» »

Peugeot 206 servis in problemi

Peugeot 206 servis in problemi

Nextender ::

Pozdravljeni

V upanju, da mi kdo svetuje se obračam na vas. Namreč sem lastnik Peugeot 206 1.1 letnik 99, servo, airbag... čisto osnoven model. Kilometrov imam pa skoraj 155 000. Ker se bliža glavni servis me zanima, koliko približno bi me prišel oz. kaj vse bi bilo pametno zamenjati?

Imam pa še en problem, kajti osvetlitev armature mi je crknila in sem pregledal vse varovalke vendar so še vse dobre. In me zanima ali je to res lahko šla osvetlitev ali ne. Ker se mi zdi čudno da najprej je crknila na sredini nekje tam pri 110km/h, potem pa kar vse naenkrat. Kontrolne lučke mi delujejo normalno, le za kratke luči mi ne dela že od začetka, ko sem dobil avto.

Opazil sem tudi, da mi pri ostrih zavojih nekaj poka (pri zelo majhni hitrosti-speljevanju).

Avto sem imel manj kot mesec nazaj na centriranju, en teden pozeneje od takrat pa mi je začel močno tresti pri manjših hitrostih (pri večjih se zelo umiri) ter pri tem ga nese malo v desno. Imam slabe gume in me zanima če je to razlog ali je lahko poleg tega kaj drugega? Prej ni nikoli tako treslo avta, to se je zgodilo kar naenkrat. Odkar imam avto nisem zadel nobenega robnika ali imel kakšno nezgodo z njim. Je dolgo časa deloval brez problema.

Zato vas lepo prosim za pomoč in kakšen nasvet oz odgovor v zvezi s problemi, ki so nastali.

lp

black ice ::

Ko delaš veliki servis ponavadi menjaš: jermen, mikrojermen, natezalnik jermena, vodno črpalko, hladilno tekočino, filtre (oljni, zračni, filter za gorivo, filter za klimo, kabinski filter), olje, svečke (pri bencinarjih). Cena je odvisna od tega kako se boš pogodil z mehanikom (po pisanju sodeč mi ne deluješ DIY tip) in kakšno ceno boš dobil za dele. Nekje 200-300€ + delo.

Žarnice.

Verjetno zglob.

Menjaj gume, centriraj (logično), pelji na optiko. V tem vrstnem redu. Takoj.

alexmarsic ::

Tako kot pravi Black Ice.

Nujno preverit zglobe ker čim nekaj poka ni vredu, da ne bo te kar guma prehitela kdaj po cesti :)

connel ::

Zamenjaj žarnice v armaturi, zelo verjetno jih imajo na Petrolu, za mojega 309 so jih imeli.

detroit ::

200-300 za vse te dele je precej poceni:) Za mojga leončka je v trgovini to 510€ cca v trgovini. Ravno menjam ...
Skero

Roadkill ::

Kar se tiče lučk v armaturi.... Probaj z roko udarit po armaturi.
Začneš relativno nežno in povečuješ jakost dokler ne zasveti.

Tako sem jaz popravljal lučke v svojem peugeot 106 par let. :D
Ü

c00L3r ::

To kaj ti v ozkih zavojih poka, je najverjetneje homokinetični zglob.

Ko sem jaz na mojem Peugeot 106 hotel popravit lučke v armaturki, je ob demontaži začelo tiskano vezje kar razpadat. Tako sem poslabšal problem iz tega, da mi ni delala osvetlitev, na to da mi še pol kontrolnih lučk ni delalo.

misso ::

Živjo.

Glede p206 1,4B, letnik 98 do 08 sem provozil 200k.
Trpežen avto.

Poglej si ta video kako prideš do žarnic. Če si malo vešč bož znal zamenjati.



Svetujem ti da poleg žarnice za osvetlite armaturke zamenjal še za dolgo kratko luč, akumulator pa če boš kakšno žarnico videl ki dela ampak je že malo črna.

Nextender ::

najlepša hvala za odgovore

black ice ::

detroit je izjavil:

200-300 za vse te dele je precej poceni:) Za mojga leončka je v trgovini to 510€ cca v trgovini. Ravno menjam ...

Odvisno kako se pogodiš. Jaz sem nazadnje za dele za velik servis VW 1.9 TDi odštel 350€, s tem da bi še pri olju lahko privarčeval, če bi kupil kje drugje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave v prostem teku

Oddelek: Na cesti
366855 (5306) tony1
»

Peugeot 206 - Nasvet za servis?

Oddelek: Na cesti
3511117 (10064) hojnikb
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22136412 (24589) SkIDiver
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828235 (17528) MrBrdo

Več podobnih tem