» »

Francoščina ali Nemščina ?

Francoščina ali Nemščina ?

«
1
2

dec33 ::

Pozdravljeni,

rabil bi nasvet. Rad bi se naučil enega od teh dveh jezikov, pa ne vem katerega bi izbral.

Kakšni so plusi in minusi za za znanje enega od teh jezikov?
Katerega bi vi izbrali, če bi imeli možnost izbire med tema dvema in zakaj?


Hvala za pomoč

BALAST ::

Ni važno katerega, jaz bi sicer predlagal kitajski jezik. :D
http://www.nationsonline.org/oneworld/m...
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Aston_11 ::

Za preklinjat je according to the matrix boljša francoščina. Jaz bi izbral kar oba.

dec33 ::

BALAST, je važno drugače ne bi spraševal.
Aston 11, učil se bom samo enega.

Še kdo...

black ice ::

Aston_11 je izjavil:

Za preklinjat je according to the matrix boljša francoščina. Jaz bi izbral kar oba.

Oui.
Francoscina je IMO tezja in jo priporocam ravno zaradi tega (po mojih izkusnjah jo govori razmeroma malo tujcev v primerjavi z nemscino). Najprej francoscina, nato nemscina.

Killermode ::

Kakšen poseben razlog?

cubex47 ::

Minusov pri nobenem ni.
Izbral bi nemščino. Ker bi tko lažje dobil šiht pri njim (Nem,Au) in se odselil iz te ******** drzave :)
i7 930 / R9 270X MSI Gaming Edition / 6GB Ram / X58A - UD3R / XFX 550W Core Pro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cubex47 ()

dec33 ::

Killermode
Kakšen poseben razlog?


-zaposlitvene možnosti
-študij v tujini kjer se govorita jezika

-da bom izpadel frajer pred kakšno punco:D

Aston_11 ::

dec33 je izjavil:

-da bom izpadel frajer pred kakšno punco:D
Frajer boš izpadel samo, če punca nima pojma. Take pa nočeš.

Gavran ::

Odvisno kaj želiš početi s pridobljenim znanjem. Svetovno gledano govori francoščino precej več ljudi kot nemščino (posledica kolonialne preteklosti), v Evropi (in na sploh za Slovence ki imamo ogromno stikov z nemško govorečimi državami) pa je nemščina pomembnejša.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

dec33 ::

cubex47 je izjavil:

Minusov pri nobenem ni.
Izbral bi nemščino. Ker bi tko lažje dobil šiht pri njim (Nem,Au) in se odselil iz te ******** drzave :)


Kaj pa delo v Franciji, Belgiji, zahodni Švici ?
Verjetno da ni tako dobrih možnosti zaposlitve kot v Nemčiji, Avstriji, ali pač?

cubex47 ::

dec33 je izjavil:

cubex47 je izjavil:

Minusov pri nobenem ni.
Izbral bi nemščino. Ker bi tko lažje dobil šiht pri njim (Nem,Au) in se odselil iz te ******** drzave :)


Kaj pa delo v Franciji, Belgiji, zahodni Švici ?
Verjetno da ni tako dobrih možnosti zaposlitve kot v Nemčiji, Avstriji, ali pač?


Pomoje so. Js ti pravim ,ker je Nemčija pred slabim letom iskala vec kot miljon delavcev.
Drgac pa odvisno zdej kaj si ti želiš (to je najbol pomembn) pa kje imaš možnost oz. si 100% da boš dobil šiht.
i7 930 / R9 270X MSI Gaming Edition / 6GB Ram / X58A - UD3R / XFX 550W Core Pro

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Težko je svetovati kar tako, sploh, ker ne veš, kako se ti bo v življenju zasukalo. Zato bom (povsem iz mojega, osebnega vidika) predlagal takole:

Če imaš namen potovati po svetu (predvsem po Afriki), potem ima francoščina prednost, saj je Francija imela obsežne kolonije in je zaradi tega francoščina precej razširjena. Slovensko gospodarstvo ni pretirano povezano s francoskim (poglavitna in največja izjema je Revoz), tako, da je ta razlog (uporaba francoščine v profesionalnem življenju) IMHO dokaj majhen. Prav tako mislim (francoščine ne obvladam!), da je francoščina slovnično zahtevnejša od nemščine (že zapis besed in izgovorjava zapisanega sta svojevrstna umetnost), ti pa da dobro osnovo za razumevanje ostalih romanskih jezikov (italijanščina, španščina).

Nemščina svetovnemu popotniku ni kaj posebej priročna, saj je neposredno uporabna samo v treh državah. Samo, če boš hodil dosti k sosedom po nakupe, bo nemščina kar prava. Tudi verjetnost rabe v profesionalnem življenju je velika, saj smo z nemško govorečimi državami gospodarsko kar tesno povezani.

Vrzi zadeve "na vago" in se odloči... Če pa bo tuj jezik, ki se ga boš učil, prvi tuj jezik, potem izberi angleščino, ki je praktično postala jezik svetovne komunikacije....


LP

Jože

Invictus ::

Kot neFrancoz boš precej težko dobil službo na francosko govorečem območju.

Nemci ne komplicirajo toliko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Killermode ::

Bolš da se greš učit za varilca.

Boš mel večje možnoszti z praktičnim znanjem kot pa z jezikom.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Killermode> Bolš da se greš učit za varilca.
Killermode> Boš mel večje možnoszti z praktičnim znanjem kot pa z jezikom.

To ne drži.

Z Nemščino boš imel v Sloveniji in pri severnih sosedih več možnosti za delo. S Francoščino boš lažje komuniciral z Italijani in kot so že zgoraj napisali, s prebivalci francoskih kolonij.

black ice ::

Killermode je izjavil:

Kakšen poseben razlog?

Tržna niša. ;)

mihibo5 ::

Francoščina je sicer uradni jezik v EU. :|

lebdim ::

kar se tiče samega učenja, mislim, da je nemščina precej lažja kot francoščina. poleg tega, pa ima nemščina zelo podobno slovnično strukturo (torej tudi strukturo stavka) kot slovenščina.

dec33 ::

Invictus je izjavil:

Kot neFrancoz boš precej težko dobil službo na francosko govorečem območju.

Nemci ne komplicirajo toliko.



A to govoriš iz lastnih izkušenj?
Glede na to kakšna je danes demografska slika v Franciji, pa tudi Belgiji, Švici in na sploh v EU se mi ne zdi ravno to največji problem, bolj to, če so delovna mesta sploh na voljo, kar pa je tako problem povsod.

jype ::

ariel12> kar pa je tako problem povsod.

Je, ja - povsod iščejo ljudi, pa nikjer jih ne najdejo.

Invictus ::

Ja, govorim iz lastnih izkušenj iz Belgije. So zelo lokalno zavedni. Sploh za boljša plačana delovna mesta. Sploh v državnih podjetjih, ki jih je v Belgiji kar nekaj ...

To je samo floskula kako lahko je dobiti službo v EU in kako odprta je EU. Seveda za dober denar. Za slabo plačana delovna mesta ni problema.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dec33 ::

->Ali kdo pozna mentaliteto Francozov, Belgijcev in kakšna je razlika med Avstrijci, Nemci?

->Kakšne so vaše izkušnje ali mnenje glede spoštovanje predpisov urejenost držav (Francija & Nemčija ) ?

->Ali slučajno kdo ve glede študija v Nemčiji in Franciji? Kakšne so cene, kam se bolj splača iti študirat, cene študija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dec33 ()

dec33 ::

Hvala, nekaj podobnega glede Belgijcev sem tudi jaz slišal. Pravijo, da so precej vzvišeni.

Zanimalo bi me še kako drago je življenje v Franciji, Belgiji v primerjavi z Nemčiji, Avstriji (npr. najemnine stanovanj, hrana...)?

goldenratio ::

Moj predlog je nauči se angleščino do stopnje C2 potem pa je nebo meja, kjer jezik si se sposoben naučiti. Ker angleških programov za učenje tujih jezikov je OGROMNO...

Povej kaj pričakuješ od znanja? Sam bi izbral Nemščino in bi delal 80% na njej potem pa zraven še FRANCOŠČINO 20%, ko po 2 letih osvojiš Nemščino do stopnje B2/C1, potem skoči na FRANCOŠČINO in delaš 80% na njej, 20% pa da nadgrajuješ in utrjuješ NEMŠČINO.

NEMŠČINA- veliko možnosti za dobro službo v EU in poslovni stiki
FRANCOŠČINA- če znaš fra. potem je veliko držav po svetu, kjer znajo ...+ veliko lažje se boš naučil špan. portugalsk.... potem pa znaš že jezike za 2 milijarde ljudi.

P.S.... uči se pametno

dec33 ::

Hvala goldenratio za nasvet.
Angleščino govorim dobro.

Invictus ::

dec33 je izjavil:

Hvala, nekaj podobnega glede Belgijcev sem tudi jaz slišal. Pravijo, da so precej vzvišeni.

Zanimalo bi me še kako drago je življenje v Franciji, Belgiji v primerjavi z Nemčiji, Avstriji (npr. najemnine stanovanj, hrana...)?

Cena hrane je odvisna v kakih trgovinah kupuješ. Razpon v ceni je do 5x približno. Je pa res da je 5x dražja hrana res kvalitetna. Lidl je tam res pofl ...

Stanovanje ... odvisno od lokacije. Lokacija je vse.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Glugy ::

Mene je vedno bolj francoščina impresionirala kot nemščina ampak za zaposlitev je nemščina verjetno bolj koristna. Za potovanje po svetu pa spet francoščina. Angleščina je pa tako ali tako najbolj pomembna sam jo žal ne govorijo povsod tako "dobro" kot v Sloveniji. Kar pa ne pomen da je angleščina pri Slovencih na višku ampak ja hočm rečt da mrsikje drget je še huj.

goldenratio ::

NEMŠČINA





tukaj breberi angleško, potem pa zraven poj( prevod ni 100% vendar dosti natančen)

http://slovarji.info/dictionaries/de_sl...



FRANCOŠČINA



______________________________________________________________________

kako se učiti jezik






MOJ NASVET PRI UČENJU TUJIH JEZIKOV

-vsakodnevno se nauči od 30-100 besed
-glej tuje filme z slo/ang prevodi, potem pa glej film v izvirnih nemških/francoskih podnapisih, ker poznaš kontekst boš lažje razumel
-pred spanjem poslušaj tega človeka 1 lekcija 1 ura



Prvo se nauči osnovne fraze, izgovorjave, besede.... potem pa slovnico v šoli ali na internetu.
Dnevno 1 uro zjutraj, 1 uro popoldne 1 uro zvečer..... v 3 mesecih se da res marsikaj doseči, samo dosleden moraš biti in imeti jezik rad.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

No, pa dajmo nemško lekcijo o Barbari, pecivu, barbarih, brivcu in pivu predvajati:



...jaaa, tudi to je nemščina :D

LP

Jože

black ice ::

mihibo5 je izjavil:

Francoščina je sicer uradni jezik v EU. :|

Tudi slovenscina je uradni jezik EU. Your point?

Invictus ::

Za delo v EU službah se zahteva znanje angleščine, nemščine in francoščine. Ni to pogoj, ampak brez znanj tega se lahko posloviš od službe ...

Ti trije jeziki so uradni jeziki EU birokratov. Prepucavanje da je slovenščina tudi uradni jezik je brez zveze ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ProGo ::

Po mojih izkušnjah absolutno izberi nemščino, čeprav je manj blagoglasen jezik.
Zaradi službe, poslovnih partnerjev, nakupov...

Jaz sem sel francsoščino, pa mi je žal.

dec33 ::

GoPro
Zakaj ti je žal?

WarpedGone ::

Rad bi se naučil enega od teh dveh jezikov, pa ne vem katerega bi izbral.

Te v šoli niso naučili že obeh?
Zbogom in hvala za vse ribe

bluefish ::

Na kateri pa? Dandanes se poučuje angleščino in dodatno še en jezik, ki je ponavadi nemščina.

Blazz ::

nemščina je pri nas veliko bolj pomembna kot francoščina kar se tiče posla.

Nissan_GTR ::

uči se nemščino, ne vidim nobene koristi od francoščine... jaz bi se recimo raje španščino učil kot pa francoščino

nekoč sem pa ravno zaradi učenja drugega tujega jezika izbral neravoslovno matematičično gimnazijo, kjer se je pučavana nemščina, namesto družboslovene gimnazije, kjer se je poučevala francoščina...

Map ::

Odvisno od tvojih potreb, kaj boš bolj rabil. Jaz osebno bi se raje učil nemščino, ker mi pride bolj prav, po drugi strani pa je boljša francoščina, ker se v Franciji lahko meniš večinoma samo francosko, ostalih jezikov namreč nočejo govorit oz. težko najdeš take.

Invictus ::

Če nisi fan Francije ali Belgije, potem je v Evropi francoščina neuporabna. Seveda pa ne škodi če malo znaš. Znanje še ni nikoli škodilo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

black ice ::

Švico si pozabil.

Pozabljamo pomembno stvar - na katerem področju namerava OP delati. Diplomacija ali IT? (zgolj primer)

dec33 ::

Delo v: aministraciji, marketingu, turizmu, gostinstvu

Invictus ::

black ice je izjavil:

Švico si pozabil.

Pozabljamo pomembno stvar - na katerem področju namerava OP delati. Diplomacija ali IT? (zgolj primer)

Odvisno kje v Švici. Ampak tam vsi govorijo nemško.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tony1 ::

Francoščino.

jype ::

Jaz znam oboje. Nemški jezik mi pride prav neprimerljivo pogosteje.

Če je namen poslovne narave imaš seveda daleč največ možnosti s kitajskim, španskim in ruskim jezikom - predvsem zato, ker so na zahodu ljudje, ki te jezike obvladajo, daleč redkejši in ker so na vzhodu ljudje, ki obvladajo tuje jezike v še večjem pomanjkanju.

dec33 ::

Imam odpor do nemščine in ne morem si pomagati. To je moja težava!

Resnica pa je tudi, da nemški jezik bolj pride prav!

Nissan_GTR ::

Če nisi fan Francije ali Belgije, potem je v Evropi francoščina neuporabna.


moja znanka je šla v Genk živet, pa je mislila, da bo tam s francoščino shajala, pa se je zmotila, se je morala flamsko naučit

jype ::

ariel12> Imam odpor do nemščine

Zakaj pa to?

Nissan_GTR> je šla v Genk živet, pa je mislila, da bo tam s francoščino shajala, pa se je zmotila, se je morala flamsko naučit

Če živiš v flamskem delu Belgije se pa res ni problem naučiti flamsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dec33 ::

jype
LOL

dec33 ::

dec33 je izjavil:

->Ali kdo pozna mentaliteto Francozov, Belgijcev in kakšna je razlika med Avstrijci, Nemci?

->Kakšne so vaše izkušnje ali mnenje glede spoštovanje predpisov urejenost držav (Francija & Nemčija ) ?

->Ali slučajno kdo ve glede študija v Nemčiji in Franciji? Kakšne so cene, kam se bolj splača iti študirat, cene študija?



Bi znal slučajno kdo reči kaj v zvezi s tem? Tole je zelo na splošno, ampak ali se vam zdi Nemčija bolj varna država v primerjavi z npr. Francijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dec33 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva tuja jezika v osnovni šoli (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
699956 (8142) Scaramouche
»

jeziki prihodnosti

Oddelek: Loža
342981 (2303) StarMafijec
»

Kako se naučiti tuji jezik tekoče?

Oddelek: Loža
3717060 (13001) lobo_feroz
»

tuji jezik...katerega se naučiti?

Oddelek: Šola
202486 (1551) bmen

Več podobnih tem