» »

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

««
7 / 16
»»

Kurzweil ::

Terminathor je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

@Terminator, po koliko urah gameplaya to praviš? 8-O
@scipascapa, boš počakal do prvega patcha? :P


Dovolj sem igral, da sem videl lesen špil...


a to beto?

Terminathor ::

Ne, danes. Še proti skyrimu in oblivionu zgleda štorast in buggast špil.

Kurzweil ::

@Terminator, si si celo nabavil original? Ko smo že ravno pri lesenosti, meni se zdijo tako Skyrim, Witcher, kot KCD leseni, ampak se da igrat. Buggast je pa tako vsak RPG, tudi takšni z 10x večjim budgetom - kakšen patch pa bo...

yoco ::

Djte mal povedat kako vam deluje igra?
Jaz imam i5 4690k 3.5Ghz, 8Gb ram, 1060 6gb, ssd
pa mi igra deluje zelo porazno. Fps gre od 60 do 20, pa vmes večkrat čist zašteka za par sekund. :(

Kurzweil ::

1060 6gb
Ryzen 5 1600
16 Gb RAMa

Deluje perfektno, FPS konstantno več kot 50. Dejansko sem gledal streame in je folk z raznimi 970 in 980 GTX igral igro povsem gladko. Si dal gor zadnje driverje? Namreč zadnji driverji so bili namenjeni prav KCD in še par igram.

scipascapa ::

ps4....vedno.

yoco ::

Kurzweil je izjavil:

1060 6gb
Ryzen 5 1600
16 Gb RAMa

Deluje perfektno, FPS konstantno več kot 50. Dejansko sem gledal streame in je folk z raznimi 970 in 980 GTX igral igro povsem gladko. Si dal gor zadnje driverje? Namreč zadnji driverji so bili namenjeni prav KCD in še par igram.

Driverji so "up to date".

Kurzweil ::

@yoco, to imaš vse navito na ultra? Malce se poigraj po nastavitvah. Ker tudi kolikor sem prebiral razne komentarje, reviewe in gledal streame prav nihče ni imel težav oz. zaenkrat še sploh nisem slišal, da bi koga kaj mučilo kar se hardware-a in optimatizacije igre tiče. Enkrat ko sem gledal weekly torch je razlagal eden od glavnih, da bo dejansko edina večja razlika med mid-end in high-end zahtevami v svetlobi čez okna in odboji svetlobe recimo v kazarcih. Probaj disejblat to, če bo boljše, čeprav na takšnem računalniku, kot ga imaš bi moralo delati vse gladko na ultra nastavitve.

oo7 ::

Sem probal ampak sem moral nehat, ker je nekaj prišlo vmes tako,d a sem igral samo par minut. Zanima me kako sploh igra shranjuje, ker prej nisem mogel ?

Kurzweil ::

Igra shranjuje ko greš spat oz. ko spiješ šnops

yoco ::

Kurzweil je izjavil:

@yoco, to imaš vse navito na ultra? Malce se poigraj po nastavitvah. Ker tudi kolikor sem prebiral razne komentarje, reviewe in gledal streame prav nihče ni imel težav oz. zaenkrat še sploh nisem slišal, da bi koga kaj mučilo kar se hardware-a in optimatizacije igre tiče. Enkrat ko sem gledal weekly torch je razlagal eden od glavnih, da bo dejansko edina večja razlika med mid-end in high-end zahtevami v svetlobi čez okna in odboji svetlobe recimo v kazarcih. Probaj disejblat to, če bo boljše, čeprav na takšnem računalniku, kot ga imaš bi moralo delati vse gladko na ultra nastavitve.

Sem dal vse na medium pa je isto. Sem pa opazil, da gre GPU od 90-100%, isto je z CPU. Je to normalno?
Na steamu folk pravi, da majo težave tudi z 1080ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yoco ()

Kurzweil ::

Ni! Možno, da imaš na compu neko navlako. Nared za foro (nimaš kaj izgubit) scan za Malwarebytes.

yoco ::

Malware pravi, da sem čist!

Kurzweil ::

scipascapa ::

Igra je že na voljo :D:))

Kurzweil ::

Jop, ampak tudi če ne bi imel te igre originalne in bi to videl, bi si jo nabavil, ker preprosto ne morem biti takšen škrtuzl, da ne podprem razvoja te igre za 29€.

yoco ::

Našel sem to, meni zaenkrat pomaga, tudi GPU in CPU nista več na 100%
It seems that this game really struggles with RAM allocation. If you have 16 or more gb, use the command "-heapsize 2097152" in launch options. If you have 8gb use "-heapsize 1048576". this will allocate ram to be used as a cache for the game.

oo7 ::

yoco je izjavil:

Djte mal povedat kako vam deluje igra?
Jaz imam i5 4690k 3.5Ghz, 8Gb ram, 1060 6gb, ssd
pa mi igra deluje zelo porazno. Fps gre od 60 do 20, pa vmes večkrat čist zašteka za par sekund. :(



i5 4570
16gb Ram
Gtx 970

Trenutno imam v igri nastavljeno na medium in 1920 x 1080

Prej sem igral pa je nekaj vmews prišlo. drughače pa sem prišel ven z hiše v vas in šel, do fotra kovača in je kazalo okoli 60 fps.

Kurzweil ::

Mimogrede, za "softiče", ki jim je igra pretežka, obstaja način, da se da shranjevat brez uporabe saviour schnappsa.

oo7 ::

Po 2 urah igranja

Grafika je odlična tudi na medium. Med samo igro imam 60 fps med dialogi in cutsceni pa tam od 40-50 fps. Mi pa na vsake toliko časa igra zamrzne za nekaj sekund največkrat med dialogi in zna biti kar moteče.
Gameplay mi je dober samo bojevanja se bo treba naučiti.
Zgodba zaenkrat zelo zanimiva + dobra srednjeveška glasba.
Vasica je res dobro narejena.
Cutsceni so narejeni res dobro se pa pozna toliko večja lesenost med dialogi in premikanje likov.

vostok_1 ::

ahac je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kam sodi pa S-T?
Tisto drugo. A ne vidiš, da tukaj vsi (zaradi par blog postov) jokajo o SJWs kot, da ima to kakšen vpliv na igro? :))



A ti res misliš, da SJWji ne vplivajo na medij?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

yoco ::

oo7 je izjavil:

Po 2 urah igranja

Grafika je odlična tudi na medium. Med samo igro imam 60 fps med dialogi in cutsceni pa tam od 40-50 fps. Mi pa na vsake toliko časa igra zamrzne za nekaj sekund največkrat med dialogi in zna biti kar moteče.
Gameplay mi je dober samo bojevanja se bo treba naučiti.
Zgodba zaenkrat zelo zanimiva + dobra srednjeveška glasba.
Vasica je res dobro narejena.
Cutsceni so narejeni res dobro se pa pozna toliko večja lesenost med dialogi in premikanje likov.

Poročaj če ti to deluje
Do this to disable V-sync for Kingdom Come: Deliverance, and enjoy a great improvement in how fluidly the game runs. The below instructions also cover how to set an FPS cap:

- in-game, make sure to select the Fullscreen display option (so not borderless, or windowed). Now exit the game.
- go to the install directory (by default, this is: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\KingdomComeDeliverance)
- make a new file called user.cfg, place it in the install directory
- open the new file in notepad
- write the following in the file:

r_VSync = 0
sys_MaxFPS = 75 **(or a different value of your choosing)**

- save the file and then close it (make sure the file is called user.cfg, and NOT user.cfg.txt)
- start the game. Make sure the game runs in fullscreen mode, and verify that you can see some tearing here or there (if you have no G-sync, like me), since V-sync is off

sys_MaxFPS = 75 sets the maximum fps, choose a value to your liking. I have a 60 Hz display and I set it to 75. Works well for me. I recommend against setting it to 60 for a 60Hz display, as that causes crazy tearing in a lot of games (didn't test it here though). I don't have Gsync.

If you only want to disable Vsync, and don't want to enforce an FPS cap, just skip the second line. You only need to put r_VSync = 0 in the file.

oo7 ::

Bom probal hvala. Ampak a se ne, da ponavadi VSync izklopiti v nastavitvah ?

kitl76 ::

3 ure preigral zadeva fantastična. Tudi Savior Schnapps se da dobiti brez večjega napora.

yoco ::

oo7 je izjavil:

Bom probal hvala. Ampak a se ne, da ponavadi VSync izklopiti v nastavitvah ?

Nimajo v nastavitvah. ;(

theVB ::

Sem nameraval povlečt iz partisa, pa me je še to minlo ko sem 5min gledal strim :) želim veliko užitkov ob igranju

Pezdicek ::

Za igrat mores imet jeklene zivce....3x sem loadal game, ker se mi karakter zatakne ob lestvi... wtf no. loadas pa pol ure gameplaya nazaj.

yoco ::

Save sistem majo res v kur*u. Morjo popravt!

Kurzweil ::

Sej zato pa sem navedel zgoraj, kako se izognat saviour schnapps sistemu, da se da shranjevat brez slednjega...

oo7 ::

Things Not to Do in Kingdom Come

http://www.ign.com/wikis/kingdom-come-d...

Zmajc ::

yayo je izjavil:

saj vem, da imate poln kufer, ampak lol


To je že počasi za saj ni res pa je kategorijo.:D

Izi ::

Kaj sem razbral iz številnih nasvetov:
Če najprej ne delaš glavno quest linijo boš popolnoma zanič in ostalega sploh ne moreš početi, če pa sproti ne delaš vseh stranskih questov bodo šli mimo tebe brez izkušenj in s hudimi negativnimi posledicami.
Če ješ premalo boš deležen hudih negativnih posledic, če ješ preveč boš tudi deležen hudih negativnih posledic.
Če si zaspan si deležen hudih negativnih posledic, če si preveč sit ali preveč lačen ne moreš spati in ko spiš seveda postaneš hudo lačen.
Hrano se ne splača nositi s seboj saj hitro postane strupena. Ukradenih stvari ne smeš nositi s seboj saj takoj končaš v ječi.
Celotna oprema se ves čas izrablja in če jo sproti ne popravljaš se nepopravljivo pokvari in je samo za v smeti. Za popravilo opreme moraš ves čas obiskovati tri različne obrtnike, enega za orožje, enega za oklep in enega za obleko. Brez denarja seveda ne moreš nič popraviti.
Po vsakem boju moraš najprej ustaviti krvavitve, obvezati vse rane s povoji, ki seveda stanejo, šele potem lahko poskrbiš za nadomeščanje izgubljenih življenjskih točk.

Glavno vprašanje je, ali sploh ostane kaj časa za igro, ko moraš ves čas skrbeti za desetino nujnih stvari?

Kurzweil ::

@Izi, ni takšne sile... hrano pobiraš kjer jo vidiš, sproti ješ, da se ne pokvari, drugače pa tako kot v večina RPGjev, ko prideš po nekem questu nazaj v mesto, pač pregledaš inventar, prodajaš, zdraviš, popravljaš,... nikjer še nisem videl, da bi kdo imel dejansko neke resne težave s tem.

Je pa za PC že prišel prvi hotfix, za konzole pa bo treba počakati 2 tedna (tudi za PC še pridejo redno do takrat)...

The developer of Kingdom Come: Deliverance is promising to squash bugs that are affecting gameplay - but you're going to have to wait at least two weeks.

The medieval RPG has only just been released today, but gameplay is being hampered by broken quests, poor frame rates and weird glitches.

We've personally seen characters walk through horses and blend together to create monstrous multi-armed humans, among other oddities.

If you're playing on Steam a fix has already been applied for some of the issues, but those playing on console will have to wait for PS4 and Xbox One updates that are coming "ASAP".

According to Dan Vavra from Warhorse Studios, a patch that fixes further quest bugs and frame rates will be around two weeks away, although the developer didn't clarify which particular quests.

"We are aware of the bugs that could happen and working hard on fixing them. Steam has the latest patch already, console owners will get this patch (1.0.3 for PS4, 1.0.0.118 Xbox) ASAP. PS4 patches 1.0.1 & 1.0.2 are the same, the difference is only in the territory.

"The next patch is coming soon and will fix lot of quest bugs and other issues like frame drops. Expected release in approx 2 weeks," he said on Twitter.

These launch day problems follow a day-one patch that weighed in at 23GB and fixed multiple problems with weapon and experience balances, as well as "numerous bug fixes and improvements".

Still, two weeks will seem like a long time to wait for those that paid full price for a game on launch day.

If you're wondering whether to pick up Kingdom Come: Deliverance you might want to wait for the fixes. Until then, maybe pass the time by reading all the review scores.

Pezdicek ::

Špil želi bit nek hud simulator... Kje je ZABAVA? A ni to poanta špilov?

Za sebe vem, da igram špile za sprostitev. Ne pa da izgubljam živce in čas za bugge.
Na papirju je lepo, da želi bit špil realen. Med igranjem pa je to bedarija


Špil na xboxu sploh ni igralen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pezdicek ()

Kurzweil ::

@Pezdicek, ta frame drop za konzole bo odpravljen v najkrajšem možnem času, pač bo malce za počakat. Kar pa se igre tiče pa je odlična oz. bo še bolj po kakšnem patchu. Ne vem kaj pričakujete od indie open world RPGja? Še posebej ker ni AAA naslov, ampak indie zadeva. Špil noče biti noben hud simulator, ampak malce bolj realistična non-fantasy medieval igra. Precej stvari je bilo prilagojeno do te mere, da je igralno in arkadno, je pa bilo že na začetku rečeno, da to ni igra za tiste, ki imajo radi vodene, lahke RPGje, ampak je stvar malce bolj zahtevna - malce bolj! Jaz kolikor igram me igra zelo zabava in je odlična, kje si ti zgrešil bistvo ne vem, ampak vse kolege, ki so si nabavili igro, sploh na PC (kjer je itak znano, da je boljša grafika, več FPS in manj bugov) igra zabava in jim je zelo všeč. Zame je igra odlična sprostitev, že potepanje in gledanje te pokrajine je čudovito, da ne omenim zelo solidne zgodbe, atmosfere in glasbe.

oo7 ::

Pezdicek je izjavil:

Špil želi bit nek hud simulator... Kje je ZABAVA? A ni to poanta špilov?

Za sebe vem, da igram špile za sprostitev. Ne pa da izgubljam živce in čas za bugge.
Na papirju je lepo, da želi bit špil realen. Med igranjem pa je to bedarija


Špil na xboxu sploh ni igralen...



Vsak se zabava po svoje. Zdaj če tebi ni zabavno ne pomeni, da drugemu tudi ne bo.
Jaz tudi igram igre za sprostitev tako kot sem igral Dark souls ena najtežjih iger in se zdraven zabaval.
Kar se tiče hroščov to pa je problem.

MorsUltima ::

vsaj spet en rpg kjer ti igra ne prinese vsega k riti (kot npr. Skyrim)

Izi ::

oo7 je izjavil:

Vsak se zabava po svoje.

Se strinjam. Se najdejo "igralci", ki navdušeno igrajo letalske simulacije, kjer zraven nujno rabiš 200 stranski priročnik.
KC:D se morda reklamira pod napačnim žanrom. Igra se trži kot "akcijski RPG", čeprav bi bilo bolj natančno "Simulacija srednjeveškega življenja" :))

Pezdicek ::

Kurzweil je izjavil:

@Pezdicek, ta frame drop za konzole bo odpravljen v najkrajšem možnem času, pač bo malce za počakat. Kar pa se igre tiče pa je odlična oz. bo še bolj po kakšnem patchu. Ne vem kaj pričakujete od indie open world RPGja? Še posebej ker ni AAA naslov, ampak indie zadeva. Špil noče biti noben hud simulator, ampak malce bolj realistična non-fantasy medieval igra. Precej stvari je bilo prilagojeno do te mere, da je igralno in arkadno, je pa bilo že na začetku rečeno, da to ni igra za tiste, ki imajo radi vodene, lahke RPGje, ampak je stvar malce bolj zahtevna - malce bolj! Jaz kolikor igram me igra zelo zabava in je odlična, kje si ti zgrešil bistvo ne vem, ampak vse kolege, ki so si nabavili igro, sploh na PC (kjer je itak znano, da je boljša grafika, več FPS in manj bugov) igra zabava in jim je zelo všeč. Zame je igra odlična sprostitev, že potepanje in gledanje te pokrajine je čudovito, da ne omenim zelo solidne zgodbe, atmosfere in glasbe.


Pri ceni se ne vidi, da je indie zadeva. Imajo prav AAA ceno.

Razumel bi, da bi bil špil za 10€

ahac ::

"Simulacija srednjeveškega življenja"

V srednjem veku se večina ljudi vseeno ni bojevala.
Prava simulacija bi bila, da bi cele dni delal na polju, potem pa dobil kugo in umrl. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Kurzweil ::

@Pezdicek, 29€ za open world RPG je poceni! Če ti je to problem, potem si verjetno kar velik škrtuzl.

@ahac, snešno, da je potrebno razlagat, da pa se vsi tudi niso ukvarjali samo s poljedelstvom in bolehali za kugo. Sej veš kako gre, v igrah/filmih/knjigah,... protagonist običajno ni tisti, ki prvi umre, zgodbe v većini primerih diktirajo tisti, ki jim uspe še kaj več, da ni zgodbe konec po par minutah, sicer bi si avtor verjetno izbral drugega protagonista, ker zgodba ne bi bila tako zanimiva, edino če bi rad še eno survival igro, ki jih je zadnja leta kot listja in trave. Oziroma tega se lahko nekdo loti in naredi DLC, kako naš protagonist vsak dan obdeluje vrt in njivo in kako je zaradi kuge vsak dan težje. Mimogrede, če pa ješ pokvarjeno sranje pa te lahko zvije tudi v KCD. Mimogrede igra se dogaja leta 1403 in naprej, takrat je bilo PRECEJ MANJ, kot par desetletij prej. Bom pa še enkrat ponovil besede Vavre in sicer njihov namen ni bil narediti die hard simulacijo strenjeveškega življenja, ampak so s tem zgolj hoteli povedati, da bo igra tako nekako orientirana in predvsem, da ne bo fantasyja. Si pa kar predstavljam nekatere od vas, ki boste igrali to igro in samo iskali kaj ni realistično, namesto da bi uživali v igri. Vidim, da se jih je par pravtako odločilo, da bo bolj kot igralo igro, iskalo buge v igri - škoda da takšni ne aplicirajo na razna odprta delovna mesta testerjev.

Pezdicek ::

Poceni za na pol dokončano igro? Fucking 3x sem moral loadat igro da sem lahko uporabil lestev.

Skyrim in witcher so bili poceni za 30EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pezdicek ()

Kurzweil ::

Da je bil Witcher 3 ob izidu 30€ ? hm... drugače pa patche boš dobil brezplačno, tako da boš lažje plezal po lojtri. Lahko pa povem, da je meni naprimer pri Witcher 3 ob izidu bila zadeva tako zabugana, da nisem mogel niti iz tistega dvorišča, kjer tamala trenira mečevenje in kjer lahko mečujemo tudi sami, da ne naštevam dalje. Pri Skyrimu je bilo še bolj kritično, recimo tam ko je on možakar zaprt v nekem prostoru in se vrata niso dala odpret na noben način, je pa bil eden ključnih questov, ali pa naprimer v tistem prostoru, kjer je bilo potrebno uravnat neko konstelacijo, recimo v obeh primerih sem moral nekaj vpisat v terminal, da sem preskočil level xx in level xx. Pa nisem po nobeni igri zlival žolča, pri RPGjih je pač tako, da je kdaj treba počakat kakšen patch, še posebej če gre za igro, ki je štartala na Kickstarterju in je imela vsega 10x manj kot nek Witcher, pa se lahko postavi ob bok AAA naslovom. Me zanima, če bi vi šli čez celoten proces teh 5-6 let, če bi prodajali igro za 10€ ali koliko vaše škrte denarnice še approvajo? :P

MATiCEK ::

Jaz vidim ceno na steamu in gog za to igro 50€ 8-O

Pezdicek ::

Kurzweil je izjavil:

Da je bil Witcher 3 ob izidu 30€ ? hm... drugače pa patche boš dobil brezplačno, tako da boš lažje plezal po lojtri. Lahko pa povem, da je meni naprimer pri Witcher 3 ob izidu bila zadeva tako zabugana, da nisem mogel niti iz tistega dvorišča, kjer tamala trenira mečevenje in kjer lahko mečujemo tudi sami, da ne naštevam dalje. Pri Skyrimu je bilo še bolj kritično, recimo tam ko je on možakar zaprt v nekem prostoru in se vrata niso dala odpret na noben način, je pa bil eden ključnih questov, ali pa naprimer v tistem prostoru, kjer je bilo potrebno uravnat neko konstelacijo, recimo v obeh primerih sem moral nekaj vpisat v terminal, da sem preskočil level xx in level xx. Pa nisem po nobeni igri zlival žolča, pri RPGjih je pač tako, da je kdaj treba počakat kakšen patch, še posebej če gre za igro, ki je štartala na Kickstarterju in je imela vsega 10x manj kot nek Witcher, pa se lahko postavi ob bok AAA naslovom. Me zanima, če bi vi šli čez celoten proces teh 5-6 let, če bi prodajali igro za 10€ ali koliko vaše škrte denarnice še approvajo? :P

hmmm ja. je bil. Tako kot praviš da je KCD 29€. Na raznih cdkey.com in podobnih.

Drugače pa 50€. Pravi AAA

Kurzweil ::

Menda vama je jasno, da to ceno postavlja STEAM in ostali distributerji in ne developerji? Prav zato je lahko drugje 29€.

@MATICEK, ne obstajata samo GOG in STEAM ;((

oo7 ::

Kurzweil ::

@M-Power, to je dejansko isto, kot sem podal že jaz zgoraj, samo da je manj dela. Je pa to za softiče, bom jaz igral tako kot je bilo mišljeno. Je pa grafika na ultra res čudovita in še vedno sem presunjen ko skačem po travnikih in gozdovih. Je pa Henry lačen dec, včasih se mi zdi, da je preveč lačen. Mi je pa igra iz ure v uro bolj všeč - vredno vsakega centa zaenkrat, še kakšen patch pa bo top shit.

Kurzweil ::

O soundtracku smo že veliko in jasno je bilo, da bo mojstrovina. Jaz se tega ne morem naposlušat, res vrhunsko!

yoco ::

Kako odpraviš torso/head damage? 8-O
««
7 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kingdom Come: Deliverance 2

Oddelek: Igre
142059 (151) Zmajc
»

Metro Exodus [Metro 2035] (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Igre
746120599 (4677) oo7
»

Detroit: Become Human (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8811764 (1504) yayo
»

Mordhau (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
558310 (2060) cias
»

Kam izginjajo, oz. so izginili določeni žanri?

Oddelek: Igre
212512 (1513) Berserker

Več podobnih tem