» »

Xbox One

Xbox One

««
22 / 27
»»

kitl76 ::

Disk uporabljaš tudi za inštalacijo iger tko, da je bistvena razlika med 1TB in 500GB.

Kleemen ::

1-2 iger skupaj nikoli ne igram, tako da verjetno ni velike razlike?

kitl76 ::

Jah no ti povem, da se hitro nabere ne hote. Jaz sem v osnovi tudi hotel kupiti 500 GB, ker sem ga kupil izključno zaradi RDR2 pa me je prodajalec prepričal, da za 20 EUR+ dobim 1TB. Danes 3 mesece pozneje imam samo še 200 GB free diska.

Kleemen ::

To je res ja, jaz ponavadi igram eno igro, obrnem, vse pobrišem in potem inštaliram drugo, tako da mislim da ne bi smel bit problem. Hvala pa za info, če igraš skupaj več kot 2 igri se sigurno splača 1tb zaradi tistih par eur več.

Kleemen ::

Na Xbox One lahko igram tudi original igre iz Xbox 360 diskov?

rdecaluc ::

Večino jih ima backwards compatibility, tako da komot.

Lahko pa na Xboxone komot priklopiš zunanji disk in maš težavo s prostorom rešeno.
Est modus in rebus. ,typos

Cveto ::

Če igraš samo eno igro, je kul. Meni pa recimo enkrat paše dirkačina, drugič basket, tretjič kaj za streljat... Imam trenutno gor Forzo 7, Forze Horizon 1, 2, 3 in 4 GoW Ultimate Edition, NBA 2k19, AC Unity in še par malenkosti in je kar "lepo popolnjeno".

kitl76 ::

rdecaluc je izjavil:

Večino jih ima backwards compatibility, tako da komot.

Lahko pa na Xboxone komot priklopiš zunanji disk in maš težavo s prostorom rešeno.


Pred leti to ni bilo mogoče zdaj pa ne vem, če deluje.

Cveto ::

Deluje. Samo disk tudi nekaj stane, pa še bolj štorasto je. Ni pa neke drame, če se vzame 500gb.

yabuk ::

absolutno kupi vsaj 1tb, se res nabere. in še niti potrebno vsakic instalirat igre, ampak so pac gor za instant play :)

kitl76 ::

Razlika v ceni je minimalna.

Kleemen ::

Glavno da obrnem AC Odyssey potem ga lahko prodam hehe. :p

kitl76 ::

No tega pa jaz lažje na PC-ju igram.

Kleemen ::

Na PC je kul ja, sem igral 1ko in 2ko. Na Xbox 360 sem igral Black Flag, na PS4 pa Unity in Revelations. Tako da sedaj sprobam še Odyssey na One. :D Je res tako dobra kot pravijo reviewi?

kitl76 ::

Špil je dober samo meni se je ustavil pri 25% nekako sem se ga naveličal.

Kleemen ::

Kul kul, bom sprobal. Danes že dobil oboje, tako da akcija. :D

Če imam xbox pokončno postavljen (stojala nisem dobil zraven) verjetno ni noben problem? Zgornja reža kjer piha ven zrak je na odprtem, tako da se slučajno ne bi pregreval.

kitl76 ::

Ni panike samo, da ti bo dosti stabilno stal.

bomber111 ::

Tudi mi pogledujemo proti konzoli. Zanima me če je razlika med 500gb in 1tb samo v disku al še čem drugem? Glede na teste bi bilo smotrno vzeti 500 gb in 240 gb zunanji ssd disk v kolikor bi se pokazala potreba po večji odzivnosti? A mora biti ssd s svojim napajanjem al je lahko preko xbox?
Koliko prostora pa zavzame 1 novejša igra na disku?
Zagledal sem se v 500 in 1 tb verziki na mimovrste. Ve kdo za trenutno kje kakšno boljšo varianto? Trenutno nimam v mislih nobene kakšne specifične igre. Bi za začetek na bolhi nabavli dve ali tri za par€. Pred leti smo imeli ps2 z igrami kot je resident evil 4. Zagovorniki ps2 sicer močno navijajo za ps2 a mi ne bomo neki stašni uporabniki. Bo pa priklopljena na 55 uhd tv.

BivšiUser2 ::

Samo disk. Novajša igra zavzame v povprečju 50GiB, RDR2 tudi 105GiB (imam 2 install bluraya, prvi je tudi Play disk)
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

bomber111 ::

Potem se splača dat 30EUR več za 1tb? Na mimo vrste sta 170EUR 500gb in 200EUR 1 tb. A pride prav dodaten kontroler tudi kje drugje kot pri športnih in dirkaških igrah?

Zgodovina sprememb…

w4nkst4 ::

1tb nuja

kitl76 ::

Nuja ni je pa glede na ceno bolje dati par EUR več pa imaš komfort. Jaz imam 200 GB free disk na 1 TB. Hitro se nabere navlaka tako, da priporočam 1 TB. S tem, da igram igre tudi na PC-ju.

BivšiUser2 ::

meni je en TB za špile premalo, na compih pa je imam za podatke obraten problem.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

bomber111 ::

Kako je pa z nakupom rabljenih iger? Če si prodajalec pusti igro na disku to kaj vpliva name če imam konzolo "online"?

kitl76 ::

Sama igra na disku ti nič ne pomaga, ker za zagon le te potrebuješ plošček.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

bomber111 ::

Mislil sem če jaz kupim rabljeno igro, lahko ima zame posledice, če je prodajalec "nepošten"? A ni ravno hdd fora v tem da igraš brez ploščkov?

Mikrohard ::

Jaz sem kupil 1 mesec game pass kodo. Ker pa sem tako kodo že enkrat koristil in v drobnem tisku piše, da je ta koda samo za "nove naročnike", mi ne koristi (s kreiranjem drugega accounta se pa ne mislim ukvarjat). Tako da, če je tukaj kdo, ki game passa še ni preizkusil, mu podarim to kodo. Javite se na ZS... prvi pride, prvi melje.

kitl76 ::

bomber111 je izjavil:

Mislil sem če jaz kupim rabljeno igro, lahko ima zame posledice, če je prodajalec "nepošten"? A ni ravno hdd fora v tem da igraš brez ploščkov?


Za zagon igre rabiš plošček tako, da mu igra nameščena na hdd nič ne pomaga. Na ploščku je indefikacija. Drugače je pri digitalnih izdajah tistih iger pa ne moreš prodati naprej.

Mikrohard ::

Mikrohard je izjavil:

Jaz sem kupil 1 mesec game pass kodo. Ker pa sem tako kodo že enkrat koristil in v drobnem tisku piše, da je ta koda samo za "nove naročnike", mi ne koristi (s kreiranjem drugega accounta se pa ne mislim ukvarjat). Tako da, če je tukaj kdo, ki game passa še ni preizkusil, mu podarim to kodo. Javite se na ZS... prvi pride, prvi melje.

Koda je že porabljena.

bomber111 ::

kitl76 je izjavil:

bomber111 je izjavil:

Mislil sem če jaz kupim rabljeno igro, lahko ima zame posledice, če je prodajalec "nepošten"? A ni ravno hdd fora v tem da igraš brez ploščkov?


Za zagon igre rabiš plošček tako, da mu igra nameščena na hdd nič ne pomaga. Na ploščku je indefikacija. Drugače je pri digitalnih izdajah tistih iger pa ne moreš prodati naprej.


Ok. Hvala za info.

w4nkst4 ::

sam sem kupil ze kar nekaj rabljenih iger prek amazona...vse dela bp

Arzen28 ::

A mi lahko kdo pove, katero igro moram kupiti, da imam na eni igri vse sezone The Walking Dead ker jih je toliko, da več ne vem katera sezona je v kateri?

BivšiUser2 ::

V eni igri jih ni, tudi zato, ker zadnja sezona še ni dokončana.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

edi45 ::

Arzen28 je izjavil:

A mi lahko kdo pove, katero igro moram kupiti, da imam na eni igri vse sezone The Walking Dead ker jih je toliko, da več ne vem katera sezona je v kateri?


The walking dead collection. To sem jaz kupil iz playstation store-a za PS4. 60EUR. Notri pa so; 1. sezona, 2. sezona, z dodatkom 400 days, 3. sezona in nekakšen DLC z Michone 3 epizode. Ni mi žal, fenomenalna igra. Imaš pa tudi že 3 dele 4. sezone, ki je nažalost zadnja, saj je telltale propadel. Ampak se še ne da kupiti, vsaj na ps storeu ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

BivšiUser2 ::

edi45 je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

A mi lahko kdo pove, katero igro moram kupiti, da imam na eni igri vse sezone The Walking Dead ker jih je toliko, da več ne vem katera sezona je v kateri?


The walking dead collection. To sem jaz kupil iz playstation store-a za PS4. 60EUR. Notri pa so; 1. sezona, 2. sezona, z dodatkom 400 days, 3. sezona in nekakšen DLC z Michone 3 epizode. Ni mi žal, fenomenalna igra. Imaš pa tudi že 3 dele 4. sezone, ki je nažalost zadnja, saj je telltale propadel. Ampak se še ne da kupiti, vsaj na ps storeu ne.

Ostale dele zadnje sezone torej avtomatično dobiš ob releasu?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

klemenpa ::

Zdravo, kako prenesete Xbox 360 igre iz Xbox live gold membershipa? Meni napiše, da ponudba v vaši regiji ni na voljo. Predvidevam, da se da pomagat z VPN-jem?

BivšiUser2 ::

ja,. preko vpna se moraš prijaviti za nekatere x360 špile
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

kitl76 ::

Če koga zanima Xbox S 1TB pa tri igre. RDR1,RDR2 in PES 2016 star 3 mesece 200 eur. Zraven dodam še charger za kontroler.

klemenpa ::

@S4NNY1 Danes sem se poskusil povezati na UK & US vpn pa ni pomagalo. Imam public IP v tujini, vendar mi sistem vseeno blokira "nakup" z enakim obvestilom.

jesogang ::

zdravo ce rabi kdo squad memberja z halo 5, rdrd2, db fighterz , mortal kombat 10 ali pa kaksne druge me naj doda GT NerzHyperon2934

kitl76 ::

Red Dead Redemption 2 1x preigran kot nov 30 EUR +ptt, če koga zanima ZS.

Prodano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

scipascapa ::

motorc ::

Odločam se za nakup Xbox One X in me zanima kako je z uradno online podporo v Sloveniji. Se lahko registriraš s slovensko kreditno kartico, brez VPN-ov in podobnih trikov? Sicer imam namen igre kupiti večinoma v fizični obliki, ampak včasih bi pa tudi kakšen indie špil ali DLC kupil online. Pa tudi popravke oz. patche za igre bi želel, da se jih brez problema namesti.

Game pass je podprt v Sloveniji? Na goblin.si oglašujejo, da dobiš ob nakupu 1 mesec brezplačnega dostopa, ampak ko kliknem link za registracijo, preusmeri na SLO stran potem pa javi da stran ne obstaja.

Na netu je sicer nekaj info glede tega, ampak nič kaj ažurnega ne najdem.

Imam že PS4pro in deluje BP. Za xbox se ogrevam predvsem zato, ker bi rad igral Mass Effect trilogijo in še nekaj drugih iger, ki jih na PS ni.

Goblin ::

Game Pass lahko uporabljaš v Sloveniji, tudi EA Access, ampak je močno priporočljivo, da pri registraciji ne izbereš naše države ampak UK, US ali Irsko.

Uporaba naše kreditne kartice je hit&miss, včasih deluje, včasih ne. Mi prodajamo tudi predplačniške kartice, če ti ne deluje.

Uradne podpore za Xbox One v Sloveniji ni, oziroma ne moreš kontaktirati Microsoft Slovenija, da ti prevzamejo konzolo na servis, ni mednarodne garancije. Ni tehnične podpore v Slovenščini, tako da si odvisen od prodajalca, lahko pa Microsoft pokličeš v drugih državah ali pogovor preko njihove spletnega vmesnika v tujem jeziku.

Glede IP zaščit mislim, da jih več ni, pri Xbox 360 pa jih je bilo kar precej. So pa precej tečni z regijo in če imaš npr Outlook račun z izbrano Slovenijo, ustvariš pa XBL račun z drugo regijo, boš imel težave. Že piškotki ti lahko zagrenijo življenje. Zato smo tudi napisali navodila kako si narediš račun in če se jih držiš, se izogneš večine komplikacij.
http://www.goblin.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Goblin ()

BivšiUser2 ::

Pri x360 so nekatere igre region locked, če tudi pridejo z naročnino Gold. Rabiš VPN pa prek xbox.com sprožiti namestitev v napravo, tudi če ti je account nemški.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

motorc ::

@Goblin: hvala za hiter odgovor. Ali imate ta navodila objavljena na spletu, da si jih lahko preberem preden kupim konzolo? Da vidim, če se mi sploh da s tem zafrkavat. Včasih, ko sem bil še mlad je še šlo, sedaj ko so pa služba, družina&otroci ter ostalo, je pa čas za igre močno omejen - zato bi takrat predvsem rad igral, ne pa da se hecam z nekimi nastavitvami...

Goblin ::

Se spomnim, da sem iskal ponudnika VPNjev, da je imel čim več strežnikov iz različnih držav, saj si moral uporabiti IP ujemajoče države.

A ni v EU pred kratkim stopila direktiva, da bi morali biti vsi kupci v EU enakopravni...

Škoda, ker Xbox je bistveno cenejši od PS4, omogoča več.

motorc je izjavil:

@Goblin: hvala za hiter odgovor. Ali imate ta navodila objavljena na spletu, da si jih lahko preberem preden kupim konzolo? Da vidim, če se mi sploh da s tem zafrkavat. Včasih, ko sem bil še mlad je še šlo, sedaj ko so pa služba, družina&otroci ter ostalo, je pa čas za igre močno omejen - zato bi takrat predvsem rad igral, ne pa da se hecam z nekimi nastavitvami...

Ne, žal, ampak ni zapleteno.
http://www.goblin.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Goblin ()

Goblin ::

Tele težave pa meni ni uspelo rešit: kupec si je ustvaril slovenski račun, ampak si je kot billing nastavil ameriški račun in je imel vse cene v dolarjih. Nato je migriral na Irsko. Ampak kodo je aktiviral preko Microsoft računa, ki je bil še vedno nastavljen na Slovenijo in mu je zvišalo stanje na 25€. Ampak povezani Xbox Live račun pa je na Irskem in mu noče priznati dobroimetja, ki ga je aktiviral. To, da so cene v USD sem uspel popraviti. Edina rešitev bi bila ponovna migracija na Slovenijo, ki pa je možna samo enkrat na tri mesece.
Čista kolobacija, na Microsoft računu ima tri billing naslove in jih ne moreš odstraniti, na XBL računu pa je Irska. Načeloma bi morala biti eno isto, ampak lahko imaš različno nastavljeno.
http://www.goblin.si

BivšiUser2 ::

Marčevski lineup games with gold bo: Adventure time, Plants vs. Zombies GW2, Star Wars Republic Comando (Xbox) ter Metal Gear Rising Revengeance (X360). Zadnje 3-4 lineupi so bili kar šit.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

kitl76 ::

««
22 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xbox Series X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Konzole
36271930 (1247) oo7
»

Xbox game pass v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16021707 (695) Magic1
»

Nakup Xbox One X ali PS4PRO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9517408 (14372) kevin55
»

Xbox "ONE" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
12532664 (22097) greeenmaster

Več podobnih tem