The Verge - Ko so pri Valve predstavili SteamOS, so ponosno dejali, da bo na njem delovala prav vsaka igra na Steamu, če bo v hiši na voljo dovolj zmogljiv računalnik, opremljen z Windows. Nabor iger za Linux je namreč bistveno bolj omejen kot za Windows, a so se tej omejitvi nekoliko ognili z možnostjo oddaljenega lokalnega igranja, kjer igra pravzaprav teče na z Windows opremljenem domačem računalniku, prikazuje pa se na računalniku oz. konzoli s SteamOS. To kot kaže ne bo na voljo le za uporabnike SteamOS-a, saj so pri Valve povedali, da že testirajo beta različico, ki bo na voljo tudi za uporabnike običajnih Steamovih odjemalcev. Sprva se kot rečeno osredotočajo na oddaljeno igranje z računalnikov, na katerih teče Windows (predvsem zaradi nabora iger), a bo kot črna škatla za računanje v prihodnosti mogoče uporabiti tudi Mace in računalnike, na katerih teče Linux.
Za odjemanje bodo po drugi strani že od samega začetka podprte vse platforme. To pomeni, da se bo na primer mogoče udobno namestiti v dnevni sobi oz. v spalnici, odpreti svoj (grafično) manj zmogljivi prenosnik (recimo delovni Ultrabook) ter prek Steama s svoje igričarske zverine zagnati grafično najbolj zahtevno igro. Celoten postopek za povezovanje je mogoče v celoti opraviti z odjemalnega sistema, saj morata biti oba povezana v Steamov račun istega uporabnika. Povezava je direktna, prek domačega omrežja (za resnično oddaljeno igranje bo torej potreben VPN, a bo tako jasno močno trpela kvaliteta na račun omejene pasovne širine in bistveno višje latence). Znotraj doma je s hitrim brezžičnim omrežjem (802.11ac) in brez okoliških signalov oddaljeno igranje delovalo odlično, malo manj odlično pa z zgolj 802.11n povezavo, kjer je situacijo poslabšal naval sosedov na podobnih frekvencah.
Situacijo se lahko izboljša tako, da se zmanjša količino prenesenih podatkov (manjša ločljivost videoprenosa), daleč najbolj enostavna rešitev pa je uporaba ožičenih povezav. Če si npr. že lastite zmogljiv igričarski računalnik, v dnevno sobo postavite zgolj varčno škatlico, kot je Intelov NUC ali eden izmed cenejših SteamBoxov in kar naenkrat dobite zmogljivo igralno konzolo. V beta fazi, ki ima omejeno odprtost za javnost, vse igre še ne delujejo, a se bo to seveda spremenilo do javnega izida.
Ne ni to OnLive. To je tisto, ko maš gaming PC v eni čumnati, ti bi pa rad igral na udobno na TVju in ni praktičnega načina kako to trenutno spraviš napol uporabno skupaj.
Fenomenalno. Celo bajto imam ožičeno z gigabitno mrežo, prav tako domači kino. Dodam en prenosnik (ki ga zaradi telefonov in tablic praktično ne uporabljam več) in imam konzolo, ki se streama iz delovnega PC-ja na drugi strani hiše.
Kaj je tukaj neporabno?? Meni se zdi super! Še bolje pa bi bilo, če bi lahko ta PC uporabljal med tem ko se igra v drugi sobi ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
Fenomenalno. Celo bajto imam ožičeno z gigabitno mrežo, prav tako domači kino. Dodam en prenosnik (ki ga zaradi telefonov in tablic praktično ne uporabljam več) in imam konzolo, ki se streama iz delovnega PC-ja na drugi strani hiše.
Kaj je tukaj neporabno?? Meni se zdi super! Še bolje pa bi bilo, če bi lahko ta PC uporabljal med tem ko se igra v drugi sobi ;)
Kolikor vem ga ne boš mogel v trenutni implementaciji (grafična kartica zahteva ekskluzivo, input je tudi direktno prenešen). Afaik "server" računalnik kaže isto sliko kot client.
Je pa to meni dost kul ideja, ker imam trenutno Steam mašino priklopljeno na računalnik in je izkušnja tako boleča, da resno razmišljam o investiciji v eno od novih konzol -_-.
Jaz imam moj HTPC za igre. Poleg je še Logitech K400r in Logitech Cordless RamblePad 2. Za brskanje po netu in med mapami je K400r, za igre pa RamblePad. Po večini igram dirkaške igre, ko igram kak FPS pa privlečem še G15 in G500 v dnevno. Dobro da imamo dolgo klubsko mizico na koleščka v dnevni.
Kar se tiče neta, pa imam 1Gbps po stanovanju in edini v bloku 5GHz in najmočnejši domet 2,4GHz. Pač v bloku so večina starejši in računalniško "polpismeni" sosedi, kjer je važno da dela in stane čim manj.
Vse gre v to smer da maš doma (al pa ne) strežnik, vse ostalo - ultrabooki, chromebooki in podobno pa so samo odjemalci, in tako cela bajta koristi eno bolj zmogljivo mašino doma.
Druga varianta pa je, da ti lahko sosed da v najem njegovo zmogljivo gaming mašino ko je ne rabi, da se mal bolj izkoristi tista super draga grafična za katero se je itak preveč skeširal in bo hitro zgubila vrednost.
Če hočeš da ti stvari res delajo rabiš XInput kompatibilen controller (to je Xbox 360 plošček in morda še kakšen). DirectInput stvari velika večina iger, ki sem jih jaz testiral ni sploh hotela prepoznati, medtem ko praktično vse prepoznajo 360kin plošček takoj.
A bi se dalo tole v teoriji uporabit za rudarjenje na kakšen način?
Kakšen način si pa imel v mislih? Se mi zdi, da ti ni ravno jasen koncept novosti, ki jo prinaša Steam...
Kar se tiče gamepadov, na DX-u sem vzel poceni wired Xbox360 plošček. Don't. Gobice se obrabijo in se začnejo hudo zatikati, zamenjava je pa daleč od enostavne (kar sem ugotovil šele po naročilu petih...), ne glede na to kaj govorijo po spletu. Okej, mogoče je še dodaten minus dejstvo, da imam kopijo, ki ima bližnjice (motorčki za FFB so prilotani na PCB, original ima konektorje, npr.), ampak vseeno. Kupi enkrat in kupi dobro. Original.
Jaz sem imam in sem zadovoljen z Logitech Ramblepad 2 Cordless. Deluje v Steam Big Picture in v vseh igrah, ki sem jih sproval do zdej.
Potem jih nisi sprobal kaj dosti, ker sem imel z mojim Rumblepadom 2 (istim kot ga maš ti) precej problemov, ker ga igre preprosto niso prepoznale. Začneš že lahko pri Braid, Bastion, Thomas was Alone, Stanley Parable, Witcher 2 in še precej drugih.
lol, kaj pa 5ghz omrežje ? poleg mene ni nobenega omrežja (pa sem v bloku), leti k sneta sekira.
Kakšen upokojenski blok, da noben ne uporablja wirelessa? Tud ne mislit da je 5GHz omrežje ultimativna rešitev. Domet ima zanič in ga po 2 stenah ne lovi več. 2,4Ghz pa mi nese do sosednje hiše...
Sem zadevo probal na svojem precej podhranjenem HTPCju. Zadeva ima atom 330 in nvidia ion grafiko in je bolj pocasne sorte. Mreza v stanovanju je gigabitna ampak ne vem pa ce je tudi v htpcju.
Probal sem samo sonic&sega all stars racing in zadeva presenetljivo dobro deluje. Gamepad je bil priklopljen na host računalnik (je samo par metrov stran od TVja) in zadeva deluje. Zal pa zadeva deluje samo znotraj igre. Big screen mode od steama ne prepozna inputa od gamepada prikljucenega na host, kar je po svoje logicno. Ce bi mi delala tipkovnica bi lahko pritisnil F6 da vidim statistike (fps, latence in podobno) ampak zal ni bilo te opcije :). Malce se je zatikalo a je to mogoce problem preslabega hardware-a.
Ko streamas zadevo je host racunalnik zaseden tako da pozabite na idejo da boste lahko spilali na TVju in nekaj delali na racunalniku obenem.
Bo ocitno treba sestaviti nov htpc (kaksen mini itx kaveri build) in narociti se en ponaredek xbox receiverja iz kitajske.