» »

Poliranje žarometov z zbono pasto

Poliranje žarometov z zbono pasto

MrStein ::

...preverjeno deluje.

Uporabil sem Aquafresh 3 (veliko preveč, za eno luč je dovolj količina kot za ščetkanje zob) na vlažni krpici, prej opral žaromet.

Dovolj je že minutka drgnjenja (pa nič močno ni treba pritiskati).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Klemzz ::

Slike, prej/potem?

radmannsdorf ::

pics or it didn't happen

Roadkill ::



Neverjento!

Aja... ali pa ne. Zobna pasta = polirna pasta.
Tako da če se že spravljaš nad žaromete obstajajo bolj primerne polirne paste.

Ampak ker je zobna poceni in vedno doma, lahko uporabiš tudi to.

The more you know!
Ü

kixs ::

Nic novega ;)

MrStein ::

Klemzz je izjavil:

Slike, prej/potem?

Če uspem jutri (samo "potem", ampak namerno sem spoliral le del, ravno zato, da se vidi razlika, mene je tudi zanimalo).

PS: Glede paste, nimam pojma, koliko pripomore zobna pasta. Sem jo pač uporabil in poročam o rezultatu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Isotropic ::

vprasanje je, kuk cajta bo vzdrzalo

Klemzz ::

Problem je UV zaščita, toj to.

Invictus ::

Če imaš star avto, je to povsem dobra metoda da izboljšaš svetilnost žarometov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

Evo slike...

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vikking ::

Pomembna je tudi vrsta plastike (beri trdota/gostota). Potem je treba razumeti, da je na vseh žarometih tovarniško nanešen lak (UV zaščita). Ker sama plastika je "dokaj" porozna ter zelo dovzetna za UV svetlobo. Za različna vozila se dela v različnih tovarnah tako plastika (različna kvaliteta), kot potem je tudi različna kvaliteta laka na žarometih.
Vendar tudi s časoma zaščitni lak lahko razpade (napoka, rumeni, se lušči, nastajajo lise, postaja moten...).

Sploh pa če bi z brusnim papirjem odnesel dol zaščitni lak (potreba zaradi globljih poškodb)). Potem bi ti s to tvojo zobno pasto lahko drgnil cel teden pa ne bi bilo nobenega efekta.

Drugače pa obstoja optimum opticoat 2.0 zaščita pred UV, posebej za žaromete (takorekoč trajna). Nekateri žarometi so zelo dovzetni ko odnesemo lak in lahko dobimo rumenenje nazaj v parih mesecih. Pri kvalitetnih pa lahko imamo mir precej časa.
Drugače pri slabem poliranju (če smo predtem zbrusili žaromete), pa začnejo postajati motni.

Kako nisi nič spoliral (bolj lahko rečem da si "globinsko" sčistil žaromete) iz vseh mikro prask si potegnil umazanijo. Pa prikazuje tvoja kvalitetna slika, cel žaromet poln mikro prask. Pa predvidevam da so te praske manj globoke kot jih narediš z 2000 brusnim paprijem.

Recimo spodaj obnovljeni žarometi, sem začel z brusnim papirjem 1000 (ni bilo potrebe za nižjo granulacijo, ni bilo globokih poškodb), nato 1500, končal z 2000. Poliranje z grobo polirno pasto (2x) uporabljena ovčka, poliranje z fino polirno pasto, uporabljena srednja trdota gobice. Na koncu osnovna zaščita. Po 1 letu se je vozilo prodalo, tako da nevem kakšno je stanje le-teh sedaj.




Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

MrStein ::

Vikking je izjavil:


Drugače pa obstoja optimum opticoat 2.0 zaščita pred UV, posebej za žaromete (takorekoč trajna).
...
Na koncu osnovna zaščita. Po 1 letu se je vozilo prodalo, tako da nevem kakšno je stanje le-teh sedaj.

Zaščitil si z omenjenim optimum opticoat 2.0 ?
Se dobi v vsakem Spar-u ali kje drugje?

PS: Slike si narobe vnesel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vikking ::

Ne nisem zaščiti z opticoat lens. Predrago . Zaščitil sem kar z sealantom, itak ga na 6 mesecu nanašam na celotno vozilo, pa še malo fašejo žarometi zaščite :)

Profesionalna kvalitetna čistila, zaščita, polirne paste in ves pribor, pa dobiš vsake toliko časa če kupiš tanajbolj poceni 5kg pralni prašek (pa je zraven priložen komplet za čiščenje in nego 5-ih vozil).

dodajam slike (ka vem kaj se je zgodilo z linki zgoraj).



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pasta za poliranje - luči

Oddelek: Na cesti
488835 (6474) m0LN4r
»

Poliranje vetrobranskega stekla

Oddelek: Na cesti
4724312 (10110) Smartydug
»

Poliranje stekel na žarometih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7725327 (19813) RED_line
»

Spoliral sem luči, kaj sedaj?

Oddelek: Na cesti
103511 (3151) SeMiNeSanja
»

Praske na CD-romu

Oddelek: Pomoč in nasveti
172477 (2241) Jeebs

Več podobnih tem