» »

Xbox One

Xbox One

««
16 / 27
»»

Gatsu ::

PS4 digitalne igre tudi lahko šheraš z enim kolegom. PS4 ima Plex tako da za mediaplayer si pokrit, X1S bo pa dobil tudi Kodi ter ima seveda 4K BR player tako da za medijske vsebine zmaga Xbox. Če ima kolega že Xboxa potem seveda nimaš kaj izbirat in kupi Xbox. Prej ko slej bosta tudi kej Coop igrala ipd.

L1nK ::

kolega naj xbox proda in tudi kupi PS4, problem solved
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

matobeli ::

Oba imata Plex, ampak mene zanima DLNA, kjer lahko nastanejo razlike. Moj NAS ne potegne plex prekodiranja. Moram pa pogledat kako imata oba multimedia UI narejen in katere formate podpirata.

A se kaj predvideva za katero konzolo bodo dlje časa izdajali igre?

scipascapa ::

kristalno kroglo zalaufat pa bo :)

Gatsu ::

matobeli je izjavil:


A se kaj predvideva za katero konzolo bodo dlje časa izdajali igre?


Multiplatform igre bodo izhajale enako dolgo, 1st party igre absolutno dlje na PS4, ker je bilo tako že v obeh prejšnjih generacijah. M$ leta 2013 za X360 ni izdal praktično ničesar, Sony pa za PS3 igre ala The Last of Us, Gran turismo 6, God of War Ascension itd.

M$ ima trenutno itak studije ki delajo praktično samo Forze, Halo in Gears of War igre ter Rare ki vse odkar je pod M$ ni naredil nič pametnega a sedaj delajo na "obetavni" MP igri Sea of Thieves. Skratka so zeloooo fokusirani na MP igre, medtem ko Sonijevi studiji delajo praktično samo SP igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

grandioso74 ::

prevec se obesas na ekskluzive, bolj ali manj so ze prezvecene, lep primer je the last guardian, tudi u4 ni kaj dosti vec boljsi......dve, ki izstopata sta bb in horizon zero dawn.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

L1nK ::

nioh?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

grandioso74 ::

za nioh ne vem, ga nisem igral, odg. samo na seznam, ki ga je napisal.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

David20 ::

Imam problem, kupil sem redeem kodo za xbox gold in sedaj ko jo vnesem in vse potrdim na koncu piše:Something went wrong
Sorry about that. Give it a try in a while

beta1 ::

To sem imel jaz lansko leto iste probleme. Kupil nekaj Xbox GBP kod na G2A in niso delale. Pol sem na srečo dobil vse refundano, kljub da nisem imel njihovega shilda.

Nikjer se ni dalo refundad, na nobenem accountu.

grandioso74 ::

kreditno imam gor shranjeno na računu in mi vsak mesec vlečejo 6,99 za naročnino, sicer dolgoročno izgubim a kratkoročno mi paše, vendar pa ne rabim skrbeti kdaj mi bo naročnina pretekla, podaljšujem avtomatsko torej vsak mesec, itd ,zbrišem pa si kartico še vedno lahko pod mojim accountom na xbox.com.....in to je to.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

GreenT ::

Jest moram pa povedat, da sem se po slabem letu nabiranja prahu odločil prodat xbox one s. Po enem mescu na bolhi je šel za 220e. Zanimanja praktično ni blo. Prav tako za špile, ki sem jih prodajal po 15e/kos. :/ Glavni razlogi prodaje,...nedelujoč, oziroma napol delujoč xbox account in kupovanje špilov online, pomanjkanje dobrih iger, pa kontrolerja se nisem nikol navadil, pa predragi špili, plačevanje za online igranje, bolano nerodni glavni menu s tisoč in eno funkcijo.....etc.... Recimo nad Xbox360 sem bil (in sem še) navdušen in sem potem posledično od One-a, prčakval še tok več, ter šel v brezglavi nakup, ki ga obžalujem. Sama konzola je hardversko sicer super. ....softwersko pa bolj kot ne ena žalost. Mogoče sm starokopiten, ampak konzola naj bi mela v prvem planu igre in igranje ....in xbox sigurno tega nima.

scipascapa ::

dosti časa si rabil, da si ugotovil :)

grandioso74 ::

hudobec, a si ti to zagotovo imel xbox one? da pišeš neumnosti, da so špili predragi?ma kaki, špili za xbox so ponavadi isto dragi kot za plejke, prednost špilov za xbox je, da jim hitreje pade cena, online plačevanje, za xbox online plačaš mesečno 6,99, za ps plus 7,99.prodajal špile po 15 eurov? a misliš, da je situacija pri plejki kaj drugačna za rabljene špile? če veš kje kupovati lahko za 50 eurov s poštnino vred dobiš tudi 2 špila, daj nemoj takšne gluposti pisati. pomanjkanje dobrih iger? vse igre razen nekaterih ekskluziv imaš na xboxu, ne misli si, da so vse ekskluzive na plejki fantastične. prvi krš od ekskluzive je the last guardian, kontroler je stvar navade, jaz ne igram na pcju, ker se ne morem navaditi tipkovnice, ok večina igre gre že z yojpadom. nerodni glavni meni, pojma nimaš, bolj ali manj imaš prikazano na enem ekranu, lahko si appe dodajaš odstranjuješ etc etc......kmetek, ne palamudri.tudi jaz sem xbox prodal a iz čisto drugih razlogov, dokler še kaj dobim za njega preden pride novembra na trg xbox one x. upam samo, da bo izid istočasen, tako v usa kot tudi pri nas.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

GreenT je izjavil:

Mogoče sm starokopiten, ampak konzola naj bi mela v prvem planu igre in igranje ....in xbox sigurno tega nima.


Imaš prav, ampak tisti časi so nekako minili.

Še če nisi/niste ugotovili, so današnje konzole namenje marsičemu, ne samo igranju iger. Xbox 1 je primarno namenjen za ameriški/zahodni trg, zato pa ima podporo različnih spletnim in pretočnim vsebinam. Želi postati centralna naprava za vse v povprečni ameriški dnevni sobi. Baje mu to tam tudi uspeva.

Playstation pa je nepremagljiv recimo doma, na Japonskem.

Sicer podobno zadevo furajo Apple z AppleTV in iPadi, tudi Nintendo nekaj poskuša, Sony in različni ponudniki z Android napravami. Celo vsi izdelovalci pametnih televizorjev, ki pa se nekako nočejo prijeti.

Še najbolj "igralna" konzola od trenutne generacije se mi zdi, da je ravno Nintendo Switch.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Rusty77 ::

Če si ga prodal za 220eu je še veliko hah. Jaz sem prodal 1 leto star Xbox One 1TB za 170eu pa sm lahk še srečen da sem ga prodal sorazmerno hitro. Prodal sem ga pa zgolj zaradi pomanjkanja časa za igranje, pa tudi igranja sem se malo naveličal.

GreenT ::

Ej ... Grandioso? Kmetek si mi reku? Resno?

GreenT ::

Xbox one ni isto kot xbox one S. Spomneš me na eno sodelavko izpred kakih 20let. En jo je spraševal, kako se po angleško reče magisterij. Njen odgovor: PHD je doktorat. Ebox one S za 220e ni veliko.

Rusty77 je izjavil:

Če si ga prodal za 220eu je še veliko hah. Jaz sem prodal 1 leto star Xbox One 1TB za 170eu pa sm lahk še srečen da sem ga prodal sorazmerno hitro. Prodal sem ga pa zgolj zaradi pomanjkanja časa za igranje, pa tudi igranja sem se malo naveličal.

grandioso74 ::

xbox one s je tanjša različica xbox one,,,,,,,,,,,,in ja, še dober denar si dobil.

hudobec, nisem tebi rekel, kmetek=scipascapa in je en user drugega foruma.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Zgodovina sprememb…

Gatsu ::

@grandioso74: Če je teb The last guardian zanič še ne pomen da je to vsesplošno mnenje, ampak je celo daleč od tega. Poleg tega pa komu bo pa revež prodal v Sloveniji po dobri ceni rabljene igre? Lastnikov Xbox one je verjetno že manj kot lastnikov Switcha. Pri nas X1X itak uradno ne bo, ga bodo pa sigurno imeli tako tuji trgovci ala Muller, Harvey Norman in prej ko slej tudi BigBang. Če noben drug ne pa seveda najboljši prodajalec konzol na sončni strani alp Playgame.

grandioso74 ::

p.s. to je moje mnenje,gatsu.in tudi kar nekaj uporabnikov strani dober.si kjer so ekskluzive kao svetinje.......za slovenijo pa težko povem, je kakšna statistika? daj za foro gor anketo na dober.si in bomo videli. ampak za moje pojme ena najslabših sonyjevih ekskluziv pa tudi ostale se že počasi ponavljajo, the last of us prvi del, grafično vse ok dokler ne vidiš prvega klickerja, drugače nič posebnega.naj nadaljujem? verjetno ne bi rad oz bi spet prišel z nekimi brezveznimi........ sicer pa smo že tam predebatirali, nazadnje je celo kmetek napisal, da je bolj tako.......saj veš zakaj omenjam ravno njega.ni point v tem komu bo prodal, če veš kupovati boš rabljene oz kar nove kupil za to ceno za katero je on prodajal. tudi za plejko velja enako.......
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Zgodovina sprememb…

PlayGamesi ::

GreenT je izjavil:

Jest moram pa povedat, da sem se po slabem letu nabiranja prahu odločil prodat xbox one s. Po enem mescu na bolhi je šel za 220e. Zanimanja praktično ni blo. Prav tako za špile, ki sem jih prodajal po 15e/kos. :/ Glavni razlogi prodaje,...nedelujoč, oziroma napol delujoč xbox account in kupovanje špilov online, pomanjkanje dobrih iger, pa kontrolerja se nisem nikol navadil, pa predragi špili, plačevanje za online igranje, bolano nerodni glavni menu s tisoč in eno funkcijo.....etc.... Recimo nad Xbox360 sem bil (in sem še) navdušen in sem potem posledično od One-a, prčakval še tok več, ter šel v brezglavi nakup, ki ga obžalujem. Sama konzola je hardversko sicer super. ....softwersko pa bolj kot ne ena žalost. Mogoče sm starokopiten, ampak konzola naj bi mela v prvem planu igre in igranje ....in xbox sigurno tega nima.


Če si ga za to ceno, lahk rečem da si dobr prodajalc-trgovec, ker se dobi nove za cca skor 20e manj...pohvale!

A ne me je....ttt...kmetek=scipascapa , kar resno tole je kmetek....neb si mislu nikoli...!!

matobeli ::

Ker sem še vedno v procesu kupovanja konzole:
Xbox one s, nov, za 200€? KJE? :D

PlayGamesi ::

matobeli je izjavil:

Ker sem še vedno v procesu kupovanja konzole:
Xbox one s, nov, za 200€? KJE? :D


Čez par dni spod 199e...

kmegli ::

David20 je izjavil:

Imam problem, kupil sem redeem kodo za xbox gold in sedaj ko jo vnesem in vse potrdim na koncu piše:Something went wrong
Sorry about that. Give it a try in a while


Če ti ne deluje preko X1, probaj na računalniku preko njihovega portala.


Pod zavihkom "Store" imaš v tretji vrsti "tile-ov" možnost za vnos kode (Use a code), potem deluje. Sem tudi že sam imel težave s tem Redeem code...

 Use a code

Use a code

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmegli ()

grandioso74 ::

matobeli je izjavil:

Ker sem še vedno v procesu kupovanja konzole:
Xbox one s, nov, za 200€? KJE? :D

xbox one x novembra.......
Človek je sam svoj največji sovražnik.

L1nK ::

lol. ps. za 200EUR najbrž nikjer več, to so občasne akcije, redna cena je pa 300EUR, samo povsod skoraj mal spuščajo, ker se ne prodaja. vlada playstation. čakaj na black friday :)

pri zgornjem prodajalcu pa ne kupuj (playgame), ker ti bo skoraj zagotovo žal, preveliko tveganje. razen ce ni odkrit posel, prideš, kupiš, to je to. 200EUR. brez raznih njegovih pogodbenih karafek ala klub in 'praktično zastonj'. samo preveri, da ti ni šaril po konzoli, odpiral, menjal sestavne dele paketa in podobno, kar redno počne in je itak nezakonito.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

Gatsu ::

grandioso74 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Ker sem še vedno v procesu kupovanja konzole:
Xbox one s, nov, za 200€? KJE? :D

xbox one x novembra.......


Fak si ti smešen. Model išče najcenejšo možno varjanto za nakup konzole ti mu pa pod nos moliš 500€ oz 2.5x dražjo konzolo ki bi izšla čez 3 mesece.... Pol najboljš da počaka do 2019 in kupi PS5.

grandioso74 ::

p.s.prej ali slej se bo začel ozirati za xbox one x.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

PlayGamesi ::

L1nK je izjavil:

lol. ps. za 200EUR najbrž nikjer več, to so občasne akcije, redna cena je pa 300EUR, samo povsod skoraj mal spuščajo, ker se ne prodaja. vlada playstation. čakaj na black friday :)

pri zgornjem prodajalcu pa ne kupuj (playgame), ker ti bo skoraj zagotovo žal, preveliko tveganje. razen ce ni odkrit posel, prideš, kupiš, to je to. 200EUR. brez raznih njegovih pogodbenih karafek ala klub in 'praktično zastonj'. samo preveri, da ti ni šaril po konzoli, odpiral, menjal sestavne dele paketa in podobno, kar redno počne in je itak nezakonito.


Če človk tebe bere si misli, da sm ti en dan prodal namest x-a ali ps4 , 6kil govna, pa računal 200eur, ajme...model res zrel si za...., pa ponavljaš se že 5let, klub, razdrti paketi, ne vem kaj še...., si ku str radio, eno in isto...., kr ne zmanka ti idej.
Prou u veselje mi je brat tvoje vice.

oo7 ::

XBOX ONE X Project Scorpio Edition Trailer

scipascapa ::

449,99 funta v UK.

note3 ::

oo7 je izjavil:

XBOX ONE X Project Scorpio Edition Trailer



KJE SO IGRE!!!!!!!!!!!!!!!

Berserker ::

Točno tako. Kje so igre? Crackdown3 je v težavah, Scalebound cancelled, ostalo pa bolj kot ne na pc-ju.

taddeo ::

Hja kako ni iger? cca..90% iger je na obeh sistemih

boljši kontroler in verjetno lepša in bolj tekoča grafika, kot na ps4 pro.

xbox ima Forzo, ki vsi vemo da je top dirkačina

Gears of War je igra, ki zasenči vse ps4 ekskluzivne igre kaj se tiče MP in igralnosti..igra na polno živi, redni updejti, obveščanje glede turnirjev,free dlc mape,skini itd...igranje med xbox in pc userji.

sicer sem imel dve ps4 konzoli in sem pred časom prešaltal na gaming pc zaradi "podhranjenosti" konzol

če bi ponovno nabavljal konzolo bi prav gotovo xbox one x

scipascapa ::

Xbox One X Scorpio ?449.99 and ?10 cashback. Microsoft Store

Berserker ::

Ni toliko eksluzivnih iger kot na Sony konzoli.

Obstoječe in multi naslove lahko preigram že na pc.

PS4 ima GT serijo.

Gears of War je nehal bit dober, ko so projekt zapustili Cliff Blazinski in Epic Games, že trojka je bila precej slabša, Judgment pa totalno razočaranje. Berem, da je tudi štirka bolj švoh. Na dvojko sicer gojim zelo dobre spomine, tako SP kot na online sceno. Popolno enako je s Halo sceno, odkar je šel Bungie, Reach je mislim da bil eden mojih zadnjih špilov na 360, odlična igra, pa tudi OK online.

V praksi se je potrebno vprašat, zakaj bi kupil konzolo ki se oglašuje po strojni moči, če pa imamo zato že pc.

Sem letos nabavil PS4 po oklevanju, zgolj zaradi iger. Ko bo MS imel svoj God of War, Horizon Zero Dawn, Uncharted, Last of Us in še in še, potem bom mogoče namenil pozornost tej konzoli.

hurikhan ::

Berserker je izjavil:

...Ko bo MS imel svoj God of War, Horizon Zero Dawn, Uncharted, Last of Us in še in še, potem bom mogoče namenil pozornost tej konzoli.


This!

Xbox že dolgo ni več za igre... oz. mogoče je, če si star pod 12 let.

Mi je zelo zelo žal, da sem nabavil XBONE in ne PS4.

Tr0n ::

Glavni razlog je Xbox Play Anywhere. Mas gejme na PCju. :)

opeter ::

Xbox je itak bolj namenjen za ameriški trg. Vedno je bil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

L1nK ::

"verjetno lepša in bolj tekoča grafika kot na ps4pro"

lol hahahaha
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Berserker ::

Zdaj je že Forza Motorsport 7 za pc najavljena. Izgleda da se MS počasi umika iz te igre, kar je škoda, kr bo vrjetno tudi sony zmanjšal tempo.

Stari89 ::

Živjo.

Za hec sem se spravil gledat film s pomočjo Xboxa One. Video datoteka je ždela na PCju, ki se je preko Media Streaming (vgrajeno v Windows) predvajala na konzoli s privzetim Media Playerjem.
Zanima me naslednje:

1. Je na kak način možno imet podnapise? Čez riganje v Rick'n'Morty in naglase v Metalocalypse se mi je kar teško prebit brez angleških podnapisov.
2. Video datoteke morajo bit v mapi C:\Users\asdf\Videos. Karkoli drugega ne šmirgla. Je kaka pot okoli tega? Poskusil sem z symbolic linki, ampak jih ne j**e. Par terabajtov serij in filmov si namreč ne morem skopirat na tamalega SSDja. Če si moram vsakič pred gledanjem skopirat tist film na C, pa si ga raje skopiram na USB ključek in se ne z****avam z Xboxom.
3. Je že kdo poskušal z NAS napravo?

Hvala.

Gatsu ::

Na PCju si inštaliraj PLEX server potem pa na Xboxu uporabljaj Plex app pa bo vseskup bolje delalo in z podpnapisi.

ahac ::

Berserker je izjavil:

Točno tako. Kje so igre? Crackdown3 je v težavah, Scalebound cancelled, ostalo pa bolj kot ne na pc-ju.
Crackdown 3 pride na PC, Scalebound je bil tudi napovedan za PC preden so prekinil razvoj.

Berserker je izjavil:

Zdaj je že Forza Motorsport 7 za pc najavljena. Izgleda da se MS počasi umika iz te igre, kar je škoda, kr bo vrjetno tudi sony zmanjšal tempo.
Zakaj bi to pomenilo, da umika iz igre?

Berserker je izjavil:

V praksi se je potrebno vprašat, zakaj bi kupil konzolo ki se oglašuje po strojni moči, če pa imamo zato že pc.
Ni ti je treba. A ni to fajn?
Zakaj te to tolk moti?

Ta konzola ni namenjena PC gamerjem. V bistvu nobena konzola ni. Če je par ekskluziv edini razlog, da kupiš nek hardware... to dost pove o tem hardware (in sicer to, da je crap).
Dobra konzola mora imet druge prednosti in za veliko ljudi jih tudi ima (cena, enostavna uporaba, itd.)

Večina console gamerjev ne igra na PCju in bi jim moral bit čisto vseeno, če igra pride na PC ali ne. Obstaja sicer tista mularija, ki se zaradi tega pritožuje, ker očitno lahko uživajo v igri samo takrat, ko vedo, da drugi ne morejo.... ampak to je nepomembna manjšina.

Najbolj popularne igre so pa itak večinoma multiplatform: CoD, GTA, itd. To je tudi tisto, kar MSu in Sonyju prinaša denar.
Za gamerje, ki jih nočejo igrat na PCju, je pomembno, da te igre dobro laufajo na konzoli... in to jim Xbox omogoča.

Zato MS lahko pravi:
Thanks to our Fans, Xbox One X is Fastest-Selling Xbox Pre-Order Everr
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

grandioso74 ::

Stari89 je izjavil:

Živjo.

Za hec sem se spravil gledat film s pomočjo Xboxa One. Video datoteka je ždela na PCju, ki se je preko Media Streaming (vgrajeno v Windows) predvajala na konzoli s privzetim Media Playerjem.
Zanima me naslednje:

2. Video datoteke morajo bit v mapi C:\Users\asdf\Videos. Karkoli drugega ne šmirgla. Je kaka pot okoli tega? Poskusil sem z symbolic linki, ampak jih ne j**e. Par terabajtov serij in filmov si namreč ne morem skopirat na tamalega SSDja. Če si moram vsakič pred gledanjem skopirat tist film na C, pa si ga raje skopiram na USB ključek in se ne z****avam z Xboxom.
Hvala.

Za 2. je rešitev, da si na D disku ustvariš mapo. Ter greš pod lastnosti video posnetkov in in izbereš novo mapo.
http://prntscr.com/gda98z
Človek je sam svoj največji sovražnik.

PlayGamesi ::

Če bo dkor abil ju3 novi x1 s 500gb modeli črni 199e kos, par ksoov vse info na info@playgame.si

mx gp 3 nov zapakiran x1 24 EUR...

Zgodovina sprememb…

PlayGamesi ::

Akcija 3 dni, novi XBOX ONE S MODEL 500GB v beli barvi samo 199EUR
12 mesečna garancija Cena 199EUR
24 mesečna garancija 215EUR
36 mesečna garancija 229EUR
Imaš PS4 Fat slim, doplačilo 50EUR za nov X1
Imaš PS3 doplačilo od 100 do 130EUR za nov X1
imaš X1 prvi model, doplačilo 80EUR za nov X1
Imaš PSP doplačilo 160EUR za nov X1
Imaš XBOX 360 slim, doplačilo od 100 do 130EUR za nov X1
Imaš WII doplačilo 150EUR za nov X1

info@playgame.si

jizzer ::

Ker sem glih v procesu nabave xboxa, oziroma razmišljam o tem, me zanima če je res kaka poglavitna razlika med slimom in phatom, razen velikosti? Na X nebom čakal pa tudi predragi mi je za moje potrebe.

Hkrati pa sem zasledil tudi da ta playgame grajate in me zanima če bolje da res ne nabavljam pri njih?

Gatsu ::

Obvezno vzemi S. Ima 4K bluray player, malo navit procesor, ter napajalnik v sami konzoli.
««
16 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xbox Series X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Konzole
36271902 (1219) oo7
»

Xbox game pass v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16021681 (669) Magic1
»

Nakup Xbox One X ali PS4PRO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9517403 (14367) kevin55
»

Xbox "ONE" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
12532654 (22087) greeenmaster

Več podobnih tem