» »

Imam en problem z Radeonom 64 DDr.

Imam en problem z Radeonom 64 DDr.

Tito ::

Imam plato Epox 8rda+ in Radeona 64 DDR VIVO. Do sedaj je delalo odlično na vodilu 212 MHZ in voltaži 2.025. Vendar pred enim tednom, se mi je kar naenkrat začela mašina sesuvat. In to ne na običajen način, ampak so se na zaslonu pojavlile raznobarvne črte, zvok pa se je nekaj sekund še nadaljeval nato pa začel ponavljati. ČE FSB spustim na 190 MHZ in voltažo pod 1.90 stvar začne normalno delat, če pa zvečam FSB ali Voltažo pa se začne sesuvat (tudi če je CPU čisto odvit). Najbol me čudi FSB, ki je pri teh platah zaklenjen na fiksni FSB. Kaj je lahko narobe, ali je kaj narobe z grafikuljo (v to dvomim), ali pa ima matična probleme z voltažo? Pozabil sem še povedati, da sem vstavil staro PCI grafično kartico in je pomagalo FSB je šel celo malo višje na 214 in voltaža prav tako. Vprašanje pa je, ali Radeon pokuri toliko več energije, da matični zmanka elektrike (morda se kaj pregreva). Ali pa Radeonu pohajajo moči?

  • spremenil: Tito ()

Dr_M ::

na NF2 platah je PCI zaklenjen na 33mhz, agp pa lahko nastavljas od 50 do 100mhz, neodvisno od FSB. dost jasno?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tito ::

Jasno kot beli dan! Iz tehnične plati sem že vse probal samo še mal hladilnih rebr bom nalepu na plato...

Drgač pa so vzroki zgleda paranormalni:D

Tito ::

Ne nič se ne pregreva... Probelm pa tudi ni FSB. FSB je problematičen le, ke moram ob povečanju FSB ja povečat tudi voltažo ramu... Tako da je sedaj problem da ob povečanju katerekoli voltaže se pojavijo črte na zaslonu? Kaj bi lahko bilo, ne vem!;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016351 (4542) Pyr0Beast
»

navijanje bartona 2500+

Oddelek: Navijanje
412004 (1212) george141
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231721 (18548) OwcA
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658661 (6386) Zoidberg
»

FSB

Oddelek: Navijanje
161351 (1098) asPeteR

Več podobnih tem