» »

tuji jezik...katerega se naučiti?

tuji jezik...katerega se naučiti?

dexter_II ::

prihaja obdobje kjer ne bo tako veliko obveznosti in bi ga mogoce izkoristil za ucenje tujega jezika, osebno sem iz tistih strok kjer smo se vecinoma en tuji jezik ucili, anglescino.

kaj priporocate kot drugi tuji jezik, mislim s trznega vidika, da bo ucenje tudi dober kapital za pozneje, ker bo kar nekaj cajta slo.

Nemscina, spanscina,francoscina....?


Po vsej verjetnosti se bom lotil nemscine, sam me zanima tudi vase mnenje.
Zadnje case gre EU bolj slabo, na vsakem ¨messe¨ sam Kitajce:D omenjajo, tko da imam mal pomislekov.
*ce ne gre drugace,podarimo vsaj nasmeh!*

Trubadur ::

ruščina in se ne zajebavam

Thomas ::

Španščina, Ruščina, Nemščina, Francoščina. Mogoče Italijanščina, ker Italijani jo velikokrat obvladajo kot edini jezik. Vsaj trenutno.

(Ja, ja, zanalašč pišem z velko!)

Trubadur ::

Aja pa ruščina je dost zanimiv jezik:)

STASI ::

Kitajščina!!!!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Phil ::

IMO se najbolj splača naučiti nemščino in francoščino. Največ sodelujemo z njimi + oboji so malo alergični na tuje jezike.
LP

Tilen ::

Naj kdo malo podkrepi, bi blo zelo super. To, da je zanimiv jezik, je bol tako-tako.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

STASI ::

Zakaj kitajščino?
Kje je trenutni center gospodarske rasti? Največje tržišče v prihodnosti. 8-O
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

LittleDevil ::

Francoščina je dokaj težka, sploh pa izgovorjava, pri pisavi je pa treba tudi zelo paziti na naglasna znamenja.

LP

dexter_II ::

Kitajscina... po moje je self learning zelo zelo zaj... (kok majo ze znakov 1200,1300)
ce ma kdo kake izkusnje, prosim?

sedaj bi mogoce za osebno izbiro dal na drugo mesto ruscino (osebno mislim, da dosti lazje kot kaka spanscina al francoscina):\


mogoce ima kdo kak podatek kaj se po svetu v poslovnih vodah uporablja, kak link
al odstotki uporabljenih jezikov )po vsej verj. je ang na prvem mestu, potem verjetno francoscina al spanscina?
*ce ne gre drugace,podarimo vsaj nasmeh!*

Brilko ::

Fantje in dekleta, najprej slovenščina potem pa tuji jeziki. >:D Sej ne hecam se. :D

Aja da bo še mal heca, lahka na to temo še en vic povem.
Dva starejša možakarja se sprehajata ob Blejskem jezeru. In vidita ko se v njem en človek utaplja in kliče po italijansko "Na pomoč!!!" (nevem kak se reče) ;). No seveda pa je eden od možakarjev bil zelo hraber in mu odvrne: "Plavati bi se učil, ne pa tujih jezikov". :D

No mal resno: če mene vprašaš nemščina, ker se mi zdi da je takoj za angleščino (že gledano z vidika kaj se v šoli učimo), poleg tega je tudi gospodarstvo precej povezano z nemčijo (slovensko precej), poleg tega se boš znajdu pa še v sosedi avstriji k boš šou nakupovat. ;) Ajde se grem jst nemščino uči, LP. :D

Hair ::

Večina nemcev govori tudi angleško, medtem ko redko srečaš francoza, ki bi znal še kaj razen francoščine.

Se motim?
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

gzibret ::

Francozi že znajo angl, vendar le takrat, ko jim to ustreza.
Vse je za neki dobr!

globoko grlo ::

točn tko, najprej te sploh ne jebejo, pol se pa le mal potrudjo in kislo govorijo ingliš

d0rK ::

Hum, trenutno vsaj delno obvladam angleščino .... S tem mislim 10+ let ucenja, skoraj vsako poleje grem za 2 tedna v anglijo itd....

V soli se ze tretje leto ucim nemscino, sedaj pa premisljujem se o tretjem jeziku. In sicer o ruscini. Katera je najboljsa sola za tuje jezike v Ljubljani? Bolj natancno za ruscino :).

pmodic ::

jaz sem letos 14dni hodil po franciji in španiji, in ne morem reči, da so kaj posebnega. Eni govorijo angleško drugi ne, isto kot pri nas. V turističnih krajih ni večjih problemov s sporazumevanjem. Celo doživel sem, da mi je tip v enem kampu v Provansi, ko sem plačal rekel "hvala" :)

ahac ::

STASI: Kitajci imajo cel kup jezikov. Je pa mandarinščina najbolj razširjena in uradna, tako da se je to najbolj pametno učit.
Pisava je pa povsod enaka (razen v HK in na Tajvanu), samo v različnih jezikih oz. ti. "narečjih" se izgovori totalno drugače.


Jaz bi se rad korejščino mal naučil osnove :\ (kot tretji tuji jezik za angleščino in nemščino).
Francoščino sem se 1 leto v gimnaziji pa mi ni šlo.. no.. je pa res, da sem samo vsakih 14 dni prišel na predavanja. Drugače mi je pa všeč jezik.. pa uporaben je tud dost.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

bmen ::

Angleščina
Kitajščina /oz. mandarinščina kot je enden že napisal/
Arabsko se treba tud počas začet učit ;-)
... B ...

STASI ::

Ja glede kitajščine je pa tako da se tud uni k mandarinščino govorijo ne razumejo med seboj. Mam ene par kolegov iz Kitajske in eni so iz Pekinga eni pa iz drugih provinc pa se med seboj ne razumejo če govorijo kao neko narečje.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Keyser Soze ::

Največji biznis je v prevajanju uradnih dokumenvto, dopisov, ipd.. Se pravi da njbolje služijo sodni tolmači. Splača se ti pa učiti kakšnega od jezikov naših južnih bratov in pa njihovih južnih bratov.

Tega je pri nas veliko. V Evropi še več. Državni organi pa imajo pol posla samo z ljudmi, ki ne znajo slovenščine in je treba prevajat zadeve. A4 stran prevoda (font 12) je 10 tisočakov(tam nekje).

Sedaj pa računaj koliko imajo posla tolmači za arabske jezike, glede na to, da morajo biti prisotni na skoraj vsakem zaslišanju izbegljice v naši Sloveniji. Vsak tujec, ki zaprosi za azil (prehodno) poda vlogo, ki jo je treba prevajat. Denarja da glava peče.

bmen ::

kot je rekel Keyser Soze - prevajanje je sedaj ko smo v EU zelo in.

Najbrž ni veliko slovencev oz litvancev li zanko slovensko /litvansko oz. litavsko.

Tako da za prevanjanje iz slo v lit najbrž ni veliko konkurence - je pa potrebno - vse dokumente v EU prevajati /zaenkrat/ se v vse jezike držav članic.
Enako velja za ostale EU "eksotične" jezike.
... B ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

jeziki prihodnosti

Oddelek: Loža
343016 (2338) StarMafijec
»

Francoščina ali Nemščina ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9214254 (12791) trancer01
»

2 tuji jezik obvezen v OŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
857721 (5523) overlord_tm
»

Katere jezike obvladate (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
514806 (3886) ThinMan
»

Nemščina ali Ruščina

Oddelek: Šola
122503 (2239) monster-x

Več podobnih tem