» »

paypal - stroški vračila ?

paypal - stroški vračila ?

#000000 ::

Kupil sem neko matično na Ipmart, kot se je izkazalo so mi za drag denar prodali defektno matično, ker niso nič ukrenili ko sem jih pozval da bi zadevo razrešili, sem podal disptute. Po dolgem čakanju so na paypalu moji pritožbi ugodili

After carefully reviewing your case, we've determined that you'll be
eligible for a refund (including handling and shipping) once you've
returned the merchandise to the seller.

Once you have returned the merchandise, you will be covered under PayPal
Buyer Protection and eligible to receive a full refund.


Please ship the items listed as "Granted" below back to the seller. The
items should be in their original condition and you are responsible for
shipping and handling costs
.


Zdej pa me zanima, ali bom jaz dobil plačano tudi poštnino ko bom zadevo vračal ali samo tisto ki sem jo plačal ko sem zadevo naročil ?

#000000 ::

Je imel kdo izkušnje glede tega ? Ker se mi malo mudi, namreč do 30 januarja moram poslat tracking number na paypal ali pa se bo zadeva zaljučila meni v škodo.

zee ::

Nazaj moras poslati na svoje stroske, ja. Vsaj tako razumem tekst. Nimam pa z vracili prav nobenih izkusenj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

lonz ::

Po moje to pomeni, da plačaš stroške pošiljanja ti, nakar ti jih kasneje vrnejo s kupnino.
...arrrrrr, shiver me timbers...

#000000 ::

Ja jest sem ob pritožbi navedel naj mi povrne prodajalec, kupnino, poštnino HK-LJ in ddv ki sem ga plačal v sloveniji, plus naj mi povrne tudi stroške vračila izdelka, zdej kaj so oni naklobasali se lahko razlaga na več načinov, če pa nosim jaz poštnino iz LJ do hong konga pa me stane cca 100 evrov.

fosil ::

Koker jaz razumem to, boš moral poštnino do HK plačat sam.
Tudi dvomim da bi ti paypal vrnil več denarja, kolikor si ti plačal za izdelek, ker kakor jaz razumem refund, to pomeni vračilo plačanega zneska.
Tako je!

#000000 ::

Ja meni seo rekli kor vidiš iz prilepljenega texta da bojo povrnili tudi stroške pošiljanja, zdej ne vem samo ali bodo vrnili tudi stroške pošiljanja izdelka nazaj se pravi od mene k prodajalcu.

bluefish ::

Iz prebranega razumem, kot da za stroške pošiljanja nazaj odgovarjaš sam.

#000000 ::

Ja jest tud nekako tako, čeprav bi v bistvu bilo pravilno da dobim tudi to, ker ta strošek je nastal po prodajalčevi krivdi ne moji. Sem že pisal na paypal v tem slislu samo še nisem dobil odgovora.

Nekje na slotech je bila prav debata o tem problemu (kdo plača stroške) ampak je ne najdem da se ubijem.

#000000 ::

No danes sem klical na UPS, DHL in pošto slovenije, da primerjam cene in ponudbo, ker tako daleč še nisem pošiljal.

paket težak 400g mora it v Hong Kong, ob prevzemu treba vzet podpis, in mora biti sledenje.

UPS. paket do 500g cca 5-7 dni 93 evrov, 2 dni 98 evrov

DHL. paket do 500g cca 5 dni 100 evrov neka ekpresna storitev 130 evrov

Pošta slovenije paket do 500g cca 10 dni 48 oz. 50 evrov

Glede na to da najverjetneje jaz nosim stroške vračila blaga, bom izbral pošto.
Me pa zanima če kdo ima izkušnje s pošiljanjem v HK preko pošte slovenije ?

Lonsarg ::

Kaj napadeš forum, če ti pa preprosto geslo "paypal buyer protection return shipping cost" v googlu že v prvem zadetku vrne.

PayPal will reimburse you the full purchase price of the item and original shipping costs only.


Ful bedno, da je tako drago pošljanje v HK. Njih pa stane da pošljejo nam 1EUR.

#000000 ::

Pošiljanje iz HK do LJ je bilo manj kot 40 mislm da 35 evrov preko DHL-a

Kako bi pa dobil DDV nazaj ? Namreč jest sem ga ob prevzemu plačal, zdej pa to isto robo vračam, s poštnino vred bom riknu ene 100 evro od oka

LuGi ::

Tega ti nebo noben povrnil, though luck8-O

Na carinski se pozanima za DDV ce imas kaj moznosti da ti povrnejo denar.. kar pa seveda dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

darkolord ::

Kakšne cene si pa to dobil... Pošiljanje priporočenega pisma do 500g v HK s povratnico stane cca 7.5 eur.

fosil ::

Ja, če ima zadeva manj kot 2 kile lahko pošlješ kot "pismo". Je pa res da potem nimaš sledenja.
Tako je!

darkolord ::

Seveda imaš.

#000000 ::

Ste 100% da imaš sledenje ?
Ker tracking cifro zahteva paypal, glede DDVja je pa tko, jest sem ga plačal direktno DHL-u ob prevzemu paketa, nekje sem slišal da lahko dobiš nazaj, samo ne najdem posta sedaj.

LuGi ::

"Slededenje" Začetna in končna lokacija (prevzem).. Toliko o sledenju posta slovenija :))

#000000 ::

Kot so mi povedali na pošti slovenije naj bi za paket bilo sledenje za vsak korak, dočim za pismo kao ne obstaja.

Sem že razmišljal, če bi paket odpeljal čez menjo in ga poslal od tam, recimo v Austrijo ali Italijo, nekaj čas nazaj mi je nekdo reku da vse kar proda preko ebaya pošlje iz pošte v Piberku in je precej ceneje kot pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

#000000 ::

Fak tale sledenje me bo ubil, ps ima angleško verzijo strani, ampak ko vneseš cifro in stisneš gumbek se pokaže slovenska stran, ne vem če bo to OK za paypal

darkolord ::

Tkole je glede sledenja za priporočena pisma - na strani Pošte Slovenije ne vidiš nič pametnega, lahko pa vidiš zadevo prek določenih vmesnih pošt in na končni pošti (če to številko vneseš na stran HK Post boš tam videl kdaj je prišlo v državo in kdaj je bilo dostavljeno (ali če ni bilo) ipd)

#000000 ::

Si ti že pošiljal kot priporočeno pismo s povratnico, ker to me pride nekje 8 evrov, in so na pošti rekli da ni problema, edino če je sledenje kot praviš pol bi to bilo tud za paypal OK

St235 ::

Priporočeno z povratnico je ok za paypal. številka za sledenje je. ti pa boš tudi imel potrdilo ali je paket prispel do prodajalca.
Paypal ti bo vrnil samo in le stroške, ki so dokazljivi preko paypala. to pomeni točno tisti znesek, ki si ga plačal preko paypala. Poštnine do HK in pa dajatve, ki si jih plača ob vnosu v RS pa ne spadajo pod kritje ebay in paypal. To boš moral reševat direktno s prodajalcem.

#000000 ::

Ni ok. ker hočejo imet tracking number, me pa zanima še bo slovenski tracking number delal v HK Post sistemu.

darkolord ::

Bo delal - tole sem jaz poslal priporočeno v HK.

#000000 ::

Majka, tole bo OK. Hvala ti res, grem koj zjutri na pošto. LP

#000000 ::

Še tole kako pravilno zapisat tale šmorn od naslova, dal mi ga je paypal

Flat D, 6/F, Block 1 Cheerful,
Park, 8 Kat Cheung Crescent,
Hong Kong


Ali bi blo tole bolj pravilno, sem mal uporabu google maps in dokaj točno najdu tale 8 Kat Cheung Crescent

Flat D, 6/F
Block 1 Cheerful Park
8 Kat Cheung Crescent
Hong Kong

tale soseska ne daje glih videza kje bi ipmart sprejemal pakete z defektno robo !





Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Redkvica ::

To je eno stanovanje (flat D) v šestem nadstropju bloka (6/F).

#000000 ::

No ja ta naslov sem dobil od paypala, da naj na njega pošljem paket ki ga vračam.

darkolord ::

Ja pa pošlji tja ane :)

V HK ima itak večina firm sedeže v stanovanjih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

#000000 ::

Ja sej bom, kaj mi druzga preostane, samo jih imam na sumu da ne bo noben prevzel pošiljke.

darkolord ::

Eh, verjetno bo... Pa konec koncev to tudi ni tvoj problem

#000000 ::

Ma prvič sem sploh tole reševal preko paypala, in nimam izkušenj, gre pa za nekje 200-250 evrov vrednosti in mi ni glih da bi jih pokadil na kako kitajsko finto.

#000000 ::

No da zadevo malo updejtam, seveda so nastali novi zapleti so pa tud paypalovci eni patroni
Seveda sem 27.01.2011 poslal kupljeno nazaj, preko slovenske pošte kot pismo, kar je stalo še nekako znosnih 9.29 evra.
9.02.2011 ki je dan ko naj bi pošta bila vročena (The item (RA1........SI) was delivered on 9-Feb-2011.) sem dobil od Ipamrta sporočilce:
Dear Mr. ******
If you have made the arrangement to return it to us do inform us the return details so that we could monitor the shipping but if you have not make the arrangement yet, please do inform us too so we could provide you the information on the arrangement.
Best regards,
Elvina


In 11.02.2011 še dodatek
Dear Mr. ******
This is an update in regards to your order 276351 item that you have raised a dispute claim (PP-*********4). We have noted that you had made an arrangement in returning the claimed damage unit to us but we have been informed by our Hong Kong branch that your returned item has been received by them instead on the February 9th, 2011.

Please be informed, that shipping address you returned the unit to, were the incorrect address. Due to this, we cannot get the product unit to be received at the correct branch, for checking on the claimed damages, since the China local custom does not allow entry for electronic parts from Hong Kong to our China stock branch.

Best regards,
Elvina


ter še domačo nalogo s strani paypala
In order to continue with the investigation of your claim, we must request
documentation that shows the item was returned to the seller. To help us
resolve this matter promptly, we request that you provide a front and back
copy of the proof of postage for the package associated with this claim.

The proof of postage should be a copy of the actual shipping label on the
package that shows the destination address and the shipping company’s stamp
to verify the shipment date.

It should be faxed to PayPal at (402) 537-5760 (Please note this is a
United States phone number, if you are faxing from outside the United
States, you will generally need to dial 00 1 before the number). Please
include a cover sheet with your fax that includes the primary email address
registered on your PayPal account and the ID number of the claim
(PP-***********). This will allow us to attach the document to the
claim as quickly as possible.

Failure to provide PayPal with documentation in 72 hours will result in
your claim being denied.

Thank you for your patience and co-operation regarding this matter.
Sincerely,
July
PayPal



Btw. 3 strani A4 formata preko faxa v USA stanejo na naši pošti melenkost čez 11 evrov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

darkolord ::

Maš sicer tudi online faxe, ki so zelo poceni ali pa celo zastonj (za 3 strani)...

#000000 ::

Ja sem vidu samo kok je to zihr ? Aja mater pozivna naj bi bila 00 1 kam naj pol pošljem ta fax na kero cifro ? če bom pošiljal s slo pošte po naj bi zgledalo tkole 00 1 402 537 5760 ? Če pa pošljem s tegale free faxa http://faxzero.com/ pa vpišem kero cifro ?

It should be faxed to PayPal at (402) 537-5760 (Please note this is a
United States phone number, if you are faxing from outside the United
States, you will generally need to dial 00 1 before the number).

St235 ::

Skeniraj pa pošlji po emailu, dost manj ceremoni. Drugače pa pokliči koga, ki ma še faks doma, ker tona pošti je smešno.

#000000 ::

Ne morem, ker je striktno zahtevano naj pošljem po faxu. Faxa nisem poslal že celo večnost, ker ponavadi vedno preko maila pošiljam vse zadeve, zato me malo begajo tele pozivne cifre.

#000000 ::

Se pravi če grem preko www.faxzero.com vpišem tole številko brez 00 ipd. 402 537-5760 ?

madog ::

pa dobr no probaj poklicat eno slovensko številko z predpono 00386 XX/XXX-XXXX pa boš videl kaj bo drugače, kjerkoli si tudi če si v sosednji pisarni in pošiljaš fax z predpono bo v vsakem primeru prišlo na cilj. se pravi da ti v vsakem primetr pošlji na celotno številko ki ti je bila dana vključno s predpono države>
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

#000000 ::

Če dam pred 402 537-5760 še 00 1 mi napiše da je napačna cifra

madog ::

..... potem pa brez 00 in samo 1 ali pa brez vsega
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madog ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435933795 (3147) lolipop2
»

Paypal-Bolha goljufija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9216581 (8900) Furbo
»

Paypal in "case closed" (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8410499 (7815) mn
»

Velik nateg na ebayu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5012133 (8875) T-h-o-r
»

Vprasanje: placilo postnine

Oddelek: Loža
61691 (1360) @LOL

Več podobnih tem