» »

ne pravilno delovanje ekrana- priložena slika

ne pravilno delovanje ekrana- priložena slika

macoom ::

pozdrav

Prenosnik je bil pred cca. letom dni na servisu zaradi pojavljanja nepravilnosti na zaslonu, vendar očitno neuspešno, saj se je problem ponovil.
Občasno se na zaslonu pojavijo nepravilnosti (kvadratki) ali pa se zaslon razdeli na dva dela.

Zanima me, če kdo ve kaj bi bilo narobe?
slika: pics.si/?pm=8VLH
  • spremenil: macoom ()

shadeX ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

macoom ::

hvala

Seljak ::

Nesi nazaj na servis. To se mi še ni zgodilo.

macoom ::

pomoje ni vredno popravjat...
a je možno da je grafična v piz...

Good Guy ::

Občasno se na zaslonu pojavijo nepravilnosti (kvadratki) ali pa se zaslon razdeli na dva dela.


grafika v okvari.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Jupito ::

Jaz sem imel podobno težavo z intelovo grafiko, vendar je kmalu po pojavu "prelomljenega ekrana" (do 10 sek) še zmrznil. Problem je bil ram slot, ki je bil umazan še od proizvodnje - po čiščenju kontaktov z isopropanolom je bilo vse ok.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

fujtajksel ::

A v Safe mofe gre bp?

macoom ::

ja gre v safe mode, zakaj?

@Jupito.. da bi bila tu tudi ta težava, kdo bi mi lahko to očistil, servis bi verjetno računal 100€.. sam ne upam podirat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: macoom ()

ST-777 ::

@macoom, poglej v manual za tvoj prenosnik, morda je dostop do ramov enostaven.

macoom ::

bom pogledal.. samo sem malo skeptičen da bi bilo to.. je pa res čudno ker je biv leto nazaj na servisu in je do zdaj delav brez težav.. tako da nevem kaj so takrat ' popravili '
možno da so kaj popucali? :D

Nummy ::

Lahko je (po enostavnosti popravila naprej):

-slabi RAM kontakti - preveri in očisti če lahko
-slabi kontakti monitorja oz. ekrana - zanič panti. Odvisno od modela, pri nekaterih nemogoče popraviti in zelo zelo drago če se že da, pri nekaterih zelo enostavno in poceni.
-šlo krmilno vezje display-a - tu je popravilo dokaj enostavno, vendar ni nujno da bo poceni.
-grafična šla v maloro - če je malo starejši prenosnik, boš bolje anredil z nakupm novega prenosnika. Prvič ni nujno, da se da grafika sploh zamenjati, če pa se že da, pa so ponavadi preklemano drage ali pa se jih dobi zelo zelo težko, še posebej tiste taprave, ki pašejo notri oz. enake originalu.
-display šel v maloro - zelo zelo drago popravilo, saj je ponavadi display najdražji del prenosnika, poleg tega za določene modele dokaj težko dobiti nov ekran, če pa ga že dobiš dobiš rabljenega in po možnosti z malim morjem mrtvih pixlov.

fujtajksel ::

macoom je izjavil:

ja gre v safe mode, zakaj?



Slučajno imam podoben problem, črtice čez ekran že ppri bios ekranu na začetku, restart po preklopu grafike ob zagonu, ampak v safe mode potem izgleda čisto ok. Se mi zdi da je se je odpulilo grafi. V Safe modu sem odinstaliral display driver in zdaj se zažene normalno, edino max resolucije ne doseže in aspect ratio je malo kiksnjen ker je wide ekran.

A kdo meni da je pri takih simptomih lahko krivo kaj drugega kot grafa?

Nummy ::

fujtajksel je izjavil:

macoom je izjavil:

ja gre v safe mode, zakaj?



Slučajno imam podoben problem, črtice čez ekran že ppri bios ekranu na začetku, restart po preklopu grafike ob zagonu, ampak v safe mode potem izgleda čisto ok. Se mi zdi da je se je odpulilo grafi. V Safe modu sem odinstaliral display driver in zdaj se zažene normalno, edino max resolucije ne doseže in aspect ratio je malo kiksnjen ker je wide ekran.

A kdo meni da je pri takih simptomih lahko krivo kaj drugega kot grafa?

99% grafa zanič.

macoom ::

nisem vedel da dela ram tudi vlogo pri sliki :) kaj bi dal da je samo ram za spucat.. ker čudno ko je prišel iz servisa je eno leto delal normalno.. nevem kaj so takrat naredili, mislim pa da menjali niso nič.. po tem je dosot možnosti da so rami za očistit?

prenosnik je star 4 leta je gamerski ima NVIDIA GeForce 9800m GTX 1GB GDDR3 grafično.. hvala vsem za pomoč-svetovanje :)

Nummy ::

macoom je izjavil:

nisem vedel da dela ram tudi vlogo pri sliki :) kaj bi dal da je samo ram za spucat.. ker čudno ko je prišel iz servisa je eno leto delal normalno.. nevem kaj so takrat naredili, mislim pa da menjali niso nič.. po tem je dosot možnosti da so rami za očistit?

prenosnik je star 4 leta je gamerski ima NVIDIA GeForce 9800m GTX 1GB GDDR3 grafično.. hvala vsem za pomoč-svetovanje :)


Pri prenosnikih je dostikrat tako, da si grafična in procesor delita ves sistemski pomnilnik oz. je del sistemskega pomnilnika namenjenega grafični. Že pri navadnem računalniku je ponavadi tako, da če imaš dovolj RAM-a, OS dodeli nekaj RAM-a kot cache za grafiko in posledično potem directX pokaže da ima grafična na voljo več RAM-a, kot ga ima prilotanega gor. Recimo jaz imam grafično z 2GB in 16GB sistemskega RAM-a, windows-i sami dodajo še 2GB od sistemskega RAM-a, za cache grafike.

In ponavadi se ne čistijo RAM-i sami, ampak priključki, samo če eno leto nisi nič jemal notri ali ven nebi smel bit problem v kontaktih, tako da močno dvomim da je težava tu. Probaj še malo pri pantih pritisniti pa pri spodnjem delu monitorja (bolj nežno), in če se kaj spremeni slika, so lahko slabi konktakti tam (zadeva ne deluje na vseh prenonikih).

macoom ::

Vredu nummy!

Kakšna pa je možnost da bi bila matična uržah?
Preveril bom RAM in pa spodnji del monitorja. ( poročam kakšno bo stanje )
Tudi ko ne delam na računalniku in ga ne tikam se slika po nekem času delovanja vrže v takšno stanje, bi bili vseeno lahko panti?
hmmm, tole bo uganka, lahko je zanemarljivo lahko je pa pov računalnika fuč :D

Good Guy ::

Imaš ločeno grafiko torej tukaj čistiti kontakte je brezpredmetno.

menjaj grafiko oz kupi drug prenosnik.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Frenckie ::

Poskusi znižati resolucijo na grafiki.
A si kaj posodabljal grafični gonilnik?

Nummy ::

macoom je izjavil:

Vredu nummy!

Kakšna pa je možnost da bi bila matična uržah?
Preveril bom RAM in pa spodnji del monitorja. ( poročam kakšno bo stanje )
Tudi ko ne delam na računalniku in ga ne tikam se slika po nekem času delovanja vrže v takšno stanje, bi bili vseeno lahko panti?
hmmm, tole bo uganka, lahko je zanemarljivo lahko je pa pov računalnika fuč :D


Možno da se zadeva tudi pregreva, preveri tudi temperature, lahko da je defekten samo en del RAM-a na grafični. Probaj par stvari, preveri temperature, drugače pa nesi na servis. Takole preko interneta ugibati je brezveze. Tam boš dal nekaj malega ali pa ti celo naredijo diagnostiko zastonj in ti povejo kako pa kaj. Potem se pa sam odločiš, ali se ti splača menjati kar je pokvarjeno ali ne.

Punca je imela prenosnik, in smo 2x menjali grafično, tatretja je bila predraga in se nismo šli več teh hecov. Je pa res, da je imela tudi probleme s pregrevanjem, panti in potem posledično grafično. Skratka, vredno je kupiti prenosnik za 500€ dražje in ima dobre pante in ohišje, kot pa nekaj poceni pa čeprav ima lahko cenejši boljšo konfiguracijo. Plastični panti so no-go oz. do sedaj sem videl samo na alienware, macbook-ih, toshibi in lenovo prenosnikih, da so imeli vredu pante. Vse ostalo je plastik bombastik pri veliki večini (aja pa za dell sem slišu da so tud ok, samo nisem še držal nobenega konkretno v rokah).
HP-ja, prestigio in podobnih jajc se izogibaj, prav tako poceni modelov toshiba-e.
Veliko prenosnikov ima notri dobre grafične akrtice in potem ko greš špilat kak špil gor se vsa zadeva kar stopi od vročine oz. ponavadi kaj crkne, pa tudi če uporabljaš spodaj dodatni hladilnik.

macoom ::

Frencike, nič nisem gonilnikov posodabljal..

Nummy, pregreva se pa nič je mrzu ko špricer sem tudi v programu AIDA64 preveril stanje...diagnostiko bi bilo pametno preverit.

Good guy, rad bi ugotovil kje tiči problem, saj bo mogče kdaj nekomu to tudi koristilo kar zdej debatiramo.. če popravilo ne bi bilo drago bi popravil, zadnja možnost pa je nakup novega.

Grafična je NVIDIA GeForce 9800m GTX 1GB GDDR3.. če jo ima kdo za prodat delujočo jo kupim, ali pa podobno ki bo ustrezala prenosniku ( če je to težava )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: macoom ()

#000000 ::

Grafika 99%

ST-777 ::

@macoom, če je grafična pokvarjena, se ti bolj splača kupiti pri firmi rabljen prenosnik z grafično NVIDIA Quadro NVS 160M, ki z licenčnim OS in 6 mesečno garancijo stane le 264 €. Če igraš bolj zahtevne igre, pa kupi dražjega.

"NVIDIA Quadro NVS 160M ... The gaming performance should be similar to the GeForce 9300M GS and therefore only suited for less demanding games" http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-Qua...

macoom ::

tole mamo mi: http://www.notebookcheck.net/Review-myS...
a se sploh da grafo menat :| jz sm amater v tem svetu računalništva :)

fujtajksel ::

Nummy je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

macoom je izjavil:

ja gre v safe mode, zakaj?



Slučajno imam podoben problem, črtice čez ekran že ppri bios ekranu na začetku, restart po preklopu grafike ob zagonu, ampak v safe mode potem izgleda čisto ok. Se mi zdi da je se je odpulilo grafi. V Safe modu sem odinstaliral display driver in zdaj se zažene normalno, edino max resolucije ne doseže in aspect ratio je malo kiksnjen ker je wide ekran.

A kdo meni da je pri takih simptomih lahko krivo kaj drugega kot grafa?

99% grafa zanič.


Edino tole z deljenim ramom mi je dalo še malo mislit, če je res grafa. Namreč je hec da je črtkast ekran že na začetku v biosu in pri nalaganju windowsow, tam menda grafa še ni aktivna?
Potem pa je po preklopu grafike z driverjem padlo ven, v safe modeu in zdaj tudi v normali z deinstaliranim driverjem pa je OK (čeprav sem in tja ob kakšnem preklopu žmrkne tisti črtkasti vzorec).
Imam ATI Mobility Radeon X700, če prav zastopim 128MB VRAM + shared 128MB (HyperMemory),
Tashiba Satellite M60-159.
A tale "shared" je del glavnega RAMa ali je video ram za "legacy video" ločen?

Nummy ::

fujtajksel je izjavil:

Nummy je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

macoom je izjavil:

ja gre v safe mode, zakaj?



Slučajno imam podoben problem, črtice čez ekran že ppri bios ekranu na začetku, restart po preklopu grafike ob zagonu, ampak v safe mode potem izgleda čisto ok. Se mi zdi da je se je odpulilo grafi. V Safe modu sem odinstaliral display driver in zdaj se zažene normalno, edino max resolucije ne doseže in aspect ratio je malo kiksnjen ker je wide ekran.

A kdo meni da je pri takih simptomih lahko krivo kaj drugega kot grafa?

99% grafa zanič.


Edino tole z deljenim ramom mi je dalo še malo mislit, če je res grafa. Namreč je hec da je črtkast ekran že na začetku v biosu in pri nalaganju windowsow, tam menda grafa še ni aktivna?
Potem pa je po preklopu grafike z driverjem padlo ven, v safe modeu in zdaj tudi v normali z deinstaliranim driverjem pa je OK (čeprav sem in tja ob kakšnem preklopu žmrkne tisti črtkasti vzorec).
Imam ATI Mobility Radeon X700, če prav zastopim 128MB VRAM + shared 128MB (HyperMemory),
Tashiba Satellite M60-159.
A tale "shared" je del glavnega RAMa ali je video ram za "legacy video" ločen?


Zdej tkole je: če ima grafa svoj VRAM, potem imaš ponavadi en del sistemskega RAM-a kot cache, ampak če ga sistem rabi, ga lahko ponuca, torej če imaš 1GB grafično in 8GB sistemskega, bo dal sistem še 1GB za cache, ampak če ga boš rabil, ga boš lahko ponucal in v winsih prav tako vidiš vseh 8GB.
Če pa imaš integrirano grafiko oz. grafiko brez lastnega VRAM-a, pa del sistemskega RAM-a rezervira za sebe in ga ti ne moreš več uporabljati in ti v winsih prav tako pokaže zmanjšano vrednost RAM-a, npr: 7,5GB, pa čeprav imaš 8GB notri.
Pa VRAM oz. RAM rezervirtan za grafiko je vedno v naslovnem prostoru sistemskega RAM-a, zato na 32-bitnem sistemu vidiš tudi manj rama pa čeprav ima recimo grafična svoj VRAM (se zmanjša dostopna količina sistemskega pomnilnika za velikost VRAM-a).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

fujtajksel ::

Nummy je izjavil:

fujtajksel je izjavil:


Edino tole z deljenim ramom mi je dalo še malo mislit, če je res grafa. Namreč je hec da je črtkast ekran že na začetku v biosu in pri nalaganju windowsow, tam menda grafa še ni aktivna?
Potem pa je po preklopu grafike z driverjem padlo ven, v safe modeu in zdaj tudi v normali z deinstaliranim driverjem pa je OK (čeprav sem in tja ob kakšnem preklopu žmrkne tisti črtkasti vzorec).
Imam ATI Mobility Radeon X700, če prav zastopim 128MB VRAM + shared 128MB (HyperMemory),
Tashiba Satellite M60-159.
A tale "shared" je del glavnega RAMa ali je video ram za "legacy video" ločen?


Zdej tkole je: če ima grafa svoj VRAM, potem imaš ponavadi en del sistemskega RAM-a kot cache, ampak če ga sistem rabi, ga lahko ponuca, torej če imaš 1GB grafično in 8GB sistemskega, bo dal sistem še 1GB za cache, ampak če ga boš rabil, ga boš lahko ponucal in v winsih prav tako vidiš vseh 8GB.
Če pa imaš integrirano grafiko oz. grafiko brez lastnega VRAM-a, pa del sistemskega RAM-a rezervira za sebe in ga ti ne moreš več uporabljati in ti v winsih prav tako pokaže zmanjšano vrednost RAM-a, npr: 7,5GB, pa čeprav imaš 8GB notri.
Pa VRAM oz. RAM rezervirtan za grafiko je vedno v naslovnem prostoru sistemskega RAM-a, zato na 32-bitnem sistemu vidiš tudi manj rama pa čeprav ima recimo grafična svoj VRAM (se zmanjša dostopna količina sistemskega pomnilnika za velikost VRAM-a).


Mislim, poganjam memtest, zaenkrat nič videt narobe, ampak mdr piše:
Testing: 1024K - 1535M 1534M of 1535M
A bi bilo mogoče da se problematični kos rama ne testira?
Btw med bootanjem in v BIOS menuju je zaslon črtkast, v memtestu (alfanumerični prikaz) pa spet ne...

Nummy ::

fujtajksel je izjavil:

Nummy je izjavil:

fujtajksel je izjavil:


Edino tole z deljenim ramom mi je dalo še malo mislit, če je res grafa. Namreč je hec da je črtkast ekran že na začetku v biosu in pri nalaganju windowsow, tam menda grafa še ni aktivna?
Potem pa je po preklopu grafike z driverjem padlo ven, v safe modeu in zdaj tudi v normali z deinstaliranim driverjem pa je OK (čeprav sem in tja ob kakšnem preklopu žmrkne tisti črtkasti vzorec).
Imam ATI Mobility Radeon X700, če prav zastopim 128MB VRAM + shared 128MB (HyperMemory),
Tashiba Satellite M60-159.
A tale "shared" je del glavnega RAMa ali je video ram za "legacy video" ločen?


Zdej tkole je: če ima grafa svoj VRAM, potem imaš ponavadi en del sistemskega RAM-a kot cache, ampak če ga sistem rabi, ga lahko ponuca, torej če imaš 1GB grafično in 8GB sistemskega, bo dal sistem še 1GB za cache, ampak če ga boš rabil, ga boš lahko ponucal in v winsih prav tako vidiš vseh 8GB.
Če pa imaš integrirano grafiko oz. grafiko brez lastnega VRAM-a, pa del sistemskega RAM-a rezervira za sebe in ga ti ne moreš več uporabljati in ti v winsih prav tako pokaže zmanjšano vrednost RAM-a, npr: 7,5GB, pa čeprav imaš 8GB notri.
Pa VRAM oz. RAM rezervirtan za grafiko je vedno v naslovnem prostoru sistemskega RAM-a, zato na 32-bitnem sistemu vidiš tudi manj rama pa čeprav ima recimo grafična svoj VRAM (se zmanjša dostopna količina sistemskega pomnilnika za velikost VRAM-a).


Mislim, poganjam memtest, zaenkrat nič videt narobe, ampak mdr piše:
Testing: 1024K - 1535M 1534M of 1535M
A bi bilo mogoče da se problematični kos rama ne testira?
Btw med bootanjem in v BIOS menuju je zaslon črtkast, v memtestu (alfanumerični prikaz) pa spet ne...


Če je šel memtest skozi ok, potem je RAM načeloma ok. Zdej če hočeš bit res 1000% potem pustiš memtest laufat da gre ene parkrat čez, ker pri določenih testih gre samo po random celicah naokoli, pri nekaterih pa skozi vse.
Imaš mogoče UEFI BIOS? Torej tak z grafičnim vmesnikom?

fujtajksel ::

> Če je šel memtest skozi ok, potem je RAM načeloma ok. Zdej če hočeš bit res 1000% potem pustiš memtest laufat da gre ene parkrat čez, ker pri določenih testih gre samo po random celicah naokoli, pri nekaterih pa skozi vse.
Imaš mogoče UEFI BIOS? Torej tak z grafičnim vmesnikom?


Hm, za UEFI slišim prvič. Vsekakor izgleda alfanumerično.
Je pa tole zmeraj bolj smešno. Po memtestu (brez problemov) sem rebootal. Zdaj je bil alfanumerični izpis med bootanjem za spremembo čisto vredu. BIOSov meni je na prvi pogled tudi izgledal vredu, ampak ko sem se malo sprehajal po meniju so se ponekod začele čez črke pojavljat črtice. Potem so se začeli nalagat windowsi, v nekem enostavnem grafičnem načinu, in je že vse vzorčasto od črtic, pa še utripalo po malem. Potem preklopi na višjo resolucijo in je mir...

Nummy ::

fujtajksel je izjavil:

> Če je šel memtest skozi ok, potem je RAM načeloma ok. Zdej če hočeš bit res 1000% potem pustiš memtest laufat da gre ene parkrat čez, ker pri določenih testih gre samo po random celicah naokoli, pri nekaterih pa skozi vse.
Imaš mogoče UEFI BIOS? Torej tak z grafičnim vmesnikom?


Hm, za UEFI slišim prvič. Vsekakor izgleda alfanumerično.
Je pa tole zmeraj bolj smešno. Po memtestu (brez problemov) sem rebootal. Zdaj je bil alfanumerični izpis med bootanjem za spremembo čisto vredu. BIOSov meni je na prvi pogled tudi izgledal vredu, ampak ko sem se malo sprehajal po meniju so se ponekod začele čez črke pojavljat črtice. Potem so se začeli nalagat windowsi, v nekem enostavnem grafičnem načinu, in je že vse vzorčasto od črtic, pa še utripalo po malem. Potem preklopi na višjo resolucijo in je mir...


Zelo verjetno je grafična, odnesi na servis in povprašaj koliko bi prišlo popravilo.

solatko ::

Grafična je integrirana, nova plošča (ebay) ali nov računalnik. Eventualno ga daš nekomu, ki ga bo spekel (pečica - matična plošča na 300 stopinjah cca 10 minut, počasno hlajenje, nič premikanja, ravno pri teh grafikah, zelo učinkovito).

Ti to zadevo prodajaš na bolhi za 150€?
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsebina pomnilnika na grafičnih karticah pronica med aplikacijami

Oddelek: Novice / Varnost
359883 (5704) LightBit
»

AMD napovedal družino Polaris v 14-nm FinFET (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5413818 (11705) m0LN4r
»

Tožba zoper Nvidio zaradi zavajanja pri specifikacijah GTX 970 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Tožbe
15735171 (28316) CellarDoor
»

strojna okvara?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152128 (1694) Brias
»

Računalnik crknil sredi dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
182119 (1685) Duhec

Več podobnih tem