» »

nVidia Maxwell

nVidia Maxwell

««
24 / 26
»»

Dr_M ::

Obnasas se ze, kot en 8 letni mulcek. Pri vecini tvojih postih clovek ne ve, ali bi se smejal ali zjokal.
Zgleda tako, kot da si cisto nov v svetu racunalnikov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Spock83 ()

D3m ::

Here we go again. Spet ta šit o porabi PC-ja. ;((
|HP EliteBook|R5 6650U|

RejZoR ::

hojnikb je izjavil:

Srsly, a ti to men kot da sem nek 8 letni mulček?

Iz tvojga komentiranja ti včasih še tolk nebi dal.


Ker tvoji pa so seveda absolutni višek kvalitete, informacij in logike. Sure dude. Zdej pa hitro odskakljaj po novo GTX 980, da začneš z elektriko varčevat že danes. Vsak dan šteje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Srsly, a ti to men kot da sem nek 8 letni mulček?

Iz tvojga komentiranja ti včasih še tolk nebi dal.


Ker tvoji pa so seveda absolutni višek kvalitete, informacij in logike. Sure dude. Zdej pa hitro odskakljaj po novo GTX 980, da začneš z elektriko varčevat že danes. Vsak dan šteje.

imam za take namene precej bolj varčen setup (face it, zmogljiv stroj pač nerabiš skos) :)

Sploh pa še vedno nisi dojel, da vso to nabijanje okol porabe ni samo zato, da imaš nižji račun na elektriki. Je okol tega še mnogo več (glej prejšni post).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Spock83 ::

Dr_M je izjavil:

Obnasas se ze, kot en 8 letni mulcek. Pri vecini tvojih postih clovek ne ve, ali bi se smejal ali zjokal.
Zgleda tako, kot da si cisto nov v svetu racunalnikov.


Sorry stisnil sem nekako predlagaj izbris. Lahko to nekako vrnem?

D3m ::

Nope. Kar je je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

D3m je izjavil:

Here we go again. Spet ta šit o porabi PC-ja. ;((



Jest skoraj nikoli ne sledim raznim trendom, ampak temu pa, ker je dober in prinasa samo pluse in nobenih minusov. Ce ti pa debata o tem ni vsec, gres pa se vedno kam drugam trollat.

RejZoR ::

hojnikb je izjavil:

RejZoR je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Srsly, a ti to men kot da sem nek 8 letni mulček?

Iz tvojga komentiranja ti včasih še tolk nebi dal.


Ker tvoji pa so seveda absolutni višek kvalitete, informacij in logike. Sure dude. Zdej pa hitro odskakljaj po novo GTX 980, da začneš z elektriko varčevat že danes. Vsak dan šteje.

imam za take namene precej bolj varčen setup (face it, zmogljiv stroj pač nerabiš skos) :)

Sploh pa še vedno nisi dojel, da vso to nabijanje okol porabe ni samo zato, da imaš nižji račun na elektriki. Je okol tega še mnogo več (glej prejšni post).


Kaj pa? Glasnost? Gretje? Imam močno navito HD7950 (ki ni neki ekstra varčna), ki sem ji ročno spremenil BIOS, da ima TDP do 250W, overvoltana in zbasana v miniATX ohišju za radiatorjem od procesorja, 2cm nad dnom ohišja čist zraven napajalnika. Pa jo med gamingom komaj kaj slišim, z ventilatorji ohišja na najnižjih obratih. Skratka nepotrebno kompliciranje... Kupiš tako z dobrim coolerjem, pa te en drek briga vse povezano s toploto...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

vilonja ::

Mene pa zanima, ali več kot ima grafična cuda cores, bolje se obnese pri exportiranju npr. v preimerju

D3m ::

Dr_M je izjavil:

D3m je izjavil:

Here we go again. Spet ta šit o porabi PC-ja. ;((



Jest skoraj nikoli ne sledim raznim trendom, ampak temu pa, ker je dober in prinasa samo pluse in nobenih minusov. Ce ti pa debata o tem ni vsec, gres pa se vedno kam drugam trollat.


A sedaj boš pa surlo potegnil?
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Tu poteka debata o arhitekturi in ne o tem kako ti igraš pa navijaš kompe.

Žal brez nižanja tdpja ni razvoja. Nočem pa imet Mugena na grafični in grafa mora bit narjena tudi tako, da zadovolji vse druge poleg tebe z različnimi okusi z rezervo.
Mora delat normalno tudi poleti na 35C in tako naprej.

- In če imam jaz komp zaprt v omaro, me še kako briga kolko toplote ustvari, da mi v omaro ni treba vrtat luknje.
- Zelo rad igram tudi zvečer s slušalkami in se v enosobni garsonjeri nahaja druga oseba katero hrup moti.
- V študentskem domu bi te tut kmal fuknal, če bi tulil ti tam s svojo grafično, ko se drug uči al spi.
- Pravtako bi te pretepli, če bi poleti grel sobo s svojim kaloriferjem.

In ja, če imam na voljo grafično s katero si lahko sestavim tiho, hladno kišto in hkrati zmogljivo hvala bogu.

Takoj žrtvujem 10% performancain plačam mal več, če mi nardijo Pasivno 970 in pasivnega xeona.

vilonja je izjavil:

Mene pa zanima, ali več kot ima grafična cuda cores, bolje se obnese pri exportiranju npr. v preimerju

Lej človek, na travniku imaš že delujoč premiere CS 2014 in lahko uporabljaš tudi opencl.

Če pa še vedno neveš katero grafično bi kupil, kupi obe pa sprobaj in tisto kera ti ni všeč pošlješ v roku 15dni nazaj v trgovino.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Kupiš tako z dobrim coolerjem, pa te en drek briga vse povezano s toploto...

S takim attitudom dobiš potem kartice tima 290X, 295X2 in podobno iz prejšnih generacij (*khm* 480GTX *khm*)
#brezpodpisa

Dr_M ::

Sej ce zivis blizu kaksnega zajetja, si lahko naredis svojo elektrarno, pa se vodo za hlajenje imas :>

FlyingBee ::

hehe, vidim, da še vedno dela probleme p/W, očitno D3m in kolegi ne vedo zakaj so proti nvidii

medenko ::

Če pa še vedno neveš katero grafično bi kupil, kupi obe pa sprobaj in tisto kera ti ni všeč pošlješ v roku 15dni nazaj v trgovino.

trgovine imajo take kupce zelo rade, sploh naslednji kupec potem jok in stok "zakaj je pa on dobil odprto embalažo"...

gddr85 ::

pač lahko mal znižajo ceno za odprto embalažo

Boobiz ::

Rejzor trolla. Must be. Ne moreš bit tolk trd drgač.

Anyway, stop this shit in se vrnite na temo, da bo kej za brat.
I'm drunk, what's your excuse?

FlyingBee ::

če komu plačevanje elektrike predstavlja edino pomembnost, mu bo mogoče ob pogledu na zadnji graf s temperaturami mogoče kaj več na um padlo http://www.legionhardware.com/articles_...

D3m ::

Ćakamo na 100 Watt full consumption elite grafe. 8-)
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

že maš to v prenosnikih :)
#brezpodpisa

D3m ::

A zdaj boš pa še prenosnike v to temo mešal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

sj ni tema samo o desktop maxwellih :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Torej le niste tako űber mahnjeni na PC, kot sem s prva mislil. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

RejZoR ::

FlyingBee je izjavil:

če komu plačevanje elektrike predstavlja edino pomembnost, mu bo mogoče ob pogledu na zadnji graf s temperaturami mogoče kaj več na um padlo http://www.legionhardware.com/articles_...


Povsem brezvezen graf, ker ne vemo baseline temperature okolice. Zato pa resni testerji navajajo delta vrednosti in ne absolutne. Ker je potem informacija o temperaturi okolice irelevantna. Pa primerjat grafično z WindForce3X coolerjem (kar G1 vsekakor je) s stock coolerji oz nespecificiranimi pri drugih je naravnost smešno. Kot bi primerjal ananas in mandarine, ne samo jabolka in hruške. In iz tega potem delal neke zaključke.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m ::

Evo fantje.
Najbolj varčni PC v moji bajti. Priklopljen na 68W adapter in avtonomijo 4 ure po izklopu iz vtičnice.

Investicija/kupljeno za 270EUR. 8-)

P.S.
Imam še enga, ki je še bolj varčen ampak ne vem če Android 4.2.2. sploh sodi v ta kontekst.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

theBill ::

FlyingBee je izjavil:

če komu plačevanje elektrike predstavlja edino pomembnost, mu bo mogoče ob pogledu na zadnji graf s temperaturami mogoče kaj več na um padlo http://www.legionhardware.com/articles_...

Res odlična in merodajna primerjava, primerjajo temperature referenčnih R9 290/290X z Gigabyte GTX 970/980 z Windforce hladilnikom.

R9 290/290X z Sapphire Tri-X ali Powercolor PCS+ hladilnikom je po temperaturah čisto primerljiva z nereferenčnimi GTX 970/980.

RejZoR ::

Radeon R9-290X WindForce3X

Temperatura:
http://www.guru3d.com/articles_pages/gi...

Glasnost:
http://www.guru3d.com/articles_pages/gi...

V idle 3°C razlike in v full load 10°C razlike. Glasnost v uber načinu je 37dB. Sounds about normal to me...

EDIT:
Je pa itaq zdele taka situacija, da če iščeš novo grafo ne boš šel kupovat dražje in slabše R9-290X. Če bi se jo dobilo za 300 EUR, pa bi mogoče celo razmislil. GTX 970 so pri nas vglavnem vse čez 350 EUR oz raje 400+...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Dr_M ::

Se pravi, z enakim hladilnikom je 290x pri enaki glasnosti za 20°C bolj vroca, kot GTX980, v load. Huh.

RejZoR ::

Od kdaj je delta med 61°C in 73°C enaka 20°C ? Si šprical matematiko?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Mogoce pa ti rabis nova ocala.
Razlika 20°C je med 64°C in 84°C.
Moja matematika je kar uredu, hvala lepa.

RejZoR ::

Seveda, ker teb tko bolj paše in ne zato ker je smiselno. Samo ne vem zakaj bi uporabljal Quiet mode, če pa je glasnost v Uber in Quiet popolnoma enaka, 37dB. Aja zato ker teb tko paše... In pol čez mene pljuvate da bluzim, sem pa edini, ki (yet again) razmišljam logično. Za razliko od nekaterih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Dr_M ::

Lej, sej ni panike. Ce bi 980 spravil na 42dB, bi prisel pod 60°C. Pa ne zato, ker meni tako pase.
Prej kot se bos sprijaznil, da AMD nima za burek zadnje case, pa nehal zagovarjat ta krs, prej bos nehal bluzit. Tvoja logika je ravno ene toliko uporabna, kot crknjen konj na konjskih dirkah.

Aja, pa se enkrat, kupi si nova ocala. Prosim.
37dB je v idle, load je pa malo visji, 42dB za uber mode. Pa ne ker meni tako pase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

D3m ::

Zadnje čase? Torej gledate nvidi čez prste če slučajno zajebe?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Kdaj pa so zajebal? Cisto prvi fermi? Ja so ga, zato pa sem sel na ATI takrat, ker so bluzil. Potem pa nic vec.

54j0 ::

Na koliko % je ventilator, ko doseže najvišjo temperaturo? Moja windforce gtx 680 doseže 60-64 stopinj (odvisno od letnega časa) pri 40 - 45 % hitrosti ventilatorjev (še vedno zelo tiha).

Naročil sem gigabyte g1 970. Žal sem zamudil zalogo in bo tu šele v 8-10 dneh :\. Ko prispe, lahko naredim par testov, da jih primerjamo...

Btw, gigabyte je pričel dobavljati "oskubljeno" verzijo svoje gtx 970, brez "g1" brand-a. Kartica je brez backplate-a in okoli 80MHz počasnejša od g1... Omenim, ker sem moral spreminjati naročilo, saj sta kartici v katalogih, na prvi pogled, enaki - v mnogih primerih z isto ceno!.

oo7 ::

Shadow of Mordor sem igral 1 uro vse nastavitve na high na resoluciji 1920x1200 in je bila maximalna temparatura 66c
Pri drugih igrah, ki sem jih igral s to kartico je bilo pa max 65c

gddr85 ::

a to imaš gtx 970, katera firma?

hojnikb ::

Dr_M je izjavil:

Kdaj pa so zajebal? Cisto prvi fermi? Ja so ga, zato pa sem sel na ATI takrat, ker so bluzil. Potem pa nic vec.

mah, naslednje varjante so ble čist kul potem (460gtx recimo)
#brezpodpisa

oo7 ::

gddr85 je izjavil:

a to imaš gtx 970, katera firma?


Msi Gtx 970

FlyingBee ::

oo7 je izjavil:

Shadow of Mordor sem igral 1 uro vse nastavitve na high na resoluciji 1920x1200 in je bila maximalna temparatura 66c
Pri drugih igrah, ki sem jih igral s to kartico je bilo pa max 65c

res je, samo en podatek ne pove dovolj, zato imamo p/W, db/rpm, temp/rpm ...

ABX ::

Še en review za MSI GeForce GTX 970 GAMING 4G
http://www.hardocp.com/article/2014/09/...
Prava kartica za resne in hard core OC ki se bodo igrali z custom biosi.

Brez menjat BIOS-a si že na nivoju stock 980.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Dr_M ::

Se pravi, power limit 110% je na vseh karticah? Sej, ce so na keplerju ugotovil, kako se to modificira, bodo tudi za maxwella.

tiborrr ::

Daj Rejzor lepo te prosim, ne nabijaj. Imam vse kartice tukaj in sem velik AMD fan, ampak to kar ti nakladaš je pa za v anale ST.

Dr_M: Power limit se odstrani z brickanjem obem shuntov zraven PCIe konektorjev. Če vežeš vzporedno 5mOhm čez shunt bo javil 5x manjši tok (A). Najbolje je kar z srebrnim lakom potegnit čez, ampak potem pazi pri voltmodih, ker ni več nobene OCP zaščite (ki je roko na srce v večini primerov ne potrebuješ).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

dzinks63 ::

Pobrisan offtopic

mihec87 ::

Face it gtx970 je močno zamešala štrene v tem razredu in če nebojo začele padat cene bo tudi sekala glave

D3m ::

Če kopuješ nov PC potlej ja. Drugače ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

theBill ::

GTX970 za tiste, ki imajo nereferenčno R9 290/290X ni upgrade, je bolj sidestep.

mihec87 ::

Nakup r9 285x/290 je trenutno ob teh cenah nesmiseln..Če ravno nisi freak ko more met vse najnovejše menjava res nima nekega smisla(oz če dobiš dober keš za r9 280x/290-dobiš z 970 malo boosta,manjšo porabo,manj gretja itd.)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

theBill ::

Če kupuješ novo, pa sploh ni za razmišljat, GTX970 all the way.

chucki ::

R9 280x iz bolhe je all the way.. price/performance
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch
««
24 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Strojna oprema
1425171046 (120937) D3m
»

AMD napovedal družino Polaris v 14-nm FinFET (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5413325 (11212) m0LN4r
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50776828 (6504) PredatorX
»

Novi AMD-jevi čipi R9 3xx (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
16738770 (30457) m0LN4r

Več podobnih tem