» »

Problem z Volt modom na GF4 TI4200

Problem z Volt modom na GF4 TI4200

1
2
3

_Dejan_ ::

ja pomoje je to en tranzistor. A kartica deluje brez problemov?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Dr_M ::

kartica se vedno dela na 290/580 bp...sam 3d aplikacij nism se probu.
sicer element je se cel, ampak se vid taka pika kjer je ozgano precej. sam pocl je pa tok, kot da bi mi pol compa odnesl :\ :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

e-marko ::

He, he, noben se nič ne oglasi... Očitno je res vse totalno prestrašilo!

Ampak mene ni! Čakam, da dobim tanko konico za spajkalnik potem pa bo... mogoče počilo!:D

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

_Dejan_ ::

jst se nism nič ustrašu, ker nam že narejenga, jst sam čakam vodni blok pol pa bom zacel navijat, dobim pa ga čez ene 10 dni.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

TribesMan ::

Dr_M tisto kar si skuril so diode 90%, sicer ne vem kako je to možno, ampak uspelo ti je. Ti kar še enkrat zmodaj nazaj... zdej ne bo več pokalo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

kdor zna, pac zna ;) mors met mal talenta.
ma nevem ej...to je kr samo od sebe pocl, tko ene 20cm od mojga usesa..se zdej mal piska :P
zdele ne bom se modu takoj, ker se mi se mal roke tresejo :)

bom pa prsparu tole ploscico, za kdaj drugic, sam res upam, da ne bo vec pokal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Microsoft ::

No, jaz se bom tudi lotil Vol moda. 8-)

Imam pa en resen problem. Na grafični sem našel samo en čip SC1101CS (14 pin), ki je namenjen za GPU. Tam ko bi moral biti pa za RAMe, ga pa ni. Je pa pripralvljen prostor, da bi ga lahko zalotal gor. Prostor je pripravljen identično, kot za čip, ki je namenjen GPUju.

Pogledal sem na drugo stran in videl, da sta pod SC1101CS čipom dva manjša čipa (8 pin). In opazil sem, da je tam, ko bi moral biti dva majhna čipa pod regulatorjem za RAM, pripravljeno, da se nalota gor, vendar je vse prazno.

Skratko, po podrobnem pregledu sem našel samo en regulator. Ostali čipi, ki so gor, so pa sledeči:

Na starni, kjer je GPU:
IOR
4H8C
F7811AV (8 pin)

SC3.3
1541CS
0219 (8 pin)

SST
MPF
39VF010
90-4C-NH
0041141 -D (32 pim)

Na drugi strani:
SC1102CS
0217
G29025-3 (14 pin) (Ta je za GPU;))

TL431C
24M
A5V J (8 pin)


To je pa tudi vse.Skratka, nikjer ne najdem regulatorja napetosti za RAMe.;( Je možno, da tega čipa sploh ni in da se ne da narediti Vmod za RAMe?!:\ :(


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

No, tole sem našel sliki, ki prikazujeta mojo grafično:
 http://delta.sloweb.net/1ao6d4_Ti4200_side1.jpg

http://delta.sloweb.net/1ao6d4_Ti4200_side1.jpg






Ka mi lahka kdo prosim zdej pomaga, pa najde, kje je regulator napetosti za RAMe?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Damn, jst sm že skor obupal.:( Pa tak fajno hlajenje RAMov ko imam, zdej bojo pa ostali na 600MHz...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

_Dejan_ ::

JimiBtn
Dej mal uporab google pa vpiši notr oznake tvojih čipov pa poišči kak PDF file pa mal not poglej ker je V-regulator
Pomoje je za ram
SC3.3
1541CS
0219 (8 pin)

nism pa sigurn.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Microsoft ::

_Dejan_, bom poskušal najti kej uporabnega.

Drgače pa kolko sepomnem, je ta čip prilotan čisto zraven GPUja...

Pa če kdo najde pdf fajl od tega čipa, naj prosim prlima gor link.
Jst še kr iščem...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

No, našel sem tole, vendar tu potem nikjer ne najdem kakšnega pdf fajla. :\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

_Dejan_ ::

JimiBtn
A si ti 100% da je un SC1xxx za GPU, ker je možno da je RAM in je za GPU en drug čip.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Microsoft ::

_Dejan_, pogledal sem članek in tam pač opisuje, da je "tist" čip za nastavljati AGP napetost. Ker tam, ko to kaže v članku, imam jaz gor prlotan ta čip.

Tam, ko bi pa naj bil za RAMe, ga pa ni.

No, pogldeal sem po netu za čipom TL431C. Našel sem tole.

Kaj misliš, je to prava stvar za regulacijo napetosti? Pa če je, kam moram potem prikolpit potenciometer; na catodo, anodo ali referenco?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

No, zdele sem izmeril napetosti na čipu TL4431C. Na priključku Catoda (pin 1) je napetost 3.2V, na priključku REF (pin 8) pa je 2.45V.

Bi mogoče to lahka bil pravi čip za povišanje voltaže RAMov?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

_Dejan_ ::

Pomoje da ni taprav.
Lej če lahko mi ti najdi za vse čipe linke do PDF-jev pa bom jst pogledu ker je taprav in kako se zmoda, ker jst sm žal še na modemu 56k in se mi lih ne da to iskat.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Microsoft ::

Damn, ko dobim ta ADSL enkrat!;(( No, "jst" sm mal hitrejši, sam še vseeno 64k.:P

Kot sem že napisal, za TL431 sem našel pdf v prvem. Za SC 3.3 1541 CS pa sem iskal kakih 10 min, pa so bili vsi linki s kako drugo vsebino.
Ko bi našel saj proizvajalca, da bi tam lahko iskal, sam mi ni ratal.

Pa na enem linku sem našel enih 10 verzij teh čipov, sam stran ni namenjena informiranju o delovanju, ampak nečem drugem (mogoče samo prodaji). Damn!

Bom še juter (no dons:D) malo prečekiral. Upam, da bom mel več sreče. Mogoče kak predlog, kaj naj vpišem v iskalnik?:\

Pa če je tako, potem je ta čip (SC 3.3 1541 CS) verjetno regulator za RAMe. Sem prejle pogledal ni videl, da je tako blizu GPUja, da bom moral dol vzet hladilnik, da bom lahka prlotal kako žičko na nogico čipa.


by Miha

p.s.:Pa če kdo najde kak pdf fajlo o čipu SC 3.3 1541 CS naj kar veselo prlima povezavo.:D
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

_Dejan_ ::

No zdele sem mal gledu te čipe in sm ugotovu da 39VF010 takoj odpade ker je to en flash Rom oz verjetno BIOS grafične kartice.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Microsoft ::

Hir vi go!;)

Sm že skor obupal, pa sem tole našel. Sam zgleda, da je tole za neko 3.3V napetost, glede na to, da mi piše na čipu 3.3 pa po prebranim na strani 4. Tak da zgleda, da to ni to...

_Dejan_, kaj misliš, je to tisto pravo?:\

Če kdo drug kej ve, lahka tud kej napiše, bom zlo :D.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Jackal ::

@JimiBtn: Točno takšno kartico imata moja kolega in ti lahko povem, da kartica sploh nima regulatorja za napajanje RAM-a, ampak dobiva napetost 3.3V direkt iz AGP-ja. Tako je bila edina možnost povišanje I/O napetosti v biosu matične plošče (Vsaj tako piše pri meni) iz 3.3V na 3.6V. Samo je nevarno pri tem, ker s to napetostjo dela na moji matični plošči še sistemski ram in vezno čipovje.
Pa še verjetno imaš na tej kartici Hynix-ove RAM čipe s 4ns dostopom. Dvig napetosti ti ne bo čisto nič pomagal. Pri obeh enakih karticah se že pojavljajo artefakti pri povišani napetosti na samo 3.5V. Nobena od teh kartic ni prilezla na več kot 255MHz (brez artefaktov in pri privzeti napetosti - dvig napetosti ni naredil nič). Obe seveda z Hynix 4ns ramom.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Microsoft ::

Damn!;(( No, jst ne morem povečevat volteže I/O zadevam. Samo CPU in RAM (na MB) napetost lahko povečam. Kolkor sem izmeril, je napetost na RAMih na grafični 3.2V...

RAMe ne morem pogledat, katere imam, ker mam gor prlimane hladilnike. Mislim pa, da so 4ns:( ...

No, men je šla frekvenca nekje do 615MHz, pr 620MHz pa so že bili kr konkretni art efekti v igrah.

Pa če je tako, da bi moral povišati napetost na AGP, pol bi moral pohekat po MB. Sam dvomim, da obstaja kak Vmod za EPoX 8K3A+.:\ Če kdo ve, kako na tej plošči zvišat napetost AGP, naj prlima kak link.;)

Jackal, pa je pol on merilnapetost na grafični, al je to samo napetost, ki jo je nastavil v BIOSu? Ker jst mam na grafični prlotane dorote za mert pa pol z voltmetrom merim.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

z visanjem AGP napetosti ne bos nc dubu, ker ma, kot smo ze veckrat ugotovil, graficna svoje regulatorje napetosti.
na ramu je napetost okol 2.6-2.7V po defultu. en tak zanesljiv in varen mod je tm do ene 3V. tiste 3.3V ki si jih nameru so direkt iz napajalnika 3.3V. probi napetost zmerit tm nekje okol tistih sivih kondenzatorjih na zadnjem robu graficne (edn od tistih treh je taprav).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Dr_M, moje voltaže na grafični so sledeče: 2.6V GPU in 3.2V RAM. Meril sem na tak način, kot je prikazano v tem članku.
Tam je tudi aline-w imel po defaultu napetost nekje 3.5V, kar je še več, kot imam jaz.

Pa če si lahko malo bolj natančen, kje naj izmerim to napetost, kr kondenzatorjev je kar nekj na kartici.;) Pa na kateri strani; tam ko je prlotan GPU al na drugi strani.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

nevem no...skor mal visoke napetosti.
jest mam na gpu-ju 1.65V in na ramu 2.7V, ram je pa samsung 4ns.

jest ti recimo lohk na svoji graficni pokazem kje sm meru napetost, sam mors upostevat, da nimajo use enak razpored in enake elemente.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::



rdeca pika je tocka kjer se (pri doticni graficni) meri gpu napetost, modra pika pa kaze na kondenzator kjer se meri napetost za ram, meru sm pa na hrbtni strani, ker je so tm kontakti. (upam da sm tega prov oznacu nism 100%, lahko da je tut un nad njim).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

No, jst sm meril tako, kot kaže v članku. Lahko tudi opišem.
Meril sem na tisti strani, ko ni prlotan GPU, med RAMoma, ki sta bližje stranici. Tam vmes sta dve luknji, merim pa na tisti, ki je bližje robu kartice.

Če imaš pa sliko, pa jo lahka prlimaš gor al pa daš link, da vidim, kje si ti meril.

Drgače me pa zanima, če še obstaja kak drug način, da bi poveišal to napetost. Mogoče kaj takega, da bi k osnovni našetosti prištel neko napetost. Samo to bi bilo že zelo extremno modanej...

Pa pr tistem čipu (SC 3.3 1541CS) je verjetno tako nareto, da da na izhod fiksno napetost 3.3V in da se je ne da spreminjat. Škoda.:(


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

No, pa si me prehitel.:D


by Miha

p.s.:Zdele še sam počakam, da F&H konča, pol pa bom dal van karto, prlotal žici, zmeril in poročal.;)
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Jackal ::

Pri enem od kolegov sva merila napetost na RAMih direkt na čipu (prva in zadnja nogica) - vem, nevarno za kak kratek stik.
In grafična res ni imela regulatorja za napajanje - sem 100%, ker se je z dvigom I/O napetosti dvigovala napetost rama na grafični. Bom pa še enkrat preveril kako je s tem.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Dr_M ::

Jackal: to je mozno ja, ampak samo pri ksnih starejsih graficnih, ki se niso ble tko energijsko potratne :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

No, zdele sem še zmeril, kak je napetost na kondanzatorju, ki si ha ti označil z modro piko. Jst mam tam dva kondenzatorja, oba na 3.2V.

Je pa zanimivo, da tam ko si ti označil kondenzator z rdečo, jaz merim GPU napetost. Seveda spet tako, kot je prikazano v čalnku in to na spodnji strani. Drgače je pa kr velika razlika v postavitvi elementov...

Sem pa prišel na "idejo", da je mogoče napetost, ki jo merim kot AGP napetost v resnici napetost na RAMih. Mejbi.:\

Takintak pa, ko dobin spajkalno konico in potenciometra, bom že videl, katera napetost se bo dvignila. Raje bi videl, da se dvigne na RAMih...

Drgače pa jaz ne bi glih mogel merit na RAMih direkt, ker je gor poln sekundnega lepila... Bo treba počakat potenciometer pa špico za spajkalnik.

Pa kle bom napisal, katero grafično mam, da se bo vedlo: INNO Geforce Titanium 4200 64MB TV OUT/DVI (kupljena julij 2002, Mlacom).


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

No, zdele sem naredil nekaj slik z fotoaparatom. Upam, da bojo ratale. Ker je analogn fotoaparat, je treba dat slike na CD, pa to šele takrat, ko je film poln. Tak da upam, da bo v roku 1-2 tedna to fertik, ta potem lahko pokažem to čudo.

Bom pa verjetno že prej dobil potenciometra in pa spajkalno konico in bom poročal o rezultatih.;)
Če pa ne bom, potem se je po vsej verjetnosti grafična zasmojena.:D :P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

jest se ze prepravlam na mod #2. sm naredu zascito z 4k7 upori, pa upam da bo to dost. in upam tut da ne bo vec pokal :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Sej res. Nekje sem prebral, ka se ti je naredilo. Damn, si so mogu ostrašt takrat.:D

Drgač pa dobra ideja, da boš naredu zaščito. Drgač pa ne poznam tvojega elektro znanja, sam mogoče si pa kej napačno prlotal al pa kej podobnega. Rajši prej 124313-krat premer, če je vse prav.;)

Mogoče bi lahko probal tako, da sploh en bi prlotal upora. Ampak bi mel obe žički (tista od 0V in tista od potenciometra) na začetku v zraku. Potem pripravil Vmeter in pač videl, kolko je default napeots.
Potem bi pa žički skupaj staknil in bi moral opaziti spremembo napetosti. Če bi začelo kaj "pokati", bi samo razklenil žički in upal, da se ni kaj pokvarilo....
Ko bi pa ugotovil, kako je prav, pa bi prlotal.

No, to sem povedal zdej, kako se bom jaz lotil.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

no ja...glede na to da po premoru spet hodim na elektro solo, neki malega ze znam. fora je v tem, da takrat nism nc narobe naredu, napetost gpuja je bla se zmeri samo 1.77V, stika pa tut ni blo, ker sm ploscico z potenciometri lepo polepu z izolir trakom, tako da kratkega stika 100% ni blo.
je pa pocl, da sm skor oglusel :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Ha, dans bom šele navijal!>:D :D Ampak samo, če bo Data Recovery končal zadevo. Dela že skor 24h.:8) Koker vidim, bo še trajal saj kakih 2-3h...

Drgač mam robo še na pošti, sam bom zdele kr počas šel, ker že mam avto doma. Dr_M, ti si se že kej bolj konkretno opogumil?:P

Če pa se mi bo še dal, pa proc odklenem, pol pa poletim!8-) Edino, kar se bojim, je to, da bom lahko spreminjal samo napetost GPU, ne pa tudi RAMov. In problem je tudi, da mam nek čist osnoven hladilnik za GPU gor.;( Na RAMih pa je tolko bakra, da še mlačni niso.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

evo pr men je voltmod uspel, ceprov sm se vec kot 1 uro jeb*. no uglavnem moja zascita je bla prehuda, tko da sm se 2x mogu predelat. nakonc sta pristala 2x 1k ohm (1 za gpu in 1 za ram) upora, potenciometra sm pa odvil na nulo, pa je na gpuju komi 1.85V, na ramu pa 2.9V.:)

zdej pa testirat, sam skoda ker mi 3d mark 2001 ne dela...:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

evo...kljub voltmodu , se mi graficna nc bols ne navija...na 300/600 je ze polno polomljenih textur, da ne govorim o pocasnosti. sicer hlajenje res ni najboljse, ampak tole bi mogl ohladit zadost.
tko da...bom probu mal napetost znizat pa se mal probat...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Pr men pa še sam 20min manjka, pa bo Data Recovery dal za sabo 24h dela. Kolkor sem zdele pogldedal, kaže da "Analysing File". Kje je pol šele, da jih bo res popravil?1:8)

Drgač pa men brez Vmoda gre nekje na 300/600. Na 310/620 že dela počasneje. Upam pa, da bom lahko nekako izvedel Vmod na RAMih, ker tam mislim, da bi še trenutno lahko kaj pridobil.
Ko pa porihtam hlajenje za GPU, pa še tam.

Me pa zaniam, če je za najboljše delovanje nastaviti frekvenci tako, da sta "simetrični" v razmerju 1:2 npr. 300/600?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

prsu sm do popolnoma stabilnega delovanja pri 293/586mhz in 1.77/2.75V.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bond007 ::

3.75 verjetno misiš za memory ne?
Drgač pa nimaš sreče z kartico, da se tako slabo navija..

T0RN4D0 ::

hehe... Dr M, nimamo pač sreče z grafično...

jst če jo čist mal navijem, je že neuporabno za špile... pa tud V mod ne očitno pomaga... :'(


napetost na RAmih mam jst 2.63V, za gpu mi pa ni čist jasno kak bi zmeru... tam k si ti narisu zgori je poln enga sranja, kakih dobri pinov da bi lahko multimetr gor prklopu pa ni...:8)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bond007 ::

to mate zlo čudno napetost - ponavad je default 3.4V.

e-marko ::

Hoj!
Jaz imam na GPU 1,67V in na MEM 2,66V. Merim pri tuljavi in pri kondenzatorju.
Napravil pa sem volt-mod (tako kot Dr_M).

Žal pa lahko zaenkrat višam voltažo samo za mem, ker mi je butasti prodajalec namesto dveh enakih trimerjev podtaknil enega čisto neuporabnega. Tako lahko nastavljam samo za mem zaenkrat... Sem pa vse prilotal in nato samo še dodam trimer (enkrat drugi teden...).
Rezultati navijanja sledijo če kakšen dan ali več, ker trenutno navijam AMD-ja (novo vodno! :D )

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Microsoft ::

Jst sm pa zdele dal gor potenciometer, pa se nič ne pozna.:\ Ker potenciometer sem že na začetku nastavil na 2k, pa še zavrtel za dva obrata, pa nisem opazil nobene spremembe.

Je celo možno, da ne merim na pravem mestu... Mim grede, juter bom dopoldan v LJ. Če kdo misli, da bi to znal prečekirat pa da ma čas, lahka prnesem, da pogleda.;)


by Mih
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

_Dejan_ ::

Ah kaj se mučte z merjenjem napetosti, jst sm od začetka malo navil kartico pa povečal napetost dokler ni bilo stabilno, pa tako naprej… pol pa sm pogruntu da mam TDH verzijo kartice in lahko merim voltaže z Win foxom, če bi dali 3k več ko ste kupovali kartice pa bi vzeli TDH verzijo z ViVo ki se jo da lepo V-modat.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Dr_M ::

vmem je po defultu mal cez 2.6V. dost podobno kot pri sistemskemu ramu. sdr je meu 3.3V.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

če bi dali 3k več ko ste kupovali kartice pa bi vzeli TDH verzijo z ViVo ki se jo da lepo V-modat.

se pol leta po tistem, ko sm jest dau 30k sit za to graficno, je bla ta TDH 15k sit drazja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bond007 ::

zanimivo, da so napetosti takšne, ker tule:
http://www.slo-tech.com/clanki/03018/03018.shtml , pa tudi sam sem že delal vmod in sem tudi sam nameril 3.4V - potem lahko greš varno do ene 3.9V.
Možno je sicer, da so gor BGA rami (taki kvadratasti) - ampak samo na ti4400 in ti4600.

Dr_M ::

jest nevem od kje dubivate 3.4V na ddru, ker to je hudo prevec. ce ze npr na platah mas najvecjo napetost do 3.2V,ponavad sam do 2.8-2.9V, pa se to vecina folka ne upa dat. za 3.4V bi ze rabu subzero hlajenje, pa se rami bi sli do ene 350mhz, ce so kvalitetni seveda :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mloncar ::

:D
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mloncar ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leadtek Winfast Gf 4 Ti4200 128Mb volt mod

Oddelek: Navijanje
271733 (1308) _Dejan_
»

Huda okvara pri Ti4200; lotanje povezav...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51069 (925) Microsoft
»

Pomoč pri Vmodu!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71077 (994) _Dejan_
»

Volt mod na grafični (stari grafični)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
381813 (1115) Tic
»

Se sploh plača hladit rame?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221293 (953) SkyNet

Več podobnih tem