» »

Nakup avtomobila v tujini

Nakup avtomobila v tujini

cordoba ::

Pozdravljeni!
Odločam se za nakup avtomobila, zato me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s tem, kakšen je postopek, stroški (poleg samega avta), če avto kupiš v tujini, v poštev pride Nemčija. Primer : seat altea 1,2 TSI je pri nas okrog 6500 eur medtem, ko je v Nemčiji 3800 eur...(enak letnik) Je boljše, če vseeno kupim avto v Sloveniji, kljub bolj navitim cenam? Moj budget je nekje do 6500 eur, rada bi seveda novejši letnik. Kaj priporočate, tehtni razlogi...
Za odgovore se Vam zahvaljujem:-)
  • spremenilo: cordoba ()

black ice ::

Na pamet ne vem koliko so uvozne dajatve, vendar si nekje tam-tam s ceno. Glede na to, da imaš budget 6500€ glej za avtomobili s ceno max 5000€. Zakaj? Registracija in zavarovanje, velik servis in kakšno izredno popravilo (nikdar ne veš), gume pa tudi niso zastonj.

b00mer ::

Zivjo

Mislim, da ima black_ice prav..na netu imas tabele z uvoznimi dajatvami in si tam tam. Evo do the math :http://www.carina.gov.si/si/obcani/uvoz...
Po moje se za manjše budgete ne splaca, razen ce nimas kaksne veze..

Ales ::

Halo, carine ni. Slovenija in Nemčija sta v EU, ne gre za uvoz iz tretjih držav. Plača se le DMV in okoljska dajatev.

Pravi link za ta primer je: http://www.carina.gov.si/si/obcani/naku...

harmony ::

@black_ICE
Ni res, da si tam tam. 6500€ pri nas in v Nemciji 3800€ = razlike 2700€

Za 700€ bo placal se davka in novo homologacijo mogoce 200€ pa mu se zmeraj ostane krepko cez 1500€.

#000000 ::

Vedno se splača, ker dobiš avto ki nima prevrtenih kilometrov (če pa jih ima prodajalec tega ne sme zamolčati) za cca 2000 evrov kot je nekdo že povedal.

Najbolj važno pa je da se dobro počutiš, ker nisi dal teh cca 2 jurja nobeni lopovski firmi ali posamezniku pri nas, ampak imaš pokrite servise za vsaj dve leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

black ice ::

Na zacetku posta sem omenil, da ne vem kako je z DMV in okoljskimi dajatvami. Ce drzi kar pravi harmony, potem go for it.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz Nemčije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6432834 (1861) korenje3
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524311 (4382) benjaminp
»

Uvoz avtomobila iz Združenih Arabskih Emiratov

Oddelek: Loža
199183 (8341) šernk

CARINA

Oddelek: Loža
213443 (2013) Tilen
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910071 (9136) Princo22

Več podobnih tem