdelek skratka.

Evo, to so vse postavke in razlike med napajalniki.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Kdor bi si rad prebral vse o napajalnikih, mite in legende, kaj naredi napajalnik slab oz dober, se naj odpravi na http://www.jonnyguru.com
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MacGyver141 ::

ajfon je izjavil:

Ali mi lahko poveš zakaj potem najdeš take napajalnike v Mid-High range sestavljenih bildih?

Sem glih ta teden odpru high end računalnik star 4 leta z i7 , in je noter LC..

Sej se strinjam z tabo Hojnikb, da kupiš kvaliteto, samo mi gredo na živce ljudje ki imajo za vsak problem z računalniku za krivca Lc powerja..

Imam doma 2 računalnika z LC powerju, pa na enemu je večino časa obremenitev na 100% pa deluje že 5 leto and going..


Men je bil LC POWER tud všeč, dokler ni bil več sposoben normalno vzdrževati 12V linijo. Crknu je pa po 5 letih.

solatko ::

LC je čisto dober, če ni preobremenjen, čim pa daš not grafiko, ki sama rabi za zagon 100W+, pa zelo hitro počepnejo. Napajalniki, ki imajo na 12V manj kot 20A so za kakšne zahtevnejše mašine neuporabni.
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183437 (3390) OK.d
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12412860 (9485) gddr85
»

Je možno da tak "slab" napajalnik poganja vse to?

Oddelek: Pomoč in nasveti
403942 (2897) Yohan del Sud
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212567 (8201) Napajalc
»

Odprta tema o lc power napajalnikih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19843839 (40158) klinker

Več podobnih tem