» »

Abit Siluro GF4 Ti 4200 64 in čuden problem,..

Abit Siluro GF4 Ti 4200 64 in čuden problem,..

mare87 ::

Imam zelo čuden problem s to grafo,... Recimo, da računalnik nekaj časa 2 do 4 ure se mi ob zagonu Windowsov čez nekaj časa pojavijo črte čez cel zalon, ki so vseh barv največ vijolične:D in ne kasneje resetiram rač.(včasih gre z ctrl-alt-del, včasih pa pomaga le reset tipka)! Ko se rač. spet znova zažana dela vse OK! In spet včasih morem še 1x resetirat. No ko pripravim grafo k delovanju pa mi iz rama(99,9%) prihajajo čudni zvoki(posebej 3Dmark in igrce), ki so podobni kratkemu stiku. Sem že probal brez hladilnika od Cpu in venta, ki je na grafi, ampak še vedno cvrči! Ram na grafi se ne pregreva, niti proc. Imam pa matično Qdi KuDoz 7a z najnovejšim biosom in z via 4in1(4.35)! Gonilniki od grafe pa so 41.09!

Prosim pomagajte!

LP!
  • premaknil: ToniT ()

mare87 ::

Nebi noben vedel?


Lp!

Skankulja ::

hmmm... glede na to da si ze sam izlocil najpogostejse probleme ostane malo prostora za ugibanje. se ti to pojavlja ze od samega nakupa gayhorsa? sumim QDI (en nasvet: QDI ne sploh!) - si mogoce probal endivijo v kaksnem drugem sistemu (beri: druga plata)?
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

mare87 ::

Ne mogoče bom ta teden. Ja stvar se že dogaja od nakupa. Pa še nekaj: Zelo zanimivo je to da ima Alienw enako grafo(čisto enako), ki jo je navil na @4600 na njej ram ki je 4ns jaz pa imam 3.6 ns v čem je fora?

Vesoljc ::

3.6 je boljše kot 4, @4800 ? :D :D :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

mare87 ::

Vem, da je 3.6>:D boljše samo imama isti kartici pa so rami drugačni! Je to kakšna fora proizvajalca?

mare87 ::

Po dolgem času se spet oglašam z novicami. Ker sem mislil, da je bla za moje težave kriva matična sem kupo Abit NF7-S rev 2.0 in težave niso izginile. Sicer pa mi je čisto vseeno saj je ta plata zaklad proti Qdi Kudoz 7a predvsem nastavitve v biosu. Jumperjev ne rabim več ročno nastavljat:D. No grafično sem poslal nazaj (ker je bila še v garanciji) v CyberStore oz. Mimovrste. Malo so jo stestirali in ugotovili, da ne deluje prav. Nasljedni teden dobim novo in upam, da bo ta vredu delala:D

Overclocking here we come>:D


LP!

mare87 ::

Sem se prehitro začel veselit..Danes sem jih poklical oz. jih je moj bruder pa jih je vprašo kak je zaj z grafo. Rekli so, da so grafo poslali proizvajalcu samo si le ti lahko vzamejo za nadomstlilo oz. popravilo grafe do 45 dni časa. Je to res? Ko mi je to reko sn mislo, da naj bi mu nekaj v glavo vrgo. Joj kak sn bil jezn. Saj nebi reko da bi jaz grafo pokvaril, amapk se je to že od začetka dogajalo (črte in čudni zvoki). Zaj pa naj jaz bom 2 mesca brez grafe. Kaj naj rečem: Samo to, da pazite kaj kopujete prek neta, ker vas vsak drugi človek hoče zaj****. 800*600 ločljivost z 85 hz osveževanja na 17" monitorju seka>:D.

Ps: Danes se mi dogajajo same slabe stvari zato upam, da nisem preveč kl**:D.

Lp!

frenk ::

ja tist ukol 45 dni je res...zato je pomembno ket kupuješ:)

mare87 ::

Tak sn že jezn oz. naveličan takih problemov, zato sn začel že razmišljat, da sploh več nebom dolgo časa nič kupoval oz. nadgrajeval. Ker so eni ljudje oz. pač nekdo:D nesposobni, mormo mi plačevat njihove napake. FUCK THEM ALL>:D.

mare87 ::

No vsaj 15 dni so mi prihranili:D. Sem jo dobil v ponedeljek in moram povedat, da sem dobil Revision 1.0 oz. 4.0 ns rame. Sem že klel;((, a takoj ko sem se spravil navijat sem bil začuden. "Kljub" 4.0 ramom se ti navijajo ČISTO enako, kot 3.6. Prej 615 mhz ram, kjer so se prvič pojavili artefakti, zdaj tudi 615 mhz? Gpu pa, da malo več soka:D. Prej 300 max, zdaj 310 max (tudi 315 bi šlo samo je ful vroče). Tako, da tisti ki mate 4.0 se ne sekirajte.
Mimovrste pa zame ne obstaja več;((. Rekli so mi, da naj ob morebitni zamenjave kartice priložim vse kable, Cd in škatlo. Ampak tega nisem dobil več nazaj. Ko so mi pripelali na dom sem vido, da je v navadni škatli in si mislo `verjetno je notri Cd in pa kabli, saj škatle tak ne rabim". Poklico sn jih in se že spet dogovarjam;((.

Ps: Zdaj pa nič več čudnega "šumenja" in črt, ampak samo špilanjeee:D.

mare87 ::

Končnoo:D. Zdaj sn še dobil škatlo, cd, navodila, kable,.. Tako, da imam vse in te more je konec.

:)

kuglvinkl ::

Držte se teme. Če ne bo hudič.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456767 (25499) LittleDevil
»

6600agp za 34k sit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32616657 (10109) Nande
»

Problem z Volt modom na GF4 TI4200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1046647 (5155) _Dejan_
»

Delovanje ramov na matični QDI KuDoz 7A KT266A!?

Oddelek: Strojna oprema
191217 (1025) Tradewind
»

Ram vprašanje??

Oddelek: Kaj kupiti
9984 (805) Jochaan

Več podobnih tem