» »

Xbox One

Xbox One

««
«
1 / 27
»»

Mavrik ::

Forkano iz PS4 vs. Xbox One.

Semle gre debata o Xbox One, ki se ne tiče drugih konzol.
The truth is rarely pure and never simple.
  • razglasil: Mavrik ()

judg3 ::

zanimam se za nakup xbox-a, ampak nikdar nisem imel nobene konzole, tako da se opravičujem za totalno noob vprašanje:

a lahko z xboxom gledam filme prek mreže (iz NAS-a)? se pravi, da bi imel xbox kot nek medijski center pod tv-jem.
hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

rdecaluc ::

Da se.. Imaš windows media center gor. Treba samo nastavit vse :P. Vsaj pri X360 je bilo tako.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

sennheiser ::

Vseeno ni glih kar tako... prodajne cene ti določi uvoznik (recimo za BB). Potem pa ti glede na količino, ki jo naročiš da nižjo nabavno ceno... RVC je pa tvoj. Dejstvo pa je, da prodajalci morejo tudi od nečesa živet. V končni fazi ima potrošnik zadnjo besedo in je škoda karkoli debatirati kako so dragi v Slo. Imaš izbiro in kupiš najceneje.

Nazaj na temo... a je kdo tle, ki ima xbox one in forzo 5, pa da je imel pred tem forzo 4? Se mi splača samo zaradi tega špila iti na novo konzolo? Dodatne stvari so sicer bonus, ampak to je glavno kar me matra. Pač to je špil, ki mi je zelo interesanten.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

kratos ::

sennheiser ne, ne splača se ti kupovat konzole za 500€ zaradi enega špila to je dejstvo. Je dober špil ? Ja, velika nadgradnja Forze 4... Impulse triggersi pa dodajo še tisto piko na i pri katerih vidiš kaj dejansko vse zmorejo in je gameplay veliko veliko boljši. Saj če si špilal par naslovov forze veš da nikoli ne razočarajo, vedno stvar izpopolnijo v nulo.
Edini minus je ta, da pri day one forzi potrebuješ day one patch ki je velik kar 6gb.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

sennheiser ::

To da samo zaradi forze mi je jasno da se ne splača. No tole da je velika nadgradnja mi je pomembno blo. Če bom kupil ni samo zaradi tega, ampak močno lahko pretehta v smer xbox one.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Pesimist ::

jaz bom kupo primarno da netflix gor povezem+fifa igre, vse ostalo je bonus in kolko bo zadeva res uporabna izven teh dveh funkcij se bo se izkazalo. Mocno si zelim TV upravlanja brez remota, ampak kot kaze so to le wet dreams.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Tr0n ::

Netflix mas na PCju -> HDMI kabl v TV. To je to. :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

St235 ::

kako točno planiraš netflixu usposobit na xboxu v Sloveniji?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Tr0n ::

Na Xboxu tezko, na PCju je pa simple. :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

St235 ::

na pc ni noben problem, tudi na ps3 mam poštimano (in bi delalo preko xboxa) sam je problem z kvaliteto linije, ker ne morem tako kot na pc prekinit vpn ko začne predvajat. Zato me zanima, kako si je predstavljal zadevo rešit.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Pesimist ::

Tr0n je izjavil:

Netflix mas na PCju -> HDMI kabl v TV. To je to. :)


Si ze videl razliko predvajanja filma na novih smart tvjih skozi njihov engine z smart motion napram pc to hdmi?

Ni primerjave v tekočnosti. Je sicer mozno tudi na hdmi pc to vklopit, vendar zaradi EU standardov povzroča motion judder.

Upam samo da je xbox tu smarter kot obični pc.

MisterM ::

Pesimist, ne bo držalo. V EU je res za TV standard PAL pri 50Hz, a vsi moderni TVji podpirajo 720/1080p signal tako pri 50 in 60Hz frekvenci, malce boljši pa tudi pri 24Hz. Že x360 zna pošiljati 1080p pri in 23,976Hz glede na format vira, gotovo na xone ni nič drugače. Sicer si pa lahko tudi na PCju z windowsi (display manager) naštimaš frekvenco osveževanja za HDMI output. Ali pa uporabiš mediaportal ali kaj podobnega.

Pesimist ::

Pa se kak bo drzalo. 24hz ne naredi prav nič da izboljša judder na samsung F6500 55 in AMD 7950. Ti rabis ameriski standard 120Hz,240Hz,480Hz in ne evropskega 100,200,400.
Da pa xbox zmore to sem pa tak predvideval, ker to ni pc ampak bol mediaplayer.

Pesimist ::

Amd 7950 ni zmozen 23Hz, ker vedno skoci nazaj na 24. Edini nacin na pcju gledat filme smooth je z pc playeri ki podpirajo interpolacijo. Netflix pa doben taki player nebo poganjo.

MisterM ::

Za AMD 7950 žal nimam informacij, mi je pa v 7 let staremu HTPCju AMD HD 2600 pro brez težav podpiral 24, 23,976, 50 in 60Hz frekvence pri 1080p. Je pa res, da sem moral vložiti precej časa, da sem pravilno nastavil vse parametre tako na PCju kot na TVju. TV programe je predvajal pri 50Hz, NTSC vsebine pri 60 in filme pri 24Hz, glede na izvorni format, motion judderja ni bilo. Zato mi je Xbox one osebno zelo zanimiva opcija kot zmogljiv medijski predvajalnik, če bo znal vse to početi "out of the box". Moj stari HTPC s c2d e4500 in prej omenjenim AMDjem se je zelo potil pri 1080p vsebinah, stari philips 42pfl7600 pa pri 1080p ni bil sposoben pixel mappinga. Sliko je predvajal, a je bila pri 720p s pixel mappingom le-ta lepša. Se pa strinjam s teboj, da je razlika pri novejših TVjih zelo očitna.

Res upam, da se bo pri novem xboxu dalo brez večjih trikov usposobiti ponujene servise, nastaviti napredni TV in spored in predvajati vse mogoče A/V vsebine. Sicer so pa pridni tudi že pri team Xecuter.

kratos ::

Danes sem presenečeno opazil da xbox one podpira tudi računalniške zvočnike, malo sem se igral v nastavitvah in dodal logitech z-5500 zvočnike v sound device, in vsi ukazi delujejo. Tole je zame en velik plus saj dobesedno pridem v sobo rečem "xbox on" in se mi od tv-ja do zvočnikov vse avtomatsko vklopi in lahko brez posega na daljinec upravljam vse.
btw: sem pa opazil da je xbox čedalje bolj poslušen in glasovni ukazi čedalje bolj uporabni.

MisterM ::

Ja, kinnect je v tem primeru tudi IR blaster, ki posredno krmili podprte naprave. Priročna stvar.

Pesimist ::

Kaj eksbox select bi moralo delati na homu? to mi redko kdaj prime, tak redko, da sploh nevem vec ce je kdaj. Show my stuff ali go home uporabljam da se napisi z zeleno obarvajo in lahko pozenem sploh kaj, ko sem tak ze v homu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kratos ::

Nevem kaj bi rad zdaj zvedel ? glasovni ukazi meni delujejo vsi, skalibriraj kinect če ga še nisi. Dret se ti ni treba ker zazna že čist tiho govorjenje, uporabljaj ga 1 teden malce bolj da se naučiš izgovorjave in ti bo zaznal vse. Drugače pa rečeš samo "XBOX" in te žačne poslušat ter obarva na zeleno vse možno kar lahko upravljaš.

Pesimist ::

ce jaz recem xbox se vklopi neke vrste help menu z vsemi bliznicami. Xbox select podnaslovi zelene besede.

Jaz rečem Xbox select oz xbox show my stuff ker mi bolj pogosto prime. Ptem se zelene besede pod vsem pojavijo, in se nato recem kaj hocem kot youtube, fifa 14....

Vcasih mi da obcutek da enostavno ne prime niti xbox.

Skalibrirano je sej te ni kaj. Zvocnike pune glasno in start in je fertik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kratos ::

"Xbox go to youtube", to prime vedno. Će rečeš samo "Xbox youtube" nevem če ga zazna, no v tvojem primeru sklepam da ne in moraš zraven rečt še tist "go to", za vsako aplikacijo je tako. Saj se boš naučil, na začetku tudi jaz nisem vedel kakšni ukazi so, zdaj so mi pa tile glasovni ukazi čedalje bolj upoabni.

edit: aja pa ko ti kalibrira nesmeš govort oz. met drugih šumov v ozadju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

Pesimist ::

šum iz tv zvočnikov imam v ozadju ker rece da nej nabijem glasnost med kalibracijo. Samo nekaak dvomim da bo to krivo.

go to se sploh nisem uporabljal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kratos ::

Jaz imam kinect (zaenkrat) nad napajalnikom računalnika in mi kalibracija sploh ne gre čez ker je preglasno, pa vendar mi še vedno dela v 90%+ vsak ukaz, razen xbox on/xbox turn on, moram nekajkrat ponovit (ker vedno pozabim da je potrebno rečt xbox on in ne turn on).

Pesimist ::

zaj sem zacel hitro izgovarjat. Zgleda da bolse prime ko pocasi.

Leon1234558 ::

Pozdravljeni

Vsi tisti ki mate že xbox one me prosim dodajte.
moje ime: ScaredLeon

medenko ::

fRiK0 ::

Živjo, nabavljam XboX z kinektom, katerega se mi splača vzet in kje ga kupiti? Kaka je razlika med 360 in ONE?
Hvala

LP Tadej

hojnikb ::

fRiK0 je izjavil:

Živjo, nabavljam XboX z kinektom, katerega se mi splača vzet in kje ga kupiti? Kaka je razlika med 360 in ONE?

one je novejši :)
#brezpodpisa

fRiK0 ::

Aha torej je ONE zadnja verzija s Kinectom?
Hvala

LP Tadej

drvo ::

Ja, pri one dobiš privzeto zraven kinect2. Izšel pa je konec leta. Če se torej odločaš za nakup nove konzole potem definitivno xbox one ali pa ps4.

Goblin ::

Tudi ceno je potrebno upoštevati. Za Xbox One boš rabil vsaj 600€ in v tej ceni boš dobil kvečjemu dva špila.
http://www.goblin.si

kmetek ::

je kaj kinetic iger že za X1?

Goblin ::

http://www.goblin.si

Kekec ::

Kaj pa kinect2, rečeno je da ne potrebuje več velike razdalje od objekta, ali se je kdo kaj igral in lahko reče koliko je tista najmanjša razdalja da bi še deloval?

kratos ::

cca. 1,5m-2m

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

Pesimist ::

dans je bil legendarni dan, oz vceraj. Dans ne ker vse kaj mi je uspelo je blo si nogo zlomit. Anyway vceraj so uvedli prikaz statusa baterije. Juidupi MS so legende.

oo7 ::

Quantum Break



Tole bi znala biti super igra:) pa delajo jo mojstri Remedy Entertainment, ki so naredili igre kot so Max Payne, Max Payne 2 in Alan Wake8-)

najkec ::

Zdravo.
Zanima me ce na xbox kupim iz austrije/italije skupaj z igrico, ali bo le-ta v njihovem jeziku (konzola + igra).

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: najkec ()

Pesimist ::

nebo. Na zacetku zberes jezik sistema. Igro pa preveri sej pise na skatli.

racunalnik4 ::

Sam sem uporabnik xbox one od 25.11.2013 in morem povedati, da nad konzolo nisem povsem zadovoljen. Ni neke razlike med xbox 360 in xbox one pričakoval sem več. Zadeva je sicer ok a ni vredna 500 eurov. Voice command deluje super brez večjih težav razume osnovne komande snap, unsnap, home, switch, turn off,...

Seljak ::

Kaj pa si pravzaprav pričakoval? Nad realistično grafiko? Brezvezno metanje denarja skozi okno bi se temu lahko reklo.

Pesimist ::

To da ni vredna 500EUR se strinjam, ps4 in xbox skup nista vredni tolko. Kaj se pa tebe tice si pac bad buy izvedo. Ce se gre ti samo za gfx ostanes na pcju.

Ni mi pa jasno zakaj ni ms vgradil dual hdmi out in cistokrvni win8, da bi mi pc komplet zamenjalo.
Zdaj mi xbox in pc laufata nonstoop. Za 500EUR bi to mogo bit pc z windowsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

drvo ::

Je pa verjetno realno za pričakovat, da se bo grafika sčasoma izboljševala kot se je pri prejšnji generaciji. Bodo pa igre naprednejše, saj so sistemi vseeno zmogljivejši in kljub temu da so bila pričakovanja višja zmožni poganjanja zahtevnejših fizikalnih in inteligenčnih modelov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

hojnikb ::

Pesimist je izjavil:

To da ni vredna 500EUR se strinjam, ps4 in xbox skup nista vredni tolko. Kaj se pa tebe tice si pac bad buy izvedo. Ce se gre ti samo za gfx ostanes na pcju.

Ni mi pa jasno zakaj ni ms vgradil dual hdmi out in cistokrvni win8, da bi mi pc komplet zamenjalo.
Zdaj mi xbox in pc laufata nonstoop. Za 500EUR bi to mogo bit pc z windowsi.

Sj niso nori, da bi hardware, s katerim delajo zgubo, prodajal kot PC

Čeprav bi pa v princupu lahko zadeva poganjala čistokrvne winse..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kmetek ::

xbox1 dobite za 399€ že v tujini in to z 1 igro celo.

Pesimist ::

pri 500EUR za taki šmorn nemorajo delati izgub. Je na nivoju 6let starega compa z cca 2-3 leta staro graficno po performansu. Mobilni telefoni jo bojo letos dohiteli.
Bolse bi naredli ce bi amd desktop cpu not sklacli.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: ZaLoMaT ()

hojnikb ::

Pesimist je izjavil:

pri 500EUR za taki šmorn nemorajo delati izgub. Je na nivoju 6let starega compa z cca 2-3 leta staro graficno po performansu. Mobilni telefoni jo bojo letos dohiteli.
Bolse bi naredli ce bi amd desktop cpu not sklacli.

seveda delajo zgubo http://www.bizjournals.com/seattle/blog...

In če smo že pikolovski, noter je AMD desktop cpu :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Pesimist ::

js z nizjim performansom ko 8core v S5 :))

hojnikb ::

Upam da trolaš, ker 8 core jaguar v xbone grdo naseka 4jedernika v S5 (ja 4 jedernika, ker 8 jeder nemorš hkrati uporabljat).
#brezpodpisa
««
«
1 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xbox Series X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Konzole
36271486 (803) oo7
»

Xbox game pass v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16021512 (500) Magic1
»

Nakup Xbox One X ali PS4PRO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9517299 (14263) kevin55
»

Xbox "ONE" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
12532524 (21957) greeenmaster

Več podobnih tem